Autor Wątek: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników  (Przeczytany 25324 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 04, 2011, 16:19:26 »
No tak Hiryu, tylko że jeśli w ST dostajesz combo z pół paska, to zwykle naprawdę (i mam na myśli NAPRAWDĘ ;p) na to zasłużyłeś, popełniając jakiś idiotyczny błąd, źle wymierzając odległość itd. W marvelu jest tyle mixupów, resetów i gimmicków, że naprawdę posadzenie tego pierwszego hitu nie jest dużym problemem. W dodatku dzięki asystom przeciwnik często jest po prostu zmuszony do zgadywania. No ale taka specyfika animu fighterów ;p

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 04, 2011, 17:51:50 »
@wilku "...podczas remisu i ostatniej rundy wygranej w ten sposób..."

Na co Cheese odpowiadasz " To nie jest nic wielkiego bo to tylko jedna walka a zazwyczaj gra się jeszcze jedną albo i więcej.
Tak więc proszę, patrz na swój podpis xD."

Hm.... lećmy dalej

@Chese "Podajesz przykład gry która wyszła kilkanaście lat temu. Tyle że teraz jest taka tendencja na takie rejdżo insant kille, czy hendikapy dla przegrywających"

ile trwała tamta 3rd strikeowa runda, też 8 sekund ?, tutaj po sekundzie został wyłoniony zwycięzca a przegrany nawet nie mógł skorzystać z jak ty go tam nazywasz hendikapu, mało tego to "hendikap" w SF3 był wymuszony precyzyjnym wciskaniem kolejnych kombinacji w odpowiedzi na to co się działo na ekranie - nie wiem na jakim poziomie grasz ale dla mnie wykonanie tego w takim momencie jest ponad przeciętną umiejętnością gracza, zasługującą na takie właśnie wynagrodzenie wygraną, a odnoszę wrażenie że stawiasz te umiejętności na równi z Marvelowym systemem.

Znam tylko SF i tam pasek tego typu ładuje się przez całą rundę, wiesz kiedy można mniej więcej się tego "nad ciosu" spodziewać. Popełnisz błąd (zazwyczaj nie jeden) na który czai się przeciwnik i przegrywasz, mając świadomość że to ty zawiniłeś, chyba te kompilacje najdobitniej pokazują o co mi chodzi.
@Ornit "na pasek trzeba sobie zapracować, nie dostajemy go za nic." W MvC3 taki handicap/pasek masz od samego początku.

Określiłem się że jest to gra For Fun i na tym pozostanę bo balans przy takim team killu pozostawia wiele do życzenia, brakuje skalowania obrażeń i dzielenia je po równo na całą drużynę (Asysta na ekranie dostaje lanie razem z mainem - proszę bardzo ale za 50%, są dwie to po 33%), tutaj mamy każdego traktowanego tak jak by był sam + asysta ma chyba ileś tam więcej procent więcej niż main. Oczywiście że wspomniane zagrania zostaną z czasem ograne, a może i też utnie się im łeb odgórnie, poprzez jakieś łatki. Z SF4 było podobnie, gra była chyba wypuszczona jako taki mega Beta test ogólnoświatowy przed wydaniem SSF4, więc spodziewam się podobnego posunięcia też i tu.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

YattermanG

  • Gość
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 04, 2011, 18:09:19 »
Przecież każdy może robić to samo w tej grze i wybierać jakie chce postacie, a niektórzy widzę na siłę dopatrują się jakiejś nieuczciwości systemu, każdy ma na początku pasek, każdy może użyć raz x-factora, każdy może mieć sentinela w teamie i co najlepsze można wybrać jeszcze dwie inne postacie itp. Niektórzy też nie zauważyli, że MvC3 to nie jest Sf2 ani Sf3S i nie jest to też chyba Sf IV, choć laik może odnieść mylne wrażenie, że jednak jest, to nie, nie jest.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 04, 2011, 18:19:32 »
Określiłem się że jest to gra For Fun i na tym pozostanę bo balans przy takim team killu pozostawia wiele do życzenia, brakuje skalowania obrażeń i dzielenia je po równo na całą drużynę (Asysta na ekranie dostaje lanie razem z mainem - proszę bardzo ale za 50%, są dwie to po 33%), tutaj mamy każdego traktowanego tak jak by był sam
LOLWUT.

Co to znaczy, że "brakuje"? Po prostu taka jest koncepcja twórców, to nie jest tak że capcom zapomniał dodać do kodu dzielenie damage'u na liczbę combowanych postaci na ekranie, zresztą byłoby to głupie, bo i tak złapanie na combo więcej niż jednej postaci naraz zdarza się bardzo rzadko. A damage scaling przecież jest, chyba tylko lvl 3 supery nie są skalowane.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 04, 2011, 18:42:22 »
Z tego co ogarniam, niektóre lvl3 są nie skalowane, ale nie wszystkie. W bradygames np lvl3 Iron Mana ma adnotację "nie skaluje się", ale trudno go wsadzić w combo (czy. "nie próbowałem jeszcze wsadzić go w combo" ;) ).

Jednocześnie prosiłbym zainteresowanych, żeby kontynuowali temat systemu mahvela 3 w dyskusji ogólnej, bo trocheśmy się rozkręcili, a to temat o walkach :)
Moje pięści krwawią śmiercią!

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 05, 2011, 11:53:30 »
Kilka walk z Wednesday Night Fights
Mamy nawet przykłady chamskiego 'spamu' i taktyk kontrujących.

PS. Wcale nie jest trudniej combować lv3 Tony'ego niż lv1 ;)

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 05, 2011, 17:52:07 »
http://www.youtube.com/watch?v=AjfeAWJB0C4
Znalazłem przypadkiem. Nie wiem czy było.
fade em
need dat

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 05, 2011, 21:29:14 »
Nie narzekajcie już tak na DMG. Może za rok jak bedę w to kozak też będę psioczył. A na razie jedyne co mnie wkurza pod koniec walki to TIME OUT. Cholera w rzadnej innej grze nie wygrałem/przegrałem tyle razy przez TIME OUT.

Slide

  • Gość
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 05, 2011, 22:36:36 »
http://www.youtube.com/watch?v=AjfeAWJB0C4
Znalazłem przypadkiem. Nie wiem czy było.

I niech mi ktoś powie po tych walkach, że ta gra nie jest turniejowa, oglądanie takich walk to przyjemność. Super walki, a narzekaczom polecam poćwiczyć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2011, 22:39:28 wysłana przez Slide »

YattermanG

  • Gość
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2011, 12:43:32 »

VERSUS: MVC3 Final Round - Final Infiltration(wolv/trish/mag) vs Poongko(Ryu/Dante/Sent)
http://www.youtube.com/watch?v=f7L8gwC3S84&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=aiysZk9ehSE&feature=player_embedded
 Infiltration vs singkoa
http://www.youtube.com/watch?v=aMcdj4ZGUrE&feature=player_embedded
Warto obejrzeć dla Wolverina Infiltration i ogólnie wysoki poziom, koreańcy mają lepsze komba niż amerykanie.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2011, 13:33:15 »
Nie wiem czym się tak jarasz, bo oprócz jednego w miarę niezłego comba by Dante to nic imponującego nie zobaczyłem.
Ciągle tylko resety Wolvem, które średnio działały i nawet sporo zrąbanych combosów. Ten cały singkoa to już absolutnie nic nie pokazał.

YattermanG

  • Gość
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2011, 19:53:16 »
Trudno że ci się nie podoba - takiego prosa jak ty to widać ciężko zadowolić grą byle koreańców.

Wolverine imo ciekawszy niż ten Wonga.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 19:55:46 wysłana przez YattermanG »

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2011, 20:52:14 »
Dobre walki.

Nie mogę sie doczekać starcia Hamburgerów z Azjatami. Jestem pewnien początkowych wyników :D

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 12, 2011, 20:58:19 »
Gościu świetnie gra tym Magneto, mnie się bardzo podobało ;]

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 12, 2011, 21:36:00 »
@UP +1