Autor Wątek: Tekken 6 - temat ogólny  (Przeczytany 231365 razy)

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 02, 2010, 06:47:46 »
takie pytanie  ss+2,4 u Ediego to jest Nc nie?? bo widze zadko uzywany cios .

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 02, 2010, 13:31:50 »
W tym tekkenie można łatwo sprawdzić, który cios jest NC albo NCc (NC na counterze). Wystarczy w practice ustawić opcję "Stand to guard" naszemu przeciwnikowi i będzie zawsze jeśli to mozliwe blokował wszystko po pierwszym ciosie.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 03, 2010, 00:15:23 »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 03, 2010, 15:58:53 »
Praktycznie nie ma jeszcze żadnych 100% potwierdzonych frame dat.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 03, 2010, 17:46:36 »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 04, 2010, 11:44:49 »
Grałem wczoraj z Tokisem, pierwszy raz vs żywa Zafina. Nigdy nie myślałem sporo o tej postaci. Low tier, nigdy nawet nie trafiłem na nią online (nie gram za wiele ale na jakieś 100 walk ani razu) a tu zonk. Nigdy w życiu nie dostałem takich bęcków w tekkena, tzn grałem z o wiele lepszymi graczami i ciągle dostawałem co nie jest niczym wielkim bo sam gram przeciętnie dosyć, ale... tutaj czułem się bezradny. Ta postać jest kompletnie nie przewidywalna, nie mam pojęcia co robić więc na ogół  stałem jak debil i starałem się bronić przed jej dziwnymi setupami, tokis gra naprawdę świetnie i grając z nim zacząłem sie zastanawiać czemu właściwie zafina nisko w rankingu stoi? Jakie są jej słabe punkty? Może porozmawiajmy o tej mało popularnej postaci.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 04, 2010, 12:04:44 »
Heh, już ci pisałem na PSN że przegrywasz dlatego ze nie wiedziałeś jak karać i nie spodziewałeś się kontynuacji w jej niezliczonych stringach, a to daje z kolei juggla lub gwaranta, więc jeśli nie uważasz, to pasek znika szybko. :D Ale serio, to chyba nie ma o czy dyskutować, jeśli chodzi o Zafinę i jej pozycję na tier liście - jak już wszystkim mówiłem, ona ma kary WSZĘDZIE, ratuje ją jedynie to, że ludzie ich nie znają i że niemal każdy karalny cios ma jakąś kontynuację(którą dodatkowo można opóźnić), co pozwala trzymać przeciwnika w niepewności - "spróbować ukarać i być może dostać opóźnioną wybitkę czy stać, czekać i oddać inicjatywę?" Na tym polega właśnie gra Zafiną - jest z reguły niebezpiecznie, ale ma najwięcej narzędzi ze wszystkich postaci(obok Christie :p), by zamieszać i zmusić przeciwnika do zgadywania. No i cieszy mnie, że ludzie nie wiedza jak grać na nią kiedy jest w TRT! :P

Otwieram w temacie Zafiny osobny wątek do dyskusji nt. tej postaci. Jeśli ktoś ma ochotę poznać jej słabe/mocne strony, służę pomocą!

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 04, 2010, 21:48:47 »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 05, 2010, 10:36:09 »
Chciałbym wybrać sobie definitywnie drugą postać do swojego Bryana, taką którą można grać na duży pressing i która ma dużo mixupów na zgadywankę typową (czyli dobre lawy z akcjami po nich). Generalnie prócz Bryana pogrywałem trochę: Dragunowem, Lee, Heńkiem, Kingiem, Bobem, Stevem, Jinem. Którą postać byście polecali z tych co wymieniłem? Wiem, że Bob i Steve są topami, ale nie posiadają chyba zbyt wielu mixupów szybkich? Innych postaci raczej nie rozważam bo mi się nie podobają :(
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:21:26 »
Dobre mix-upy = Steve (cancele i opóźniania ciosów, oraz nowe zagrania z PAB) i Jin (wd i jedziemy) - Bob też ma wd, ale jedyną sensowną opcją jest low, więc tego nie liczę. Ja ogólnie z tego zestawu bym się zdecydował na Stevena, ewentualnie Boba.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 05, 2010, 18:01:49 »
Sś okrutnie oklepane te postacie, ja zastanawiam sie właśnie nad jinem albo Dragiem, jednym i drugim troszku ciupłem w T5 i Dr. Jakie mixupy dobre ma steve? Bo blob niestety nie ma i jak sam napisałeś z wd ma tylko sweepa z bombą dobrego, ew cd1 ale to high. Muszę na drugą postac coś skrajnie odmiennego od Bryana wziąć coby było ciekawiej dla mnie i pressingowo  w miarę.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:16:37 »
Draga odradzam, absolutne zero trackingu i dobrych lowów, dmg taki sobie, na dodatek podstawą do opanowania jest iWR+2, które (przynajmniej dla mnie) do najłatwiejszych nie należy.
Jinem ciężko jak dla mnie, od dwóch dni próbuję go ogarnąć, ale moje skille manualne nie są najlepsze więc najmocniejsze juggle mi nie wychodzą. Obrażenia "w polu" przeciętne i dość trudne (niecałe 90dmg po CH EWHFie? Żart.), za to ma świetne wall carry i bardzo fajną ścianę.
Tyle że jeżeli będziesz w stanie ogarnąć Jina to bardzo szybko przerzucisz się na Kaza lub DJa - Manualnie wymagają tyle samo a są znaaacznie lepsi.

Ja wybrałbym Kingę jeżeli masz dobry manual, a jeżeli nie to Steve. ;)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:28:57 »
Niestety na kinga za słaby jestem, iSW w jugglu to hardcore dla mnie, może nie pokroju taunt JU ale żeby to w walce robić to brr...
Steve jest fajną postacią i lubie go już od t4 ale nie wychodzi mi jego komplet ścianowy więc się obraziłem :(
Poza tym, steve jest mocno oklepany no i najważniejsze jest to że chciałbym postac z dobrym mixupem, tak żeby co chwile siać niepewność i zmuszać do kucania, jakąś dobrą ofensywną postać. Steva launchery sa ponadto cienkie to samo punishment jakiś nijaki, nie wiem.. Jest niby dobry ale jakoś mi w tym tekkenie słabo się nim gra. A jest topem ehhh.. Ale z chęcią wysłucham jakiś waszych konstruktywnych opinii. Jin faktycznie nie jest łatwy jak to mishimy, ale podoba mi się wizualnie i pod kątem designu bardziej niż kazuya czy devil jin.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:33:43 »
W Polsce >90% graczy schyla się na pałę, więc mixupy to nie kluczowy element wyboru postaci, przynajmniej jeśli chodzi o naszą rodzimą scenę ;]

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:36:39 »
Jin też podoba mi się bardziej niż Kaz czy DJ, ale mega irytująca jest świadomość że grając Kazem czy DJ mniej byś się namachał a efekt byłby znacznie lepszy. No i szczerze mówiąc nie widzę tych dobrych mixupów z wd - eCD+1 jest karalne, EWHF to high, ws+3 jest wolne, a jego HSa nawet ja blokuję na reakcję.  ;)
Dobrych lowów w sumie też niewiele. d/b+3 jest wolne i dawniej było mega karalne, nie wiem jak teraz. d+4 i d+3,4 jest ok, ale IMO to za mało. Reszta lowów to kontynuacja stringów więc do użycia na raz.

Z resztą... Di ma rację. Poza schylaniem się na pałę dodałbym też granie na pałę, co sprawia że wszystkich sztuczek i dynksów i tak nie zastosujesz bo łykniesz hopkicka rzuconego na jana albo inne d/f+2. ;)