Autor Wątek: Tekken 6 - temat ogólny  (Przeczytany 231434 razy)

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 28, 2009, 18:24:06 »
W związku z faktem, że mój post na forum PE został usunięty, na Waszą prośbę napiszę raz jeszcze to, co miałem do przekazania.

Czytelnicy PE z pewnością zauważyli, że poziom tekstów Mashtera, ich merytoryczna poprawność i ogólnie warsztat dziennikarski delikatnie rzecz ujmując odstaje od przyjętych w miesięczniku standardów. Można by mnożyć przykłady błędów, niespójnych i niejasnych ocen, krzywdzących i nierzetelnych relacji z eventów, ale mój post dotyczył konkretnego artykułu z nr #141 pt. Tekken 6 - testujemy wersję arcade. Jest to rzekomo recenzja automatu T6 stojącego w Łodzi, którą to Mashter raczy nas przez całe cztery strony. Otóż na automacie tym Mashter nie zagrał z całą pewnością przed ukazaniem się artykułu, gdyż stał on wtedy zepsuty a jego zdjęcia pochodzą od osoby trzeciej, nie współpracującej z PE. Uważam, że jest to najzwyklejsze oszukiwanie czytelników, gdyż na chama zostały poprzepisywane informacje z zagranicznych serwisów, podane jako własne spostrzeżenia byle by coś upchnąć na tych 4 stronach poza sreenshotami które już wtedy dawno wszyscy mieli okazję oglądać. Jest to też okradanie swojego pracodawcy, który przecież taki tekst zamówił i za niego zapłacił, jednak ocenę pozostawiam już Wam. Liczę, że tym razem post nie zniknie :-)


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 28, 2009, 19:08:38 »
co jest z frame data po japonsku nie mozna tam wejsc  wie ktos cos o tym? albo gdzie mozna znalezc jeszcze ja?

Daimossan

  • Gość
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 28, 2009, 19:34:59 »
Mi tam krzaczki rosną przed oczami normalnie, zobacz moze odnośnik bezpośrednio z backdasha

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 29, 2009, 06:46:33 »
Moze mi ktos powiedziec co oznacza  w tej frame dacie przy oddaniu ciosu na blok -26 (20A) co oznacza to w nawiasie    a zwlaszcza to A ?

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:01:41 »
Moze mi ktos powiedziec co oznacza  w tej frame dacie przy oddaniu ciosu na blok -26 (20A) co oznacza to w nawiasie    a zwlaszcza to A ?
Hmm...mnie się zawsze wydawało że z tym zapisem w nawiasie to chodzi o to,że postać, przez te swoje 26 klatek straty do 20 klatki znajduje sie w powietrzu, gdzie może być normalnie jugglowana(A jak Airborne, czyli "lecący, w powietrzu"). Correct me, if I'm wrong! :p

To teraz inna zagadka - w tej samej framedacie niektóre ciosy mają S po liczbie oznaczającej stratę/przewagę, np. Christie d+2,3 ma -14S/+S/+S. OCB z tym S?

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:21:53 »
To nie jest wejście do postawy po prostu? S jak "Stance".

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:36:26 »
To nie jest wejście do postawy po prostu? S jak "Stance".
Właśnie nie jest, bo przy innych ciosach które przenoszą do RLX/HSP nie ma literki S, za to jest np. po uf+1+2(te rączki co dają B! u Xtie): -3S/UTD/UTD. To UTD, swoją drogą, oznacza chyba KND + jesteśmy plecami do przeciwnika.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:54:01 »
Jeśli chodzi o frame date z inatekken to S oznacza zejście do croucha i stosowane jest na dwa sposoby. Jeśli mamy S w kolumnie z "prędkością" ciosu oznacza to że nasza postać zostaje w crouchu, jesli natomiast w kolumnach block, hit lub CH oznacza to że cios w danej sytuacji sprowadzi oponenta do croucha.
Można też wspomniec o skrótach CS i JS które używane są w kolumnie od wysokości na którą idzie cios. CS to skrót od Crouch State a JS od Jump State, pomaga to w określeniu czy dany cios crushuje odpowiednio ciosy na high lub low.

Swojego czasu tłumaczyłem sobie frame daty z inatekken, także mogę ewentualnie pomóc jak by ktoś miał problemy z azjatycką notacją i skrótami.

Mam dość dobrze opracowane frame daty dla Kinga, Asuki i Leo, ale mogę zrobić inne postacie...

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 29, 2009, 21:29:25 »
Post pod postem, no ale trzeba.

MATT O TEKKENIE 6 :)

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 30, 2009, 06:35:00 »
Di wyroznij tam nazwiska graczy jak odpowiadaja bo sie zlewa  to wszystko:)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 30, 2009, 08:11:56 »
Są wytłuszczone, ale faktycznie przyda się jeszcze mocniejsze wyróżnienie. Dziś się tym zajmę.

EDIT: Na razie zostawię tak jak jest, bo przy ewentualnej zmianie skórki na starą znowu trzeba będzie się w to bawić ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 08:55:47 wysłana przez Di »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 31, 2009, 10:43:30 »
Wow, wieści szybko się rozchodzą. Dwie godziny temu wrzuciłem angielskie odpowiedzi Bode i Malekitha oraz założyłem temat na TekkenZaibatsu, a ktoś wrzucił już info na forum GameSpotu: http://www.gamespot.com/ps3/action/tekken6/show_msgs.php?topic_id=m-1-52878368&pid=928302&tag=topics;title

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:28:37 »
I bardzo dobrze ^^ miejmy nadzieję że BD zacznie się liczyć także na arenie międzynarodowej a nie tylko polskiej :D

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:40:01 »
Od kilku dni zastanawiam się nad balansem postaci w tej grze.

Namco zastosowało kilka prostych środków do zbalansowania tej gry, a - co najważniejsze - udało im się to. Na dodatek mi się to podoba.

Po pierwsze: hit confirmation.
O ile się nie mylę, to nie było jeszcze Tekkena, w którym ten aspekt byłby taki ważny. Większość postaci ma co najmniej jedną 2-hitową serię, która jest NC i karalna na punche (i/lub pod drugim ciosem można kucnąć i wybić). Kilka przykładów:
Law: f,f+2<3 / WS+1,2
Lee: f+2,1
Bob: u/f+1+2,1+2
Dzięki dużej ilości hit-confirmowalnych serii rzadko dojdzie do sytuuacji, w której jedna osoba powie, że druga ma przegiętą serię NC, bo najczęściej ta pierwsza też taką ma ;)

Po drugie: karanie na bloku.
Większość postaci podobnie karze jeśli chodzi o damage i szybkość wybitek. Mało jest zawodników, którzy mają wolniejsze/szybsze wybitki niż i15, zarówno z FC jak i WS.

Po trzecie: low parry.
Bez ściany damage waha się między 30 a 50, co jest kolejnym krokiem w stronę balansu.

Po czwarte: akcje po boundzie.
Wiele postaci po boundzie ma dwie opcje: dalekie odrzucenie przeciwnika + setup na nieblokowalną barkę (która teraz wychodzi szybciej) lub dobicie i okizeme (najgorsza opcja dla leżącego: backroll).


Być może jest coś jeszcze, co teraz mi nie przychodzi do głowy. W każdym bądź razie: fajny ten Tekken :)