Autor Wątek: Tekken 6 - temat ogólny  (Przeczytany 226159 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:06:34 »
Jeśli rage jest przykry to cały Ultra system w SF4 to chyba 2012 z falami 1500m.
W sf4 dostajemy całą runde w pupe a potem przeciwnik robi jump in - trade na srk, mały FADC i full ultra w locie za 60% paska. Ał.
Osobiście nic do rage nie mam ponieważ juggle+ ściana też nie są do konca fair (trafił mnie randomowym df2 np.) ale dla osłody pograjcie w SSF2T, tam nie ma rage ani ultry a można zginąć w 4 sec :P
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:08:59 »
Inna kwestia:

Zgadza się, że słabszy gracz mając rage może być przewidywalny. Ale będąc tym wygrywającym i walcząc z przeciwnikiem o równorzędnych umiejętnościach, co byś wolał: aby ktoś po Twoim jednym błędzie Cię wykończył czy może wolałbyś po swoim błędzie jeszcze przeżyć i zadać ten ostateczny cios?

Ty: popełniłeś 3 błędy: (2 w czasie walki i 1 w czasie rage Ktosia).
Ktoś: popełnił 5 błędów.

Ktoś WINS!

Nevan, a Ty popierasz rage czy nie? Ja nie popieram, ale cóż, jak to mówi Gubu: "Życie!" :) Zawsze to jakieś urozmaicenie.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:27:26 »
Wybacz Tenshi, pogubiłem się w Twoich układach równań:-)

A tak na serio, to popieram rage bo lubię nieoczekiwane zwroty sytuacji, podoba mi się że w T6 z każdej sytuacji jest wyjście. Ile razy Ci się zdarzyło być totalnie zaszczutą pod ścianą przez np df1 Lawa x10 a potem nagle dla odmiany jakiś wredny low i nara! albo mając żyletkę energii spisać rundę na straty? Mi się podoba ta nowa nieoczywistość. A co do różnicy między poziomem umiejętności, jestem zdania że ten faktycznie lepszy gracz będzie w stanie wyłączyć przeciwnikowi rage szybko i boleśnie sprawnie.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:31:55 »
Co do rage to długo miałem do tego elementu całkowicie neutralny stosunek. Do póki nie zauważyłem, że mnóstwo przegrywam przez to właśnie :o Do dzisiaj mam koszmary z Zafiną Tokisa biegającą na Rage... dżizas :'( Nie zabierał nawet 2/3 paska ino cały włączając okizame pod ścianą lol

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:49:01 »
Nevan, u mnie nigdy nie było sytuacji beznadziejnych... jeśli przeciwnik zasnął to dostawał Double Suicide i Yoshek wygrywał na żyletkach. ;) Więc jak widzisz, nie mam zwyczaju spisywać rund na straty. ^^ Gandziaaaa! :D
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:54:38 »
Jeśli zasnął to sam się postawił w beznadziejnej sytuacji  :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2009, 23:03:46 wysłana przez Nevan »


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 22, 2009, 23:03:57 »
Czasami ludzie mając znaczną przewagę stają się jeszcze bardziej defensywni, nie chcąc ryzykować utraty przewagi. W tym zawsze upatruję swoją szansę.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 23, 2009, 14:13:02 »
Jak myślę o rage'u przypomina mi się ta walka z Crasha:

http://www.youtube.com/watch?v=RDiGS-393L8

Co prawda to T6 a nie BR, ale comeback Triple H zasługuje na uznanie.

Sam rage oceniam pozytywnie mimo że przegrana z przeciwnikiem w tym "stanie" jest dość dotkliwa.

Można też wspomnieć o taktycznej możliwości nie dopuszczenia do tego aby oponent został z "żyletką", słabszy juggle czy inna ściana mogą postawić przeciwnika w o wiele gorszej sytuacji (skrawek HP i brak rage'a), w praktyce baaaardzo trudno to zastosować ale zdarzają się momenty w których wiesz/czujesz że twoja akcja nie wykończy przeciwnika i można się pokusić o odrobinę strategii (przy spike'ować nieco wcześniej i niech się męczy z naszym oki).

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 24, 2009, 13:02:25 »
Kolejna opinia o Tekkenie 6, tym razem Malekitha (najlepszy operator Asuki w Europie): *LINK*

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 24, 2009, 15:02:28 »
Kolejny dobry wywiad!
Jednocześnie, czytając go czułem się bardzo dziwnie bo na każde pytanie zadane Malekithowi sam odpowiedziałbym identycznie! Nawet opina o rage'u z mojego poprzedniego posta! Creepy....

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 25, 2009, 13:23:18 »
Coraz ciekawiej kontrastują się wypowiedzi "pro" z last gena i aktywnych dobrych graczy, po najświeższych walkach Knee z youtube jednak dobitnie widać, że można się przestawić i zrobić dobry comeback/transition z DR/BR.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Rafimaru

  • TcT
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Rafimaru_TcT
  • Skąd: Poznań TcT
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 25, 2009, 18:10:02 »
Myślę, że nowy Tekken powinien przynosić zmiany na lepsze ale coś nie do końca im to wyszło według mnie...
Pierwsze co się rzuca w oczy to wspominany po stokroć rage. Przez całą rundę możesz prowadzić, aż tu nagle na końcu ktoś zjani i wszystko traci znaczenie nawet jeżeli miałeś 3/4 energii.
Inną rzeczą którą by mogli zmienić to chickeny. Sądzę, że mogłoby być odrobinę więcej czasu na ich wykonanie. Wiem, że to mało istotny element ale doszedłem do takiego wniosku po walce z jakąś Asuką. ;P Obrałem za punkt honoru udowodnienie, że nadużywanie parry w dość oczywistych momentach nie popłaca, aczkolwiek myliłem się.
Nie dają mi spokoju jeszcze takie fakty jak przegięte naturale czy faworyzowanie nowych postaci którym Namco nie zawahało się dać nawet takie rzeczy które na pierwszy rzut oka nie pasują do serii.

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 25, 2009, 20:22:15 »
Movement w tej części wcale nie jest nie jest tak bardzo mało istotny,rozchodzi się o to że margines błędu w jego zastosowaniu jest duuuuużo mniejszy niż w DR,tzn trzeba bardzo dokładnie trafić w punkt aby efektywnie go zastosować .

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 26, 2009, 02:10:03 »
Na twitterze SD Tekken pojawiła się informacja o zbliżającej się translacji kompletnej frame daty z oficjalnego poradnika "The TEKKEN 6 Perfect Guide" który miał wczoraj swoją premierę.

Nie liczył bym na żadne rewelacje, ale znajomość oficjalnej frame daty na pewno pomoże w grze i uciszy niektóre teoretyczne spory.

Cytując jeden z moich ulubionych "kwiatków" z TekkenZaibatsu:

"It's not theory fighting if it has NUMBERS. then it's SCIENCE."

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 27, 2009, 00:17:09 »
Porusze temat rozmowy w PSXEXTREME w kaciku bijatyk , gdzie gracze niezadowoleni jada po tekkenie . Najlepsze co tam bylo to wypowiedz Rayana , stwierdzil on iz tekken jest latwy do opanowania bo jest youtube a kiedys za czasow T3 nie bylo i kazdy musial sam wymyslac taktyki czy juggle , niestety zmartwie Rayana bo nie wiem jak w Angli lecz w Polsce za czasow T3 bylo dosc duzo gazet traktujacych o konsolach w ktorych byl kacik bijatyk wypelniony po brzegi taktykami jugglami oraz charakterystykami poszczegolnych zawodnikow ( posiadam te artykuly po dzis dzien moge porobic zdjecia ) . Inne stwierdzenia jakoby tekken byl prosty i przyjazny dla laikow , no coz przyjedz Masther Czy Boskon i nauczcie u mnie chlopakow juggli i grania bo od 2 miechow cwicza codzien i nie widze by gra w jakis sposob im to ulatwiala , co do skilowosci gry tu opinie sa podzielone , choc topowi gracze mowia , ze gra jest najbardziej skillowa ze wszystkich tekkenow no ale wasze zdanie wazniejsze , wszak drugi wydanie z rzedu pastwisz sie jaki Ty jestes niezadowolony Masther z tekkena , a przypomne Ci jak pisales na temat T4 iz ludzie nie byli gotowi na taka zmiane ( jako jeden z niewielu Ty byles ) jak czytalem mistrz swiata ( Rayan ) tez nie byl gotowy no coz .
               
                 Ale nie mysl ze mam uprzedznia do Ciebie Masther szanuje Cie za to co zrobiles dla sceny tekkena i w niektorych aspektach sie zgadzam z Toba , zbiedzony backdash i ss oraz opinia o online.

   Co do pierwszego posta Cheese nie T3 ideal : Ogre na polce w powietrzu  , Anna  wykonujac u/f+3 przeciwnik naciskal bodaj 4 i zamiast zabrac dodawalo troche energi  przeciwnikowi , lub po chickenie  robiac rzut od przodu d/f+1+2 Paulem wychodzil rzut w plecy  ( i zawodnicy sie nie dotykali) ale nic idealna gra . :)

Dzis kupilem gazetke wiec dopiero pisze :)