Autor Wątek: MK9 - Online  (Przeczytany 51321 razy)

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
MK9 - Online
« dnia: Maj 17, 2011, 00:38:42 »
Pierwszy dzien nerdzenia na PS3. Dla mnie na chwile obecna ostatni. Moj internet nie pozwala na jakakolwiek gre. Czy tez macie tak duze lagi? Duzo osob mowilo, ze grajac ze mna sa szczegolnie duze lagi, dlatego ja nie moge ocenic tego jak ta gra wyglada w rzeczywistosci. Jesli chodzi o zawartosc to jest poprawnie. Lobby calkiem dobrze rozwiazane (poza ta klawiatura). Co do grajacych ludzi to nie zauwazylem w tej zamieci scorpionow i sub-zero jakis naprawde dobrych graczy.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2011, 01:07:27 »
Mi się grało całkiem znośnie z większością ludzi z Polski - ale jednak lag bywał dość odczuwalny, zwłaszcza przy dokładniejszych jugglach albo przy obronie przed rushdownem. Miałem kilka gier przy których nic się nie dało normalnie zrobić, było kilka w których było jak na online idealnie - ogólnie powiedziałbym że jest znośnie, ale żeby było dobrze trochę temu kodowi sieciowemu brakuje. Po wypowiedziach ludzi którzy grali na X-Boxie spodziewałem się że będzie dużo gorzej.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2011, 01:09:14 »
No niestety Furb, ale internet musiałbyś zmienić :D
Grałem głównie na roomie Poland, gdzie z ok. 70% graczy miałem przyzwoite połączenie - czyli bez lagów, zacinek czy zmulania, tak więc nie jest źle i partnera do komfortowego grania znaleźć można. Jeżeli odczuwasz lagi z każdym - to przykro mi, ale wina twojego łącza.
Najlepiej też grać KOTH, bo wtedy pokazuje nam realną jakość połączenia (1-4 kropki, 4 good, mniej już jest bad) - w normalnym lobby mam z każdym "full zasięg", a wcale tak doskonale nie jest.
Klawiatura to patola, na dodatek mimo podłączonej klawiaturki na usb i tak musiałem za każdym razem wybierać L2, X i dopiero wtedy mogłem pisać. Limit znaków również zbyt mały.

A co do graczy - spotkałem chyba tylko jednego naprawdę dobrego gracza, z którym rozegrałem mocnego seta: sankiatak (gra Subem).
Reszta to albo spamerzy albo lagspamerzy albo jeszcze nie ogarnia do końca tej gry. <immahgodlajk>

oskar

  • Learn to fly
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: >_<
  • Skąd: wroclaw
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2011, 01:09:38 »
caly dzien dzis gralem online i powiem, ze nie jest tak zle. do laga mozna sie przyzwyczaic do tego stopnia, ze po paru walkach nie mialem problemu z wsadzaniem mocnych akcji (40 pare %). frekfencja tez niezla bo srednio 40+ graczy bylo. minusy sa takie, ze ANI razu nie mogelm sie polaczyc do zadnego koth podobnie jak do niektorych graczy bez wzgledu na pore dnia.  sa gracze z ktorymi gra sie prawie jak offline. a co do poziomu to fakt... nie ma zadnego dobrego scorpa, suba ani johnny cage... nite nite

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2011, 07:52:11 »
Wczoraj rozegrałem kilkanaście walk. Najlepiej grało mi się z pewnym Niemcem (niezły Reptile).

Jakość połączenia całkiem niezła. Jest na tyle dobrze, że będę sobie wieczorami pogrywał w Mortala, choć bardziej pod kątem poznania postaci niż na rzecz porządnego versusa offline.


EDIT: Co Wy na to, żeby za każdym razem zakładać pokój Poland jeśli takowy w danej chwili nie istnieje?
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2011, 07:57:30 wysłana przez Di »

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2011, 13:59:55 »
No od kiedy tylko wszedlem to byl taki i chyba caly czas taki bedzie.

@oskar

Oczywiscie mowiac o poziomie mowilem o ludziach z poza backdasha.

http://www.speedtest.net/result/1299844930.png
Jak z takim netem moge miec takie lagi? Czy jest mozliwosc, ze jakimis dziwnymi ustawieniami routera ograniczam sobie predkosc na konsoli? Zna sie ktos na tym. Bede bardzo wdzieczny ;x.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2011, 14:07:07 wysłana przez Furb »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2011, 14:32:24 »
http://www.speedtest.net/result/1299844930.png
Jak z takim netem moge miec takie lagi? Czy jest mozliwosc, ze jakimis dziwnymi ustawieniami routera ograniczam sobie predkosc na konsoli? Zna sie ktos na tym. Bede bardzo wdzieczny ;x.
Popatrz na pingi do serwerów z innych miast Polski, Czech i Londynu, jeśli masz wszędzie poniżej 80, to faktycznie konsola ci ściemę wali :/

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2011, 15:34:29 »
Mam pytanie.
Gdy kupiłem MK właśnie siadło PSN i nie zdążyłem wpisać kodu. Gdy teraz wchodzę w grze  do opcji Reedem Codes to jest dupa bo PS Store nie działa. Czy żeby pograć online musze czekac aż włączą PS Store? Gdzie wy wpisywaliście swoje kody do online?

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2011, 15:43:22 »
Mam pytanie.
Gdy kupiłem MK właśnie siadło PSN i nie zdążyłem wpisać kodu. Gdy teraz wchodzę w grze  do opcji Reedem Codes to jest dupa bo PS Store nie działa. Czy żeby pograć online musze czekac aż włączą PS Store? Gdzie wy wpisywaliście swoje kody do online?
Tak, po 2 dniach free grania będziesz musiał czekać aż wróci PSStore (chyba, że Netherrealm okaże się łaskawe). Ja jestem cwaniak i kod wpisałem przed "awarią" PSN.

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2011, 16:20:47 »
EDIT: Co Wy na to, żeby za każdym razem zakładać pokój Poland jeśli takowy w danej chwili nie istnieje?

Bardzo to jest mądre, będę tak robił na pewno, bo z ludźmi spoza Polski to ja nie pogram. Co to w ogóle ma być, Street Fighter na całą Europę mi szaleje praktycznie bez lagów, BlazBlue jeszcze lepiej, a MK laguje jak jasna cholera. I jeszcze przekłamuje siłę połączenia, każdy według gry ma maksymalne, cudowne connection, a zacznę grę i mam pokaz slajdów. I am disappoint.
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2011, 17:55:26 »
Czy jeśli włączę grę na innym koncie PSN, to będę miał kolejnego triala?
aka Di

oskar

  • Learn to fly
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: >_<
  • Skąd: wroclaw
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2011, 18:04:53 »
Czy jeśli włączę grę na innym koncie PSN, to będę miał kolejnego triala?

nawet 2 dni :P

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2011, 19:37:05 »
Niestety ja wczoraj po aktywacji triala dostalem tylko 48h...
aka Di

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2011, 19:45:05 »
http://www.speedtest.net/result/1299844930.png
Jak z takim netem moge miec takie lagi? Czy jest mozliwosc, ze jakimis dziwnymi ustawieniami routera ograniczam sobie predkosc na konsoli? Zna sie ktos na tym. Bede bardzo wdzieczny ;x.
Popatrz na pingi do serwerów z innych miast Polski, Czech i Londynu, jeśli masz wszędzie poniżej 80, to faktycznie konsola ci ściemę wali :/

W polsce ponizej 80, poza 130-170. Sa jakies sposoby na obnizenie pingu? Nigdy nie znalem sie na takich rzeczach...

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK9 - Online
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2011, 19:51:16 »
No to lagi u Ciebie mogą być przyczyną tego, że wymiana pakietów w multi w MK chyba dzieje się poprzez dedykowane serwery, a nie bezpośrednio między graczami, przez co masz ping>130ms i tym samym tak dużego laga.
Co z tym zrobić? Podłączyć konsolę do neta kablem>bezpośrednio do routera (może troszkę pomoże) czy co tam masz albo zmienić dostawcę :P