Autor Wątek: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)  (Przeczytany 15048 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2010, 23:02:12 »
Jak strasznie się czepiacie Frizena pisząc że czegoś nie rozumie. Ale on doskonale wszystko rozumie. To wy macie problem ze zrozumieniem tego, że dla NIEGO to nie jest 50 zł za konwent tylko 50 zł za 5h turnieju, bo on, jeżeli by miał tam pojechać to tylko po to żeby zagrać i po 5 godzinach się z stamtąd zmyć.

I tak. Jeżeli w kinie leci maraton 3 filmów 3D, z których 2 już widziałem i nie chcę ich widzieć więcej, to mam prawo powiedzieć że nie opłaca mi się płacić za ten jeden film którego nie widziałem 70 zł, bo w moim przypadku akurat tak to by wyglądało. Czy może się mylę i mi to prawo ktoś odbiera?

Cytuj
Gdzie tu masz napisane, że płacisz za turniej? Płacisz za wejściówkę na konwent.
A jak idziesz do EURO RTV AGD i widzisz wszędzie napisy ?raty 0%? to ty naprawdę myślisz, że nic nie płacisz za te raty? Ja ci powiem, że za nie płacisz. Nawet, kiedy nie bierzesz na raty. Bo jak u nich TV kosztuje 3000 zł gdzie w sklepie z normalnymi ratami kosztuje 2500-2600 zł to ty myślisz, że skąd się bierze ta sporo większa cena? I na co idzie ta nadwyżka w razie gdyby klient chciał wziąć na 12 super rat po 0%?


Ciekawe czy któryś z was idąc po mieście i mając 1 przystanek do celu powiedziałoby ?nie opłaca się kupować biletu za 3zł na jeden przystanek?. Zapewnie nie, bo przecież nikogo to nie obchodzi że TY masz akurat jeden przystanek do przejechania, płacisz w tym momencie te 3 zł za możliwość przejechania całego miasta/do końca trasy/30 minut (w zależności od miasta) i to już twoja sprawa gdzie sobie wysiadasz.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2010, 00:07:17 »
Ahh ta solidarność mishima playerów.

Nie, nikt Ci żadnego prawa nie odbiera, ale Frizen nie napisał że mu się "nie opłaca". Napisał, że nie wróży temu turniejowi zbyt dobrze. Dlaczego? Bo jego nie będzie? Ja nie wiem, jestem pewien że będzie tam mnóstwo osób chętnych wziąć udział w turnieju. A to "ale placic za taki turniej wiecej niz za AoT?" jest najlepsze. Tak jakby organizatorzy zorganizowali sobie 5-godzinny turniej i brali za wstęp pięć dych. Wzmianka o teamówce sprawiła, że poległem.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2010, 00:40:24 »
Pisząc, że nie wróży temu turniejowi zbyt dobrze miał chyba na myśli to że raczej mało kto ze sceny (czyli z ludzi przynajmniej kumających bazę) pojedzie na ten ewencik, a i bardzo możliwe że mało kto z Wrocławia i okolic się tam pojawi. Raczej nie liczył ludzi przypadkowych, którzy przypadkowo znajdą się w tym pokoju i przypadkowo się zapiszą bo przypadkowo gdzieś, kiedyś widzieli T5. Raczej nie chodzi tutaj o jakieś randomiki które przyjdą zagrają walkę znudzą się i gdzieś sobie znikną;].

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2010, 07:09:09 »
I tak. Jeżeli w kinie leci maraton 3 filmów 3D, z których 2 już widziałem i nie chcę ich widzieć więcej, to mam prawo powiedzieć że nie opłaca mi się płacić za ten jeden film którego nie widziałem 70 zł, bo w moim przypadku akurat tak to by wyglądało. Czy może się mylę i mi to prawo ktoś odbiera?
Masz prawo. Z tym, że w takiej sytuacji ta wypowiedź:

Nie wroze temu turniejowi zbyt dobrze skoro bedzie trzeba placic 50zl za 2 dni mimo tego ze turniej zostanie rozegrany w 5h
wyglądałaby tak:
Cytuj
nie wróżę temu filmowi zbyt dobrze, skoro będzie trzeba zpłacić 70 zł za 6h mimo tego, że będzie on trwał 2h
Widzisz różnicę? Tutaj nie chodzi o to, co jemu się opłaca, a o to, że praktycznie skreśla turniej, którym tak naprawdę organizatorzy specjalnie się nie przejmują :)
Zresztą przy okazji maratonu filmowego masz w 95% przypadków możliwość zobaczenia samego filmu, po niższej cenie. A żeby przejechać 1 przystanek można kupić bilet 10/15/20-minutowy (zależnie od miasta), a nie od razu normalny ;)
Raty 0% - oczywiście, że nie płacisz dodatkowo za raty. Płacisz za swoją głupotę, czyli nadwyżkę ceny w porównaniu do innego sklepu.

Frizen chyba po prostu nie był jeszcze na żadnym konwencie i stąd ten brak porozumienia ;)

Inna sprawa, że brak możliwości kupienia jednodniowej wejściówki to bzdura... :o
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 07:11:39 wysłana przez Di »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2010, 09:44:29 »
I tak. Jeżeli w kinie leci maraton 3 filmów 3D, z których 2 już widziałem i nie chcę ich widzieć więcej, to mam prawo powiedzieć że nie opłaca mi się płacić za ten jeden film którego nie widziałem 70 zł, bo w moim przypadku akurat tak to by wyglądało. Czy może się mylę i mi to prawo ktoś odbiera?
Masz prawo. Z tym, że w takiej sytuacji ta wypowiedź:

Nie wroze temu turniejowi zbyt dobrze skoro bedzie trzeba placic 50zl za 2 dni mimo tego ze turniej zostanie rozegrany w 5h
wyglądałaby tak:
Cytuj
nie wróżę temu filmowi zbyt dobrze, skoro będzie trzeba zpłacić 70 zł za 6h mimo tego, że będzie on trwał 2h
Widzisz różnicę? Tutaj nie chodzi o to, co jemu się opłaca, a o to, że praktycznie skreśla turniej, którym tak naprawdę organizatorzy specjalnie się nie przejmują :)

No i się nie myli. Sam bym napisał, że ten turniej nie będzie się cieszyć zainteresowaniem ludzi grających w tekkena. Ubrałbym to tylko w inne słowa;]. Więc jaki problem w tym że napisał coś ewidentnego;]?
Cytuj
Zresztą przy okazji maratonu filmowego masz w 95% przypadków możliwość zobaczenia samego filmu, po niższej cenie.
No ale nie w tym moim przypadku i nie w Twoim przypadku ["Jeśli idziesz na maraton filmowy z filmami X, Y i Z, to kupujesz bilet na wszystkie  trzy filmy, nawet gdy interesuje Cię tylko jeden."]. Więc...
Z biletami to wciąż nie wiem czy to taki świetny deal w większości miast w których byłem jest normalny system bilet normalny/ulgowy i nikogo nie obchodzi gdzie sobie wysiadasz. W trójmieście można kupić bilet 10 minutowy ale po co skoro takie przystanki tramwajowe są tak rozsiane że z jednego na drugi przejdziesz w 3-4 minuty.
I za raty 0% wciąż się płaci, to że to nie jest napisane to nic nie znaczy bo oni ze swojej kasy tego nie płacą tylko z kasy klienta. Trzeba być naprawdę strasznie dosłownym żeby twierdzić że za raty0% się nie płaci. No ale z drugiej strony będąc dosłownym nie można powiedzieć że za głupotę się płaci bo nigdy nie widziałem żeby ktoś wystawił komuś rachunek za głupotę. Jesteś trochę niekonsekwentny w swojej dosłowności;].

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2010, 09:54:42 »
Jesteś trochę niekonsekwentny w swojej dosłowności;].
No to trzeba przyznać ;D

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 17, 2010, 10:01:06 »
lol, jakie się z tego zrobiło "co autor miał na myśli?" : P
a ja tam myślę, że fajnie będzie w games roomie. może się w końcu nauczę grać mahjonga :)
bardzo by mnie interesowała zniżka za sprzęt swoją drogą bo 5dych to dużo.
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 17, 2010, 10:30:42 »
Raty 0% - oczywiście, że nie płacisz dodatkowo za raty. Płacisz za swoją głupotę, czyli nadwyżkę ceny w porównaniu do innego sklepu.
Trochę nie na temat, ale... czyli każdy, kto kupi jakąś droższą rzecz w sklepie z ratami 0% (albo ogólnie, z ceną większą niż u konkurencji) jest "głupi"? Każdy, kto nie będzie przeszukiwał tygodniami milionów stron internetowych z coraz to tańszymi ofertami jak największy sęp, zaraz obok domu mając media markt albo inne electroworld? Dlaczego nazywać od razu takiego kogoś głupim, mimo że ten ktoś wcale taki nie jest, a na przykład po prostu ceni sobie wygodę?

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 17, 2010, 10:50:20 »
Cóż za parabola ;]

Oczywiście, że jeśli lizak w sklepie pod moim domem kosztuje 2 zł, a 5 km dalej kosztuje 1,5 zł, to po jednego lizaka nie będę jechał na drugi koniec miasta. Czy jednak była gdziekolwiek mowa o "komforcie" zakupu? Nie. W założeniu sklepy te leżały bardzo blisko siebie (lub, jeśli ktoś woli: w nieskończenie małej odległości od siebie).

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 17, 2010, 10:56:23 »
No dobra, niech Ci będzie.





Ale ja dalej uważam, że ktoś może, pomimo wyższych cen, po prostu woleć media markt i nie czyni go to wcale głupszym : P

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2010, 11:05:07 »
Jeśli głupotę definiujemy jako niepotrzebne wydawanie pieniędzy, to może ;]

How about zajmiemy się Stevem? Dziś kończy się jego tydzień.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:34:44 »
Widze ze niezle ten temat ruszylem... Ujme to inaczej, bo odpuscilem sobie juz tlumaczenie Wam, ale Cheese jest bardziej wytrwaly i ubral to co mialem na mysli w inne slowa.
DLA MNIE turniej na ktorym 95% osob to osoby ktore nie potrafia wiecej niz walnac unblocka Paulem to porazka, nawet gdyby bylo na nim 200 osob. DLA MNIE jest to 50zl za turniej, a nie za konwent, bo JA jechalbym tam tylko i wylacznie dla turnieju i nie interesowaloby MNIE nic innego. Napisalem, ze turniej nie bedzie sie cieszyl sporym zainteresowaniem, bo nie widzialem wsrod sceny tekkenowej sporego zainteresowania manga czy anime, wiec beda tam z grubsza gracze od unblockow i "daj mi wstac". Czy czegos jeszcze moi szanowni sluchacze nie rozumieja z tej mysle, ze juz jasnej wypowiedzi?
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:38:18 »
To na forum jest jakiś program czytający tekst? Gdzie się to włącza?! :'(

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:43:26 »
Nie myslales zeby napisac ksiazke pt. "Jak dojebac sie o byle gowno, mimo ze wiem o co chodzi"? Widze ze lubisz bezsensowne klutnie, ale takich glupich prowokacji to sobie uzywaj na onecie. I'm off.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: [T6, SC4...] Konwent Chapter 1: Love (13-14.02.2010, Wrocław)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:44:43 »
Cytuj
bardzo by mnie interesowała zniżka za sprzęt swoją drogą bo 5dych to dużo.
Pisałem do organizatorów - przynieś konsolę, wejdziesz za free.