Autor Wątek: Tekken 6 - temat ogólny  (Przeczytany 226097 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:00:08 »
W takim razie chylę czoła przed twoją wnikliwą analizą stylu Knee, którego notabene jestem fanboyem. SS JU, mhy. To nabyta umiejętność to analizowanie czy może część Twojej kobiecej intuicji?  :-*
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:08:45 »
Widać uparcie chcesz ze mną prowadzić jakieś pogawędki. Pathetic.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:13:29 »
po co odrazu ta defensywna postawa?
jeśli stawiasz się w pozycji osoby adekwatnej do krytyki takiego Knee i w spłaszczasz jego grę do jednego ciosu i backdasha/SS to miej w sobie na tyle zdrowego rozsądku aby przyjąc krytykę, co jest pathetic? weź glęboki oddech i pomyśl o tym..
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:18:55 »
A co mają moje argumenty do tak zwanej kobiecej intuicji?

Pathetic jest Twoja postawa zakompleksionego chłopca czepiającego się szczegółów mojej wypowiedzi, która jak to już określłam, jest bardzo uproszczona. Sprawdź w słowniku co oznacza słowo "uproszczony". Prowadziłam wiele dyskusji z czołowymi graczami, i mamy bardzo podobne zdanie, więc to ty nie spłaszczaj moich wypowiedzi, ale weź głęboki oddech, schowaj swoje wielkie ego do kieszeni i przemyśl swoje zachowanie.

I śmiesz mnie jeszcze pouczać jak się gra Yoshem? Chłopcze, jesteś żałosny.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:19:59 »
Cheese, jeśli chodzi o wyrywanie na reakcję, to mi to idzie teraz gorzej niż wtedy, kiedy ostatni raz graliśmy (choć z drugiej strony niemal wszystkim idzie gorzej w T6), a na scenie jest coraz więcej osób, które to robią.
Tak tylko że oni grają ciężko latami w tekkena a Ty się tylko w tekkena bawisz:P.

Pisząc "element zaskoczenia" miałem na myśli hmm :)  ogólną wiedze na temat gry wynikającą z godzin spędzonych z grą :) odnosiło się to do tego co Masther pisał na temat jutuba :)
W tym temacie jest jeszcze jedno ale:P. Kiedyś nie było możliwości oglądania walk, ale były poradniki i listy juggli i gwarantów w PE czy innych czasopismach już od początków T3 na konsoli. Więc tak czy siak jeden znajdował wymyślał a dziesiątki czy setki w kraju czytało i kopiowało:P. Dla mnie to całkowicie normalne, bo kiedy turniejowało się w T3 byłem 16 letnim chłopaczkiem bez komputera, dostępu do internetu (czyli for poświęconych tekkenowi) mieszkającym na samej północy polski gdzie większość turniejów odbywała się 300 czy więcej km ode mnie, gdzie gdybym nawet się o niech dowiedział to i tak nie miałbym kasy żeby sobie tak pojeździć. W tamtym okresie sam dużo grałem w T3 czasem po 4-5 godzin dziennie mając jedynie 2 sparing partnerów oraz gazetkę z jugglami. I co z tego że grałem dużo i i wymyślałem sam jakieś setupy czy fajne techtrapy, skoro ludzie którzy mieli dostęp do forum i jeździli na turnieje uczyli się w ciągu dwóch dni imprezy tyle co ja przez miesiąc grania. Jestem pewien że takich ludzi jak ja było w tamtych czasach mnóstwo, i to między innymi oni tworzyli tą zgraję "początkujących bądź średnich" graczy którzy nie mieli szans ugrać czegokolwiek z kimś dobrym w takiego T3, no ale jak mieli ugrać skoro wcześniej nawet nie wiedzieli że taki poziom istnieje. Dzisiaj, te średniaki, którzy nie mają możliwości częstego turniejowania nie są już zwykłymi średniakami dla których wysoki poziom tekkena jest czymś abstrakcyjnym i nieznanym, są średniakami którzy prócz swojej średniej gry posiadaja jeszcze wiedzę, w niektórych aspektach nawet porównywalną do wiedzy tych najlepszych.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:23:06 »
http://www.psxextreme.info/topic/28241-tekken-6-bloodline-rebellion/page__view__findpost__p__2027802 Moje podsumowanie dziennikarskiej rzetelności Mashtera.

Po tygodniu obcowania z nowym Tekkenem, kiedy to zabarykadowałem się na amen i odciąłem od świata ludzi, nabyłem przekonania że obsada podium turniejów w tą grę będzie zaskakiwać, bo chodzi tu o coś innego. Śmiać mi się chce, jak czytam że teraz mamy grę do dwóch juggli a jakie to nie jest prostackie, n00bowe i niewiadomo jak kapiaste gdy to poking żre najwięcej energii. I nie oszukujmy się, przy grze o tak utrudnionym movemencie postacie z mocnymi poke'ami mają tutaj największą przewagę a mowa tu o ciosach często 13 klatowych i szybszych przy znajomości podstawowych kar można ugrać bardzo, bardzo dużo.



Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:34:22 »
A co mają moje argumenty do tak zwanej kobiecej intuicji?

Pathetic jest Twoja postawa zakompleksionego chłopca czepiającego się szczegółów mojej wypowiedzi, która jak to już określłam, jest bardzo uproszczona. Sprawdź w słowniku co oznacza słowo "uproszczony". Prowadziłam wiele dyskusji z czołowymi graczami, i mamy bardzo podobne zdanie, więc to ty nie spłaszczaj moich wypowiedzi, ale weź głęboki oddech, schowaj swoje wielkie ego do kieszeni i przemyśl swoje zachowanie.

I śmiesz mnie jeszcze pouczać jak się gra Yoshem? Chłopcze, jesteś żałosny.

Kurcze, a ja myślałem, że prowadzimy normalną dyskusję na przyzwoitym poziomie.
Piszesz coś o moich kompleksach i ego a potem odrazu o sobie w gronie światowych graczy z którymi dzielicie to samo zdanie, zapewne o Knee? lol
Gdzie ja napisałem coś co świadczyłoby o moim dużym ego czy kompleksach?  :-
Póki co odnoszę wrażenie, że to ja musiałem chyba skrzywdzic twoje - przepraszam.
I ta kwestia pouczania jak gra się yoshim? Ty wypisujesz to wszystko na poważniem czy ja mam problem z detekcją sarkazmu?
Czy to dlatego, że jestem żałosnym chłopcem? Tenshi?

########

Tak na poważnie, nie masz co być taka drażliwa, nie sądziłem, że tak ... zareagujesz. To tylko internet. Nie obrażaj się!
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:41:02 »
Nie obraziłeś mnie, zła interpretacja. Dzieciom czasami trzeba dać klapsa żeby trzymały dobry poziom.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:44:59 »
Co do jednego muszę się zgodzić z tym tekstem Mashtera, movement w T6 ma o wiele mniejsze znaczenie niż w takim T5. Pamiętam, że jak grałem w DR z takim Pitrexem to nic nie mogłem zrobić praktycznie, bo manualnie byłem o klasę gorszy. W T6 liczy się głównie znajomość gry i myślenie, do tego dochodzi jeszcze rage, który dodatkowo zwiększa szansę na wygraną z lepszym graczem. Moim zdaniem te zmiany są in plus, bo nie ma teraz frustracji, że nic nie mogę nic ugrać z kimś lepszym manualnie, bo mam dwie lewe ręce :P W nowym tekkenie po prostu każdy może coś ugrać, jeśli tylko poświeci wystarczająco dużo czasu na trening i to jest w tej grze najlepsze :)

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:46:54 »
...a teraz wracamy do tematu :) (to oczywiście do wypowiedzi ponad postem Komandosa)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2009, 21:48:37 wysłana przez Di »

CrazyGoSu

  • [Warszawa]
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: CrazyHavocPL
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:48:37 »
Dadrot masz racje, Knee długo nie grał i trochę daje teraz ciała, ale się ogarnie i będzie rządził.
Może zobaczymy go w następnym sezonie Crasha :)

Fan Knee

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:51:13 »
Co znaczy rage daje szansę na wygranie z lepszym graczem? Tutaj jest premiowane opanowanie, zimna krew i znajomość zagrań przeciwnika żeby wygrać rundę mając te 5 albo miej procent życia. Jeśli rzucisz się do ataku w takiej sytuacji to raczej niewiele jesteś w stanie zdziałać.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:56:11 »
OK Nevan, ale może być też taka sytuacja, że ktoś po prostu coś zjani i na tym wygra całą rundę. :) Lub - po-customuje trochę szybkimi ciosami, co w szybkim tempie doprowadzi do wyrównania, mam wiele takich sytuacji w czasie sparringów z Robsonem.

Rage wg. mnie nie jest sprawiedliwy. To ukłon w stronę przegrywającego, tak aby dać mu szansę się odegrać. Czy w jakimkolwiek sporcie jest coś takiego? Tekken można zaliczyć w końcu do esportu.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:59:18 »
Rage sprawia, że wygrać rundę może ten, kto mniej razy wyrzucił orła w rzucie monetą, a po prostu zrobił to odpowiednio późno.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:03:16 »
Sama sobie odpowiedziałaś na swoje pytanie. To esport, nigdzie indziej nie ma możliwości żeby komuś natłukli a ten w efekcie zaczął bić mocniej.

W kwestii sprawiedliwości, to rage zmusza obie strony na sam koniec do bardzo bezpiecznej i przemyślanej gry. 5 % ze 180pkt to 9 - jesteś w stanie zabić głupim 1,2 jeśli przeciwnik wystawi się na choćby 10 klatkowy opening - inna sprawa czy będziesz umiała go wykorzystać. Ot taka psychologiczna atrakcja. Możemy się spierać, że to premiuje przegrywającego ale po AoT widać, że na dole potrafi być każdy, nawet Ryan który podkreślał niedawno w wywiadzie, że on to inna liga niż Polacy bo w T6 grał u siebie na automatach dwa lata wstecz.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.