Autor Wątek: Millia Rage  (Przeczytany 3498 razy)

cieslak

  • Gość
Millia Rage
« dnia: Grudzień 12, 2010, 22:06:03 »
Temat do dyskusji o tej postaci. Proszę zamieszczać różnego rodzaju linki (walki, tutoriale, combo movies itp.)



Millia Rage
Wzrost: 169cm
Waga: 48 kg
Narodowość: rosyjska
Data urodzenia: sierota, brak danych
Grupa krwi: B
Kolor oczu: niebieski
Kolor włosów: blond

Historia:
Urodzona w Rosjii Millia straciła swoich rodziców w młodym wieku. Została adoptowana przez Gildię Zabójców, gdzie praktykowała styl "Sześciu Zakazanych Magii" (Six Forbidden Magicks). Używając szóstej z nich "Angra", Milla zdobyła kontrolę nad stworzeniem podobnym do tego, które otrzymał Zato, pasożytem, który żyje w jej włosach (Zato praktykował piątą z nich "Shokusei Kagejin", co w późniejszej konsekwencji spowodowało jego śmierć, po czym kontrolę nad nim przejął Eddie). Nie wiadomo, czy Millia przeszła podobny rytuał, jednak jedno z jej zakończeń właśnie na to wskazuje. Kiedy Zato-1 przejął kontrolę nad gildią, Millia zdradziła i zamknęła go w między wymiarowym portalu. Opuściła po tym gildię, mając dosyć służenia Gildii jako zabójczyni.

Guilty Gear: The Missing Link:
Millia dowiedziała się o ucieczce Zato-1 z portalu, więc postanowiła wykorzystać turniej, aby go namierzyć i raz na zawsze zakończyć jego żywot.

Guilty Gear X: By Your Side:
Wciąż poszukując Zato-1, Millia dowiaduje się o istnieniu kolejnego Command Gear'a. Chce znów wykorzystać ten fakt w celu odnalezienia Zato-1. Po pewnym czasie, udaje się jej tego dokonać i zabija Zato-1, wtedy nad jego ciałem przejmuje kontrolę Eddie.

Guilty Gear XX: The Midnight Carnival:
Po rzekomej "śmierci" Dizzy, Millia wiedzie spokojny tryb życia, dopóki nie dowiaduje się o tym, że ktoś widział Zato-1. Wyrusza, aby sprawdzić tę plotkę i dowiaduje się, że to Eddie przyjął kontrolę nad jego ciałem.
W pierwszym zakończeniu nie udaje się jej go zgładzić, gdyż Eddie odlatuje widząc swoją przegraną.
W drugim zakończeniu pojawia się przed Millią Slayer i nie pozwala jej własnoręcznie zgładzić Eddie'go, tłumaczy jej to tym, że pasożyt w ciele nieżyjącego Zato sam zginie, a ona powinna walczyć jak najmniej, żeby jej pasożyt nie przejął nad nią kontroli i nie skończyła w ten sam sposób.
W ostatnim zakończeniu Millia zabija Eddie'go, ścina swoje włosy, zostawia je na grobie Zato i wyjawia swoje uczucia w chwili refleksji. Zostawia przeszłość zabójczyni za sobą.

Ciekawostki:
Postać Millii zawiera w sobie bardzo dużo nawiązań do muzyki metalowej:
Millia Rage została nazwana podobnie do amerykańskiego power metal'owego zespołu, Meliah Rage. Jej ataki (Iron Savior, Emerald Rain, Silent Force, Winger, i Iron Maiden) również zostały nazwane po zespołach. Atak Bad Moon otrzymał swoją nazwę po piosence zespołu Creedence Clearwater Revival, "Bad Moon Rising" lub jednego z albumów Sonic Youth pod tymże tytułem. Millia przechodzi też przez rytuał szóstej zakazanej magi, "Angra", aby otrzymać kontrolę nad swoimi włosami. Nazwa tego rytuału łączy się z brazylijskim zespołem heavy metal'owym.

Gameplay:
Gra Millią opiera się głównie na szybkości atakowania i dużej ilości mix-up'ów. Potrafi ona zmusić przeciwnika do sytuacji, gdzie będzie on musiał zgadywać pomiędzy trzema rodzajami ataku (high, low lub rzutem). Posiada ona, podobnie jak Dizzy, drugi air-dash. Jej głównym atutem są komba w powietrzu oraz loop przy wykorzystaniu j. HS i ciosu Silent Force.

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Millia_Rage
http://www.guiltygearx2reload.com/milla.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Epicowi
Poprawki: sh-zinden
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 15:10:59 wysłana przez cieslak »

Zbanowany PiT

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Grasz w Tekkena? Nie postuj.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Funky_PiT
Odp: Millia Rage
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2011, 15:05:33 »
Zajebisty poradnik do Siwiej by moi:

Dzień dobry. Jako najlepszy u mnie na osiedlu gracz Millią, postanowiłem podzielić się z Wami (n00bami) moja wiedzą (jakże obszerną) na temat gry wyżej wymienioną postacią. Tak więc bez zbędnych ceregieli przejdźmy do konkretów, tudzież zasad:

1) Millia jest szybka - wykorzystujemy to przez zapierdalanie w powietrzu po calej planszy, żeby jebany k***s przeciwnik nie mogl ogarnąc WTF, to nie jest kurwa SF gdzie sie stoi na ziemi i czeka na SRK. Jak latamy to napierdalamy w zaleznosci od sytuacji: albo nic, albo D, albo nozyk, albo qcf+P (lepiej jak mamy tension na FRC w razie k***s zablokuje i umiemy robic to na refleks, ja np nie umiem) ewentualnie qcf+D przy tensionie.

2) Gra sie na pałę - wtedy najlepiej wychodzi.

3) qcb+P jest zajebiste w każdej sytuacji i w miarę bezpieczne na bloku, pod sciana po FRC mozna ladne kombo zapodac. Najlepsze jest to ze siwa odskakuje przy tym do tylu.

4) ZAWSZE jak kogos wyjebiemy na ziemie to stawiamy nad nim koleczko (jak mamy tension to z dustem), następnie najlepiej dashe nad lbem, chyba ze k***s ma jakis srk z niewidzialnoscia, to wtedy różnie (najlepiej zmusic chuja do srk i zblokowac albo uniknac to sie nadzieje na koleczko i ma w pizde)

5) w combach bardziej sie oplaca walic HS niz D bo ma wiekszy dmg, nie patrzcie na japoncow, oni ida na to ze D ma wiekszy hitbox, ale tu sie liczy kurwa skill

6) Siwa duzo skacze wiec pamietamy o dziurawym air-blocku (obligatoryjnie blokujemy z shieldem zawsze i wszedzie)

7) Destroyer jest zajebisty na Cieślaka

8) d+K jest fajne i bezpieczne, robimy to na pałę jak nie mamy weny na nic bardziej konstruktywnego

9) p+P reklamowac nie trzeba, ale drugi hit latwo deadanglnac czy tez sparrowac Jam więc jak blokuje ktos to lepiej nie jechac z tym dalej. Faust chyba moze tam z bejsbola nawet przyjebac, k***s zajebany.

10) roll roll roll! qcb+K! piękna sprawa.

Narazie tyle. Wypierdalać komba cwiczyc, macie je na jutubie.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Millia Rage
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2011, 15:21:39 »
Best guide ever, dzięki :* Właśnie zamierzałem się wkrótce za nią zabrać, bo widziałem że w tej najnowszej tier liście japońców jest zaraz za tymi dwoma wiadomo którymi frajerami.
Cytuj
to nie jest kurwa SF gdzie sie stoi na ziemi i czeka na SRK.
xD

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Millia Rage
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2011, 15:24:45 »
Krótko i na temat :D wpis o SF zabija ;]

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Millia Rage
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2011, 16:38:48 »
PiT, więcej gajdów!

pan_sz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 41
  • "gwarat na nieblok bez setupów na pałę"
    • Zobacz profil
  • PSN ID: sh-zinden
  • Skąd: u-hu-hu
Odp: Millia Rage
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2011, 18:07:18 »
wręcz przyjemnie się czytało :D
doskonały na PL realia!

obudziłeś moje ambicje. może do tłustego napiszę.
btw, PiT gra tylko blondi ;p

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Millia Rage
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2011, 00:28:17 »
Coś cudownego <3

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: Millia Rage
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2011, 01:06:26 »
Mistrz ! Dzięki temu FAQowi od dzisiaj gram Millią :D