Autor Wątek: O przyrodzie  (Przeczytany 39700 razy)

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 21, 2011, 23:11:52 »
Mortal jest krwawy, jest jucha, wporzo, ale jest przy okazji mulisty. Widowiskowość dla mnie to jest termin nierozerwalnie związany z dynamiką, a to się zaczyna dopiero, jak się umie czternaście hit kombo z lataniem i wybuchami. Casuale tak nie potrafią, dlatego są casualami. Jedyny casualowy moment, w którym robi się dynamiczniej to x ray, ale to, jak już wspominałem, nudzi się siłą rzeczy. Gdyby każdy miał po pięć i wykonywałyby się randomowo, to hej.

Widowiskowy był dla mnie Soul Calibur, dopóki nie zacząłem go kumać. Jest szybki, dynamiczny, jest ogień i szaleństwo, i dopóki się nie zaczyna rozróżniać ciosów i nie zauważa, że leci ich kilka na wymianę, to jest naprawdę fajnie. Natomiast jak się zaczyna rozróżniać ciosy, to zwykle znaczy, że się przestaje być casualem, a wtedy widowiskowość przestaje być taka ważna.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 22, 2011, 02:47:19 »
Mnie w MK irytuje tylko jedno, brak recovery po niektórych kombosikach tylko że to temat o tekkenie więc wyp... na topic o MK9

Mogę się założyć, że po miesiącu z 30 postaci wyłonią się 2-3 topy którymi wszyscy będą grać i spamować infinity do znudzenia. :P

Na Podlaskim na pewno 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2011, 02:50:57 wysłana przez SłońTrombalski »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 22, 2011, 08:01:55 »
Mogę się założyć, że po miesiącu z 30 postaci wyłonią się 2-3 topy którymi wszyscy będą grać i spamować infinity do znudzenia. :P

Ty się Komandos lepiej już nie zakładaj z nikim o nic.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 22, 2011, 12:23:39 »
Mogę się założyć, że po miesiącu z 30 postaci wyłonią się 2-3 topy którymi wszyscy będą grać i spamować infinity do znudzenia. :P

Ty się Komandos lepiej już nie zakładaj z nikim o nic.

No, dokładnie. Ciekawe gdzież to się podział filmik z money matcha Komandos vs. Spike.  :))
fade em
need dat

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 22, 2011, 14:35:16 »
Mogę się założyć, że po miesiącu z 30 postaci wyłonią się 2-3 topy którymi wszyscy będą grać i spamować infinity do znudzenia. :P

Ty się Komandos lepiej już nie zakładaj z nikim o nic.

No, dokładnie. Ciekawe gdzież to się podział filmik z money matcha Komandos vs. Spike.  :))

Zrobimy filmik z mm Komandos vs KGB, będzie lepszy :P

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

amok

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: amok_amk
  • Skąd: BYTOM
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 22, 2011, 14:47:58 »
Jak z KGB to ja chce to nakręcać :D :P byłby bardzo ciekawy ten fight :D

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 22, 2011, 15:08:00 »
Świetna propozycja, zawsze jestem za tym, żeby dać młodym zarobić ;)
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 22, 2011, 18:36:41 »
Mogę się założyć, że po miesiącu z 30 postaci wyłonią się 2-3 topy którymi wszyscy będą grać i spamować infinity do znudzenia. :P

Ty się Komandos lepiej już nie zakładaj z nikim o nic.

No, dokładnie. Ciekawe gdzież to się podział filmik z money matcha Komandos vs. Spike.  :))

Zrobimy filmik z mm Komandos vs KGB, będzie lepszy :P

Ty chyba naprawdę lubisz rozdawać kasę.

Komandos zaciera ślady :D Ale ludzie pamiętają takie rzeczy.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 29, 2011, 15:16:18 »
na prawdę sprawa komandosa wszystkim właśnie tak wisi http://www.wiocha.pl/35589,Moze_i_ma_malego

yme4me

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • moja galeria
    • Email
  • Skąd: Z Brzuszka
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 08, 2011, 15:41:25 »
Dawno mnie tu nie było.Wpadłem na forum, patrzę temat o przyrodzie - pierwsza myśl to chyba zły dział.Ale potem czytam post nr1 i czuję że rozumiem doskonale co autor ma na mysli.

Dodam, że jeszcze jest pominięty motwy grania w tk3 online, który to właśnie sprawił ,że swego czasu kiedy pogrywałem w ową grę ,po sieci, to zrobiłem filmik z jugglami do tk3 [ akurat ja , należę do tych graczy którzy na praktyce mieszkali :) za czasów tekken 3 , podłączałęm konsolę do Video i jak tylko spłodziłem jakiegoś juggla to zgrywałem. ba pamiętam doskonale jak w nocy matka przyszła wyłączyć mi telewizor bym nie grał bo już późno a ja na praktyce ćwiczyłem polem łamanie kręgosłupa po tacklu.Telewizor wyłączony, ale dźwięk miałem podłączony do wieży więc co? ćwiczyłem to zagranie korzystając jedynie z dźwięku, i się nauczyłem :) Wracając jednak do tematu , grałem troszkę on line w tego tk3 , już wtedy zaczęło się granie na pare ciosów na krzyż, wszak wtedy był już internet za rozsądną cenę, tk5 miało jeszcze swoją kadencję  więć granie ludzi się z uniformowało i grano na ten sam sposób.Więc ja jako gracz zaczynajacy przygody z Żelazną Pięścią znacznie wcześniej postanowiłem zrobić filmik filmik, plus chciałem przemycić przekaz. Sami popatrzcie :  http://www.youtube.com/watch?v=WofOeHTncag   gdzieś tam w czeluściach Honmaru ludzie rozmawiali potem o stylu gry a raczej o tym  że go jest brak.Może i zadziałało lecz jednak na króką metę...
Howgh.
Wiem o sobie tyle co nie powiem, i tyle wiem co mam o sobie powiedziec, a powiem tak, ze nie wiem jak powiedziec ,czego wiem ze nie wiem...

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 08, 2011, 17:58:30 »
Mam nawet tą CMV'ke na dysku :) Fachowa robota

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 09, 2011, 12:42:55 »
Ooo, to jeszcze z czasów, kiedy wsadzić pięć daszpanczy coś znaczyło :D
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

yme4me

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • moja galeria
    • Email
  • Skąd: Z Brzuszka
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 10, 2011, 01:29:12 »
Dokładnie tak, 5 panczy brajanem to był mega wyczyn :D ja w TTT wsadziłem polem 6x 1 po ws 2 :D  a teraz 6 panczy to nie żaden hardkor :/
Wiem o sobie tyle co nie powiem, i tyle wiem co mam o sobie powiedziec, a powiem tak, ze nie wiem jak powiedziec ,czego wiem ze nie wiem...

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 10, 2011, 12:18:15 »
Nie tyle żaden hardkor, co po prostu nie jest to potrzebne. Jeszcze w T5 jak ktoś chciał pociągnąć dobry dmg za ścianę, to mógł sobie, owszem, ale najpierw musiał sobie do tej ściany donieść, a to już nie było takie mehehehe. Chyba, że się grało Stiffem :D Tymczasem w T6 praktycznie każda postać ma jakieś narzędzia do wall carry i biedny daszpancz leży gdzieś, dogorywając śmierć przez zapomnienie i zbędność.

O tym mniej więcej mówię, retardacja jakaś w grach zaczęła panować. Wszystko jest łatwiej. Nawet Yosho, co wiecznie miał problemy ze wszystkim teraz dostał narzędzia do niesienia, do odcinania paska energii, etc. Dodatkowo te rzeczy robi się łatwo, a w każdym razie łatwiej. Już nawet ilość elektryków w juggleach ma coraz mniejsze znaczenie, w sensie, że można stosować łatwe i pewne zamienniki przy zachowaniu dobrego dmg. A takimi postaciami jak Bruce, czy Lars to już jest ogólnie bajka, bo wciskasz i się robi.

Ciekawe natomiast jest to, że nie tylko Tekken na to cierpi. W SC przeskok pomiędzy np. SC2 i SC4 to nie tylko grafika i postaci. W dwójce taki na przykład Najt miał chyba ze 4 postawy. Rafał miał 4 prepy. Rozgrywka mogła być ciekawa, nieszablonowa, a jak ktoś świetnie znał swoją postać, to mógł się z ciosami nie powtarzać nawet przez całą walkę (wiem, przesadzam, but still). Ale ryja wyrwał mi SF. Gracz w to ze mnie żaden, dodatkowo gram na padzie i w SF33s miałem spore problemy z egzekwowaniem niektórych kombosów. Tymczasem włączam SF4 i te rzeczy, których w SF3 nie mogłem posadzić, albo ledwie mogłem, w tej części wchodzą mi gładziutko jak po lubrykancie. WTF?

Dla mnie gry w ten sposób tracą umiejętność dawania radości. Ale realnie rzecz biorąc zyskują potencjalnego nowego klienta. Jak by to zaśpiewał Rychu Peja - komercja, komercja, to mnie właśnie irytuje. Ale mentalność graczy też się zmienia i to też boli.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 10, 2011, 12:45:07 »
Ułatwianie inputów, chociaż może hardkorów irytować, jest o tyle dobre, że wyrównuje pole gry pod względem używanego kontrolera - gracz stickowy nie ma ogromnej przewagi w execution nad graczem padowym. Co mnie dużo bardziej w nowych bijatykach irytuje, to tendencja do nagradzania gracza za to, że dostał wpi****l - wszelkie ultra, rejdże, to jest patologia. Dlatego bardzo cieszę się, że SFxTK obędzie się bez takich systemów.
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))