Autor Wątek: NGP aka PSP2  (Przeczytany 2285 razy)

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
NGP aka PSP2
« dnia: Styczeń 28, 2011, 00:13:45 »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2011, 00:17:19 »
myślę, że nie ma zaskoczenia, w momencie premiery psp też miało grafę 'zbliżoną' do ps2 więc trend zachowany. Ja nie mam czasu już na handheldy więc pozostanę przy pc i ps3/ps4 :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2011, 00:29:13 »
Mozna powiedziec ze mam maly dylemat co do tego czy wybrac 3DS-a czy tez nowa kieszonsolke Sony... Ale za PSP2 pewnie jebna taka cene ze Nintendo bedzie sie moglo cieszyc moimi pieniedzmi.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2011, 00:46:13 »
Dla mnie MEGA. O ile posiadam NDSa, tak 3DS to juz dla mnie przeginka - ile lat bede gral na handeldzie w rozpixlowane jrpgi. Grywalnosc grywalnoscia, ale jak chce potrojne combo: grywalnosc, grafika, muzyka.

NGP wyglada zajebiscie - zarowno technicznie (4 rdzeniowy mocny ARM, 4 rdzeniowy mocny gpu, wydajnosc na pozimie geforce GT240 or so!) jak i bajerancko: 2 kamerki, zyroskop, kompas (czyli move+sixaxis in one), 2 touchpady (przod i tyl) itd. Tak powinien wygladac NextGen. Dodatkowo pelne wsparcie sklepy PSN, karty SD, ogolnie sprawy sieciowe.

PSP1 wystartowalo za wczesnie, w momencie premiery swiat nie byl gotowy na taki sprzet. PSP2 wchodzi idealnie, gdzie ludzie sa przyzwyczajeni do czegos podobnego (vide smartphones).

3DS kompletnie mi nie podchodzi (choc wstepnie sie jaralem) i niech czasem ktos nie wyskakuje z tekstami o grach jako "odgrzewanych kotletach", bo to wlasnie w 3DSie startowy lineup to 95% odgrzewanek.

Kompletnie nie wiem, co mnie mialoby przekonac do 3DS (bo zapewne nie 3D, skoro nie pogramy na nim w autobusie or so + zapewne męczy) przy tak napakowanej (i techikaliami i bajerami) konsolce Sony.

Chyle czola, oczekiwalem czegos fajnego, ale nie az tak.

@Furb - jak narazie to Nintendo znacznie zawyza ceny konsol (Wii drozsze niz X360 - really?), wiec akurat w przypadku MS czy Sony wiesz, ze otrzymujesz sprzet warty swojej ceny. Co jak co ale specyfikacja NGP jest poprostu swietna.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2011, 00:59:51 »
Jesli chodzi o PSP2 to mam tylko nadzieje ze nie podzieli losu swojego poprzednika (nie mowie ze zlego). Na premiere z 5 ciekawych gier. Pozniej 2-3 ciekawe pozycje na rok, a reszta to suche porty z PS2. Naprawde duzo przegralem na PSP, a mam je od 2004 roku (nawet to po nim widac) i na dobra sprawe zagralem w moze 3 na prawde dobre gry. Kibicuje tej platformie i licze na to ze bedzie stale zaskakiwac i nie wpadnie w ten portowy marazm co pierwsze PSP( bylo je stac na znacznie wiecej!!). Koniec koncow i tak pewnie kiedys dorwe ten sprzet, ale watpie aby to bylo od razu po premierze, tak jak ostatnio ;D.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2011, 01:42:43 »
Ale wy wiecie panowie, że o ile PSP sprzedało się nieźle, o tyle NGP nie ma najmniejszych szans z 3DSem?

Kombajn technologiczny kombajnem, ale NDS ma Pokemony. A żeby nie siać fermentu, to i Layton, Ace attorney i inne serie, które najlepiej niech posiadacze 3dsa wymienią będą stały za nową zabawką nintendo. NGP na pewno się sprzeda, ale rynku nie przejmie. Po porażce zabezpieczeń PSP1 większość developerów podejdzie z ostrożnością, jeśli SONY nie zapewni dobrej ochrony antypirackiej.

Niech mnie nikt nie zrozumie źle, ja uważam PSP za najlepszą przenośną konsolkę. Niemniej uważam też, że tak, jak PSP przegrało z NDS, tak NGP przegra z 3DS.
Moje pięści krwawią śmiercią!

czołgista

  • Gość
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2011, 06:28:00 »
Neo Geo Pocket?

Młody

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fuck Yeah!
    • Zobacz profil
    • zDYSTANSowani
  • Gamertag: MichenDG
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:24:53 »
Wiem tyle, ze biorę to w ciemno;)
nie obchodzi mnie telefon z gierkami i bajerami, bo ja chce nim tylko dzwonić i pisać na nim smsy. Ale mocna technologicznie przenośna konsola z bajerami popularnymi z telefonów, no to jestem na tak:) oby jak najszybciej wyszła i nie odrzuciła ceną:)

a na psp było trochę dobrych gier ( CC:FF7, Dissidia, Patapon, Locoroco, KH:BBS, oba GOWy, Tekken:DR, Wipeout, no i niektóre erpegi i coś tam pewnie jeszcze się znajdzie) tylko fakt, że bardzo mało porównując z ps2. A liczyłem na sporo rpgów 3d i slasherów.

"Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie trudne do wykonania."

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:38:06 »
Cena pewnie ok 2000zł, trudno im będzie się z tym przebić na początku imo. Swoją drogą to mnie martwi trochę żywotność baterii przy takiej specyfikacji.

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:43:55 »
ja z handheldów mam PSP i DS. W sumie najbardziej się przydaje w robocie we wolnych chwilach, w podróży pociągiem czy PKSem albo na posiedzeniu w kiblu :P

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:29:06 »
Hiryu pierdzielisz głupoty, psp będzie mieć swoje pokemony w formie monster huntera, metal gear solid i każdej gry z ps3/ps4 w formie portu.
Co do piractwa to ds piraci się łatwiej nawet niż psp - chcesz walczyć z piractwem postaw na online i to chyba sony robi właśnie. Ja to tylko boje się o ceny gier,
jeśli będą sprzedawane na czymś w rodzaju pamięci flash to ceny będą zabójcze ponieważ koszt per MB jest wielokrotnie wyższy niż przy blueray - to najdroższy nośnik na rynku.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: NGP aka PSP2
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:31:42 »
Co do żywotności baterii SCE zapewnia że będzie porównywalnie z PSP (Bodajże Kotaku o to ich pytało)

Na początku zaniepokoił mnie trochę rozmiar NGP, ale przypomniałem sobie iPada :P

Specyfikacja techniczna i gadżety wykręcone. Cieszę się że NGP nie powstało w formie slidera, ogólny design nowej konsolki bardzo mi się podoba ^,^

Zobaczymy jak wyglądać będą ceny...