Autor Wątek: Tomb Raider  (Przeczytany 2607 razy)

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Tomb Raider
« dnia: Styczeń 07, 2011, 02:17:40 »
Nie zauważyłam, żeby był tu wątek o tej, znanej chyba każdemu, serii a natchnęło mnie do zapostowania po tym jak zobaczyłam design Croftówny z nadchodzącego TRa.
Autorzy twierdzą, że chcieli odseksualnić Larę. Moim zdaniem sam design jest bardzo dobry, trąci Uncharted ;P i pasuje do konwencji survivalu, z tym że imo nie przypomina Lary i gdybym nie wiedziała, że to ma być ona, to pomyślałabym że to zupełnie inna postać jedynie wzorowana na Larze. A jak Wam się podoba to co stworzyli? :

forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:38:50 »
Mi się bardzo podoba, młodsza, fajniejsza - może w końcu wskrzeszą tą serię.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2011, 12:22:50 »
Fakt, na pierwszy rzut oka zalatuje trochę uncharted. Mam nadzieję, że wskrzeszenie serii nie będzie jechać na zaskryptowanych wydarzeniach, jak U1/U2. Nigdy nie byłem fanem TR, ale wolę grać w TR1 niż U1 dlatego, że te gry (przynajmniej pierwsze trzy, w kolejne nie grałem) nie prowadzą za rączkę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 12:30:04 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2011, 13:13:27 »
Ja właśnie wolę kierunek uncharted, to ma być gra z filmowym rozmachem, cheesy dialogami i odpowiednim balansem w samej rozgrywce.
Mam w domu obie części i naprawdę są świetne. Uncharted jest liniowe fakt,  TR też jest liniowe (inaczej), liniowość niekoniecznie jest czymś złym. Z resztą sprzedaż mówi sama za siebie i tutaj eidos ma wiele do nauki. Ale wracając do tematu nowa Lara jest moim skromnym zdaniem bardziej sexy ^^
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2011, 13:22:36 »
Ja tam mimo wszystko bardzo lubię TRy i w zasadzie jedyną częścią przez którą nie mogłam przebrnąć było AOD ale może lepiej by już odpuścili Larze i zrobili coś zupełnie nowego z zupełnie nową bohaterką skoro aż takich zmian chcą ;) I fakt faktem mogliby trochę uszczknąć z Uncharted. 
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

c2h5oh

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Come back when you are ready to fight !
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: c2h5oh
  • Skąd: Krakw
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2011, 13:34:14 »
Dadrot, nie powiedziałbym że seria TR jest liniowa.... Tzn - do 5 części gralem, nie wiem jak dalej ale jeśli dla Ciebie TR są liniowe to naprawde mnie to dziwi.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:08:59 »
Jest liniowy inaczej niż uncharted, to nie jest sandbox/mmo. To, że gra nie ma cut scenek nie oznacza, że nie jest liniowa. Masz levele, jeden za drugim, przechodzisz je i i dziesz do następnego. Drogę do przejścia masz też na ogół tylko jedną - dla mnie to definicja rozgrywki liniowej, ale na tym forum logika innych użytkowników nie raz mnie zaskoczyła, tak więc nie będę się sprzeczał.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:32:43 »
Jest sandbox, gdzie można iść wszędzie, jest świetna liniowość, gdzie do celu można dojść na wiele sposobów, jest dobra liniowość, gdzie do celu dochodzi się na jeden sposób, ale poza parciem do przodu można jeszcze coś innego zrobić (bonusy, sekrety etc), jest tępa liniowość, gdzie biega się po krętej linii od cutscenki do cutscenki i jest FF13. Howgh.

A bardziej na serio - nowy TR na pewno będzie porównywany do uncharted, bo do czego innego miałby być porównywany? Mam nadzieję, że nowy TR będzie bardziej nastawiony na eksplorację, niż na akcję. Jeśli nie chcą być oznakowani jako "zrzynka z Uncharted" to powinni trzymać się z dala od gatunku "gry - filmu" i postawić raczej na duże, otwarte lokacje wymagające po trochu zręczności i myślenia.
Moje pięści krwawią śmiercią!

c2h5oh

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Come back when you are ready to fight !
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: c2h5oh
  • Skąd: Krakw
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:37:59 »
każdy ma swoje zdanie, ale dla mnie tr oferuje masę różnych dróg i zdziwilo mnie to co napisales.

Pozdrawiam

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:42:23 »
To ludzie zaczną porównywać do prince of persia hehe, ale zgadzam się tomb rider był zawsze nastawiony bardziej na eksploracje niż akcje i powinni iść tym kierunkiem. FF13 nie grałem ale rozmawiałem z kilkoma osobami i po jakiś 20 godzinach czy coś w ten deseń przestaje być aż tak liniowy i można zacząć grind lol.
Wracając do uncharted nie chce być adwokatem diabła ale krytykowanie tej gry za liniowość uważam za pomyłkę. Gra która zdobyła tyle nagród, wyróżnień, wysokich ocen i pozytywnych opinii graczy na cąłym świecie nie może być zła - conajwyżej nie trafia w nasze oczekiwania. Ja nie krytykuje COD ale też i kijem bym nie ruszył ;)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

c2h5oh

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Come back when you are ready to fight !
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: c2h5oh
  • Skąd: Krakw
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:50:55 »
No w uncharted ta liniowosc ( mimo ze jest mocno zaznaczona)w ogole nie przeszkadza - przynajmniej mnie. :P

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Tomb Raider
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2011, 15:54:30 »
Nie sądzę, żeby liczba zdobytych nagród mogła dawać pogląd na samą grę. A to głównie dlatego, że gracz i tak ma swój gust. (zresztą takie np Spike VGA to pastisz, a nie rozdanie nagród) Zgodzę się, że uncharted to dobra gra. Kiedy jednak w nią grałem(bo U2 nie przeszedłem) bardzo raziło mnie to, ze bohater stojąc w miejscu podskoczy bardzo realistycznie, tylko trochę nad ziemię. Tymczasem w zaskryptowanych punktach będzie latał jak nie przymierzając żołnierz Zionu w matrixie. Żeby mi ktoś nie zarzucił, nie wymagam od gier realizmu, lubię jednak widzieć spójność. Mała rzecz, a można się czepić.

Moje pięści krwawią śmiercią!