Autor Wątek: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE  (Przeczytany 14532 razy)

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« dnia: Grudzień 29, 2010, 14:31:24 »
http://www.tekkenzaibatsu.com/forums/showthread.php?s=&postid=4326593#post4326593


Spojrzcie na to:

Cytuj
NEW RULES:
After watching/participating/attending a lot of tekken 6 Tournaments, i was very often disappointed to see top players picking up their 15th main char and spamming random stuff ONLY because he knows that the opponent, who is a top player as well, has no experience against that char. This occur to a really random, newbie and ugly matches.
I know players should have no excuses not knowing all chars… but come on?! Who will know all 40 chars?? Even top Asians lack experience against many chars.
So to avoid this kind of randomness, we will add new rules for the characters:
- Every Player can only pick up 2 Characters for the whole Tournament, first main and second main
- Every Player must define his 2 characters when he sings up in the forum.
- Both characters will be displayed next to the players name in the sign up list. So all participants can see which characters are common in the tournament and which are not. So they can practice and focus more on those chars.
- Every Player must pick up main character number one, first… and only after losing, he may change to character number 2.
- Winner cannot change character. Only loser can change to character number 2.
- If the player lost again with his second main, he can of course switch back to his first main character.

Co o tym myslec? No i kto sie pisze?

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2010, 14:35:34 »
Kolejny szwabski tur w śmierdzącej sali z kartonami dla koreańców xD

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2010, 14:44:10 »
 :psyduck:

Nie wolno wam grać mało znanymi postaciami, nie ważcie się!
Gdyby nie to uzasadnienie na poziomie 14 - latka, który dostał w tyłek online, to zasady jak zasady.

Ciekawe, czy wg tej logiki ktoś, kto na main i sub poda te "postaci na które nawet koreańczycy nie mają ogrania" to dostaje dyskwalifikację :D
Moje pięści krwawią śmiercią!

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2010, 15:03:44 »
Komuś wurst chyba zaszkodził. To po co w takim razie Namco zrobiło grę z 40 postaciami? Żebyśmy sobie mogli wybrać najdalej dwie i pojechać do Niemiec na jakiś kolejny mega wzorcowo zorganizowany turniej z finałami które kończą się o 10 rano.

Co będzie następne? Trzeba będzie określić czy będzie się używało w turnieju tylko lewego, prawego czy specjalnego rzutu? Juggle będzie można robić bez bounda pewnie, albo jeśli z boundem to już ściany nie.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2010, 15:38:08 »
Chyba to się słabo sprawdzi...

Niby napisał, że to ma zakończyć kaleki wygląd niektórych walk. Ale  głównym celem tego, to jest po prostu uniknięcie ogrania się na całe 40 postaci co jest pójściem na łatwiznę...

Poza tym w takich turniejach bierze udział spora ilość graczy i zawsze jest znaczący procent pokemonów więc na jedno wychodzi.

Moim zdaniem zasada jest bezsensu. Czemu ktoś miałby mi zabraniać wyboru postaci, którą słabo gram, a że będę nią mashował, a przeciwnik tego nie ogarnie to nie mój problem.

PLAY TO WIN THE GAME !
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 15:40:22 wysłana przez gaawa »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2010, 18:58:31 »
Cytuj
I know players should have no excuses not knowing all chars… but come on?! Who will know all 40 chars?? Even top Asians lack experience against many chars.
Hahaha, a kto komukolwiek każe grać w bijatykę z czterdziestoma postaciami? :d

W sumie z tego co pamiętam, taka zasada była już dobre kilka lat temu na SWGA (w sc3, nie wiem jak w innych grach) we Francji i nikt nie narzekał. Co nie zmienia faktu że jest ona co najmniej dziwna.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2010, 19:20:17 »
No, głównie to tłumaczenie jest zabawne, gdyby nie ono to większość przymknęła by oko na tą zasadę.

Tundra

  • Gość
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2010, 21:04:00 »
Rewelacja :D Niedlugo zakaza uzywania pewnych ciosow, bo one sa dziwne i malo znane. Bedziesz musial zdefiniowac 10 ciosow, ktorych bedziesz uzywal i ani jednego wiecej :D
Wybrac druga postac mozesz tylko gdy przegrasz, natomiast jak przegrasz druga to mozesz wrocic do 1, ale debilizm.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2010, 21:15:07 »
Najciekawsze jest to ze "zatwierdzili" to topowi gracze. Ciekawe jacy.

Tundra

  • Gość
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2010, 21:59:17 »
Po ostatnim popisie Boscona w Berlinie i jego epickiej 10 Niny, musieli zmienic zasady :D Co racja jeszcze nie zabronili uzywania 10, ale niedlugo do tego dojdzie :D

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2010, 22:09:30 »
Niedługo zabronią używania u/f+3 Larsa.

Fajna impreza szykuje się we Frankfurcie. glhf

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:04:37 »
Napisałem na TZ co myślę o tej nowej regule. Tak czy inaczej na turnieju z ok. setką uczestników znajdą się operatorzy wszystkich postaci, więc o kant dupy rozbić takie zasady.

Nie wybieram się tam, nie tylko przez ustalanie takich kretyńskich zasad, ale bardziej ze względu na doświadczenia z ostatniego MaxDamage, którego nie wspominam miło. Była to organizacyjna klęska, miałem poczucie wyrzucenia całkiem niemałych pieniędzy po prostu w błoto i nie będę popełniać tego błędu po raz drugi. Do Niemiec przejadę się na BTC IV, jeśli będzie organizowane.

Do członków mojego teamu mam prośbę, by jeśli mimo to będą się tam wybierali to niech nie używają nazwy Learn to Fly startując w tych zawodach.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2011, 16:12:30 »
Nie no, im więcej myślę o tej zasadzie, tym ciekawsza mi się wydaje. Zawsze to jakieś urozmaicenie.

Ja się nie kryję z tym że umiem grać bardzo małą ilością postaci, więc mi to nie przeszkadza. Kto z Was tak naprawdę gra turniejowo więcej niż dwiema postaciami? Poza tym, nigdzie nie jest napisane, że musisz grać swoimi mainami także w czasie freeplayów.

A poznanie swoich przeciwników w grupie na tydzień przed? O zgrozo, to dopiero będzie rzeźnia. :D Nie będzie wymówek, a ludzi którzy normalnie pewnie by jakiś postaci nie tknęli, zachęci to do obczajania gry. Ogólnie myślę, że dzięki temu poziom w Europie się podniesie.

Poza tym, czy ta zasada naprawdę tak wszystko odmieni? 90% graczy w Europie na turnieju gra przede wszystkim swoim mainem. Ta zasada raczej ma zastosowanie dla ewentualnych przyjezdnych Koreańczyków, żeby nie rzucali jakiś śmiesznych tekstów w stylu (luźne tłumaczenie) "on nie jest godny mojego Steve'a" (tekst Nin'a, gdy wybrał inną postać, bo wiedział, że został zanalizowany na lewo i prawo). To oni raczej są w stanie wybrać jakiegoś randoma i przejechać kogo chcą.

Mimo iż Nevan ma złe wspomnienia odnośnie tego turnieju, chyba dam mu szansę... poza tym, nigdy nie byłam we Frankfurcie, więc prawdopodobnie go sobie z Robsonem pozwiedzamy. :)
(PS. aktualnie bilet w dwie strony z Wrocławia wynosi około 50zł, więc czemu by nie jechać?)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2011, 18:31:24 »
Przepraszam, kosztuje ile?

Zawsze mogę się ewentualnie bronić, że pojechałem "bo tanio było". Ale co to za atrakcja jak grupy mają się zacząć w piątek o 19? Poza tym do samego Frankfurtu jest chyba z 1,5h z lotniska, potem trzeba się przedrzeć na miejsce turnieju - nie wiem czy nawet ja ze swoim końskim zdrowiem dałbym radę coś tam jeszcze grać.

[edit] Temat przyklejam.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: MAX DamagermanY 2011, 18-19th March, Frankfurt, DE
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2011, 18:52:41 »
(PS. aktualnie bilet w dwie strony z Wrocławia wynosi około 50zł, więc czemu by nie jechać?)

50 zl? @_@. To chyba z PKP z darmowej herbaty zrezygnowalo...

Co do samej zasady character locka, na pewno nie mialaby ona decydujacego wplywu na przebieg turnieju, ale sposob w jaki jest ona argumentowana jest masakryczny (bo sa brzydkie mecze i graja randomy). Najwazniejsze by nie poszlo to o krok dalej, czyli jakies bany (ale wtedy to juz bylby hardkor...).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 19:00:01 wysłana przez Furb »