Autor Wątek: OnLive - beta testy  (Przeczytany 1619 razy)

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
OnLive - beta testy
« dnia: Grudzień 14, 2010, 23:14:46 »
Nie wiem czy kogoś to interesuje ale dam , od niedawna jest open beta OnLive dostępna też w Polsce , można przetestować jak to działa:

https://www.onlive.com/go/signup

Tutaj macie więcej info o tym :

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,8808575,Przetestuj_OnLive__takze_w_Polsce.html


Tundra

  • Gość
Odp: OnLive - beta testy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2010, 01:17:37 »
Wydaje sie calkiem ciekawe, na pewno ta platforma ma ogromny potencjal ale.. Mam 25mb neta i mam takiego laga ze praktycznie nie idzie grac, wiec nie wiem czy to kwestia lacza, czy moze wina serwerow, bo jesli lacza to w Polsce przez jeszcze wiele lat nikt tego nie bedzie uzywal bo jesli chodzi o predkosc internetu to jestemy daleko za murzynami. Intuicyjny interfejs, duzo gier i swietna opcja, mozliwosci zagrania Triala praktycznie w kazda dostepna ww ich sklepie gre. Jesli cena uslug i gier bedzie sensowna jak na polskie warunki, mysle ze ten typ rozrywki moze zrewolucjonizoowac rynek gier i to nie tylko komputerowych.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: OnLive - beta testy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2010, 01:27:11 »
Gdyby ceny faktycznie uciąć o ok 1/3, to myślę, ze byłaby szansa zrobienia biznesu z tego OnLive. W takiej sytuacji w jakiej jest, artykuł z polygamii podsumował bardzo celnie wszystkie problemy.
Na pewno nie zachęci posiadaczy PS3/X360 do zakupu nowej platformy
Na pewno internet w Polsce ssie (a skoro potrafi zlagować przy 25mb, to widać i w innych krajach będą problemy)
Na pewno jest za drogie.

Pomysł jest świetny i na bank się przyjmie, ale za 10 lat. Pamiętacie maty do DDR? Pierwsze takie rzeczy wyszły na NESa i były straszną porażką, X lat później (4? 6?) Konami zrobiło z tego megahit.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Hiki

  • [Warszawa]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Hiki_PL
Odp: OnLive - beta testy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2010, 11:47:13 »
Akurat to czy ktoś ma 25mb czy 5mb nie ma znaczenia. Wystarczy 3MB a zalecane jest 5MB. Serwerów OnLive niestety nie ma w Polsce, co powoduje, że czas transmisji pakietów do odległych maszyn jest długi i przez to mamy laga. Może jak postawią serwery w Polsce to będziemy mieli ping ~15 i lag będzie minimalny.

Ze swoich przemyśleń:
- Liczyłem, że jakość video będzie trochę lepsza.
- Framerate w grach nie jest taki jak sobie wyobrażałem, czasem potrafi trochę przyciąć. I gdzie tu ten high-endowy sprzęt?
- Bardzo podoba mi się opcja Areny, gdzie możemy szybko wyszukać sobie kogoś grającego w grę, która nas interesuje.
- Do bijatyk i online'owych fpsów to się chyba nigdy nie będzie nadawało.
SC2:  
MvC3:

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: OnLive - beta testy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2010, 16:01:04 »
To taki netflix tylko z grami, może za parę lat się to przyjmie ale raczej nie wyprze normalnego grania, to będzie nisza. Powodów jest kilka i są one oczywiste:
- tacy giganci na rynku jak nintendo, sony, microsoft czy inni nie zrobią nagle band over and die; oni kroją kupę hajsu i będą chcieli robić to dalej
- prawdziwi gracze tak samo jak prawdziwi melomani czy miłośnicy książki/filmu etc chcą mieć gierkę w łapkach, konsolkę w domu, postawić na półeczce pudełko, powąchać instrukcje itd. Czy pojawienie się np last.fm spowodowało, że nikt nie słucha muzy w inny sposób już?
- duże ograniczenia, jednak

biorąc pod uwagę wypożyczalnie gier na zachodzie, tytuły używane, przeceny itp wychodzi na to, że w takich stanach jest to nawet mało atrakcyjne..
W ogóle chmurkowy computing to dla mnie bardzo wąska oferta, może z biegiem czasu to się zmieni, cholera wie.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.