Autor Wątek: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami  (Przeczytany 38665 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:14:15 »
Zbanowanie steva? w BRce? Z ust osoby która przerzuciła się na Larsa, golden! rofl.
Śmieszy mnie też narzekanie naszej elyty na propozycje gry bez bindów, niby to żadna różnica, niby wciśnięcie 2-3 klawiszy na raz to "trywialna" sprawa, ale na samą wzmiankę o tym rozwiązaniu co drugi "pro" się pieni i sili na durne komentarze, śmiech. Chciałbym przypomnieć że na oficjalnym turnieju t6 organizowanym przez namco i sony w okolicach premiery tytułu, można było grać tylko na ustawieniach default i w dodatku na padzie przygotowanym przez organizatorów. Nie twierdze, że to najlepsze rozwiązanie, chciałem tylko zwrócić na to uwagę. W USA i Azji też nie ma bindów. Żeby nie było - tak jak pisałem wcześniej to wasz turniej i dla mnie to każdy jeden killer z polskiej sceny może sobie używać nawet programowalnego pada, te "turnieje" są for fun i pewnie tak już zostanie bo mało kto chyba gra już w ten tytuł poważnie.

Snejku, w SF counterpickowanie jest wg mnie lame, pokazuje słabość charakteru gracza i tyle. Dochodzi do durnych sytuacji opisanych wyżej gdzie grając do 3 wygrywa często osoba lepiej kombinująca i kręcąca. LAME. Albo wprowadzić zakaz counterpickowania ALBO obowiązkowo blind select. To są moje propozycje i tyle. Jak widzę na turnieju, że goście ściemniają i czekają do ostatniej sekundy z wyborem postaci patrząc co wybierze przeciwnik to mam ochotę dać takiemu typowi w ryj lol.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:15:56 »
Kto zabrania bindowac guzikow na sticku?
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:21:25 »
Frizen, tutaj nie chodzi o bindowanie na padzie, tylko ogólnie o bindowanie, czyli ułatwianie wewnątrz gry za pomocą kontrolera. Skoro pozwalamy na bindy to czemu nie pozwalamy np. na turbo? Przecież niektórzy gracze mogą mieć problem z rollowaniem GS'a za każdym razem, a chyba wszyscy powinni móc to robić 10/10, niezależnie od swoich umiejętności.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:27:34 »
Cytuj
Skoro pozwalamy na bindy to czemu nie pozwalamy np. na turbo?
A czy gdzieś w Controller Settings w Tekkenie jest opcja Turbo?

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:28:58 »
Nie, bo nie byłoby wtedy jak jej skutecznie używać. Za to jest taka opcja we wszystkich oficjalnych kontrolerach ;]

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:30:16 »
W Dualshocku 3, ani na automatach w GA nie ma.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:33:35 »
na automatach też, masz tylko 4 guziczki, i myślę że płacz i groźby nie pomogą tego zmienić :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:34:37 »
Tak samo w niektórych stickach nie ma dodatkowych guziczków, żeby sobie bindować, co nie znaczy że nie można tego robić na innych kontrolerach. Chodziło mi o te wszystkie oficjalne sticki do t6, madcatzy itd.

Akurat automaty w Green Arcade to chyba nietrafiony argument, bo tam tak samo nie ma opcji bindowania (chyba że o czymś nie wiem, to oświećcie mnie).

Tundra

  • Gość
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:46:08 »
Dadrot, znam sile Steve'a i mysle ze Frizen zgodzi sie ze mna, ze ta postac moglaby byc banowana. Lars jest karalny, dlatego nie jest over topem. Ja powiem tak, na sticku wcisniecie dwoch rak czy dwoch nog itd jest banalne. Nigdy nie uzywam bindow grajac na sticku bo to nie jest potrzebne. Nie jest moze bardzo dobry w Streeta, aczkolwiek, wydaje mi sie ze na sticku bindowanie jest totalnie zbedne. Opcja turbo to juz chyba nieco inna bajka. Gram od lat na padzie i na triggerach, nie potrafilbym sie nagle przestawic na granie ala Sway. Predzej naucze sie grac dobrze na sticku w Tekkena, nie jest to trudne, ale do tej pory nie bylo mi potrzebne w ogole. Dadrot, tu nie chodzi ze ktos neguje bardzo ta zasade, po prostu zbyt dlugo gramy  inaczej. Gdyby na AOT 2 byl zakaz bindow, nagle by sie okazalo ze czolowka polski nie umie juggla sklecic. Nie widze w tym nic skillowego, i wygralby gorszy gracz grajacy np na sticku. Pad to tylko kontroler, on sam w sobie nie daje przewagi, wedlug mnie uzywanie triggerow powinno byc dowolne. Jesli pojade do USA, to przyjme zasady ktore sa tam, natomiast nie uwazam za rozsadne zmienianie zasad w Polsce, gdzie 90% osob nie umie grac inaczej. Byc moze default ma sens, nie mowie ze to jest glupie w USA czy Korei, natomiast w Polsce jest to zasada bezsensowna.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:53:01 »
Potencjalna sila Steva i Bryana jest grubo przesadzona. Na szczescie jednak te najbardziej przesrane rzeczy sa bardzo trudne :)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:54:13 »
Co do bindow... Mysle, ze w Polsce mozna je zostawic w spokoju. Wiekszosc osob w polsce gra for fun, a jesli ktos chce brac udzial w zagranicznych turniejach to jego sprawa aby nauczyl sie grac bez bindow. Oczywiscie wszystkim wyszloby to na dobre, ale nie ma co zmuszac ludzi.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:59:33 »
Lol, o banowaniu to można mówić w przypadku Hilde albo Akumy w super turbo, a nie postaci która jest po prostu lepsza od reszty :F Frizen, naprawde uważasz, że Steve w BR odstaje bardziej niż Steve i Feng w 5.0?

Tundra

  • Gość
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 07, 2010, 17:04:21 »
Snake, Steve w tej czesci ma to do siebie, ze malo kto zna jego sile. Kazdy zna sile Bryana, ale nikt nie umie jej wykorzystac bo jest za trudny. Natomiast Steve jest relatywnie prostszy od Bryana, ale jesli po roku grania dopiero pewne rzeczy zobaczylem u niego, bo mi Frizen pokazal, to  swiadczy ze polska scena malo o nim wie. Czemu Nin nie robi najlepszej sciany Steve'a a Frizen robi? Obaj zadajemy sobie to pytanie od dawna. Poczekamy do AOT 2, moze sie myle, aczkolwiek uwazam ze Steve ma znaczaca przewage nad innymi postaciami.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 07, 2010, 17:07:34 »
Lol, o banowaniu to można mówić w przypadku Hilde albo Akumy w super turbo, a nie postaci która jest po prostu lepsza od reszty :F Frizen, naprawde uważasz, że Steve w BR odstaje bardziej niż Steve i Feng w 5.0?
Sadze ze tak samo odstaje, jedyna roznica jest taka ze teraz ta postac jest trudna w opanowaniu, a w 5.0 jeszcze nie.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 07, 2010, 17:09:35 »
Lars jest karalny, dlatego nie jest over topem.
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Jeśli tak to oceniamy to Steve nie ma czym karać więc w tej sytuacji Lars wychodzi na prowadzenie 8)

Czemu Nin nie robi najlepszej sciany Steve'a a Frizen robi?
Proste. Chuj z Ninem. Frizen jest najlepszym Stevem na świecie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 17:12:43 wysłana przez Cambion »