Autor Wątek: TTT2 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 698208 razy)

Oxva

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to the family son
    • Zobacz profil
    • Email
  • Nintendo ID: Oxvasan
  • PSN ID: Oxvasan
  • Skąd: Legnica
  • Steam ID: Oxva
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3420 dnia: Sierpień 06, 2013, 10:22:13 »
Średnia metacritic. hhhehehe
Cytuj
W ogóle wiecie ze Oxva miał kiedyś długie włosy i nie wyglądał jak white trash prosto z getta, który zabije cie za fajkę?

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3421 dnia: Sierpień 06, 2013, 11:18:34 »
Dokladnie jak Komandos napisal. Ogolnie po mocnej fali i hype na nawalanki, obecnie bijatyki sa w odwrocie. Teraz jest szał na MOBA i przy bijatykach zostali core gracze bijatyk, nowych jest malo. Do tego obecna technologia nie pozwala na granie online na najwyzszym poziomie (o tym pisalem juz z 3-4 lata temu).

Przy tak ogromnej promocji, bajerach jakie mial TTT2 - gra sprzedala sie na PS3 w nakladzie 500 tys kopii (mozna podciagnac pod 700 uwzgledniajac sprzedaz z PSN). Jak to sie ma do Tekkena 6 i 2.5mil kopii?

Nie dziwie sie, ze zmieniaja strategie. W ta strone pojda niebawem wszyscy w grach zwiazanych z rywalizacja. Byc moze (mam nadzieje) beda wychodzic klasyczne wersje, jako spinoffy z wersji f2p (czyli odwrotnie niz teraz).


HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3422 dnia: Sierpień 06, 2013, 11:21:33 »
Jak to nie? :biblethump :

Na Metacriticu TTT2 ma średnią 82%, więc serio jest dobrze.
Na filmwebie ma 8,4/10, a na GameGenie 4,1/5. Przypadek? Nie sądze.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3423 dnia: Sierpień 06, 2013, 11:54:34 »
Przypadek? Nie sądze.
Spiseg. TTT2 naprawdę dobrze się przyjął, a dlaczego się źle sprzedał, to już inna kwestia.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3424 dnia: Sierpień 06, 2013, 12:13:24 »
Dlaczego, dlaczego. Dlatego, że jest zbyt skomplikowany, wymaga za dużo ogarniania. Trzeba znać dobrze dwie postaci, żeby nimi grać i 60 żeby jakoś grać z nimi. Jak myślisz, ilu graczy zdecydowało się przyjąć coś takiego na klatę, skoro już za T6 były całe rzesze ludu, który nie był w stanie ogarnąć nawet 1 postaci? Nawet od lat zajawieni gracze marudzili, że jest za dużo do ogarnięcia.

Revo to jest przyszłość bijatykowego e-sportu, to jest LOL wśród bijatyk. Zrób mu versusa bez superów, criticali i skillpointów jako dodatkową opcję w menu, dorzuć resztę WAŻNYCH postaci i dostaniesz najlepszego Tekkena ever, bo będzie:

1. Darmowy (dla rozsądnych graczy),
2. Dochodowy (za sprawą nierozsądnych graczy),
3. Pro friendly (dla proplejerów dzięki mojej wizji versusa),
4. Noob friendly (dzięki bajerom już taki jest),
5. Prosty (dla nie-proplejerów),
6. Skomplikowany (a konkretnie wystarczająco skomplikowany dla prosów).

I jestem pewien, że jak tylko dodadzą taki VS, to TT2 zdechnie śmiercią naturalną i tylko nieliczni będą ronić łzy tęsknoty zza okularów zerówek w plastikowych oprawach koloru "błękit paryski", albo "róż wczesnego PRLu".
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3425 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:00:05 »
Coraz większa tierlista to problem każdej bijatyki. Zobacz na SFIV, tam co chwila ktoś nowy dochodzi. W Tekkenie w sumie od piątki zaczęły się takie jazdy, w trójce było ich nieźle, w czwórce chyba jeszcze mniej, a potem więcej i więcej. Z tym, że jak masz ogarniętego np. Heichachiego od trójki, to kolejne wersje nie są aż tak różne od poprzednich (mówię z tego co widzę, nie wiem, może on się różni zajebiście gdzieś głęboko :dansgame:).

Ogarnąć matchupy dla 60 postaci to też nie jest aż taki problem, bo połowa to przecież low tiery którymi nikt nie gra (patrząc tak po jutubie na różne mecze, na pierwszy rzut oka powtarzają się Hwo, Jin, Kaz, Hei, Alisa i Lars).

Bijki to ten specyficzny gatunek, w którym do ogarnięcia masz tyle, co w dziesięciu Fifach na raz. Namco wyjebało na promocję gry tyle hajsu, bo myśleli, że ludzie nagle wrócą do czasów PSXa i czekania na nowego Tekkena jak na zbawienie (ej, co się działo, jak trójka wychodziła, każdy o tym gadał, pół szkoły, potem co drugi chciał kupować PS2 dla czwórki).

Z drugiej strony, z doświadczenia widzę, że TTT2 jest zajebisty dla casuali. Ale dla takich ultracasuali, co to wybierają postać ze względu na fajny wygląd i stukają jednym buttonem. Widzę, bo dziewczyna często w to gra, moja siostra też, czasem nawet z koleżankami. I każdy "o jakie super", potem dochodzi opcja ubierania ludzika itd.

Z trzeciej strony, Tekken po czwórce gdzieś zboczył. Zaczęły się naprawdę głupie postacie, historię przemilczę. Nie wiem, najbardziej męczyłem trójkę i ją najlepiej pamiętam - i poza Boskonem i Gonem nie było tam jakichś przegięć ostrych (chyba boss był najgorszym przeciągnięciem struny, już Devil w dwójce był lepszy). W czwórce też zdaje się nie było niczego takiego - ona była chyba najnormalniejsza pod tym względem.

Nie chcę, żeby to co mówię było odebrane jako kłótnia czy coś takiego, po prostu dziwię się, że TTT2 to aż taka porażka patrząc, jak od premiery do teraz ludzie nie dość, że grają, to jeszcze chwalą, materiały co chwila wypływają, jakieś walki, turnieje itd. Jak Solo napisał o +/- 700k sprzedanych kopii, to aż mi oczy na wierzch wyszły.

W Revolution jeszcze nie grałem, to o tym się nie wypowiadam, ale przebąkiwali coś, że nowy SF też ma wyjść f2p. Kurde, boję się trochę, jakoś mam do tych gier odrazę.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3426 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:27:32 »
Czemu w chwili obecnej gry typu MOBA dominuja nad innymi gatunkami(no moze poza "Szuterami Battlefiled of Duty: Modern Company" - to jest osobna sekta porownywalna do odbiorcow produktow apple)?

Sa F2P i zdaje sie, ze Harada zdarzyl sie juz z tym pogodzic. Ciekawe tylko czy nie za pozno i czy pomysl na revo nie jest troche chybiony.

Fin.

 :stayfree:  :plaza: :plaza: 

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3427 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:05:57 »
No ale produkcja Revo musiała kosztować ze 3 pizze bo nie wierzę, że dodanie smug przy invach tyle kosztuje :p
smh tbh fam

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3428 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:35:16 »
T:R to nie tylko smugi, ale i zmiany systemowe, nowe animacje, muzyka bleble. ::)
Ignorancja jest spoko :king:

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3429 dnia: Sierpień 06, 2013, 16:15:30 »
Wbiłem dziś na Revo właśnie. Dwa razy obróciłem Arcade - nie masz monetek :plaza: Ale najebałem komuś online, fajna sprawa :swiftrage:

Bati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ludzka dzida
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bati_KING
  • Skąd: Bytom
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3430 dnia: Sierpień 06, 2013, 19:35:46 »
TTT2 czy T:R, i tak te same osoby będą wygrywać :>  :salt: :salt: :salt:
Flamingo KUR*A

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3431 dnia: Sierpień 06, 2013, 20:03:19 »
Wygrywać będę ci co będą mieli dobry power level  :plaza:

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3432 dnia: Sierpień 06, 2013, 20:15:06 »
Muzyka, zmiany systemowe i smugi to są grosze w porównaniu do robienia takiej gry jak TTT2. Dlatego nie ma co mówić że za późno, bo przerobienie Taga w Revo powinno się akurat szybko zwrócić.
smh tbh fam

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3433 dnia: Sierpień 06, 2013, 20:17:16 »
Bati: Turnieje tak (tylko swoja droga jak mialby wygladac turniej w revo?  :plaza:). Ale casuale beda grac w revo ;x.

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3434 dnia: Sierpień 07, 2013, 00:48:23 »
Dlaczego, dlaczego. Dlatego, że jest zbyt skomplikowany, wymaga za dużo ogarniania. Trzeba znać dobrze dwie postaci, żeby nimi grać i 60 żeby jakoś grać z nimi. Jak myślisz, ilu graczy zdecydowało się przyjąć coś takiego na klatę, skoro już za T6 były całe rzesze ludu, który nie był w stanie ogarnąć nawet 1 postaci? Nawet od lat zajawieni gracze marudzili, że jest za dużo do ogarnięcia.

Revo to jest przyszłość bijatykowego e-sportu, to jest LOL wśród bijatyk. Zrób mu versusa bez superów, criticali i skillpointów jako dodatkową opcję w menu, dorzuć resztę WAŻNYCH postaci i dostaniesz najlepszego Tekkena ever, bo będzie:

1. Darmowy (dla rozsądnych graczy),
2. Dochodowy (za sprawą nierozsądnych graczy),
3. Pro friendly (dla proplejerów dzięki mojej wizji versusa),
4. Noob friendly (dzięki bajerom już taki jest),
5. Prosty (dla nie-proplejerów),
6. Skomplikowany (a konkretnie wystarczająco skomplikowany dla prosów).

I jestem pewien, że jak tylko dodadzą taki VS, to TT2 zdechnie śmiercią naturalną i tylko nieliczni będą ronić łzy tęsknoty zza okularów zerówek w plastikowych oprawach koloru "błękit paryski", albo "róż wczesnego PRLu".

No, nawet Sanczipy i Rejny już wolą grać w LOLa niż w Tekkena. :D
fade em
need dat