Autor Wątek: TTT2 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 699559 razy)

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3030 dnia: Październik 02, 2012, 22:15:09 »
Ciekawostka systemowa:

Jest kilka klatek w których trafiając w zwihiffowany Tag Crash nie zeruje się licznik combo.

dziewiecpalcow

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko Biała
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3031 dnia: Październik 03, 2012, 02:06:16 »
Witam, jestem nowy na forum. W sumie to specjalnie założyłem tu konto, żeby was popytać o parę rzeczy. A mianowicie:
1. Jak się ma Online w TTT2 z tym w T6 ? Czy różnica jest naprawdę taka kolosalna ? Ja grając w T6 nawet na połączeniu najlepszym (5) odczuwam opóźnienie i bardzo źle mi się gra. Chodzi mi o to czy lag jest nie wiem 1 klatke, czy moze 10 klatek  ?
2. Ranking online vs ekipa turniejowa (Polska scena). Czy wygrane na turniejach i skill offline przekłada się proporcjonalnie na ranking online ? Czy gracze turniejowi w ogóle grają online ? W T6 granie online wymaga innego podejścia i robienia całkiem innych rzeczy właśnie przez laga.
3. Lag. Czy możliwe jest ze mój TV jakis tam plazmowy panasonic miał pomijalny input lag ? Tekken 6 chodzi z predkoscia 60 FPS, czyli 1 klatka trwa 16 ms ? Przykladowy Tv ma 9 ms input lag. Mogłby mi to ktoś wytłumaczyć ? No i jest jeszcze sprawa wifi i grania bezprzewodowo na padzie. Czy pad na bluetooth ma laga ? Czy wifi vs kabel to wielka różnica ?
4. Czy da się zrobić CH d/f+2 ewgf na wybitkę kazuyą na padzie ? Moze znacie kogos kto robi takie bajery ? Ja probowałem i wydaje mi się, że robie wszystko ok ale nie wyszło mi to jeszcze ani razu. Może to przez te lagi na tv/padzie ? Czy raczej to moje ograniczenie ?
5. Możliwe jest, że po premierze TTT2 nikt już nie gra w T6 online ? Od paru dni w ogóle nie idzie zagrać online. Ani ranked ani player match.
6. W związku z powyższym myślę nad kupnem TTT2, jednak cena na razie mnie odstrasza. W jak długim czasie może ona spaść do około 100zł ? Szukałem na necie jakiejś polityki cenowej gier ale nic konkretnego nie znalazłem.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2012, 02:12:09 wysłana przez dziewiecpalcow »

Pychu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czy koń może założyć firmę?
    • Zobacz profil
    • Łukasz Pych Youtube Music Channel
  • PSN ID: MaDDOGPych
  • Skąd: Sosnovietz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3032 dnia: Październik 03, 2012, 08:30:57 »
Witam, jestem nowy na forum. W sumie to specjalnie założyłem tu konto, żeby was popytać o parę rzeczy. A mianowicie:
1. Jak się ma Online w TTT2 z tym w T6 ? Czy różnica jest naprawdę taka kolosalna ? Ja grając w T6 nawet na połączeniu najlepszym (5) odczuwam opóźnienie i bardzo źle mi się gra. Chodzi mi o to czy lag jest nie wiem 1 klatke, czy moze 10 klatek  ?
2. Ranking online vs ekipa turniejowa (Polska scena). Czy wygrane na turniejach i skill offline przekłada się proporcjonalnie na ranking online ? Czy gracze turniejowi w ogóle grają online ? W T6 granie online wymaga innego podejścia i robienia całkiem innych rzeczy właśnie przez laga.
3. Lag. Czy możliwe jest ze mój TV jakis tam plazmowy panasonic miał pomijalny input lag ? Tekken 6 chodzi z predkoscia 60 FPS, czyli 1 klatka trwa 16 ms ? Przykladowy Tv ma 9 ms input lag. Mogłby mi to ktoś wytłumaczyć ? No i jest jeszcze sprawa wifi i grania bezprzewodowo na padzie. Czy pad na bluetooth ma laga ? Czy wifi vs kabel to wielka różnica ?
4. Czy da się zrobić CH d/f+2 ewgf na wybitkę kazuyą na padzie ? Moze znacie kogos kto robi takie bajery ? Ja probowałem i wydaje mi się, że robie wszystko ok ale nie wyszło mi to jeszcze ani razu. Może to przez te lagi na tv/padzie ? Czy raczej to moje ograniczenie ?
5. Możliwe jest, że po premierze TTT2 nikt już nie gra w T6 online ? Od paru dni w ogóle nie idzie zagrać online. Ani ranked ani player match.
6. W związku z powyższym myślę nad kupnem TTT2, jednak cena na razie mnie odstrasza. W jak długim czasie może ona spaść do około 100zł ? Szukałem na necie jakiejś polityki cenowej gier ale nic konkretnego nie znalazłem.
1. Tak (kolosalna!)
2. Nie, właśnei nie, i to szczególnie w bijatykach online się nie przekłada na offline (co innego strzelanki ;] )
3. Pytaj technicznego jeśli chodzi o TV, ale pad nigdy nie powoduje laga, a wifi czy kabel... oczywiście że kabel!
4. Da sie :) (pozdro Bati :D )
5. Nie dziwi mnie to wcale ;p
6. Cenowa polityka heh, wiadomo od zawsze że im później od premiery tym gra tańsza, o dziwo jakoś mordobicia tanieją szybciej niż te pozostałe. Z drugiej strony z powodu czasowego DLC i dorzucania kolejnych postaci i stage'ów TTT2 może wcale tak szybko nie upuścić z ceny, ale to są tylko moje gdybania ;p


Czy ktoś może sprawdzał czy df+1,4 od Asuki jest bezpieczne na bloku? ;]
A MOŻE WARTO UWIERZYC?

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3033 dnia: Październik 03, 2012, 08:32:16 »
4 - jasne, ale rób to na strzałkach, nie na analogu. Strzel f+2 w gnaty i potem wybijaj.
6 - jak ludzie przestaną kupować + ~miesiąc. Zdaje mi się, że prędzej niż później, bo większość tych co miała kupić, kupiła. Z drugiej strony, online pass hamuje używane kopie, więc może się trochę potrzymać.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3034 dnia: Październik 03, 2012, 15:14:31 »
http://www.youtube.com/watch?v=Wc7-xb_ygGc

Anna 3ci najlepszy dmg w grze bez TA, przed Jackiem i Brucem ;-)


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3035 dnia: Październik 03, 2012, 19:08:36 »


Jeden z moich ulubionych hejterow na PS3  :kevinturtle:.

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3036 dnia: Październik 03, 2012, 19:26:48 »
Ten koles tez mnie zwyzywal wczoraj:D Ahh jak ja go lubie:D

dziewiecpalcow

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko Biała
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3037 dnia: Październik 03, 2012, 20:01:06 »
dzieki za odpowiedzi ;)
A z tym padem przez bluetooth to wyczytalem gdziestam na honmaru, ze na turniejach bezprzewodowe sticki sa banowane. I ze niby jest 1 klatka opoznienia przez bluta, ale ja w to chyba nie wierze ;p
Dzis o dziwo pogralem sobie w T6 online, pare polakow gralo. Nie wiem czy psn ma zastoje, czy moj net, ale cos bylo na rzeczy.
A co do kazui to bede musial jeszcze dlugo trenowac dashowanie i ewgf bo na razie umiem to na poziomie mało uzytecznym. Swoja droga karania ewgfem to chyba nigdy sie nie naucze ;d
Poczekam w takim razie pare miesiecy az wyjda wszystkie dlc, a cena spadnie. Wiecej ludzi bedzie grac no i ja moze zdaze zaoszczedzic ;d

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3038 dnia: Październik 04, 2012, 07:52:10 »
xD takim leszczom puszcza sie wiazanke w rewanzu i daje ignore, coby mu rage podbic, ze nie moze odpisac =]

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3039 dnia: Październik 04, 2012, 08:14:17 »
"Pare" razy spotkalem go na ranku.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3040 dnia: Październik 04, 2012, 09:55:07 »
Najlepsze jest w tym wszystkim to ze jakby się spotkał z Polakami na jakimś turnieju to siedziałby jak mysz cicho miotłą ;d

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3041 dnia: Październik 04, 2012, 17:59:08 »
"Pare" razy spotkalem go na ranku.
Pewnie Mashter albo Devil 8)

ZenonSzprot

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: wro
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3042 dnia: Październik 06, 2012, 21:18:14 »
Majinkazuyante-kojarze tego leszcza z tk6 online kolo grał mokujinem ale tak szmaciarsko,że aż niedobrze sie robilo rzut albo podcinka szły średnio co 2 cios i jak zostanie pokonany i to do tego swoją własną bronią to nabiera tonu mentorskiego i lubi pouczać innych jakby był od każdego lepszy.Ogólnie żal-oby jak najmniej takich graczy na na online i nie tylko.

Hitokiri_PL

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Hitokiri_PL
  • Skąd: Piła
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3043 dnia: Październik 06, 2012, 21:28:59 »
Ktoś miał dziś tak jak ja że przez lagi naliczyło mi disconnect rate 16 %

Normalnie jakaś padaka, nieważne czy wygrałem czy przegrałem po skończonej walce w trakcie winner/looser pose kiedy zapisuje się replaye i ta cała reszta badziewia wyskakuje mi komunikat "upload incomplete bla bla bla....." i po wejściu do menu online wyskakuje mi zwiększony disconnect rate

Cholera mnie bierze ponieważ nic nie robię a % się zwiększał

Neta mam dobrego nie wierzę że to coś z łączem ale teraz boję się włączać Tekkena ponieważ jak tak ma podskakiwać nikt nie będzie ze mną grał :-/
W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3044 dnia: Październik 08, 2012, 14:36:56 »
Na WTF znalazłem ciekawy temat - http://wtf.tekken.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=3661

Lili playerzy płaczą, że Lili jest niegrywalna i żądają żeby namco ją 'naprawiło'.

Cytuj
Lili's issues worth to address:
(1) f+3 hit box - Just doesn't make sense for her height, too short
(2) db+4 impact frames
(3) In uf+3+4,[3/3+4] - make the uf+3+4 Hit Confirm
(4) Make qcf+1,2 safe. (If just make qcf+1 is safe we will see many
Andy Bogards so better make the whole string safe.)

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.