Autor Wątek: Devil may cry - dead?  (Przeczytany 8966 razy)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2010, 15:51:38 »
Powiem wam, że mimo wszystko jak obejrzałem ten trailer to zrobiło mi się trochę lżej.
Dlaczego? wyjaśnię na przykładzie serii Resident E.
Widzę trailer Resi 5 - wiem, że seria zdechła.
Widzę trailer DMC5 - wady rzucają się w oczy, ale wcale nie jestem pewien, czy będzie porażka.

Z jednej strony nie podoba mi się ten nowy Dante, ale jednak wolę jego, nawet tak zgwałconego, niż Nero. Reszta wygląda nie najgorzej.
Najbardziej martwi mnie jedno: z tego traileru może wynikać, że gra będzie bardziej fabularna niż poprzednie części, a to już ma potencjał bardzo źle na nią wpłynąć.

(mam nadzieję, że nie okaże się, że przez wszystkie części DMC Dante był tylko pacjentem szpitala psychiatrycznego i jego dokonania działy się w jego głowie podczas, gdy leżał w kaftanie na podłodze obitej materacem)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 17:34:06 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2010, 16:01:14 »
@ Hiryu

Całkowicie zgadzam się z twoja opinią, zarówno na temat trailera jak i wyglądu Dantego.
Nie jest idealnie, ale mogło by być dużo, duuuużo gorzej.



K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2010, 16:03:27 »
Co do RE to ponoć Capcom myślało nad tym aby zastąpić tą serie całkowicie Dead Rising... Pewnie to tylko plota bo wątpię, aby zabili tak dojną krowę jak marka RE.

Trailer sprawił ogólnie wrażenie jakby gra była skierowana stricte do nastolatków - wychudzony niegrzeczny dante producenci pewnie sądzą, że młode łebki to łykną i pewnie mają rację. Co do samej efektowności to chociażby początkowa scena z pierwszego levela DMC 3 rozkłada to co pojawiło się w tym trailerze na łopatki. Koniec końców ja czekam na więcej informacji na razie nie jestem zbyt pozytywnie nastawiony. Gameplay pokaże na co stać tą część.   

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2010, 17:28:20 »
Chyba, że Dante stanie się krótko ostrzyżonym brunetem mówiącym głosem Nolana Northa :0
:OOOOO mamy wtyke w Capcom na forum.

Rupert

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Płeć: Mężczyzna
  • I dare you, i double dare you say what again!
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rupert_is
  • Skąd: Bytom
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 15, 2010, 18:55:28 »
A co jeśli to nie jest żaden prequel a reboot serii ? Dante którego znaliśmy już pewnie umarł.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2010, 19:44:55 »
:OOOOO mamy wtyke w Capcom na forum.

Mam w zanadrzu jeszcze wiele szokujących informacji... stay tuned.

Co do dyskusji czy to reboot, czy prequel, czy cokolwiek. Oczywiście jest to restart serii. Możliwe, że gra nie będzie zła, ale po co narażać się na porównania z potęgą DMC, używając tego samego tytułu i imienia bohatera. Bez charakterystycznej estetyki i kultowego głównego hero, anglicy będą musieli się ostro napocić przy gameplayu, żeby dorównać poprzednim częściom.

Wiadomo, że nie można z góry mowić nie, ale to co pokazali na razie wygląda niemrawo (oprócz ciekawej bronii).

RE5 śmiercią serii? Rozumiem, że Jill się przefarbowała i gra nie jest w ogóle straszna, ale to nadal kawał porządnego produktu. Coop to sama radość.

Capcom pokazał jeszcze takie cudo, które obecnie bardziej mnie interesuje niż DMC5 http://www.gametrailers.com/video/tgs-10-asuras-wrath/704488

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2010, 20:01:07 »
Kocia muzyka,no i DMC w mieście? Wolę zamczyska.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2010, 20:34:38 »
RE5 śmiercią serii? Rozumiem, że Jill się przefarbowała i gra nie jest w ogóle straszna, ale to nadal kawał porządnego produktu. Coop to sama radość.

piję głównie do tego, że fabularnie całość leży. Chociaż to pewnie dlatego, że ja nadal nie mogę przeboleć "rewolucji zombie" po Dawn of the Dead.
Aha no i pasożytnicze rośliny zombie z kosmosu ftw.

Edit: Asura's Wrath - zaklepuję przedpremierowo 100%.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 20:59:24 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 15, 2010, 20:59:59 »
Co innego Onimusha (oprócz ostatniej części).
Wut? Dawn of dreams było epickie. :psyduck:

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 15, 2010, 21:27:15 »
Nowy Dante, nowa historia - no i dobrze! Cieszę się, że wreszcie jest coś nowego. Narzekacie, narzekacie a i tak przejdziecie tą grę na wszystkich poziomach z wzwodem w spodniach. Powiadacie, że ten Dante jest gejowaty( :D)? No tak, bo stary Dante wyglądał mega męsko... a dokładnie to tak, jakby zarabiał na życie tańcząc na rurze w jakimś gejowskim klubie :D  Zobaczymy co im z tego wyjdzie, ale nie podoba mi się że wszyscy od razu wylewają wiadro z pomyjami zanim jeszcze cokolwiek zobaczą. Nie nastawiam się na to czy nowy Dante to będzie coś fajnego czy nie. Na pewno będzie to coś świeżego w co bardzo chętnie zagram.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 15, 2010, 22:15:58 »
Widzisz, a ja jeśli gamplay będzie dobry, ale scenki będą płaczami dantego o jego mrocznej duszy w limbo przeplatanymi zaciągnięciami się fajką, to oleję porannym moczem ten produkt. Dla mnie wartość wszystkich gier w stylu extreme action jest w połowie zależna od gameplayu a w połowie od designu bohaterów i fabuły, bo co z tego, że odstawię miliardhitowe komba, jeśli będzie je przez moje naciskanie przycisków robił na ekranie jakiś emo pajac, który zupełnie do mnie nie przemawia? Skoro już wiem, że design Dantego jest słaby, to jeszcze mogę się przemóc, jeśli fabularnie dadzą radę. Problem polega na tym, że skoro w wyglądzie poszli w stronę ukłonu dla szesnastoletnich, mrocznych buntowników, to nie zapowiada to kpiarsko - poważnych cutscenek pełnych cynizmu i celnych sarkazmów.

 
 Dlatego np. olałem bayonettę. Grałem w demo i system gry mnie urzekł, ale przykro mi bardzo, latających za bohaterką astralnych motylków nie zdzierżę.
Moje pięści krwawią śmiercią!

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 15, 2010, 22:43:44 »
Trochę racja. Tyle, że ten Dante wygląda tak jak 3/4 postaci z bijatyk 2D więc nie wiem skąd ten opór ;]  Szczególnie, że Ty raczej jesteś przyzwyczajony do takiego designu postaci :) Rozumiem, że główny problem tkwi w tym, że ten tytuł nosi nazwę Devil may cry a na dobitkę główną postac nazwali Dante? ;]  W "Devila" grałem zawsze głównie dla efektownej jadki a nie dla fabuły. I była dla mnie prawie tak samo ważna jak w Tekkenie(żeby nie było niedomówień: fabuła na dalszym planie. A w przypadku Tekkena fabuła dla mnie nie istnieje). A ta cześć DMC jak dla mnie zapowiada się ciekawie pod względem fabularnym. Po prostu chcę zobaczyć jak to im wyjdzie.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 15, 2010, 22:49:48 »
No, żeby nie było niedomówień, to ja też tego nowego DMC nie przekreślam, ale cały czas mam w pamięci tego wrednego, pewnego siebie Dantego, który był świetnym protagonistą. Z takim designem nie wiem, czy uda im się zrobić nowego Dantego równie fajnym.

I tak, jestem przyzwyczajony do crapowo - emowych designów, jasne. Nie znaczy to, że je lubię ;)

(druga sprawa: design vesus charakter. Design Ragny w Blazblue mi się nie podoba, ale dzięki charakteryzacji i aktorowi głosowemu [eng] całkiem go polubiłem. Z rezerwą, ale polubiłem)
Moje pięści krwawią śmiercią!

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 15, 2010, 22:57:21 »
Twoja odpowiedz mnie całkowicie satysfakcjonuje :D  Co jeszcze do Dantego. Myślę, a właściwie jestem na 99,9% przekonany że ten Dante jest tylko w innym opakowaniu a w środku jest dokładnie taki jakiego znamy z poprzednich odsłon. Kto potrafi tak bezczelnie gasić fajkę na czyjejś mordzie?  :D

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Devil may cry - dead?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 15, 2010, 23:38:40 »
Wracając jeszcze do tego odniesienia do bijatyk 2D: DMC to przygodówka akcji, w takich grach ważny jest fajny design i postacie, w bijatykach takie rzeczy nie mają znaczenia, jak można to w ogóle porównywać? :F

Co do gry, mi sie tam podoba ;]