Autor Wątek: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)  (Przeczytany 18048 razy)

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2010, 01:57:21 »
A ja tam nie mam takiej postaci, z którą bym dostawał choroby na "K"... jak ktoś mnie czymś bije, to czuję się bardziej zmotywowany do dłuższej sesji w treningu z danym karakterem, tyle:P

Ciwa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Marcepan24
  • Skąd: Nowy S�cz
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2010, 12:05:33 »
A ja tam nie mam takiej postaci, z którą bym dostawał choroby na "K"... jak ktoś mnie czymś bije, to czuję się bardziej zmotywowany do dłuższej sesji w treningu z danym karakterem, tyle:P

Biorąc pod uwagę twoją sugestię, to moja lista kurczy się tylko do postaci Chun-LI, z którą pomimo najszczerszych chęci, często pasowałem, bo po prostu szlak mnie trafiał, kiedy nawet kolesie, którzy grali nią od święta spuszczli mi łomot "na dwa ciosy". Pewnie to też wynika z mojego małego doświadczenia (szczególnie w pzypadku SF4), ale ta postać to dla mnie prawdziwa klątwa.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2010, 12:09:04 »
Być może też z tego, że grasz chujową postacią ; )

Ciwa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Marcepan24
  • Skąd: Nowy S�cz
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2010, 12:27:23 »
Być może też z tego, że grasz c***ową postacią ; )

Jestem raczej jednym z tych, którzy grają kimś, bo lubią ową postać. Wyniki to drugorzędna sprawa (do czasu :)).

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2010, 20:38:09 »
Być może też z tego, że grasz c***ową postacią ; )
A jest taka ?
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

HavocWingPLZG

  • Poznań Dojo
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HavocWingPLZG
  • Skąd: Zielona Góra / Poznań / Taichung
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2010, 23:49:15 »
Być może też z tego, że grasz c***ową postacią ; )

Pazur bynajmniej c***owy nie jest co skutecznie udowadnia choćby japończyk Makoto, który nawet Daigo potrafi rozwalić. Na szczęście SSF4 to nie MvC2, w którym to gra opierała się na 4 postaciach głównych z małymi wyjątkami (pozostałe 50 postaci zrobili dla jaj chyba :p ). W ostatnim tier liście Makoto (tym razem postać :p ) jest na szarym końcu, nawet za Danem, a taki Flash Metroid i ostatnio nawet Justin Wong pokazują, że można konkretnie pozamiatać. Ostatnio widziałem nawet walki w których Hakanem jakiś japoniec wymiatał. Dobrego japońskiego Gena się jeszcze nie doczekałem, ale myślę że to kwestia czasu. I nie mogę się doczekać, aż któregoś razu Daigo przerzuci się na Dana i nagle się okaże, że to w sumie zawsze była silna postać, ale nikt się nie odważył nią grać na poważnie "bo w tier'ach jest na dole" :D

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2010, 00:31:25 »
Nie znam ani jednego topowego gracza, który odnosi regularne sukcesy low tierową postacią street fighterze. Co do makoto (gracza) to widać havoc, że mało kojarzysz clawa. Makoto gra naprawdę niesamowicie, nic nie ugrywa na dłuższą mete ale wszystkie wypracowane winy są efektem praktycznie pozbawionej błędów gry z jego strony. Naprawdę vega nie ma jakiś prostych MU. Brak comebacku, brak sensownych revarsali, ciągle większy risk niż reward. Nie mówię, że vega jest broken i niegrywalny ale z pewnością każda wygrana jst okupiona większą ilością krwi i potu.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 07, 2010, 01:17:00 »
nie znoszę Zangiefa, Tonego kołka bo muszę w nich juri napieprzać ile wlezie a oni kilka rzutów i tyle z gry :D

HavocWingPLZG

  • Poznań Dojo
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HavocWingPLZG
  • Skąd: Zielona Góra / Poznań / Taichung
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2010, 10:02:41 »
Nie znam ani jednego topowego gracza, który odnosi regularne sukcesy low tierową postacią street fighterze. Co do makoto (gracza) to widać havoc, że mało kojarzysz clawa. Makoto gra naprawdę niesamowicie, nic nie ugrywa na dłuższą mete ale wszystkie wypracowane winy są efektem praktycznie pozbawionej błędów gry z jego strony. Naprawdę vega nie ma jakiś prostych MU. Brak comebacku, brak sensownych revarsali, ciągle większy risk niż reward. Nie mówię, że vega jest broken i niegrywalny ale z pewnością każda wygrana jst okupiona większą ilością krwi i potu.

Nie no, Clawa kojarzę bardzo dobrze, bo jakby nie było ciągle jest moja drugą postacią :) Jest trudniej, trzeba się więcej napocić, ale to nie jest niemożliwe, żeby nim wygrywać i już na pewno nie można mówić, że jest c***owy. Zresztą on jest akurat mid'em więc jeszcze nie jest aż tak źle.  A im wyższa poprzeczka tym lepsza satysfakcja :D Swego czasu Marn wygrał turniej swoim Dudley'em a potem się okazało, że on nie jest żadnym top 5 jak kazdy teoretyzował tylko też właśnie midem.
Tą anegdotką o Danie i Daigo biłem do takiego jednego procesu który zauważyłem jakiś czas temu, i tu dobrym przykładem jest sytuacja Feilonga. Jeszcze zanim SSF4 wyszło, 'Bruce'a Lee' tykał mało kto bo "hamburgery/japońce nim nie grają a w tier liście jest na dole to napewno jest słaby". I potem nagle chyba Justin zaczął nim grać, jakis czas później  jeszcze japońce sie dosiadły i nagle się okazuję, że Feilong (o ile pamiętam zmiany z vanili na supera były minimalne) zawsze był silny, tylko że nie było komu tego zweryfikować. I teraz na tier listach jest już hen wysoko :P
Wracając do tematu dyskusji, to ja gram Genem i wiem dobrze, jak bardzo sie trzeba czasem napocić i nagłówkować gdy sie okazuję w walce że postać przeciwnika ma "wszystko lepsze" od twojej. Ale to jest jakieś wyzwanie i duża satysfakcja i wcale niemało osób tak myśli. I mi się wydaję, że to jest dobre, bo inaczej wszyscy by grali postaciami z top 10, "bo resztą się nie da wygrać, to są do d*py".

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2010, 10:15:50 »
No coś ty, Fei-long w vanilli maksymalnie ssał pałkę, za to teraz to bardzo solidna postać.

I to nie jest tak, że ludzie grający mocniejszymi postaciami uważają, że reszta postaci jest do dupy i nie da się nimi wygrać. Tzn. na pewno tacy się znajdą, ale to raczej rzadkie przypadki ;p

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 07, 2010, 11:04:16 »
1. claw nie jest żadnym midem
2. Fei long został ostro zbufowany (mega buff na chicken winga itp) a jak justin nim grał wcześniej to robił to na zasadzie "teraz pokonam cię uber słabą postacią, taki dobry jestem".
3. Żaden pro gracz, który traktuje wyniki poważnie nie gra słabą postacią, to oczywiste.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 07, 2010, 11:13:22 »
Ja bym powiedział że żaden gracz, który traktuje wyniki poważnie, nie trzeba być pro ;]

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 07, 2010, 11:53:00 »
Na szczęście tak jest tylko w streecie : P

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 07, 2010, 12:01:47 »
1. Tak nie ma tylko w streecie (właściwie to w ogóle tak nie ma, znalazłoby sie kilku prosów sf4 grających dość słabymi postaciami)
2. Czemu na szczęście?

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Z tym ch.. nie gram! (czyli których postaci nie lubimy)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 07, 2010, 15:14:47 »
1. No więc skoro w ogóle tak nie ma to czemu piszecie że tak jest skoro wiadomo że tak nie jest : )?
2. Na szczęście bo wiadomo, większe zróżnicowanie. Ktoś kto się przejmuje wynikami zazwyczaj gra na poważnie, fajne jest zobaczyć co można wycisnąć ze słabej postaci kiedy gra nią czołowy gracz. Fajnie jest zobaczyć inne postacie na turniejach. Fajnie było zobaczyć jak crow czy oof bili ludzi low tierami w sc3 albo jak omega mitsu robił potwora ze słabego zasy. O albo jak justin grając makoto już tak nie rządzi ; D.