Autor Wątek: [MvC3] Dyskusja ogólna  (Przeczytany 116271 razy)

Slide

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 21, 2011, 12:12:20 »
Ornit znowu w swoim stylu, a pewnie pierwszy zrezygnuje z tej gry :P

Nie zaprzeczycie, że ta gra jest przyjaźniejsza dla początkujących graczy i różni się od SSF4 bardzo i o to mi chodziło.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 21, 2011, 12:13:43 »
no różni się od sf4. czy przyjaźniejsza dla laika? hmm no nie wiem. ja podczas pierwszej sesji treningowej nie wiedziałem co się dzieje.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 21, 2011, 12:59:14 »
nie da się plinkować , da się double tappować.

co do gry to kolejny tytuł easy to learn , hard to master.  gra wcale nie jest łatwiejsza dla laików , tak się tylko wydaję bo comba te początkowe są łatwe , ale jak wziąć pod uwagę cały gameplay to nie wydaję mi się.

czołgista

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 21, 2011, 13:10:54 »
Ornit znowu w swoim stylu, a pewnie pierwszy zrezygnuje z tej gry :P
Nuie, bo lubie siedzieć w practice i robic te wszystkie comba. Sprawia mi to przyjemnosc. A co do VS to najwyżej będę dostawał epicki wpi****l - takie zycie, młody już nie jestem. W odróżnieniu do SF4* ta gra mi się podoba bo nie spodziewałem się po niej niczego dobrego, wiec sie nie rozczarowałem a zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Cytuj
Nie zaprzeczycie, że ta gra jest przyjaźniejsza dla początkujących graczy i różni się od SSF4 bardzo i o to mi chodziło.
SF4 tez był opisywany jako "przyjaźniejszy dla nowych graczy"

EDIT: Poza tym ustabilizowałem swoja sytuacje zyciową i mogę znowu zacząć jeździć na turnieje żeby obrywać w mvc3 i sf4 a wygrywać w sf3.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 13:13:34 wysłana przez czołgista »

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #334 dnia: Luty 21, 2011, 13:35:58 »
@Madd/Apo

Gra na pewno jest łatwiejsza dla kogoś, kto nie połamie palców wklepując qcf/srk, a sam chce ją poznać. Wtedy wystarczy dzień grania bez żadnych poradników, i już jakieś tam comba po S będzie umiał i może nie położy JWonga, ale na osiedlu może pokazać efektowny i całkiem efektywny gameplay.
Jeśli "laik" to ktoś, kto nie wklepie qcf+A, to faktycznie nie ma dużej różnicy w przystępności gry ;)
Moje pięści krwawią śmiercią!

cieslak

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #335 dnia: Luty 21, 2011, 13:44:27 »
Porównanie MvC3 do SF4/SSF4 to największa głupota. Dwie totalnie inne gry - styl, comba itp.

Ale mam beke... Jaki tutaj hype się na to zrobił! Brzuch boli mnie ze śmiechu, kiedy czytam niektóre posty w dziale o MvC3. :D

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #336 dnia: Luty 21, 2011, 15:15:35 »
Porównanie MvC3 do SF4/SSF4 to największa głupota. Dwie totalnie inne gry - styl, comba itp.

Jedno 2d, drugie 2d, można porównywać.
Nie można byłoby porównać SF2 do Final Fantasy 4.
Moje pięści krwawią śmiercią!

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #337 dnia: Luty 21, 2011, 15:17:41 »
Tylko że system jest inny mimo tego. Nie ma porównania między SSF 4 a MVC 3.

Never give up no matter how bleak your situation is.

Slide

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #338 dnia: Luty 21, 2011, 15:20:28 »
Ta rozmowa zbiega na zły kierunek. Proszę nie rozmawiajmy tutaj o SSF4...

Zaczęło się od prostego pytania. Ja rozumiem, że my gracze bitek 2d wiemy co to jest qfc albo "100 hit combo" jednak nie wszyscy do tej gry tak podchodzą. Jeżeli po kilku chwilach grania można świetnie się przy grze bawić i sadzić combosy to gra jest przystępna dla przeciętnego tekkenowca czy ludzi nie związanych z bijatykami.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 21, 2011, 15:22:03 »
Slide umieszczam to w sygnaturze

Cytat: Slide
jeżeli po kilku chwilach grania można świetnie się przy grze bawić i sadzić combosy to gra jest przystępna dla przeciętnego tekkenowca

Slide

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #340 dnia: Luty 21, 2011, 15:25:21 »
Wiem wiem gruby tekst :D ale co ja zrobię, że znam wiele osób które grają w tekkena i jak zobaczyły wybuchy w MvC3 to stwierdzili, że będą grać bo łatwe i nie mówię tutaj o ekipie z tego forum. Raczej o ludziach z Poznania którzy przychodzą do sklepu znajomego i grają w tekkena bez juggli i innych spraw. Może teraz nabiera sensu ta wypowiedź, bo tutaj żyjemy tym forum, a ja znam pełno osób które grają w bitki ale mają gdzieś turnieje dla nich to co innego.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #341 dnia: Luty 21, 2011, 15:59:37 »
No ale nie rozmawiamy jednak o totalnych noobach tylko o osobach, które mają jakieś tam pojęcie o bijatykach. Tekkenowcy to też tacy ludzie ;p Ale wiadomo że jak mvc3 to czyjaś pierwsza bijatyka 2d, to może to być trudne do ogarnięcia i nawet rzeczy które dla wielu osób wydają się oczywiste, mogą być na początku dla takiej osoby niezrozumiałe. Ja sam grając kiedyś tylko w calibura i tekkena zagrałem pierwszy raz w 3s'a, pamiętam że nie miałem pojęcia o co chodzi i jak to działa. A gdzie 3s'owi do marvela jeśli chodzi o liczbę opcji i rzeczy na ekranie do ogarnięcia ;p   

ornit

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 21, 2011, 16:14:30 »
Zaczęło się od prostego pytania. Ja rozumiem, że my gracze bitek 2d wiemy co to jest qfc albo "100 hit combo" jednak nie wszyscy do tej gry tak podchodzą. Jeżeli po kilku chwilach grania można świetnie się przy grze bawić i sadzić combosy to gra jest przystępna dla przeciętnego tekkenowca czy ludzi nie związanych z bijatykami.
Ale zrozum, że na niskim poziomie można się tez tak samo bawić przy SSF4. Puscić ultrę na pałę czy mashować skosy żeby zrobic srk. Skąd te wszystkie Keny online? Porównania są jak najbardziej na miejscu jesli chodzi o przystepnosć, pierwszy kontakt z grą, gdyż SF4 także był błędnie uznawany w dniu premiery za tzw. "noob friendly". Poza tym...spójrz ile osób związanych i kojarzonych dotad głównie ze scena Tekkena zaczęło grać w 2d. Przekonał ich do tego MarveL? Nie, wyręczył go wczesniej SF4.

Oczywiscie, obie gry znacznie sie różnią i w związku z tym nie mozna napisać tylko tego, która jest lepsza a która gorsza (koniec końców cos czuję, że Marvel osiagnie status "broken" w przeciagu miesiąca)

Snow

  • Poznań Dojo
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 270
  • Mx4Life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Snow_B
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #343 dnia: Luty 21, 2011, 16:31:44 »
No właśnie z SFIV wcale nie mozna sie za bardzo dobrze bawić nie mając pojecia o niczym. Zawsze jak przychodza do mnie ziomki ktore wogole nie maja pojecia o bijatykach zielonego to na padach jest zabawa w masherke w takim SCIV albo MCvsDC, i tam mozna wymaszowac rozne rzeczy. A juz w SFIV wlasnie nikt za bardzo nie chce grac bo jak nie ogarniasz podstawowych rzeczy z glowy to juz sie gra za bardzo nie klei.

Nie wiem jak z MvC3 bo jeszcze nie gralem ;)
I love my daughters, they are so pretty!

ornit

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #344 dnia: Luty 21, 2011, 16:34:33 »
To odpal im MvC3, walnij asystę Weskerem i teleportuj się za plecy przeciwnika Dantem. Beda wniebowzieci :)