Autor Wątek: All time BEST  (Przeczytany 3232 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
All time BEST
« dnia: Czerwiec 06, 2010, 23:24:34 »
Postanowiłem założyć taki  temat aby ludzie na forum mogli podzielić się swoimi faworytami. Natchneło mnie do tego ponowne odkopanie jednej z moich ulubionych gier z psx i jej ponowne okdrycie na nowo na psp. Nie liczy się dla mnie platforma, nastawiam się też bardziej na ogólne wrażenia/nostalgię niż ranking typu metacritic. Proponuję też podział na dwie grupy. Zastanawiając się nad listą tytułów, które wyryły mi się w pamięci - które wspominam najcieplej, ponieważ byłem w nie z różnych powodów/okoliczności mocno wkręcony - zauważyłem, że wyłoniły mi się dwie kategorię. Żeby więc nie krzywdzić tutaj żadnego tytułu załóżmy uproszczony podział na gry stricte multiplayer i singleplayer. Kolejność oraz liczba wymienionych pozycji jest bez znaczenia, prosiłbym jednak o jakiś stosowny komentarz czemu dana gra została przez nas wymieniona. Kto wie, może wspólnie odkryjemy kilka ciekawych tutułów, które umkneły naszej uwadzę no i poznamy nasze gusta ;)

Multiplayer:

Seria quake (1,2,3, live - q4 nie liczę bo to nieudany pomost pomiędzy q3 a live imho) - co tu dużo pisać, spędziłem nad ta serią dosłownie tysiące godzin, ciężko było mi oszacować ale myślę, że na luzie około 3000h (bezpieczne zaokrąglenie w dół)! Nie ma tutaj mowy o płytkiej rozgrywce, braku balansu (poza kilkoma mapami) czy małej liczbie rzeczy do opanowania. Hands down najlepszy shooter ever. Zawsze preferowałem rozgrywkę o modelu duelowym (1on1) więc counterstrike obszedłem sporym łukiem. Zaczynałem grać w czasach kiedy nie było jeszcze w polsce interetu lol. Setki godzin i nocek w pierwszej w polsce gralni lan (granet ówcześnie obok giełdy na grzybowskiej). Wspaniali ludzie (ojciec polskiej sceny q - Roos, Beria itp) cudowne emocje. Movement, aim, strategie podpasowane pod mapę, tricki, wyczucie przeciwnika, gra na słuch, kontrola itemów - bajka. Znam gościa, który pisał magistra z psychologii na temat tej gry, że o tatuażach nie wspomne ;) Gra jak najbardziej żywa i od jakiegoś czasu zupełnie free! Polecam!
(www.quakelive.com)

warcfraft3/starcraft(2 może też tutaj trafi) - klasyka, jak wyżej. Jeśli quake to najlepszy shooter 1on1 to w3/sc to najlepsze rts. Period. Najwyższa półka, tysiące graczy maniaków, tysiące baksów w nagrodach, masa prestiżu, kanał tv dedykowany sc w koreii itp. Myślicie, że tekken jest duży w azji? pfff. Tam z tego żyją. Miód, miód, doskonały balans, doskonała rozgrywka online.. No nie wiem co jeszcze napisać? ;p Może to, że kolejne repki oglądałem z większymi wypiekami na twarzy niż niejeden film :) Tak jak i przy kłejku pękło mi przy tych tytułach kilk tysi godzin, boję się liczyć nawet lol.

tekken - gram od tekkena 2 do dzisiaj, To mówi już całkiem sporo. Może nie jestem żadnym uber graczem. Może traktuję ten tyuł już ciutek mniej poważnie. Może nie gram już strasznie regularnie, ale jednak tekken to tekken. Nie wiele sie zmieni i nic więcej nie będę pisać bo akurat tego tytułu nie muszę tutaj chyba nikomu polecać ;) Oczywiście wszyscy lubią ponarzekać na starego dobrego tekkena, ale i tak nastepną odsłonę kupimy day 1. Godzin przy grze spędzonych znacznie mniej, powód oczywisty - gra wymaga partnera, który musi ruszyć do nas dupę ew vice versa.

Singleplayer:

FF7 - bez szału wiadomo. Wymieniam siódemke, ponieważ (bynajmniej) nie jest to jeden z niewielu jrpg w które grałem, przeszedłem tone tego więc zupełnie obiektywnie najmilej wspominam ten tytuł. W chwili obecnej od dłuższego czasu nie gram już w jrpg (nowego finala nawet nie mam), ale klasykę naprawdę przerobiłem w dużym stopniu. Suikodeny, BoF, xenogears, eve, legend of mana, wszystkie finale do 10.. no mogę tak wymieniać i wymieniać. Formuła już mi nie pasuje zbytnio (wolę zachodnie produkcję typu mass effect, dragonage, rodzimego wiedźmina) ale za małolata spędziłem kupe czasu nad jrpg i oczywiście siódemką. Świetny design postaci, ciekawy plot, super rendery (na tamte czasy), świetna mechanika materii, klasyk.

Blood Omen: Legacy of Kain (psx) - pierwsza i zdecydowanie najlepsza część serii. Jeśli ktoś (tak jak i ja) uwielbia wampiry i klasyczne rpg to musi ten tytuł poznać. Soundtrack i voice acting to najwyższy poziom, nawet po 14 latach od premiery gry (1996)! Bardzo ciekawa fabuła i niezapomniany klimat. Tutuł dostepny również na PC i porty z psx na psp jak coś. Naprawdę polecam, chociaż to raczej tytuł dla koneserów. BO:LOK to doskonały materiał na książkę jak ktoś szuka inspiracji :) Gra miejscami może sprawić kłopot, jest dosyć oldschool ;)

Metal Gear Solid (psx) - gra klasyka, pisać nie będę zbyt wiele, albo ją kochasz albo nienawidzisz. Za małolata ze szczęką na kolanach ją przechodziłem a VR missions śnią mi się do dzisiaj lol. Przeszedłem oczywiście wszystkie kolejne metale ale emocje już nie te, więc wymieniam tylko tą jedną część.

Demon's Souls (ps3) - w końcu świeży tytuł, który mnie oczarował. Bardzo klasyczne rpg z kategorii dungeon crawler. Wykonane super i jak na dzisiejsze czasy bardzo świeże. Jeśli podobał się wam King's Field albo Wizardy to będziecie jak w domu. Gra trudna w tym sensie, że wymaga skupienia i nie wybacza błędów. Ciężki i surowy medievalny klimat, nastrojowy dźwięk (brak muzyki lol) - poczułem się znowu wkręcony przechodząc ten tytuł. Polecam grać wieczorami, na słuchawkach i bez światła. Y? Chodzi o to, że mamy odseparować się od zewnętrznego świata i zanurzyć w otchłani którą jest Demon's Souls. Gra kryje w sobie całe pokłady miodu i satysfakcji, którą nie jeden raz poczujemy naprzemiennie z wk%$^&* xd


To tyle na chwilę obecną. Oczywiście możnaby wymienić naprawdę dużo innych tytułów, ale postanowiłem skupić się tylko na kilku które pochłoneły mnie w całości. Lista pewno będzie wzbogadzana z czasem ponieważ jest sporo innych tytułów, które bardzo miło wspominam albo katuje nawet obecnie (street fighter 2 to pierwsza bijatyka którą pokochałem, ale wtedy wszyscy żyli mortal kombat więc nie miałem nawet jak pograć poza cpu; seria FIFA, Guild Wars, Baldur's Gate i podobne etc itp itp).




if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2010, 23:57:48 »
Arcana Heart.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2010, 00:46:57 »
Z kategorii multiplayer albo raczej doubleplayer to tylko Tekken od trzeciej części, bo w nic innego wymagającego drugiego gracza nigdy nie grałem i nie gram .
Zaś jeśli chodzi o single player to:
z tytułów PC:
- Baldur's Gate I i II, Neverwinter Nights I i II no i Half Life :)
zaś z tytułów na konsole to moge wymieniać tylko te z PS2 bądź PS3, bo PSX nie posiadałem:
- absolutny Bóg i TOP 1 to God of War trylogia :-*, długo długo nic i potem Uncharted I i II.
Oczywiście ponad wszystkim jest Tekken, gdyż w żadną inną serię nie grałem aż 9 lat 8)

PS. Aha, a z tych multiplatformowych singlów to jeszcze obowiązkowo cała seria GTA
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 10:22:53 wysłana przez Cambion »

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2010, 02:37:05 »
Z multi.

Na versus Tekken - obvious choice is obvious. Dostałem Tekkena 3 razem z pierwszym PSX'em i tak już zostało.

Na co-op. MONSTER HUNTER na PSP. Ubóstwiam tą serię, żadna gra na multi nie sprawia mi tyle frajdy co huntowanie z trzema kolesiami. Gra nie dla każdego, poziom trudności i brak lock-ona może odstraszać, ale satysfakcja z udanego polowania jest warta każdej godziny poświęconej na rozpracowywanie danego moba.

Single:

Baldurs Gate II (PC) - "Ach... Dziecię Baala się przebudziło..." Nic dodać, nic ująć <nostalgia>

MDK i Tomb Rider 2 (PC) - Pierwsze gry w które grałem "świadomie".

FFX (PS2) - Tak jest, wolę FFX od FFVII, deal with it.

Tenchu 3 (PS2) - Ostatnie dobre Tenchu. Chciałem przejść całe na Grand Master używając tylko grapple hooka. Zawiodłem XD XD

Legacy of Kain: Soul Reaver (PSX) - <3 <3 <3

Pokemon:Red,Green,Blue,Yellow a potem Silver i Crystal (GBC) - Zrobiły ze mnie hardcorowego gracza i się tego nie wstydzę.

Harvest Moon: Friends of Mineral Town (GBA) - Kopalnia ^_______^

Nieparzyste części serii Devil May Cry to chyba moje topy. Jedynka to dla mnie gra przełomowa, a scena w której otrzymujemy Alastora, woho!

Trójka to czysty fun z systemem walki wzorowanym na bitkach 2D (Klatki nieśmiertelności, jump cancele ciosów, a nawet just-frame'y). No i soundtracki :D

A wszystkie GOWy i inne Bayonetty... blah.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2010, 06:58:41 »
multi

1. Tekken - gdybym mógł grać tylko w jedną grę, to bez zastanowienia wybrałbym Tekkena, najlepsza bijatyka ever.
2. UFC Undisputed- najlepsze przełożenie MMA na grę video w historii. Dobry system i wysoka grywalność.
3. WWE Smackdown- najlepsza seria wrestlingów, bawi tak samo dobrze od lat.
4. Def Jam FFNY- kontynuator idei Wu Tang Shaolin Style. Najlepsza nawalanka for fun jaką znam.
5. Gears of War 2 -  oczywiście tej gry nie mogło zabraknąć na liście. Mnóstwo straconych godzin i tysiące spiłowanych ludzi  :D. Gdyby tylko nie te lagi na online...

single

1. Yakuza - seria gier dla wybranych, albo się ją kocha albo nienawidzi. Ja należę do tej pierwszej grupy  ;)
2. MGS - pierwsza gra w jaką grałem na PSX'ie, każda część była wybitna.
3. Gothic/Risen - niby proste action RPG, ale gra wciągała jak bagno. Świetna muzyka, klimat i fabuła.
4. Silent Hill/ Resident Evil- obie serie stawiam na równi, najlepsze survival horrory ever.
5. Tomb Raider/Prince of Persia- hardcorowe gry action adventure w starym stylu, każda część to kilkanaście godzin przedniej zabawy.
6. Final Fantasy Tactics- najlepsze strategiczne RPG, w swoich czasach gra nie miała godnej konkurencji.
7. Persona 3 i 4 - moje ulubione jRPG, świetna fabuła, system rozgrywki.
8. GTA - seria która towarzyszy mi od początku mojej przygody z grami, każda część wyznacza nowe standardy.
9. Tenchu 2 - najlepsza imo część serii, ciekawie poprowadzona fabuła i mega klimat.
10. Devil May Cry- seria wymagających slasherów od capcom, 3 i 4 to najlepsze części.
11. Ace Attorney- gry w których liczy się przede wszystkim myślenie. Genialny humor i fabuła.




Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2010, 12:56:49 »
Bijatyk nie wymieniam :)

Multi :

Trylogia Halo - Najlepsze multi na konsolach.

Call of Duty Modern Warfare 1 - Złoty krzyż ponad 70 tysięcy killów robi swoje, ale niestety dwójka już nie nadaje się do grania.

Gears of War 2 - Długie godziny, mnóstwo poznanych osób, masakryczny lag, ale jednak dźwięk rozrywanej głowy w żadnej grze nie brzmiał tak dobrze.

Single

Trylogia Halo - Najpiękniejsze uniwersum wykreowane przez ostatnie lata.

Fear Effect - Klimat, klimat i jeszcze raz klimat do tego w swoim czasie piękna grafika.

Final Fantasy 7 - Gra legedna chyba nic nie trzeba pisać :)

Tenchu 1 -  Ninja w Feudalnej Japonii, duża brutalność i również klimat.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 12:58:27 wysłana przez Patosaw »

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2010, 13:01:23 »
HOMM2

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2010, 00:42:27 »
Multi:
StarCraft - od tego tytułu zaczęła się moja przygoda z eSportem.
Quake3 - nic dodać nic ująć najlepsza pozycja z gatunku FPP, tysiące przegranych godzin, mnóstwo wyjazdów, zajebiści ludzie i cała scena.
Single:
SoulReaver - Świetny tytuł, wrył mi się w pamięć.
DukeNukem, ShadowWarrior, Doom - Uwielbiam te gry - lepszych nigdy nie zrobią!
MGS - tłumaczyć twórczości Kojimy chyba nikomu nie muszę...
Castlevania S.O.t.N - świetny klimacik i system.
VagrantStory - patrz opis przy MGS.
Czołgi  i Kontra ^^

Board:
Magic The Gathering - nie chce mi się tłumaczyć ale grałem w to z 10/11 lat.
Warhammer F.R.P.G. - Za małolata i aż do dziś ^^
Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dodam.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:16:09 »
Zupełnie zapomniałem o planszówkach, karciankach i klasycznych rpg. WFRP jest moim pierwszym papierkowym rpg i w dalszym ciągu ulubionym. Junior o którym soul reaverze mówisz? Napisz coś o vergant story, ciągle się przymierzam i nie mogę się zebrać..
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2010, 17:30:55 »
U mnie niesmiertelne sa 2 gry:
- Star Wars Jedi Knight 3: Jedi Academy - ta gra ma praktycznie nieograniczony potencjal.
- Diablo 2 - tego chyba nie musze tlumaczyc.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2010, 18:08:42 »
Hi

Singleplayer:
Shenmue 2,FFVII,Tenchu1!,DMC1,NG1,MGS

Multiplayer:
ISS/PESS,Tekken,CTR

Tyle jeśli chodzi o pierwszą myśl.

Hollow360

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: MajinSharingan
  • PSN ID: Hollow360PL
  • Skąd: Wrocław/Kąty Wrocławskie
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2010, 12:07:09 »
Singleplayer:
FF VII,FF IX,FF X,Chrono Cross,DBZ:Budokai 3

Multiplayer:
Tekken 3,5 ,KOF 98,MvC 2,SF3:Third Strike

adm

  • [Warszawa]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: adm_pl
  • Skąd: wwa
Odp: All time BEST
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2010, 12:56:37 »
O nawet nie wiedziałem że taki temat jest, fajnie że odkopałeś ;)

Single:
Baldur's Gate 2: wielka gra, dosłownie i w przenośni. Świetna historia, taktyczna walka wymagająca chwili zastanowienia (rzadko ale jednak..) no i monstrualnie długi czas rozgrywki, podczas którego nie nudziło mi się ani trochę, nawet przechodząc drugi raz.
Fallout 2: świetne dialogi, fabuła średnia, ale rewelacyjne subquesty, spójny i wciągający świat. Jedyne co mnie dzisiaj odrzuca od tej gry to fatalny system walki, nie dałem rady grać w to drugi raz. Ale pierwsze przejście rządziło.
Diablo 1: ani razu nie grałem w multi, ale singla przeszedłem wielokrotnie. Pierwsza taka gra, wspaniały klimat, dopracowanie typowe dla Blizzarda. Dwójka mi się już za to zupełnie nie podobała.

Multi:
Quake 1 i 3: dwójka mi z jakiegoś nieokreślonego powodu nie podchodziła. Z 1 i 3 spędziłem sporo czasu, rekreacyjnie z kumplami, ale i tak było fajnie. Nigdy więcej nie grałem w inne fpsy multiplayerowe :P do tego tygodnia, pobawiłem się trochę w L4D2, ale to zupełnie nie to samo, te gry nie są dla mnie ;)
Starcraft: Dadrot w pierwszym poście świetnie to opisał. Gra genialna pod każdym względem. Teraz próbuję się wkręcić w dwójkę, jest równie rewelacyjna, ale te 6 lat przerwy zrobiło swoje, moja gra jest straaasznie zardzewiała, ale się poprawia. Szkoda że ta gra wymaga tak dużo czasu.
Warcraft 3: Moc! Podobało mi się wszystko w tej grze, ale w tamtym okresie nie miałem zupełnie czasu na granie, a co za tym idzie dostawałem strasznie w dupę w multi i się szybko zniechęciłem. Chętnie zobaczyłbym nową odsłonę tej serii, ale to kompletnie nierealne w perspektywie ładnych kilku lat...

W bijatyki gram od bardzo nie dawna (kupiłem SF4 niecały rok temu, wcześniej nie grałem w takie gry inaczej niż mashując przy piwku;)), SSF4 trochę mnie już zmęczył, chyba wolę BB i GG, chociaż tego drugiego dopiero zaczynam się uczyć i idzie mi bardzo ciężko z wielu przyczyn (nie tylko braku skilla, chociaż to jest główna przyczyna na pewno ;))
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2010, 12:59:01 wysłana przez adm »