Autor Wątek: vf5 final showdown  (Przeczytany 48114 razy)

Manior

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Assassin's Fist
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Manior
  • Skąd: Wrocław
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 11, 2012, 18:16:19 »
O ,proszę :) A myślałeś, żeby kupić Dark Souls na plejaka? Mamy zgraną, dużą ekipę, z dużym doświadczeniem, własną stroną itd.

Jakbyś był online i chętny do sparrów, do daj znać :)

Kupiłem w dzień premiery, ponad 135h tylko na Ps3 (z PC jakieś prawie 200), mam platynę ;) PTD Edition na Pc grałem tylko żeby nowe lokacje obadać, nie mogłem wytrzymać do października. Ekipę i stronę znam, byłem jednym z pierwszych członków w grupie na facebooku i pomagałem ludziom (jeszcze jak się nazywała "biorę pół roku urlopu i gram w Dark Souls, pierdole!", kult), jestem tam do dzisiaj, zresztą ciebie też tam czasem widzę. Hint - to ja wstawiłem obrazek z kotem zamiast Sifa. PVP jakoś mnie jednak nie jara, może zmieni się to z DLC, ale wątpię, ta gra i tak mi miesiące z życia zabrała, obiecałem sobie, że nie będę już tyle w nią grał, bo nieziemsko uzależnia ;D Doceniam jednak graczy PVP trzaskających buildy i lubię pooglądać dobre walki, ale jak zacznę się w to bawić, to przepadnę.

Sorry za offtop.

Wracając do VF, to po obadaniu customa w TTT2 aż żal bierze, nie ma w ogóle porównania do Virtu'y, gdzie naprawdę można zrobić własnego zawodnika. Endar dobre walki były na twojego Akirę.
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona :O

EndarSeth

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: EndarSeth
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 11, 2012, 19:08:49 »
Ten obrazek z kotem zamiast Sifa Twój był? No po prostu zajebisty, z krzesła wtedy spadłem :D Na fejsie siedzę raczej rzadko, bardziej na forum..naszym wspólnym ;) Tam to dopiero się dzieje, build za buildem i rozkminka na całego. Wpadnij kiedyś, jeśli Cię jeszcze nie było - kto wie, może przepadniesz naprawdę ;)  www.dark-souls.pl

Dziękuję, z Tobą również fajnie się grało. Od tamtej pory moje umiejętności wzrosły...nie niebotycznie, ale znacznie :) Jak się bardzo postaram, mogę combosem na ścianę wrzucić i zabrać ponad 3/4 życia. Choć dalej żałuję, że nie mam sticka. Zrobienie co poniektórych juggli na padzie....moje palce dalej bolą na samą myśl. A SPoD'a to mogę najwyżej 3 razy w meczu spróbować, inaczej skurcze mnie łapią :D

Trzeba się na jakieś sparry umówić.
[/img]http://www.dark-souls.pl/upload/Forum/3ca70318e5.jpg[/img]

Mendrek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • d/b+1
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ComaPL
  • Skąd: M-ce
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 23, 2012, 11:57:14 »
S: Akira, Jacky, Taka, Lion
A: Goh, Vanessa, Brad, Jean
B: Shun, Wolf
C: Lau, Aoi, Pai, Kage, Sarah, Blaze
D: Eileen, Lei-Fei, Jeffry

Shun to taki SC-owy Yoshimitsu, trzeba mocno znać tą postać by się przed nią bronić. Wymieniłbym go na Jeana (który ma to dobre jedynie, że jest bezpieczny, ale widziałem już nie raz jak ktoś obcykany go jechał, np. mam gdzieś zapisaną powtórkę jak Taka zrobił na nim 3 excelenty). Brada też dałbym niżej, i wymieniłbym na Aoi - która jest postacią dosyć kompletną. Wystarczy zagrać np. z Kingo/Newbaoie żeby zobaczyć jak można wymiatać. Goha wymieniłbym na Pai, bo nawet nasz rodzimy konradinho pokazał że da się tą postacią rządzić na arenie.
W zasadzie jedynie S i D są takie 100 % pewne :P
*roah*

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 23, 2012, 15:40:25 »
Lei-Fei na D? To jest chyba jakaś online-only tier lista... Jean za nisko, Vanessa ze wysoko tak na pierwszy rzut oka. Still rozpisałbym to raczej jako: (kolejność w poszczególnych szczeblach nieco przypadkowa)

S: Akira, Jacky, Taka, Jean
Reszta
A-:Jeffry, Eileen
"Sua Sponte"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #199 dnia: Październik 24, 2012, 20:11:11 »
shun zdecydowanie top imho.
Mendrka lista jakas dziwna na max, goh i brad w A? Shun w B? Lau w C??
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 26, 2012, 12:59:52 »
Lei-Fei i Eileen za nisko Imo (Lei jest bardzo dobry i tak naprawdę przerąbane ma tylko z Aoi bo zdzira ma najlepsze '2 łapki' w grze na jego wszystkie sabaki, a Eileen przecież nie straciła prawie nic z VF5 gdzie była topem).

Aoi i Sarah też za nisko (Aoi ma przekichane cancele, Ying Yang z gwarantami i świetną wall game z rzutami, a Sarah jest imo znacznie lepsza jak w VF5)

Goh...co on takiego ma, ze jest tak wysoko? Nie znam go, ale z tego co widziałem to nie ma czegoś super abuse.

Jean za wysoko - on ma niezły damage, bardzo dobrą ścianę, magiczne 66P i ciosy z przewagą na bloku....które można obejść bo są wolne, jest totalnie liniowy, jego rzuty nie porywają i pomimo że jest bezpieczny stosunkowo to i tak sytuacja klatkowa z reguły nie pozwala mu na fuzzy i musi zgadywać. Jest prosty do opanowania, ale z ogranym na niego przeciwnikiem jest masakra bo wygrywa się z nim po prostu robiąc evade 33~G :D .
"Don't f%ck with a witch"

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 26, 2012, 21:56:28 »
Eileen akurat skosili już w R więc od Vanillki trochę straciła z tego co kojarzę.

Problem w graniu z Gohem to jego DMG bo jest on naprawdę bardzo dobry :P Ale Goh musi się trochę nagłówkować jeżeli przeciwnik zna postać.

Jean z kolei jeżeli jest mądry to nie dopuści do bezkarnego 33~G :P I nie wiem skąd wytrzasnąłeś że Jean ma ciężko z robieniem fuzzy O_o Gentlemanthief na EVO zresztą pokazał naprawdę wypas Jeana, od tego czasu niestety nie bardzo nic oglądałem więc nie wiem czy jeszcze jakiś Jean się wybił :P Z tą liniowością też tak źle nie jest, ba Goh jest chyba bardziej liniowy od niego ^^"
"Sua Sponte"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 27, 2012, 03:28:37 »
Mozna sporo dyskutowac, gram troche Gohem i Jeanem i uwazam ze Jean znacznie lepszy od goha jest, ale faktycznie liniowy. Problemem to jednak nie jest poniewaz ma duzo canceli po okregu albo polokregu. Znacznie wiekszy problem do juggle startery u niego imho. Generic kolanko wolne a reszta wymaga CH zasadniczo.

Ale wracajac do tier listy:

A Akira, Jacku, Lion, Taka
B+ reszta

edit typo
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2012, 03:36:56 wysłana przez Dadrot »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 27, 2012, 13:17:16 »
Ale jego cancele w full spina da się spokojnie 33~G po evade (bo nawet nie będzie failed evade). Fuzzy w FS jest chyba do -3 czy -4 a on jest bezpieczny, ale często ma większe straty wiec automatycznie nie może fuzzyować i musi stosować inną defensywę. To że ktoś nim wygrał coś to mało znaczy bo w różne bijatyki ludzie robili cuda różnymi postaciami :) . Moim zdaniem nie jest topem - jego juggle startery poza kolankiem dają średni damage w sumie, a samo kolanko ma ile? Chyba -17 na bloku jak dobrze pamiętam i jak trafi schylonego to nie posadzi się w sumie nic więc jest użyteczne tylko na whiffa :). Nie jest cieciem do bicia bo ma dobre setupy na wstającego, niezłe kary (i13 P+K przy ścianie + gwarant), ale nie jest też jakiś strasznie boski:).
"Don't f%ck with a witch"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 28, 2012, 04:40:01 »
no zgadzam sie, nigdzie nie napisalem ze Jean jest topem, uwazam ze to mocno przecietna postac. Napisalem natomiast, ze jest lepszy niz Goh imho. Tyle. Mam natomiast inne pytanie. Czemu duzo osob umieszcza wysoko Brada? Gram nim troszke ale ze wszystkich postaci ktorymi cos tam umiem mam wrazenie ze jest slaby... ocokama?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 28, 2012, 10:17:21 »

Fuzzy robisz do -5 chyba że grasz Taką on chyba wyjątkowo do -4 ;)

Kolanko Jeana jest na -15
Jean właśnie ma dosyć sporo sytuacji do fuzzy jeżeli jesteś uważny :P Chyba że to Griever wiecznie mnie tak w durnia przycina... x)

Co do Brada... To nie wiem nie mam pojęcia szczerze powiedziawszy, trochę zrobiłem sobie plecy w theoryfightingu w VFa po tym jak zacząłem się uczyć grać w AE więc może na VFDC znaleźli dla niego jakieś rocket technology czy coś.
"Sua Sponte"

Mendrek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • d/b+1
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ComaPL
  • Skąd: M-ce
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 28, 2012, 19:03:23 »
Moja lista to przepisana z Arcadii, zapomniałem w cytat dać, a moje zmiany opisałem pod nią :)
*roah*

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #207 dnia: Październik 30, 2012, 12:33:22 »
Faktycznie, fuzzy w FS jest do -5:).

Why Lei-Fei so low?;f
"Don't f%ck with a witch"

Ukyo_Tachibana

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
  • Gamertag: UkyoT666
  • PSN ID: Ukyo_PL
  • Skąd: Plymouth UK
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 31, 2012, 13:53:55 »
Mendrek a zabiles juz tego goscia co mu groziles smiercia jak cie najebal w VF-a czy jeszcze nie ?