Autor Wątek: Tier list  (Przeczytany 40279 razy)

cieslak

  • Gość
Odp: Tier list
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 14, 2010, 13:56:18 »
Dobra, i znowu dowiedziałem się czegoś nowego. Szkoda tylko, że owe dwie postacie są ograniczone do 3, może 5 ruchów, przez co w moim odczuciu są nudne jak flaki z olejem, no ale to nie miejsce na taką dyskusję. :]

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier list
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 14, 2010, 13:58:01 »
Cytuj
Szkoda tylko, że owe dwie postacie są ograniczone do 3, może 5 ruchów, przez co w moim odczuciu są nudne jak flaki z olejem
No ale chyba na tym polega Street Fighter co?

Nioch, nioch, sieje flejma ; D

cieslak

  • Gość
Odp: Tier list
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 14, 2010, 14:42:05 »
No polega, ale nie wszystkie postacie tak mają.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 14, 2010, 14:52:50 »
patrząc na przeróżne tury ja bym do topów wrzucił jeszcze zdecydowanie dhalsima, nawet filipino champ przerzucił się na sima lol
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Slide

  • Gość
Odp: Tier list
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 14, 2010, 16:03:11 »
patrząc na przeróżne tury ja bym do topów wrzucił jeszcze zdecydowanie dhalsima, nawet filipino champ przerzucił się na sima lol

Sim jest bardzo dobrą postacią, ale nie zgodzę się że powinien być stawiany na równi z takimi postaciami jak Honda, Boxer itp.. Dlaczego? Ponieważ mimo, że jest silną postacią nie gra się nim łatwo i ma bardzo słabą obronę w rogu planszy. Dla mnie lista tierów to odzwierciedlenie tego kim najłatwiej wygrywać, a takim Simem wcale nie wygrywa się łatwo, co nie zmienia faktu że jest solidną postacią. Wydaje mi się że gdyby wszystkie postacie były tak dobrze zbalansowane jak Sim to byśmy mieli grę idealną pod względem tier listy.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 14, 2010, 17:26:40 »
Szkoda tylko, że owe dwie postacie są ograniczone do 3, może 5 ruchów
Już sie pogubiłem, o które dwie postacie chodzi?
No ale chyba na tym polega Street Fighter co?
Lol, skąd masz takie info?

Dadrot - w jaki sposób Filipino Champ mógł przerzucić się na Sima? :psyduck:

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier list
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 14, 2010, 17:44:04 »
Cytuj
Lol, skąd masz takie info?
Z Jutuba ;)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 14, 2010, 17:53:16 »
Aha, czyli nigdy nie pograłeś w to jakoś bardziej, więc spoko, możesz nie wiedzieć o co chodzi.

A nawet jeśli to by cokolwiek znaczyło, to podaj mi przykład jakiejkolwiek normalnej walki, w której gracz używałby 3-5 ciosów ;]

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 14, 2010, 18:46:58 »
snej - czy on nie grał boxerem kiedys bardzo intensywnie? Wydaje mi się, że tak czytałem.
slide - nie wiem czy sim jest tak ciężką w grze postacią jak tutaj adwokatujesz. Owszem liczy się spacing ale nie przesadzajmy, to nie jest jedynie postać dla robotów i geniuszy. Popatrz jaki problem ma chociażby Daigo grając vs pierwszemu lepszemu simowi, dhalsim nie potrzebuje praktycznie nic prócz normali i YF. Jedyne mm które daigo przegrywa są vs sim zasadniczo. Nie oszukujmy się dla bardzo wielu postaci sim jest mega hard MU a to że postać zbalansowana jest tym iż ciężko odperzeć nim presje w rogu no to sorry... gdyby miał tutaj z górki to chyba nie byłoby sensu grac jaką kolwiek inną postacią. Jeszcze raz - ja patrze tylko na wyniki walk ze znaczących eventów - sim ma sie naprawdę dobrze. Jeśli taki daigo grający mega solidną postacią na mega wysokim poziomie ma problem praktycznie TYLKO z tą jedną postacią - nie graczem - postacią to o czymś to świadczy. Ten MU jest dla ryja ciężki, kropka. A logicznie ujmując jeśli dla Ryu to ciężki MU to co ma powiedzieć 20 innych postaci?? Teraz aby nie było - nie jestem jakimś fanem daigo czy coś, tym bardziej ryu jako postaci. ALE jednego nie mogę nie przyznać - oglądając walki umahery widać jakiego kolosalnego skilla ma chłopak. Autentycznie gra mało którego gracza jest tak doszlifowana jak jego. On mógłby być swoistym benchmarkiem skilla w sf4. Więc patrząc jak się męczy z takim chłystkiem jak filipino champ boli mnie serce. On by nie pzreszedł przeciez tym swoim simem eliminacji do SBO nawet...

Dlatego koneic końców, wydaje mi się że sim jest zdecydowanie topową postacią i ma to pokrycie na evenatach (znaczących).
Dla porównania wg tier list bison jest bardzo wysoko i zgadzam się że to mega solidna postać ALE od vanilla sf4 do teraz nie widać tego po żadnych wynikach. Zasadniczo nikt na turniejowym poziomie nim nawet nie gra w azji... W usa? 1 gracz, który ciągle rzeźbi i nic znaczącego nie ugrał a jest mega dobry bipsonem... Widzisz do czego zmierzam?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier list
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 14, 2010, 18:57:36 »
Proszę, pierwsza z brzegu walka :D
http://www.youtube.com/watch?v=k4rD0TkedVA

Daigo:
Haduken,
Hurakan Kik,
crouching kik,
4x kopnął z naskoku (2x na blok, 2x w powietrze),
2x punchnął z naskoku (w powietrze),
6x standing punch jakiś (4x na pałe, 2 razy trafił),
4x standing kik jakiś (w powietrze),
raz nawet jakiś chyba silniejszy standing kik, bo Rju ryknął,
w 2:04 coś-co-nie-wiem-bo-sie-nie-znam,
3 razy SZORJUKEN!,
raz crouching pancz jakis

No dobra, wyszło 11 ciosów, przepraszam :/

Ale więcej niż 5 razy używa tylko czterech :D

//EDIT:
http://www.youtube.com/watch?v=LqIIbF_le7M
O tu używa już tylko ośmiu :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 19:03:01 wysłana przez Qjon »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 14, 2010, 19:18:05 »
Ja naliczyłem 15, mimo że Daigo nie użył ani razu tak ważnych ciosów jak c.mp, c.hk, j.lk, j.mk, nj.hk, f+mp, c.hp, focusa, ex tatsu, supera i ultry. Do tego trzeba doliczyć ciosy przydatne w określonych matchupach, które na Boxera nie miałyby prawie żadnego użytku, jak np. s.hp, j.mp>mp czy s.mp.

Także spoko ;]

Zresztą, nawet gdyby używał trzech ciosów na krzyż i rzutu to nie byłoby w tym nic złego ani nudnego (wtf), bo tutaj nie chodzi o fajne zasypywanie przeciwnika kawałkami command listy, tylko o footsies i prawidłowe wykorzystywanie narzędzi.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier list
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 14, 2010, 20:54:49 »
Mi bardziej chodzi o to, że jeżeli ktoś 80% czasu wykorzystuje zaledwie 3 czy 5 ciosów, a sytuacyjnie używa choćby i 20, to chyba można uogólnić i tak jak cieślak rzekł powiedziec, że gra się na 3-5 ciosów; a o to się przecież cała dyskusja rozchodziła.
I tylko taki nerd jak Ty Snake daje się do tak durnej dyskusji wciągnąć ;D ;)

Zapomniałbym; pozdro peace  8) ;D 8) ;D 8) ;D
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 20:56:28 wysłana przez Qjon »

cieslak

  • Gość
Odp: Tier list
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 14, 2010, 21:15:13 »
Snejku, no nie mów mi, że np Honda, Boxer czy Guile to nie takie postacie. Może przesadziłem, co do 3 lub 5, no ale porównując te postacie np. do Ryu, Dudka, Rufusa czy Rose, to wyglądają biednie. Ale to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 14, 2010, 21:31:14 »
Qjon, no to tak, ale to występuje w każdej bijatyce. Wszędzie postacie mają ciosy podstawowe, służące do różnych rzeczy i używane bardzo często oraz ciosy sytuacyjne. To jest tak oczywiste że nie wiem po co w ogóle o tym wspominać ;] Ale dyskusja rozchodziła się o to, że postacie są "ograniczone do 3-5 ruchów", a słowa typu "zaledwie" sugerują, jakby było w tym coś złego.

Tylko dziwi mnie np. twój post:
Cytuj
Fakt, że można skoczyć i kucnąć, ale to w 3d nie ma takiego zastosowania jak w 2d.
NO SORRY
No weź zdeyduj się, czy czepiasz się ludzi piszących o grze, o której nie mają prawie żadnego pojęcia, czy sam robisz to samo ;p

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier list
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 14, 2010, 21:35:27 »
Jestem scrubem, więc mogę się czepiać, samemu dając innym ku temu powody :p
EOT.