Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 119880 razy)

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #450 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:27:14 »
Trzeci z rzędu :swag: No mówię, nie wiem czy to normalne że jakoś tak mi spada umiejętność do jakiegokolwiek racjonalnego grania (dziś mi nie wchodzi nawet U1 Ryu), czy co :biblethump :

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #451 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:42:57 »
Egzekucja moze zalezec od dnia
czasem tez warto zrobic sobie przerwe od grania (y)
ale czasem zeby stac sie lepszym trzeba sie cofnac o kilka kroków - sun tzu   :kapparyu:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2013, 20:50:37 wysłana przez VanDarkholme »
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:47:40 »
Idzie mi coraz gorzej, przegrywam jakieś 80-90% walk. Według Was to mniej-więcej normalne, nie wiem, zmęczenie czy coś, czy faktycznie jestem aż tak zły? :plaza:
Jeśli osiągasz takie wyniki, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś zły.














To może Evil Ryu?


Zagraj z Qjonem albo kimś innym, kto może wrzucić na YT replaye z walk - najłatwiej będzie Ci pomóc.
Bez tego nie pomogą Ci osoby, które z Tobą nie grają. Jeśli wrzucisz jakąś swoją walkę na YT, na pewno znajdzie się ktoś, kto dokona jej analizy i napisze Ci, co źle w niej zrobiłeś.

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #453 dnia: Czerwiec 22, 2013, 21:43:57 »
Dziś daję spokój, jutro zobaczymy.

@Di:
Nie mam jak wrzucić na YT, nie mam jak tego fizycznie nagrać, a podpiąć coś pod telewizor to wyższa sztuka dla mnie. Ludzi do grania ze mną nie zmuszę, nie zawsze muszą chcieć wtedy co ja :P Zresztą, co źle robię, to mniej więcej wiem, problem leży w tym, że czasem robię zanim pomyślę (chociaż coraz rzadziej), a czasem po prostu nie widzę lepszej alternatywy.

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #454 dnia: Czerwiec 22, 2013, 23:02:12 »
Po prostu dużo graj, a wyniki przyjdą same. Manuala mozesz sobie podniesc w treningu albo na trialach. Wiedze dotyczacą systemu, gameplayu tutaj, jednak to, ze sie czegos dowiesz wcale nie znaczy, ze bedziesz umial to wykorzystac, bo czesto ta wiedza wymaga troche od twoich paluchow i glowy;) Graj, graj i jeszcze raz graj;)
Feel the Rhythm!

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #455 dnia: Czerwiec 23, 2013, 00:08:58 »
Lepiej, jak to zrobił Bladyszy, bym tego nie napisał. Musisz się ograć i tyle, na razie masz problem z podstawami więc nie dziw się że idzie ci źle, bo niestety będzie.
Nie wiem jak długo grasz w bitki, ale większość ma podobną mechanikę i jak opanujesz jedną to w lepszej sytuacji startujesz z kolejną, gdy to twoja pierwsza to problem jest duży.
Do czasu SF4 na PS3 nie grałem tak często jak teraz, lali mnie od samego początku niemiłosiernie, zapewne podobnie jak ciebie teraz. Z czasem i ograniem było coraz lepiej. Odnoszę wrażenie że chciał byś być najlepszy od tak, a imo się nie da. Wyrobienie pamięci mięśniowej wymaga setek / czasem tysięcy powtórzeń, myślenie w trakcie co mają paluch zrobić jest za wolne, ty masz to robić automatycznie. Więc trenuj, nie zrażaj się porażkami ani tym, że ktoś będzie miał już Ciebie dość bo nie widzi żadnej radość kopiąc leżącego. Postaraj się poprawić i następnym razem zaskoczyć. Gdy to Cię przerasta to daj sobie spokój bo widocznie nie masz aż takiego zapału żeby się cieszyć z gry w której porażka jest na porządku dziennym a cierpliwość i wytrwałość chyba najbardziej popłaca. Nie pamiętam jak się zwie taki grubszy czarnobrodaty gość (światek tekkena zapewne go odpowiednio nazwie), ale kiedyś w tutku jaki zapodał mądrze mówił o małych kroczkach i celach na sam początek. Nie staraj się wygrać turnieju, lub walki - bo tego na bank nie wykonasz, staraj się na początku dobrze blokować niektóre proste zagrywki, potem naucz się odpowiednio ripostować a wygraną rundę/walkę/ turniej zostaw sobie na sam koniec.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #456 dnia: Czerwiec 23, 2013, 02:45:45 »
Cytuj
grubszy czarnobrodaty gość

Aris ; )

Cytuj
Nie mam jak wrzucić na YT

Replay channel > komórka/apart/kamera > nagrywamy > upload na yt

Przecież nie chodzi o jakość, a gra sama zapisuje ostatnie 20-30 replayów z online.

To o czym napisali Bladyszy i wilku to sama prawda, ale zdaje sobie sprawę, że ciągłe przegrywanie z bardzo odległą perspektywą bycia lepszym może być męczące. Dlatego też warto znaleźć sobie 'rywala'. Kogoś na porównywalnym poziomie z kim możesz coś ugrać i przetestować nie będąc przytłoczonym przewagą przeciwnika z setkami godzin ogrania. Większa szansa na zwycięstwo to też istotny plus dający te małe nagrody i radości, które przydają się na drodze do grand finals evo :plaza:

Oglądanie replayów swoich walk też może być przydatnym doświadczeniem.


kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #457 dnia: Czerwiec 23, 2013, 12:03:21 »
Chyba źle mnie zrozumieliście :biblethump : Nie chodzi mi o to, że chciałbym być zaj**isty już, teraz, zaraz, bo w żadnej grze to tak nie działa (nawet w PHP). Po prostu wczoraj przerżnąłem z kretesem, na oko, ze trzydzieści, czterdzieści walk i zacząłem się zastanawiać, jakim cudem przedtem wygrywałem trochę.  :kevinturtle:

Fact is, sam widzę, że niektóre techniczne rzeczy idą mi lepiej (przestałem maszować srk, teraz tylko gała fdf i przycisk, dawniej ciągle waliłem skrót i maszowałem HP). Dobrze, wilku, że wspomniałeś o pamięci mięśniowej. Przez ten czas, kiedy grałem w fajtery, chyba po prostu wyrobiłem sobie nieładne nawyki, których teraz ciężko mi się wyzbyć (często robię fjumpy i już w trakcie myślę "co ja k**wa wyprawiam"), nieraz w momencie gdy widzę KO uświadamiam sobie, że zamiast poczekać, poleciałem jak debil (co widywałeś, jak graliśmy razem). Najgorsze to właśnie to, że wiem, gdzie zj**ałem, ale za każdym razem to powtarzam. 

@Gargooletz:
Dzięki za info, jak mam być szczery, ciągle myślałem, że replay channel jest tylko dla oglądania jakichś powtórek, które są "zuploadowane" (czasem po walce pyta, czy upload). Postaram się dziś rozegrać jakieś klasyczne wp***dole i nagrać :stayfree:

Rzucam dwa filmy, część postaram się dodać na dniach, ale na moim necie to strasznie wolno idzie:
http://www.youtube.com/watch?v=DojZw1XyT3Q
http://www.youtube.com/watch?v=SVoa44GXbh0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 16:25:33 wysłana przez kinetiKc »

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #458 dnia: Czerwiec 23, 2013, 17:32:44 »
No musisz sie wiele nauczyć, teraz już mam pewnośc. Po to jest 6 przyciskow, zeby korzystac, ze wszystkich. Podobnie jak ja  na poczatku, stosujesz tylko te najmocniejsze, nie zdajac sobie sprawy z tego jakie ryzyko to za soba niesie. po pierwsze po wskoku z 'mocnymi' jest wiekszy hitstun na hicie(block stun takze) wiec mozesz sie chwile zastanowic co robic dalej, bo widzisz czy przeciwnik wylapal czy nie ale z drugiej strony na ogoł mniejszy maja priorytet. Dla przykladu: skaczac na juri z HK latwo było zastosowac na Ciebie AA, robiac to samo ale uzywajac LK mogbys sie przebić, conajmniej na tradzie. bedac na ziemi, oszczedniej rozporzadaj sie hk bo na bloku nie jest trudno to ukarac, dlatego najlepiej jest sadzić to confirmujac z np lekkiej reki st(2 klatki link) albo cr.(1 klatka link), a wtedy masz safe jumpa na 4klatkowe reversale gotowego. Nie wiem czy za głęboko nie schodze z tymi podpowiedziami. Nie rzucaj tak tez tymi fireballami ognistymi bo to kosztuje a z konca ekranu czas reakcji przeciwnik ma spory. na razie tyle;)
Feel the Rhythm!

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #459 dnia: Czerwiec 23, 2013, 18:14:33 »
Tak jak pisalem na psnie
1  nie cofaj sie w rog.
2 cwicz w practice kontrole fireballi - focus, neutral jump, kontra wlasnymi specjalami
3 nie panikuj pod koniec walki. Nie zawsze liczy sie posadzenie jaba czy specjala a poczekanie na to co zrobi przeciwnik
4 lykasz praktycznie kazde jump in combo - blokujesz piewszy hit i przepuszczasz drugi low. Nie blokujesz cross upow.
tyle po dzisiejszych fightach.
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #460 dnia: Czerwiec 23, 2013, 19:06:34 »
@Bladszy - dzięki, do niedawna byłem przekonany, że "mocne" mają duży priorytet (wyczytałem to przy okazji gry Sagatem jakiś czas temu). Zacząłem właśnie dziś starać się pamiętać, by poprzedzać HP/HK lekkimi ciosami (teraz grałem z Kejim i coraz częściej starałem się robić 3xc.KL>c.HK niż samo c.HK, bo faktycznie łatwiej włożyć lekki i pociągnąć, niż od razu walić mocny). I rzucanie EX Hado z końca ekranu to faktycznie głupi pomysł, staram się teraz cisnąć je jakoś z bliska (chociaż i tak robię to za często, Ryu ma za długi czas powrotu po tym).

@tejotl - już po Twojej wiadomości z PSN zacząłem starać się być mniej więcej na środku ekranu, próbuję też neutral jumpów. Gaszenie specjali na FA mi średnio idzie, bo nigdy nie wiem, kiedy na to dobry moment i często dostaję punish. Z tymi jump inami, to sam nie wiem, bo (nie wiem czy patrzyłeś na replaye z inputem) staram się iść w dół po bloku z góry, ale rzadko kiedy zdążę (przeważnie cios jest szybszy niż mój blok). Nie wiem, jak to poprawić?

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #461 dnia: Czerwiec 23, 2013, 20:42:01 »
priorytet to jedno, drugie to hitbox ataku. U ryu'a noge mocna przy jump inach stosuje z daleka, by zdobyc te kilka dodatkowych cm odleglosci, z full screena tatsu(w rogu wylapie to free ultra 1), a naskoki z bliska to HP, crossup mk, a LK tak jak mowilem, MP do przebijania focusow na duzych postaciach, a LP glownie po to by zaskoczyc np. szybkim rzutem albo by posadzic zaraz po zablokowaniu counter hita.

Odnośnie recovery po EX hado- mozesz cancelowac z c.mk ktorego malo uzywasz, a to narzedzie glowne ryu'a i wtedy nie martwisz sie o recovery, bo hitstun/blockstun nie pozwala mu przeskoczyc, ewentualnie wymashuje coś tam i Cie zgarnie ale to tez mozna przewidziec i wtedy punish. ;)
Feel the Rhythm!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #462 dnia: Czerwiec 23, 2013, 21:11:41 »
priorytet to jedno, drugie to hitbox ataku.
Z tym to trochę mieszasz chłopakowi w głowie. ;p Nie ma czegoś takiego jak priorytet w bijatykach, są tylko hitboxy i frame data.

Kinetic, robiąc c.lk x3, c.hk nic nie osiągniesz bo to nie jest combo i nawet dobry frame trap (pomijając to że z c.hk nie powinno się robić frame trapów), jeśli chcesz robić coś takiego to używaj c.lp zamiast c.lk.

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #463 dnia: Czerwiec 23, 2013, 21:23:15 »
Powaznie?:D Bylem przekonany, ze jest i trwałem w tym do tej chwili. No cóż, czlowiek uczy sie cale zycie;)
Feel the Rhythm!

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #464 dnia: Czerwiec 23, 2013, 21:33:50 »
Cytuj
Nie ma czegoś takiego jak priorytet w bijatykach
VF