Autor Wątek: WORLD OF WARCRAFT  (Przeczytany 18035 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 09, 2010, 19:21:35 »
Lol, oczywiście że wiem o co chodziło. Chodziło mi właśnie o to że jak dla mnie abonament i jego brak nie mają znaczenia, 200 złotych to wystarczająca kwota, żeby móc narzekać na to, że gra jest niedopracowana. Zwłaszcza kiedy są to takie braki "formalne", które można by poprawić jednym patchem. No ale nieważne, to nie temat o tekkenie ;]

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 09, 2010, 20:52:37 »
No nie ma chyba tutaj o czym mówić, gdyby namco doiło tyle hajsu miesięcznie z tekkena co blizz z wowa.. Inna sprawa to prosty fakt, że bijatyki są chyba najmniej patchowanym gatunkiem gier multi. Lepiej wydać za jakiś czas T6: Pokemon Rebellion i odciąć kupony :)
A tak poza tym złota era azjatyckiej developerki giercowej już jakiś czas temu poszła się kochać, teraz w zasadzie co lepszy tytuł to usa zasadniczo, czasem eu.

Wracając do blizza to osobiście bym się wstrzymał z biciem konia nad ich zajebiszczością. Grałem w wowa kilka ładnych lat i musze powiedzieć, że kierunek zmian nie jest dla mnie fajny.. Dramatyczne zmiany w systemie, casualność na maxa.. Większość osób na poziomie z którymi grałem od bety już pożegnała się z tym tytułem i powracała na stare śmieci (EVE etc). Jeśli przyjmiemy, że głównym motorem napędowym rozgrywki em(m)o jest grind to chociaż zróbmy to z głową. Telepie mną gdy czytam kolejne patche i dowiaduje się że najlepszy gear jest rozdawany za darmo, gdy z nowym sezonem aren muszę po raz kolejny spędzić x godzin na tym samym cholernym AV etc. Szacunek do rts i (kciuki) diablo ale jeśli chodzi o wowa to dosyć klarowny kierunek rozwoju gry obrany po jej premierze został zgwałcony, brutalnie i mocno, bez pardonu... Ale to tylko opinia części player base, jak widać gra ma się póki co dobrze a podjęte przez developerów decyzje są słuszne (z marketingowego/ekonomicznego punktu widzenia).
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

KO.Mastah

  • TcT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 129
  • aka Robson
    • Zobacz profil
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:20:41 »
Grałem w wowa kilka ładnych lat i musze powiedzieć, że kierunek zmian nie jest dla mnie fajny..  Dramatyczne zmiany w systemie
Konkretnie co?

Telepie mną gdy czytam kolejne patche i dowiaduje się że najlepszy gear jest rozdawany za darmo, gdy z nowym sezonem aren muszę po raz kolejny spędzić x godzin na tym samym cholernym AV etc.
Itemy z ICC HC są darmowe? 2200 ratu na shoulder PvP to też każdy casual ma?
A co do aren to nowy sezon jest raz na parę ładnych miesięcy. Poza tym nie gra się już w kółko AV tylko random BG (za daily random dostaje się ok. 6k honoru). Piszesz o złych zmianach jednocześnie narzekając, że co sezon musisz grindować honor. Powiem tak:
1. Jeszcze nigdy farma honoru nie była tak szybka, przyjemna jak teraz.
2. Co z Ciebie za PvP player skoro nie lubisz raz na kilka miesięcy przysiąść do BG?

jeśli chodzi o wowa to dosyć klarowny kierunek rozwoju gry obrany po jej premierze został zgwałcony, brutalnie i mocno, bez pardonu
O jaki kierunek chodzi?
Mniej subiektywnych osądów, a więcej konkretów proszę.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:08:50 »
Przestańcie w To grac... moich kumpli opętanych przez WoW'a nie było widać całymi miesiącami. Grali latami ale jakoś udało ich się wyleczyć. Jak sami mówią teraz to ta gra jest bez sensu w ogóle. Zdobywa się miesiącami kolejne lvl ale po co? Żeby biegać na insty i zdobywać coraz lepsze przedmioty i czasem wpaść  na BG pochwalić się swoją postacią jaka to ona mocna etc. i tak w koło - błędne koło. Jak czekałem na premierę T6 to zainstalowałem WoW'a i zrobiłem Rogala gdzieś na 50lvl ale już od 20lvl nie wiedziałem po co gram dalej i usunąłem na szczęście  ::)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:12:23 »
No, ty za to grasz w najzajebistszą grę pod Słońcem.

ornit

  • Gość
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:20:00 »
Jak czekałem na premierę T6 to zainstalowałem WoW'a i zrobiłem Rogala gdzieś na 50lvl ale już od 20lvl nie wiedziałem po co gram dalej i usunąłem na szczęście  ::)
Bo gra rozpoczyna się od 80'tego levelu. A tak poza tym to trzeba mieć z kim grać. Mimo swojego małego doświadczenia zgadzam się z Dadrotem. Teraz wystarczy ruchać sprzęt z emblemów żeby wejść do end-game'owej instancji i zaliczyć co najmniej 10 bossów na normalu. Na ICC25hc też przyjdzie kres, bowiem buff/gear zrobi swoje (ile teraz jest? 20%?).

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:42:29 »
Cytuj
Konkretnie co?

Wiesz co ci powiem? Nie lubię prowadzić tego typu dyskusji, mam grzebać w patch notes z ostatnich 4 lat, żeby ci udowadniać jak od premiery ta gra się zmieniła? Jak wiele radykalnych decyzji w trakcie jej ewolucji podjęto? Ile narobiono baboli? Powiem ci szczerze, że mam to w dupie i nie chce mi się pisać elaboratów więc mega krótko: homogenizacja i casualność - np. paladyn dla hordy, shaman dla ally; class role, hunter (?!), zmiana frakcji, serwera, imienia etc itp itd.

Cytuj
Itemy z ICC HC są darmowe? 2200 ratu na shoulder PvP to też każdy casual ma?

Darmowe nie są, ale zasadniczo robią się darmowe wraz z upgrejdem na nowe tiery.. Poza tym gear gap pomiędzy top gearem a casualnym coraz bardziej maleje. Wszędziej ułatwienia, w nadchodzącym dodatku nawet ten sam gear będzie dropił w wersjach 10man i 25 man... Kiedyś topowe instance farmowały może 2-3 gildie na serwer max! Było sporo mniej zaludnionych serwerów gdzie nikt nie był w stanie. Teraz? Sam rozumiesz. A areny są fajnym dodatkiem chociaż nie doszukiwałbym się w nich uber skilla, chcesz skill pograj w starcrafta np :)

Cytuj
Poza tym nie gra się już w kółko AV tylko random BG (za daily random dostaje się ok. 6k honoru). Piszesz o złych zmianach jednocześnie narzekając, że co sezon musisz grindować honor. Powiem tak:
1. Jeszcze nigdy farma honoru nie była tak szybka, przyjemna jak teraz.
2. Co z Ciebie za PvP player skoro nie lubisz raz na kilka miesięcy przysiąść do BG?

Jaki random jak od x lat masz praktycznie te same BG? No ile razy można? Poza tym daily quest to daily a farmowanie farmowaniem, zależy czy pugujesz, czy grasz ally czy hordą etc. Też chcesz abym ten wątek rozwinął? Wydaje mi się to oczywiste jeśli ktoś pograł troche w tą grę.
Poza tym, gdzie ja napisałem że jestem (byłem!) jakimś "Pefałperem"? No i od kiedy którekolwiek z BG ma co kolwiek wspólnego z pvp? AV to zwykły random pug i wyścig kto pierwszy zabije NPC na drugim końcu mapy. WSG to capture the flag lol.. itp. PVP umarło z końcem vanily, koniec unikalnych tytułów, koniec ze spontanicznym world pvp.. Wyobrażasz sobie w ogóle co się działo jak nie było jeszcze BG?? Ehhh, za dużo pisania. Poza tym ktoś kto gra w tą grę od roku czy coś raczej nie skuma.

Piszesz, że nigdy farmienie (to słowo już wyklucza to co dalej napisałeś imho) honoru nie było tak przyjemne?! A linijke niżej abym pisał mniej subiektywów? No lol, pokaż mi tych graczy co bombardują na forach wszystkich niebieskich jak zajebiste są te BG i jak kochają je robić hehe :)

O jaki kierunek mi chodzi? Pewnie zacząłeś grać dłuuuuugo po premierze. Nie obraź się ale nie chce mi się pisać, poza tym ciężko w kilku zdaniach opisać jaką grą był wow a czym w chwili obecnej się stał. Wybacz.

Posłowiem dodam jeszcze tylko, że nie pluje na wowa, po prostu już mnie nie bawi i nie gram. Ci co się dobrze bawią niech bawią się dalej, ja raczej poczekam na inne tytuły (d3, gw2, sc2 etc).
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:43:50 »
No, ty za to grasz w najzajebistszą grę pod Słońcem.
W Tekkena gram parę godzin tygodniowo i mam czas na inne rzeczy. A tak przy okazji to gram TYLKO i wyłącznie w T6 i innych gier nie tykam. A WoW playerzy wychodzą z domu tylko jak muszą(czyt: praca) co obserwowałem wielokrotnie i zresztą obserwuję nadal.

@Ornit. Miałem z kim grac.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:54:38 »
Aha, no nie wiem, ja widziałem jakiś czas temu Robsona w Łodzi i nie, nie miał ze sobą laptopa z odpalonym wow'em ;] Często na imprezach widuję kumpla z liceum, która gra w wowa chyba od początku. Więc twoja teza jest tak trochę nie bardzo.

A zresztą, nawet jeśli ktoś tylko siedzi w domu i gra w wowa, to co w tym złego, skoro sprawia mu to przyjemność i nie robi przy tym nikomu krzywdy?

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 11, 2010, 09:35:43 »
Hmm, te same BG? W Lich Kingu dodali nowe BG, a do starych wprowadzili zmiany.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 11, 2010, 10:21:38 »
W tbc też dodali bg co niewiele zmienia tak naprawdę, onyxie też ztunowali co nie wiele zmienia - ale nie o to chodzi. Dyskusja na temat tego typu preferencji nie ma sensu. Dla mnie wow nie ma już klimatu, nie podobają mi się zmiany. Tyle. Wielu graczom to odpowiada i dalej grają i spoko. Co kto lubi. Kiedyś noszenie epików było jakimś wyznacznikiem. Teraz purpura to jest standard gear do którego dostęp ma każdy nawet największy głąb. Zamieniamy hairloomy na epiki które pugujemy w 5 manach do których automatycznie jesteśmy teleportowani aby nie musieć ruszać dupy i jazda. Rozumiesz? O to mi właśnie chodzi i mam prawo do swojej opinii ~ i nie jestem jedyną osobą która tak myśli.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2010, 11:35:30 »
Aha, no nie wiem, ja widziałem jakiś czas temu Robsona w Łodzi i nie, nie miał ze sobą laptopa z odpalonym wow'em ;] Często na imprezach widuję kumpla z liceum, która gra w wowa chyba od początku. Więc twoja teza jest tak trochę nie bardzo.
Widziałeś ich bo pewnie serwer się zwiesił albo wgrywali akurat jakiś dodatek czy tą nową wypasioną wysepkę :P

Cytuj
A zresztą, nawet jeśli ktoś tylko siedzi w domu i gra w wowa, to co w tym złego, skoro sprawia mu to przyjemność i nie robi przy tym nikomu krzywdy?
Tak, to samo Zuuo!!! W końcu mam się z kim przekomarzać :-*

ornit

  • Gość
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 28, 2010, 18:08:43 »
Jako, że jakiś c*** włamał mi się na konto i zapłacił za miesiąc* ponownie zacząłem grać. Niestety, z racji tego że pracuję w nocy nie mogę dołączyć do żadnej w "miarę porządnej" (c***owy server) gildii. Ale już pierwszego dnia zostałem zabrany przez Rumunów na szybki wypad do ICC10 (pół-PUG to był). A w środku 25% buff...Wszystko padło dosyć szybko (jeszcze 9 bossów na hc bo z sindragosą i profesorem męczyć się nie chcieliśmy z nowymi ludźmi), głucho też było na vencie bo...był praktycznie niepotrzebny...Połowa serva biega teraz z "kingslayerami", taki skillowy endgame zrobili. Jeszcze poczekamy do 30% i polecą licze na hc jak ludzie dozbroją się na łątwiejszych bossach w 25 hc. W przyszłym tygodniu zacznę handlować złotem.

*tego samego dnia zmieniłem hasło :D failowy haxor na maxa

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 28, 2010, 18:58:40 »
*tego samego dnia zmieniłem hasło :D failowy haxor na maxa

WINRAR

KO.Mastah

  • TcT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 129
  • aka Robson
    • Zobacz profil
Odp: WORLD OF WARCRAFT
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 18, 2010, 20:08:04 »
Premiera Cataclysmu już niedługo (7.12.2010).
W sieci pojawiło się krótkie intro http://www.youtube.com/watch?v=Wq4Y7ztznKc

BlizzCon 2010 za kilka dni http://www.youtube.com/watch?v=F8tw7ZVyMHw

Dla przypomnienia: Cataclysm Features http://www.youtube.com/watch?v=V-1eC7MwqZE :)