Autor Wątek: Bruce - dyskusja ogólna  (Przeczytany 25668 razy)

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Bruce - dyskusja ogólna
« dnia: Luty 06, 2010, 14:37:28 »
Wyręczę cię Olgotka, bo mnie coś natknęło żeby taki temat w końcu tu zrobić ^^


Natchnienie miałem po sparze z Rafimaru na online (na 5 kresek mamy łącze zawsze) stwierdził on że Bruce jest przegięty. Z chęcią podyskutuje i podpowiadam (razem z Olgotką, mam nadzieję) na wszystkie dręczące was pytania odnośnie czarnucha ^^

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2010, 15:44:54 »
nie ma co tu gadać, czarnuch jest tani i mega mocny, mixupy z połowy planszy, uber mocne juggle i sciana etc itp itd :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2010, 15:54:20 »
Brusi nie może wavedashować?

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2010, 15:54:57 »
Nom, ale to temat w którym można też pytać jeśli ktoś zaczyna dopiero grać bambusem  8)

A co do taniości postaci to jużgdzieś na tym forum to pisałem, IMO w tym Tekkenie można grać tanio każdym, a tak naprawdę od gracza zależy czy będzie się w stanie przed tym obronić czy nie...

IMO Bryan na planszach ze ścianami nie wiele mocą odbiega od Bruca :P a pod samą ścianą ma lepsze st-upy i mocniejsze akcje (np. po b+4) :P

Brusi nie może wavedashować?

Nom, niestety nie da rady nim zrobić wave dasha...
Nawet żółci nie próbują  ;D

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

olgotka

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
  • PSN ID: olgotka
  • Skąd: z choinki
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2010, 18:08:43 »
Wyręczę cię Olgotka, bo mnie coś natknęło żeby taki temat w końcu tu zrobić ^^
[...]
Z chęcią podyskutuje i podpowiadam (razem z Olgotką, mam nadzieję) na wszystkie dręczące was pytania odnośnie czarnucha ^^
Yyy :-X Wyręczasz moderatora postaci, którego ni ma hehe, nie mnie :P Bardzo dobrze, taki temat powinien być założony przez osobę która ma pojęcie o czym mówi  :)
No właśnie... też oczywiście chętnie podyskutuję (choć lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać), ale z tymi pytaniami to... Czy ja mogę być od zadawania?  ;D Chciałam tylko zaznaczyć, że nie tylko dopiero zaczynam grać Bruce'em ale w ogóle zaczynam grać w tę grę i jeszcze nie do końca ją rozumiem... Ale co wiem to powiem  ;D


Co do wszystkich opinii, że Bruce jest tani i zbyt mocny w tej części (w poprzedniej podobno go skrzywdzono), zgodzę się z Ryldem i to akurat dotyczy każdej istniejącej postaci. Bo kto mówi, że dana postać jest tania? Ten komu ta postać sprawia trudność. Według mnie nie ma tanich charakterów, nie ma tanich ciosów, tanich taktyk, rzutów, spamowania itd. Biedne jest to, że zawodnik nie zna właściwości tych ciosów, nie umie czytać przeciwnika, wyrywać się z rzutów, odpowiednio karać, bla bla bla... a swoje trudności przeciwko takiej postaci tłumaczy jej taniością ponieważ łątwiej nią sterować. Bida.
Oczywiście są postaci mniej i więcej WYMAGAJĄCE, szczególnie w sferze manuala ale obrona przed taką postacią jest już w zasięgu każdego gracza, trzeba tylko się jej nauczyć i pewne rzeczy sobie przyswoić :)

Mówienie o postaci, że jest tania jest conajmniej jak poturniejowe gadanie, pt. "ale wiocha... zabił mnie grając na 2 ciosy :o". I wypowiada to osoba, która nie umie poradzić sobie z przeciwnikiem używającym 2 ciosów. Voila - taniość ::)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2010, 18:36:06 »
Mówiąc "tania" nie mam na myśli grę na dwa ciosy Olguniu tylko fakt, że ta postać ma wszystko naprawdę bardzo dobre w kontraście do innych zawodników.
Można grać defensywnie i ofensywnie, świetne mixupy z bliska i połowy ekranu. Jedne z najsilniejszych juggli w grze, jedne z najlepszych wall carry w grze, jedna z najlepszych ścian w grze, świetne launchery, świetne punishery, setup na unblocka, reset juggla, multipartsy etc itp itd. Czy on ma jakieś wady? Owszem  można w tym tekkenie kapić każdą postacia i wygrać ale jednak widać ogromną różnicę pomiędzy nimi. Ponadto bruce nawet nie jest wymagający manualnie, Bryanem trzeba się mocno napocić aby tym tauntem powojować, aby nauczyć się standardu po CH4 etc. Bruce ma wszystko i wszystko łatwe. Tania postać...
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

olgotka

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
  • PSN ID: olgotka
  • Skąd: z choinki
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2010, 21:00:45 »
Akurat kwestię gry na 2 ciosy poruszyłam w celu zobrazowania jak bardzo słowo "tani" mnie śmieszy w kontekście oceniania postaci.
Mój poprzedni post nie pije do Ciebie Dadrot, tylko do powszechnie używanego stwierdzenia, że jakaś postać jest tania, bo nie tylko Bruce'owi przykleja się ten epitet >:( A to rani moje filologiczne uszy bo przecież ma on wydźwięk mega negatywny podczas gdy w rzeczywistości można sprawę ująć tak:
ta postać ma wszystko naprawdę bardzo dobre w kontraście do innych zawodników.
Można grać defensywnie i ofensywnie, świetne mixupy z bliska i połowy ekranu. Jedne z najsilniejszych juggli w grze, jedne z najlepszych wall carry w grze, jedna z najlepszych ścian w grze, świetne launchery, świetne punishery, setup na unblocka, reset juggla, multipartsy etc

Ale dobra, o słówko czepiać się nie warto, wiem co TY masz na myśli i zgodze się z tym. Mixupy, ściany, launchery, punishery, juggle.. Faktycznie na tle innych postaci Bruce pod tymi względami wysoko się ceni. Reszty sztuczek, które wymieniasz nie będę komentować bo albo nie wiem co to takiego albo wiem zbyt mało, ale ciii  :P

Manual?! Nie znam człowieka.. Do Bruce'a - niewymagany. Mnie największą trudność (na padzie) sprawia zboundowanie przeciwnika za pomocą d+3+4, jakiś kosmos :'( ale to już nie jest kwestia manuala tylko mojej ułomności. :D (A tak na marginesie: ludzie grający kciukami, jak Wy to u licha klikacie to ja nie rozumiem ??? 1+2? 3+4? 1+4? 2+3? Tfu!)

Koniec końców - postać imo godna polecenia początkującym. Cieszę się, że akurat mój wybór padł na czarnucha (całkowity przypadek - lubie czarnuchów i lubie muay thai :D). Łatwiej uczyć się gry poznając mniej skomplikowane i mniej wymagające (ale błagam, nie tanie!) elementy :)
Gdybym miała zaczynać od postaci posiadającej tysiąc pińcet sto dziewińcet postaw, wavedasha i inne zabawki to chyba by mnie to przerosło  :(

Czy on ma jakieś wady?
Swoją drogą dobre pytanie... Ktoś byłby łaskaw? ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2010, 21:18:37 wysłana przez olgotka »

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2010, 22:55:13 »
Mam pytanie.

Jak u Bruce'a wygląda kwestia trackowania? W którą stronę lepiej sstepować (o ile w ogóle się to opłaca, bo moje próby kończą się zazwyczaj przyjęciem b+2...)

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2010, 23:55:21 »
Czy on ma jakieś wady?
Swoją drogą dobre pytanie... Ktoś byłby łaskaw? ;)

Hmm, brak JS z WS, brak przewracającego/JS lowa, karalne d/f+2, jedna bezpieczna wybitka (b,f+4). To tak na pierwszy rzut oka... No i tak na marginesie to sobie nawet nie wyobrażacie pod iloma jego kombinacjami można się schylać bądź też je przerywać...

Podstawowym błędem przy grze z Brucem jest to że wiele osób za wszelką cenę stara się blokować jego kombinacje i usilnie odgadywać jego intencje... A przez to że on ma fajne wymiany na różne wysokości to blokowanie wszystkiego staje się po prostu trudne, a najlepsze co może być dla Bruca to pozostawienie mu przestrzeni i pozwolenie na taką grę...
Prosty przykład, walka Raina z SunChipem w finale Crasha, Rain nie miał miejsca żeby wystarczająco dobrze się "rozbujać" i poprostu przegrał, SunChip nie dał sobie wejść na głowę i tyle :P


Jak u Bruce'a wygląda kwestia trackowania? W którą stronę lepiej sstepować (o ile w ogóle się to opłaca, bo moje próby kończą się zazwyczaj przyjęciem b+2...)

Z daleka chyba w lewo a z bliska to trochę kicha, bo d+4, d/f+4, 4 zbieraja z lewego stepa a d/f+1, f+1+2 z prawego, do tego z bliska b+2 ciężko wystepować, może można wysidewalkować??

Trza będzie popatrzeć ^^

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2010, 00:00:46 »
Mam kompletną listę kombinacji Bruce'a pod którymi można się schylić...

Aleeee.... obawa przed d/f+2 i stratą horrendalnej ilości "życia" skutecznie pozbawia chęci na zgadywanie czy Bruce będzie kończył na high czy może się wstrzyma...

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2010, 00:08:34 »
Hehe   :D
Co ja mogę napisać...
Ten kij ma dwa końce, albo w jedną albo w drugą...
Kto nie ryzykuje ten nie ma...

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2010, 01:54:41 »
Ile trwa jego hopkick, bo nie ma go wymienionego w tej japońskiej FD

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2010, 12:19:10 »
Olga, jeśli chodzi kombinacje dwu przyciskowe, 99% osób używa bindów, czyli w opcji ustawienia pada wrzuca na shouldery (R1/R2/L1/L2) właśnie kombinacje 1+2, 3+4, 1+3, 2+4 etc.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2010, 12:25:45 »
Cambion:
16 (-12) chyba
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

olgotka

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
  • PSN ID: olgotka
  • Skąd: z choinki
Odp: Bruce - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2010, 14:38:15 »
Hmm, brak JS z WS, brak przewracającego/JS lowa, karalne d/f+2, jedna bezpieczna wybitka (b,f+4). To tak na pierwszy rzut oka...
Owszem brak JS z WS ale za to mamy wstające 2,1 i potem gwarantowane CD+3 co w zależności od okoliczności zjada do 62 punkcików na NH, więc chyba nie jest tak źle  ;)

JS na low? A i owszem, jest: d/b+3+4 na CH, cholernie wolny i karalny na chyba -11 ale jest ;) (nie polecam :P)

Co do d/f+2 to tak.. Karalne, ale to i tak fajny cios. -12 na bloku więc nie ma znów takiej wielkiej tragedii, pomijam fakt, że wcale na karalny nie wygląda, więc jak ktoś o tym nie wie to... wiadomo ;D

No i tak na marginesie to sobie nawet nie wyobrażacie pod iloma jego kombinacjami można się schylać bądź też je przerywać...
Wiadomo czym grozi schylanie hehe :P ale skoro można zrezygnować ze zgadywanki na rzecz przerwania kombinacji to czemu nie? Polecam spróbować, np podczas pasart stance albo 3,2~f+2_3, jeśli ktoś używa tego poza juggle'ami.

Olga, jeśli chodzi kombinacje dwu przyciskowe, 99% osób używa bindów, czyli w opcji ustawienia pada wrzuca na shouldery (R1/R2/L1/L2) właśnie kombinacje 1+2, 3+4, 1+3, 2+4 etc.
No ta.. banda oszukistów  ;) Tak jak ja trzymam pada to niestety boczne są poza moim zasięgiem :(