Autor Wątek: Street Fighter V - dyskusja ogólna  (Przeczytany 53912 razy)

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Street Fighter V - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 10, 2016, 18:27:40 »
A więc już dziś jest lepiej, o dużo lepiej. Przez przypadek, bo zapomniałem że to ustawiłem,  rankingowy się znalazł z Dhalsimem na b.dobrej łączności (jakiś rusek). Przedtem (też rusek) w lobby. Już jest progres. A trening to nie dla mnie.

Trochę mnie to w stosunku do poprzedniczki dziwi bo np z takimi wyspiarzami zawsze grało się dobrze a teraz jakby byli za oceanem. Francja to samo. Nawet "przyjaciele zza odry" ssie.
Może coś jeszcze oprócz wymienionych wcześniej przekierowań w konsoli/routerze ustawić ?
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Street Fighter V - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 10, 2016, 18:34:52 »
A więc już dziś jest lepiej, o dużo lepiej. Przez przypadek, bo zapomniałem że to ustawiłem,  rankingowy się znalazł z Dhalsimem na b.dobrej łączności (jakiś rusek). Przedtem (też rusek) w lobby. Już jest progres. A trening to nie dla mnie.

Trochę mnie to w stosunku do poprzedniczki dziwi bo np z takimi wyspiarzami zawsze grało się dobrze a teraz jakby byli za oceanem. Francja to samo. Nawet "przyjaciele zza odry" ssie.
Może coś jeszcze oprócz wymienionych wcześniej przekierowań w konsoli/routerze ustawić ?

Szczerze, to wygląda na to, że jest po Twojej stronie. Może dla pewności zagraj z Polakiem i spróbuj sprawdzić ping do jego maszyny? ja przez sporo godzin onlineowania musiałem czasem poczekać z 5-10 minut na mecz ale takich naprawdę lagujących to może z 5 miałem.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Street Fighter V - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 10, 2016, 20:29:06 »
Miałem podobny problem, że pomimo przekierowania portów na routerze bezpośrednio pod adres IP ps4, połączenie niewiele się poprawiło. Okazało się, że na sygnale, który otrzymuję od dostawcy porty są blokowane. W moim przypadku na szcżęście wystarczył jeden telefon, żeby to odblokować, ale wiem, że zależnie od dostawcy różnie to bywa.

Druga sprawa, to czy masz ustawione stałe stałe IP w konsoli i przekierowane podres właśnie pod ten adres?

Chciałem jeszcze wspomnieć o graniu przez wi-fi, ale ale daruję sobie, bo zakładam, że łączysz się przez kabel.
Pozdrawiam.
Witek

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Street Fighter V - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 11, 2016, 01:43:43 »
Wtyczkę podpiąłem do ps4, nie gram na wifi. porty przekierowane jak pisałem wyżej, stałe IP w konsoli, z testu 10MB download a 2,5 mbit uplod, oraz oczywiście NAT 2. Właśnie zagrałem z gościem co go mam od czasów sf4. Połączenie na 5. Grało się OK. Więc problem nie może leżeć tylko po mojej stronie skoro francja (bo stąd był gość) właśnie zaliczyła test. Ale też zdarza się że z innymi francuzami jakby ta gra była tak do duszy
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Street Fighter V - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwiec 15, 2016, 12:30:00 »

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Street Fighter V - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwiec 28, 2016, 22:29:19 »
A więc rozwiązałem problem u mnie - związane było to z publicznym adresem IP który jest jak widzę w przypadku nie tylko tej gry konieczny. Problem łączności już nie istnieje. Pozostaje ogromy input lag w stosunku do poprzednika z którym teraz walczę, lecz puki co przegrywam, co nie dziwi.

Więc co mogę powiedzieć osobom co mają problem taki jak ja miałem z graniem w sieci w ten (i nie tylko jak się okaząło) tytuł na PS4:
Obowiązkowo NAT 1 - przynajmniej na wejściu router - u mnie telefon do ISP załatwił sprawę
konsola stały IP
DMZ - na adres konsoli

a jak ktoś dobrze pokombinuje z ustawieniami DHCP routera to w konsoli ustawienie sieci na "auto" zrobi wszystko i całość będzie śmigać aż miło.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true