Autor Wątek: Poprawa jakości rozgrywki online  (Przeczytany 2318 razy)

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Poprawa jakości rozgrywki online
« dnia: Sierpień 27, 2014, 04:32:35 »
Co w tym pomaga:
1.Sieć kablowa - jeśli takowa jest dostępna wybieraj ją zamiast DSL'owej. Przez ostatnie lata dane mi było używać jednego i drugiego. Grając na DSL'u zawsze druga strona narzekała na zacięcia, a teraz widzę to i ja.
2.Wyłącz wszystkie inne sprzęty korzystające z sieci lub przynajmniej ogranicz ich użycie do minimum.
3.Podłączenie tylko kablem. WiFi zostawcie sobie do WWW, GG, Skypa i innych niezwiązanych z grą online.
4.Jak już WiFi jest jedyną opcją - to ustaw ruter jak najbliżej konsoli i jak najdalej od innych zakłócaczy sygnału - czyli teoretycznie jak najdalej od TV, amplitunera, lub jakiegokolwiek innego urządzenia które może zakłócać propagację fal radiowych. Ściany/stropy też wpływają negatywnie.
5.Korzystaj z dobrego sprzętu. Tu akurat na temat tanich routerów nie mogę się wypowiedzieć bo nigdy na sprzęcie nie oszczędzałem, ale ponoć te tańsze są gorsze. Jeśli jest inaczej to punkt do ominięcia.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Poprawa jakości rozgrywki online
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2014, 04:35:35 »
Do napisania tego przyczyniła się niesławna sieć PSN i postanowiłem zaapelować do użytkowników tej społeczności. Wiem że jest to darmowa usługa dla PS3 (na PS4 już chyba nie ;/ ) , wiem że konsola jest tania i wiem że jest gówniany sprzętowy lag. Pomimo tego zauważam że większość tam bytujących ignorancko podchodzi do tematu połączenia konsoli ze światem, co pomimo wspomnianych wad dodatkowo niekorzystnie wpływa na jakość rozgrywki. Proszę żeby choć ta kwestia była raz na zawsze ustalona, narzucając z góry jedyną i słuszną opcję. Argumenty przemawiające na korzyść WiFi, takie że kabel jest za długi, że się gdzieś wala po domu i można się potknąć są wyssane z palca rodzica któremu się po prostu nie chce tak podłączyć konsoli - stwierdzenie prawdziwe tylko przy założeniu że sam nie zarabiasz na życie, w przeciwnym wypadku niestety zaliczasz się do tego ignoranckiego społeczeństwa.

Ech, chyba czas najwyższy przerzucić się do konkurencji ale puki co odwlekam to jak mogę.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Poprawa jakości rozgrywki online
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2014, 18:07:02 »
Just do it.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Poprawa jakości rozgrywki online
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2015, 21:57:45 »
Może nie odkryję teraz tego co wszyscy w temacie siedzący wiedzą, ale od kilku dni jestem posiadaczem SSD w PS3, taniutki Wilk elektronik C100 i kto nie widział jeszcze różnicy w działaniu konsoli to zapraszam. Runda w USF4 ładuje się w 10 sekund od momentu wciśnięcia przycisku z wyborem areny, a plansza którą widzę najdłużej, to ta czarna z napisem "Waiting for other players", która przy online znika po 20-25 sekundach od momentu pojawienia.

Z innej beczki, czy xbox360 tez oferuje możliwość podpięcia SSD jako zamiennik HDD ?
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true