Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 485277 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1350 dnia: Grudzień 03, 2010, 16:50:06 »
ehh, Q pasowałby idealnie, rolento też a Uriel to byłby już dla mnie max (gdyby udało się im jakoś zbalansowac pod ten system)...
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1351 dnia: Grudzień 03, 2010, 16:51:56 »
Urien bez unblocków? Meh.

Ale za Rolento mają wpierdol, zwłaszcza że Ono chyba sam mówił że bardzo lubi tą postać (jak chyba wszyscy gracze, lol).

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1352 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:25:04 »
Q byłby super, jedna z fajniejszych postaci z 3rd.
A Garuda? no love for Garuda? :( V. Rosso też by pasował do SSF4. Szkoda, że poszli w pokeshoto zamiast dodać zupełnie nowe postaci. Z drugiej strony na 99% poszło o to, że łatwiej wrzucić reskin Ryu i Akumy z nowymi ultrami niż od zera model stworzyć (a przy Garudzie pewnie by się musieli napracować). Mam cichą nadzieję, że jednak nowe pokeshotosy będą się jakoś wyraźniej różnić niż FD i kolorkiem handukiena.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1353 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:27:09 »
Cytuj
Wymień i podaj mi daty tych 20 turów co tydzień, z chęcią obejrzę.
nawet nie trzeba szukać ...

http://www.eventhubs.com/news/2010/dec/02/weekend-community-events-dec-4-10/

I tak Twój argument jest z dupy... :)

@Snake
Cytuj
Lol, Marvel 2 to jedna z najlepiej zbalansowanych bijatyk w historii.
ooo a to Ciekawe, możesz mi powiedzieć dlaczego w finale ciągle są te same teamy?
Magneto, Storm Sentinel, Cabel, Commando i gdzies tam jeszcze widywałem Morrigan i Cyclops.

Gdzie jeśli ktoś stracił postać z pierwszej Trójki (jesli oczywiscie nie mial ich 3ch razem ) to miał przesrane. I wcale nie ironizuje, serio sie pytam jak to sie ma do super balansu?


A co do Evil Ryu... ja tam sie ciesze :D Tylko oby był grywalny :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 17:31:59 wysłana przez Vipe »

cieslak

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1354 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:43:26 »

http://www.eventhubs.com/news/2010/dec/02/weekend-community-events-dec-4-10/

Thx.


I tak Twój argument jest z dupy... :)

Napisałem przecież, że nie do końca jestem pewien, co do niego. :P


Co do nowych postaci... Oby tylko nie były grywalne! Tak, właśnie tak, to będą na bank topy. A to będzie z dupy...



Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1355 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:43:46 »
@Hiryu - nie licz na żadne postacie z exów, bo Capcom zwyczajnie nie ma praw do tych zawodników.

Prawda, Ono mówił, że najbardziej chciałby wsadzić Rolento, Elenę i R.Mikę, ale jak widać coś go zarząd nie słucha :P Szkoda, też bym chętnie zobaczył Rolento. W ogóle większość postaci z alphy czy 3s byłaby lepszym pomysłem niż niekanoniczy Ryu.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1356 dnia: Grudzień 03, 2010, 18:11:39 »
Od przybytku glowa nie boli, jeśli faktycznie był scenariusz, że zupełnie rzutem na taśmę dac ludziom evil ryu chociaż nie planowaliśmy nic poza yunem i yankgiem to ja jestem za. Pasjami nie trawie ryja ale tak jak napisałem, nie ma co narzekać na dodatkowy kontent jaki by nie był.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1357 dnia: Grudzień 03, 2010, 18:24:08 »
Gdzie jeśli ktoś stracił postać z pierwszej Trójki (jesli oczywiscie nie mial ich 3ch razem ) to miał przesrane. I wcale nie ironizuje, serio sie pytam jak to sie ma do super balansu?
No pewnie, powiedz to Justinowi - http://www.youtube.com/watch?v=gVmc5ZepdVs ;]
Cytuj
ooo a to Ciekawe, możesz mi powiedzieć dlaczego w finale ciągle są te same teamy?
Magneto, Storm Sentinel, Cabel, Commando i gdzies tam jeszcze widywałem Morrigan i Cyclops.
Lol, może dlatego że najlepsi gracze nie zmieniają swojego teamu co tydzień? Nie wiem skad ci się tam wzieła Morrigan, ta postać jest chyba niegrywalna, pewnie pomyliłeś ją z Pyslocke. W tej grze nie chodzi o balans postaci, tylko o balans teamów, bo gra się teamami a nie postaciami. Team to nie tylko postacie, ale też ich kolejność i asysty. Ja nie jestem jakimś znawcą mvc2, bardzo mało grałem w tą gre, ale wystarczą mi wypowiedzi topowych graczy, jak Clockwork:
Cytuj
MvC2 is a team game, and I think it should be evaluated as such when it comes to tiers. I can’t think of any other fighting game offhand that has nearly as much team dynamic as MvC2, and this is why snapbacks are so effective. They often throw off any plans you had before the match started, and they expose major weaknesses within the team, including a lack of options of a new character coming in, or a weak link character-wise on the team.

It’s that same team dynamic that makes Magneto/Storm/Cable, a team with 3 supposed god tiers, generally weak and unplayed. They don’t go well together at all. With all that said, I think it goes something like best team overall is Matrix (Storm/Sentinel/Cyclops) followed by Thrax (Storm/Sentinel/Commando) and MSP (Magneto/Storm/Psylocke) – those are top tier.

I’d say Sentinel/Strider/Doom is somewhere near the bottom of the upper tier of teams while Combofiend’s team (Magneto/Iron Man/Sentinel), MSS (Magneto/Storm/Sentinel), and Duc’s team (Spiral/Cable/Sentinel) are near the top. Without yapping too much more, I’d say overall the top tier is those 3 teams, the upper tier has 10-15 solid teams, and mid tier has dozens, if not hundreds, of viable team configurations.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1358 dnia: Grudzień 03, 2010, 18:29:09 »
@Hiryu - nie licz na żadne postacie z exów, bo Capcom zwyczajnie nie ma praw do tych zawodników.

Waah, szkoda.
A możesz rozwinąć, jak to z tymi prawami jest? Pamiętam, że EX i EX2 były bardzo fajne. Nie wiem, czy ktoś kiedykolwiek w to turniejowo grał, ale miałem masę spotkań z tym i Soul Blade w czytniku konsoli. Sporo tam było postaci trochę na wyrost, ale wiele mi się podobało. No i obok takich designów jak Rufus, Hakan czy C. Viper całkiem dobrze by wyglądały te EXowe.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1359 dnia: Grudzień 03, 2010, 18:53:09 »
Nie jestem jakimś znawcą w temacie praw do tych postaci (może znajdę blog, na którym koleś to dokładnie opisywał), ale głównie chodzi o to, że EX były tworzone przez zupełnie innego producenta - Arikę, którą założyli byli członkowie Capcomu, w tym twórcy SFII.
Z tego co rozumiem to sprawa jest taka, że Arika ma prawa do swoich designów, a Capcom do całej serii, więc dopóki sie nie dogadają/Capcom nie wykupi praw (w co nie wierzę), to nie zobaczymy tych zawodników już w żadnej grze.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1360 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:43:13 »
Cytuj
Lol, może dlatego że najlepsi gracze nie zmieniają swojego teamu co tydzień? Nie wiem skad ci się tam wzieła Morrigan, ta postać jest chyba niegrywalna, pewnie pomyliłeś ją z Pyslocke. W tej grze nie chodzi o balans postaci, tylko o balans teamów, bo gra się teamami a nie postaciami.

możliwe, że porąbałem te postaci. ;) A co do najlepszych graczy, to zauważ, że wszyscy mają teamy złożone z postaci które wymieniłem. Chyba nigdy w finałąch nie widziałem teamu z Gambitem, Ryu, Kenem, Zangiefem, Omega Red, wymieniać można długo. Fakt Faktem, że nie oglądałem turów w "szczycie" tej gry. Obecnie jak były tury MM czy inne kumite  nie widziałem innych postaci.

A wracając do AE to postaci z EX jakoś mi nie pasują. A tak ogólnie to było już potwierdzenie, że AE wyjdzie na konsole? Bo dodatkowe postaci to jedno, ale każda postać z upera ma jakieś zmiany i czy to też uwzględnią.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 12:51:49 wysłana przez Vipe »

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1361 dnia: Grudzień 04, 2010, 21:32:23 »
http://www.youtube.com/watch?v=UyrJ-1rbGcI

Jak dla mnie masakra z jaką skutecznością on robi to combo.

cieslak

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1362 dnia: Grudzień 04, 2010, 21:46:02 »
http://www.youtube.com/watch?v=UyrJ-1rbGcI

Jak dla mnie masakra z jaką skutecznością on robi to combo.

Grubo. Na bank wysiedział swoje w treningu. Ciekawi mnie, czy można się tego wyuczyć na pamięć - w sensie jak maszyna. Bo wiadomo, że nie za każdym razem udaje nam się jakieś tam combo, a on wali je, jedno z najtrudniejszych, za każdym razem.

Fazza

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 398
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Fazza_PL
  • Skąd: Grudziądz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1363 dnia: Grudzień 05, 2010, 10:36:03 »
Przecież to część comba wartego swego czasu 50$ :) - masakra. O wiele trudniejsze niż YeBowanie łapkami Gena w Vanili.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1364 dnia: Grudzień 06, 2010, 14:01:36 »
ktoś oglądał wczoraj tura? Całkiem dobry był, Justin wygrał, w finale counterpickował cammy?
Swoją drogą snej powiedz mi, jeśli dla rufusa najgorszy MU to dyktator to czemu rozjechał tak nim andre? Tylko nie mów mi że andre nie potrafi grać bo to jedyny high profile bipson na ŚWIECIE. Nikt inny tą topową postacią nie gra. Andre jakim idiotą by nie był, ugrał tylko jedną rundę, pierwszą.. Wg mnie ten turniej pokazał co tak naprawdę liczy się w 90% przypadków - mocny pressing 50/50 w postaci dive kicków, burning kicków mieszanych z seismo i gwarantowa ultra. Nawet bardzo doświadczeni gracze w końcu zgadują źle i łykają pół paska + setup. Sneju ile klatek mają burning kicki na bloku? I ten drugi cios viper co działa jak srk w poziomie? i Seismo? Rozumiem że ex seismo jest całkowicie invincible na ataki? Dzięki.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.