Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 485404 razy)

krill

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #480 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:41:40 »
Wlasnie pogralem chwilke w ssf4 i stwierdzam to, co w zasadzie od razu wiedzialem - to jest dokladnie ta sama gra. Ten sam shit fighter 4. Nie zrobila na mnie jakiegos wiekszego wrazenia niestety. Ja jestem maruda, jezeli chodzi o te gre, ale po prostu uwazam ja za duzo gorsza od 3rd strike'a. Pogram jeszcze wiecej za chwile i cos pokombinuje Juri. Jak macie jakies pytania to smialo.

Fazza

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 398
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Fazza_PL
  • Skąd: Grudziądz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #481 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:43:25 »
chodzi o to że ponoć mieli zlikwidować MK xx Hands a tu proszę - zapodali do triala. Ale faktycznie dziadek nie ma trudnych triali. Z tych wszystkich to najtrudniejszy jednak jest piąty na hardzie w zwykłym SFIV.

Ciwa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Marcepan24
  • Skąd: Nowy S�cz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #482 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:54:56 »
Wlasnie pogralem chwilke w ssf4 i stwierdzam to, co w zasadzie od razu wiedzialem - to jest dokladnie ta sama gra. Ten sam shit fighter 4. Nie zrobila na mnie jakiegos wiekszego wrazenia niestety. Ja jestem maruda, jezeli chodzi o te gre, ale po prostu uwazam ja za duzo gorsza od 3rd strike'a. Pogram jeszcze wiecej za chwile i cos pokombinuje Juri. Jak macie jakies pytania to smialo.

Co ze zmianami u Vegi? Można stosować BHC jako anti? Jaka jest kombinacja  drugiej ultry?

HavocWingPLZG

  • Poznań Dojo
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HavocWingPLZG
  • Skąd: Zielona Góra / Poznań / Taichung
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #483 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:40:44 »
Oł dżizas, jakaś paranoja z tym Genem. Capcom se w ch.u.ja chyba leci - co to za argument z tym rapid-fire'em?! Jak oni tak na serio, to ja nie wiem... Genowi mk->rączki rozwalili, zabrali niezniszczalnonść na ex ouga (skok na ścianę), z.j.ebali skok z pierwszego stylu (jets wyższy - hura, już widzę jak łatwo teraz będzie wchodził anti air shoryuken -> ultra ... ), gekiro nadal można zgasić zwykłym chwytem (?!), ciągle mamy 900 hp i stuna (ciekawe, że reszta "mięczaków" ma teleporty, vide Akuma/Gouki, Dhalsim i Seth, a Gen nawet dobrej akcji na wake-upie nie ma) i to wszystko podsumowane argumentem w stylu "bo nie tak się Genem walczyło za czasów alphy". A że Guy będzie mógł linkować normale jak szalony (co zresztą zawsze było atrybutem właśnie jego i Gena, tylko, że oczywiście Genowi tego nie przywrócili, bo i po co..), a taka Ibuki ma z tysiąc target combosów, to nieważne.
Dobra, koniec nagonki, bo się niepotrzebnie nakręcam :p Może to capcom w patchu jakoś naprawi, bo z tego co widzę, to się jakaś petycja uzbiera jak tak dalej pójdzie

http://www.capcom-unity.com/ask_capcom/go/thread/view/7371/23176977/One_More_time,_Gen_is_still_making_me_furious.?sdb=1&post_num=1#410635437

Albo może się okaże, że ma masę nowych bajerów, które czekają na odkrycie.
Się pogra, się zobaczy. Ale póki co to zapowiada się, że w SSF4 godnym rywalem dla Gena będzie Dan :/

p.s. oczywiście, "bug" kara parry został usunięty, ale ten związany ze zmianą stylu w powietrzu (randomowo albo się zmieniał albo nie) został nietknięty...

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #484 dnia: Kwiecień 21, 2010, 01:12:08 »
Krill, sprawdziłbyś jak tam s.lk,s.hp Rufusa? Podobno zrobili z tego nie-one-frame-linka i jest teraz o wiele prostsze. Ciekawy jestem czy to prawda.

krill

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #485 dnia: Kwiecień 21, 2010, 01:28:59 »
Co do Vegi to niestety, ale nie pomoge, bo kompletnie nie znam tej postaci.
Rufus - latwiej sie robi. Albo sobie wkrecam ; ) Ale wydaje mi sie, ze latwiej.

Ok. Skonczylem grac na dzisiaj. Probowalem nowe zagrania Viper i Chun, wiec po kolei.
Chun - U2 jest niesamowity. Latwo sie combuje, zabiera troche chip damage i ogolnie Chun jest znacznie silniejsza niz byla dzieki temu.

Viper - niesamowity buff MP. Zarowno sMP jak i cMP. Jest tak szybkie, ze nie ogarniam ; ) sMP combuje sie po dwoch sLK. Nie wspominajac o prostych 2x cMP. Co do nerfa burning kicka. Nie wiem, probowalem na pratice wychwycic to, blokujacym przeciwnikiem, ale srednio to widzialem. U2 ssie po maksie, nawet po ex seismo i sjc trzeba wymierzyc, zeby trafila.

Probowalem grac Juri, ale nie ogarniam jej jeszcze. Dzisiaj skupilem sie glownie na moich mainach. Jutro moze zajrze do Juri ; )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 02:04:37 wysłana przez krill »

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #486 dnia: Kwiecień 21, 2010, 07:57:47 »
Może mi ktoś powiedzieć jak się będzie prezentować Rose w nowym SF na tle innych postaci?

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #487 dnia: Kwiecień 21, 2010, 09:32:37 »
Nie popieram piractwa ale mógłbyś krillu sprawdzić mi vertical hitbox s.rH Dyktatora oraz priorytet na j.mpx2?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #488 dnia: Kwiecień 21, 2010, 10:02:03 »
chcesz żeby krill zmierzył hitboxa suwmiarką?

krill

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #489 dnia: Kwiecień 21, 2010, 10:16:41 »
Ja tez nie popieram piractwa. Mam praktycznie same oryginalne gry, bo jestem
kolekcjonerem. Może kiedyś zobaczysz moje zbiory ; ) Wlasnie na siłowni jestem, wyjdę i sprawdze Ci to. Tylko jak apo trafnie zauważył - mam
Ci to zmierzyć linijka?

ornit

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #490 dnia: Kwiecień 21, 2010, 10:19:19 »
Oryginalnego CFJa napewno nie masz 8)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #491 dnia: Kwiecień 21, 2010, 10:29:58 »
Sprawdź to najlepiej używając jako antiair przeciwko zangiefowi jak robi body splasha albo naskok z nogą (chyba j.mK) i porównaj z tą samą sytuacją w zwykłym sf4, plx!
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Fazza

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 398
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Fazza_PL
  • Skąd: Grudziądz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #492 dnia: Kwiecień 21, 2010, 10:31:47 »
Krilluś weź mi wytłumacz jedną rzecz. O co chodzi z tymi pluszakami jako avatary? Najpierw miał TasTer. Teraz Ty :). To jest jakaś zorganizowana akcja? Czy taka akcja żeby dać piątaka? ;). Mnie się ogólnie taki pomysł podoba i apeluję do wszystkich forumowiczów aby też poszli tym śladem, wstawiając pluszaka jako nasz wizerunek ;D

Ale offtop poszedł. Sorry... Musiałem się odchamić :-*

krill

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #493 dnia: Kwiecień 21, 2010, 10:53:59 »
Hahaha : ) Nie faziku. Misiek zaprzyjaznil się ostatnio z GKSem, który pożyczył mu swoją czapke i tak mnie rozwalil ten obrazek, ze go sobie ustawilem ; )

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #494 dnia: Kwiecień 21, 2010, 17:09:48 »
To MP Viper oprócz buffa do prędkości dostało jeszcze buffa do recovery i to do takiego stopnia, że można sobie to robić cały czas na pałkę. Podobno najbezpieczniejszy nie-lekki cios w grze. Na jakimś jednym z pierwszych streamów gdzie testowali grę, grali sobie z Chun-li na footsies i ponoć dawali radę :F qcb+HP też zostało polepszone i jeszcze bardziej przypomina shoryukena - jest szybsze i idzie bardziej pionowo. Chodzą też ploty że ma teraz 950 hp, ale to nie jest pewne. Tak czy siak jeden z głównych kandydatów na top 5.

Co do Rufusa - U2 daje podobno rade tak bardzo, że już nie jest pewne, czy U1 nadal będzie zawsze jedynym słusznym wyborem. Prawdopodobnie będzie tak, że przy konkretnych match'upach przydatna będzie konkretna ultra. U2 ponoć można karać fireballe na odległości 3/4 ekranu, coś jak u Chun, tyle że bez chargowania. Miło ;] Osłabili mu damage przy niektórych ciosach (dive kick, tornado, ex snake strike, ex messiah, ultra), ale nadal wydaje się być bardzo solidną postacią.