Autor Wątek: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.  (Przeczytany 6996 razy)

dziewiecpalcow

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko Biała
Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« dnia: Kwiecień 09, 2013, 01:29:22 »
Yo.
http://www.madcatz.com/soulcalibur/
Ponieważ ten stick jest brzydki jak cholera postanowiłem go lekko zmodyfikować.  Arta zrobiłem z tego obrazka
 http://www.wallpapersshop.net/wp-content/uploads/2012/09/Street-Fighter-X-Tekken-Game-Kazuya-Mishima.jpg
Nie jestem żadnym grafikiem, więc tylko odpowiednio dopasowałem obrazek do sticka, no i oczywiście usunąłem ten głupi napis . Na razie art jest w wersji elektronicznej. I teraz pojawia się pytanie. Jak to cholerstwo wydrukować ?

Pitrex pisze: "Do drukowania najlepszy jest papier kredowy albo fotograficzny."

kowal pisze "nakleisz to zetrzesz farbe, zrsezta i tak z czasem zejdzie
lepszy juz druk na tworzywie PCV jakims cieniutkim 0,5mm
albo plexi
problem z papiere foto ze z czasem sie zaczyna marszczyc i zołknac
lepie wziasc zwykła kartke ciensza i zalaminowac a dopiero na to dac plexe
laminat co prawda ma kupe rys ale pod plexa i tak to znika."

Hiryu pisze: "Jest jeszcze opcja żeby wrobić wydruk na jakimkolwiek papierze i nakleić na to przezroczystą folię. "

I co ja mam zrobić ? Drukowanie na PCV odpada bo za wuja nie znajde takiej drukarni w Bielsku. Pozostają opcje zalaminowanie oraz tajemnicza przezroczysta folia, o której babka w miejscowym sklepie papierniczym nie miała pojęcia. Pytanie odnośnie laminowania. Czy nie trzeba wokół arta zostawić 1-2 mm tego laminatu, żeby się nie rozwarstwiło, czy można przyciąć dokładnie do krawędzi? Przykleić to do blachy czy do powłoki (nie wiem czy to plexi czy co. jakies tworzywo sztuczne) na ktorej jest art oryginalny? Czym to przykleic do blachy ? Silikonem czy moze klejem jakims albo taśmą dwustronna cienka ?

I teraz pytanie odnosnie malowania. Chcialbym pomalowac pudlo ale nie wiem czy da sie je rozłączyć. Chodzi mi o te boczne wstawki bo chcialbym zeby były w innych kolorach niz ta przednia. Z uwagi na kolorystyke arta z przodu i tylu chcialbym na czarno, a na bokach na czerwono. I teraz pytania. Jaka farbe kupic ? Da sie oddzielic te boki od pudla ? Jak to pomalowac? Czym ? Ile to bedzie kosztowac ? I czy blache z dolu oplaca sie malowac, albo moze podkleic jakims filcem zeby nie bylo zimno od sticka? Poradzcie cos.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2013, 03:00:58 »
Yo.
http://www.madcatz.com/soulcalibur/
Ponieważ ten stick jest brzydki jak cholera postanowiłem go lekko zmodyfikować.  Arta zrobiłem z tego obrazka
 http://www.wallpapersshop.net/wp-content/uploads/2012/09/Street-Fighter-X-Tekken-Game-Kazuya-Mishima.jpg
Nie jestem żadnym grafikiem, więc tylko odpowiednio dopasowałem obrazek do sticka, no i oczywiście usunąłem ten głupi napis . Na razie art jest w wersji elektronicznej. I teraz pojawia się pytanie. Jak to cholerstwo wydrukować ?

Pitrex pisze: "Do drukowania najlepszy jest papier kredowy albo fotograficzny."

kowal pisze "nakleisz to zetrzesz farbe, zrsezta i tak z czasem zejdzie
lepszy juz druk na tworzywie PCV jakims cieniutkim 0,5mm
albo plexi
problem z papiere foto ze z czasem sie zaczyna marszczyc i zołknac
lepie wziasc zwykła kartke ciensza i zalaminowac a dopiero na to dac plexe
laminat co prawda ma kupe rys ale pod plexa i tak to znika."

Hiryu pisze: "Jest jeszcze opcja żeby wrobić wydruk na jakimkolwiek papierze i nakleić na to przezroczystą folię. "

I co ja mam zrobić ? Drukowanie na PCV odpada bo za wuja nie znajde takiej drukarni w Bielsku. Pozostają opcje zalaminowanie oraz tajemnicza przezroczysta folia, o której babka w miejscowym sklepie papierniczym nie miała pojęcia. Pytanie odnośnie laminowania. Czy nie trzeba wokół arta zostawić 1-2 mm tego laminatu, żeby się nie rozwarstwiło, czy można przyciąć dokładnie do krawędzi? Przykleić to do blachy czy do powłoki (nie wiem czy to plexi czy co. jakies tworzywo sztuczne) na ktorej jest art oryginalny? Czym to przykleic do blachy ? Silikonem czy moze klejem jakims albo taśmą dwustronna cienka ?

I teraz pytanie odnosnie malowania. Chcialbym pomalowac pudlo ale nie wiem czy da sie je rozłączyć. Chodzi mi o te boczne wstawki bo chcialbym zeby były w innych kolorach niz ta przednia. Z uwagi na kolorystyke arta z przodu i tylu chcialbym na czarno, a na bokach na czerwono. I teraz pytania. Jaka farbe kupic ? Da sie oddzielic te boki od pudla ? Jak to pomalowac? Czym ? Ile to bedzie kosztowac ? I czy blache z dolu oplaca sie malowac, albo moze podkleic jakims filcem zeby nie bylo zimno od sticka? Poradzcie cos.
nic nie widzę na tym linku, PS mój błąd, pierwsze wejście wywala jakieś logo wallpapers, przy następnym kliknięciu jest już ok (trochę przetrzeźwiałem i poprawiam wpis)
pomalowanie na plastiku:
najpierw podkład
potem farba
lakier bezbarwny

uważaj jakimi farbami malujesz żeby nie stopić plastiku, ale w sklepie powinni ci doradzić odpowiednie, choć plastiku bym nie malował, kiedyś się zetrze i będzie widać spód.

teraz art:
1.kup plexę i jak masz frezarkę lub dostęp do niej, to odkręć metalowy blat i przy pomocy frezu kopiującego wytnij ją na wzór blatu.
2.kup plexę i jeśli frezarki brak to pozostaje ci praca ręczna, albo zdanie się na specjalistę i wycięcie ploterem.
3.kupno dedykowanej online w jakimś sklepie, do madcatzów robią plexy z uwagi na częstą chęć personalizacji przez gracza.

pod nią wsadź wywołaną w fotolabie na papierze matowym grafikę.

blacha na spodzie - bez zabezpieczenia będzie korodować od potu i wycierać, bez obawy - przetrwa lata ale będzie nieestetycznie wyglądać i "wypachniać" skórę rąk/nóg tym metalicznym posmakiem.
więc można by się pokusić o proszkowe malowanie lub zaklejenie jej wspomnianym welurem co wykonasz bez najmniejszego problemu bo cały stick się rozkręca.
jeśli masz nieograniczony budżet to kup dużą szmacianą podkładkę pod myszkę QcK i przyklej szmatą do blachy przy pomocy taśmy dwustronnie klejącej (choć radzę najpierw tą szmatę oderwać bo i tak z czasem się rozwarstwia), a następnie dotnij. Będziesz miał zabezpieczony spód oraz idealne trzymanie na nogach i innych podłożach gdzie stick będzie stać. No chyba że znajdziesz szybciej samą taką gumę/piankę jaka jest używana do tych podkładek lub inny zamiennik.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 12:45:33 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2013, 16:54:46 »
moja rada jest jedna
kupiłes brzydkiego sticka przebolej to
a jak chcesz zamienic rya na mishime to tym bardziej
bo nie wiem kto brzydszy :jester:

ten soul i tak wyglada lepiej niz przecetny stick do Tekkena haha :jester:
 tak bywa jak sie kupuje sticka "dedykowanego" jakiejs grze to potem straszy wsiowymi ryjami na blacie az sie grac odechciewa :swiftrage:
jak ktos szuka ładnego to sie bierze te co maja overlaye na wzor automatowych paneli  jak quanba czy generic HRAP
producenci nie trybia tego ze na overze z niedoscignionego astrocity zarobili by znacznie wiecej i zwrociłaby sie nawet licencja od segi i ze najładniejszy art to ten najprostszy z paru kresek czy kołek

bawienie sie w malowanie tego domowymi sposobami skonczy sie tym ze za psami tego stcika nie rzucisz a i sprzedac nie sprzedasz potem nikomu no moze w cenie kabla USB. obudowy sa z ABS albo utwardzonych pochodnych akrylu farba sie tego nie chwyta  łatwiej blache omalowac niz to.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2013, 17:32:44 »
moja rada jest jedna
kupiłes brzydkiego sticka przebolej to
a jak chcesz zamienic rya na mishime to tym bardziej
bo nie wiem kto brzydszy :jester:

ten soul i tak wyglada lepiej niz przecetny stick do Tekkena haha :jester:
 tak bywa jak sie kupuje sticka "dedykowanego" jakiejs grze to potem straszy wsiowymi ryjami na blacie az sie grac odechciewa :swiftrage:
jak ktos szuka ładnego to sie bierze te co maja overlaye na wzor automatowych paneli  jak quanba czy generic HRAP
producenci nie trybia tego ze na overze z niedoscignionego astrocity zarobili by znacznie wiecej i zwrociłaby sie nawet licencja od segi i ze najładniejszy art to ten najprostszy z paru kresek czy kołek

bawienie sie w malowanie tego domowymi sposobami skonczy sie tym ze za psami tego stcika nie rzucisz a i sprzedac nie sprzedasz potem nikomu no moze w cenie kabla USB. obudowy sa z ABS albo utwardzonych pochodnych akrylu farba sie tego nie chwyta  łatwiej blache omalowac niz to.
7+/10

DevilManiek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2013, 18:25:20 »
Mi tam się podoba ten stick;]

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2013, 19:33:56 »
Mi link do mishimy nie działa i nie jestem w stanie porownac ale z soula grafika kozak ;) ok nie wcinam sie juz :p
Feel the Rhythm!

dziewiecpalcow

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko Biała
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2013, 20:38:57 »
tutaj ktos sobie pokolorowal datela
http://forums.shoryuken.com/discussion/109678?threads/datel-arcade-pro-total-mod-with-respray-custom-art-and-sanwa-parts.109678/
I nie jest to pierwszy dalet ktory widze ze jest przemalowany, wiec nie wiem czemu mialbym nie malowac swojego, nawet jak farba zejdzie po roku to mozna znow przemalowac nie  ?
tu dzialajacy link z kazem
http://www.hdwallpapers.in/walls/kazuya_mishima_in_tekken-wide.jpg

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:31:28 »
faktycznie da sie
proponuje zielona* obudowe do tego arta

*kto zgadnie czemu wstawie super ikonke

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:14:16 »
niezłe :dansgame:
ale nietrafiłes
odpowiedz bardziej prozaiczna i zyciowa

dziewiecpalcow

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko Biała
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:57:21 »
Nie wiem czy na tym forum moderatorzy w ogole sprawdzaja tematy, bo z tego co widze tylko wilku udzielil mi sensownej i w miare kulturalnej odpowiedzi. Myslalem ze mam do czynienia z ogarnietymi ludzmi ktorzy znaja sie na modowaniu i potrafia cokolwiek doradzic ale widze ze sie pomylilem. kowal idz moze zrob cos sensownego w zyciu bo takie leczenie kompleksow w internecie niewiele Ci da. Ogolnie rzecz biorac - zawiodlem sie. Nie bede kontynuowal tego tematu i mozecie go skasowac/zamknac czy tam cokolwiek sobie mod zazyczy.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:48:28 »
@dziewiecpalcow - musisz zrozumieć że na forum są różni ludzie, a tutaj masz niszowe nerdowskie społeczeństwo, które nie lubi nowego, uważa się za elitę, a takich jak zaczynają trolować nie przegadasz, szczególnie na swoim terenie. W dużej mierze na całość swojego posta możesz znaleźć odpowiedź wertując forum i odnawianie tematu będzie traktowane jako przejaw ignorancji co spotka się z zauważonym atakiem frustrata. Moderator - może zabiegany, może nie chce się narażać bo pojadą po nim za kasację postów.
Najlepsza metoda to ignorowanie bzdur i nie wdawanie się w dyskusje OT, tylko śmiecą temat. Każdy pisze na swoje konto i tak też będzie odbierany (co sam zauważyłeś bezbłędnie).

co do malowania to nie wiem jak ta buda wygląda jeśli chodzi o przezroczystość, ale może dało by się go pomalować od wewnątrz wzorem malowania leksanowych bud w modelach RC. Taka tylko sugestia, ale załatwi sprawę z wycieraniem lakieru raz na zawsze.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:19:08 »
 :salt: :salt: :salt:

Tak, nie można sobie pożartować bo od razu jest się posądzonym o elityzm i nerdostwo.

Ja obstawiam, że trzeba być po zielonym żeby uważać półnagiego umięśnionego mężczyznę za dobry materiał na obrazek, na który będziemy co chwilę patrzeć przez następne kilka lat. :dawajfajke:

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:35:11 »
Kowal : pzdr dla kumatych ;  )))
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2013, 12:48:12 »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Modyfikacja madCatz Soul Calibur sticka.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2013, 15:06:36 »
zejdz na ziemie
po co doradzac cos czego sie nie robiło i filozofowac jak to niby zrobic by błysnac?
chyba tylko po to aby kolesiowi zaszkodzic
pomysł głupi, efekt tragiczny a SRK temu dobitnym dowodem i ich malowania

a ty dziewiatka zamiast kwiczec o moda zacznij myslec
bo wujowe rady sa gorsze niz ich brak
jak dla mnie mozesz go nawet w beczce soli wymaczac ale kupiłes stika to na nim graj bo od tego jest a nie mysl jak go w ludowe rekodzieło okaleczyc

a na zielono bo to kolor wariatow :salt: