Autor Wątek: Słuchawki do PS3 na turniej  (Przeczytany 7961 razy)

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Słuchawki do PS3 na turniej
« dnia: Listopad 01, 2012, 23:31:02 »
Na MFGiK w Łodzi przy stanowisku na scenie były podłączone 2 pary słuchawek, pond to był również dźwięk z TV/Monitora.
Jak tego dokonaliście ?

Może ktoś ma pomysł w jaki sposób podpiąć słuchawki do PS3 by 2 gracz również miał dźwięk np. z TV
Oczywiście koszt nie ma przekroczyć ceny Oficjalnego Headsetu Sony za 400zł
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 23:40:49 wysłana przez Grey »

Ren

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2012, 00:23:48 »

 




konsole podłączasz hdmi do TV, chinche z konsoli do wybranych przejściówek i w ps3 ustawiasz dźwięk z 2 wyjść na raz, konfiguracje jak to połączyć już sam wymyślisz :P

oczywiście metoda na szybko, słuchawki muszą mieć niską impedancje, sygnał z konsoli jest bez wzmocnienia
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 00:31:40 wysłana przez Ren »

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2012, 00:32:10 »
Kupujesz TVka z wyjściem słuchawkowym, podłączasz do niego rozdzielacz mini-jack (taki albo taki) i wtedy dwaj gracza mogą podpiąć swoje słuchawki, a w ustawieniach TVka robisz tak, żeby dźwięk jednocześnie leciał z głośnika.

Albo, jeśli TV nie ma takiej opcji, kupujesz dwie pary słuchawek pod USB (w łodzi były to Siberia v2) i używasz USB huba, żeby mieć odpowiednią ilość wejść (na 2 pary słuchawek i na 2 pady/sticki).

Najlepsza opcja, którą właśnie odkryłem - kabel kompozytowy podłączasz do takiej przejściówki, a do niej jeden z rozdzielaczy mini-jack i po wybraniu w opcjach konsoli, żeby dźwięk szedł z kilku wyjść podłączasz słuchawki do tego rozdzielacza.

@edit: uprzedzili mnie :////
smh tbh fam

Ren

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2012, 00:40:46 »
Kupujesz TVka z wyjściem słuchawkowym, podłączasz do niego rozdzielacz mini-jack (taki albo taki) i wtedy dwaj gracza mogą podpiąć swoje słuchawki, a w ustawieniach TVka robisz tak, żeby dźwięk jednocześnie leciał z głośnika.

Albo, jeśli TV nie ma takiej opcji, kupujesz dwie pary słuchawek pod USB (w łodzi były to Siberia v2) i używasz USB huba, żeby mieć odpowiednią ilość wejść (na 2 pary słuchawek i na 2 pady/sticki).

Najlepsza opcja, którą właśnie odkryłem - kabel kompozytowy podłączasz do takiej przejściówki, a do niej jeden z rozdzielaczy mini-jack i po wybraniu w opcjach konsoli, żeby dźwięk szedł z kilku wyjść podłączasz słuchawki do tego rozdzielacza.

@edit: uprzedzili mnie :////

Jesteś pewien, że da się ustawić dźwięk w ps3 zeby leciał ze słuchawek na usb? Z tego co pamiętam to może on służyć tylko jako headset (słyszysz tylko głosy )

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2012, 00:44:23 »
Jak o tym teraz myślę to nie jestem pewien, czy była opcja słyszeć wszystko w słuchawce, czy może niczego (w sensie że używam samego mikrofonu, a głosy słyszę z telewizora). Jak szukałem tej przejściówki to w paru miejscach było napisane to samo, tj. że wtedy słyszy się tylko głos, więc pewnie tak właśnie jest, a mnie się pomyliło - ale i tak sprawdzę, jak będę miał okazję.
smh tbh fam

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2012, 00:47:59 »
Jest tak na pewno, sam mam słuchawkę na usb, nie da się na nią puścić całego audio z konsoli.

Ren

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2012, 00:49:01 »
Jak o tym teraz myślę to nie jestem pewien, czy była opcja słyszeć wszystko w słuchawce, czy może niczego (w sensie że używam samego mikrofonu, a głosy słyszę z telewizora). Jak szukałem tej przejściówki to w paru miejscach było napisane to samo, tj. że wtedy słyszy się tylko głos, więc pewnie tak właśnie jest, a mnie się pomyliło - ale i tak sprawdzę, jak będę miał okazję.

Jeśli się nie myle to Siberia V2 są na Jacka a w droższym zestawie jest przejściówka/karta dzwiekowa usb.

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2012, 02:35:29 »
Idąc za waszymi wskazówkami znalazłem rozwiązanie nawet gdy TV/Monitor nie ma wyjścia jack (jak na TTT vol. 7) :)
Co prawda "Audio Multi-Output" nie można ustawić w opcjach z poziomu gry, ale liczę na profesjonalizm organizatorów turniejów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 03:24:10 wysłana przez Grey »

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2012, 11:49:56 »
No wychodzi praktycznie na to samo. Przy użyciu Toslinka jest mniej kabli, a przy chinchach wejście słuchawkowe będzie dalej od konsoli, co może się czasem przydać kiedy ktoś ma krótki kabel do słuchawek, a konsola jest daleko od krzesła :)
smh tbh fam

Ren

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2012, 12:40:22 »
Idąc za waszymi wskazówkami znalazłem rozwiązanie nawet gdy TV/Monitor nie ma wyjścia jack (jak na TTT vol. 7) :)
Co prawda "Audio Multi-Output" nie można ustawić w opcjach z poziomu gry, ale liczę na profesjonalizm organizatorów turniejów.

to jest adapter z TOSLINK na S/PDIF a nie analog, więc oczywiście nie będzie działać lol

El-Mo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2012, 12:56:38 »
a jakiś DAC z wejściem spdif np. Audiotrak Maya U5 ?

albo takie coś http://sklep.rms.pl/index.php?p983,konwerter-optyczny-coaxial-toslink-in-rca-out-spdif-cop-cx
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 13:02:32 wysłana przez El-Mo »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2012, 13:05:43 »
Idąc za waszymi wskazówkami znalazłem rozwiązanie nawet gdy TV/Monitor nie ma wyjścia jack (jak na TTT vol. 7) :)
Co prawda "Audio Multi-Output" nie można ustawić w opcjach z poziomu gry, ale liczę na profesjonalizm organizatorów turniejów.
Czy jesteś pewny tego, że monitory na TTT2 nie miały jacków? Wydaje mi się, że miały z tyłu.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2012, 13:20:57 »
a jakiś DAC z wejściem spdif np. Audiotrak Maya U5 ?

albo takie coś http://sklep.rms.pl/index.php?p983,konwerter-optyczny-coaxial-toslink-in-rca-out-spdif-cop-cx

Wychodzi z 30 razy drożej niż podłączenie po prostu przez przejściówkę z chinchy.
smh tbh fam

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Słuchawki do PS3 na turniej
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2012, 16:32:46 »
http://youtu.be/gAn4uHBPomY

Nawet można dostać przelotkę z żeńskiego RCA na żeński Jack 3,5 mm


Dziękuje wszystkim za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 16:51:55 wysłana przez Grey »