Autor Wątek: router ;f  (Przeczytany 1766 razy)

Crashmb

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • CrashPOL @YT
  • CFN: Crashmb
  • PSN ID: Crashmb
  • Skąd: Siemianowice Ślaskie
router ;f
« dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:38:50 »
Czec mam taki problem posiadam router netgear (nie wiem jaki model)  i jesli siedze na pc nie moge jednoczesnie na ps3  poniewaz wylogowuje mnie z psn ;<  mial ktos moze taki problem ? Albo mozna rozdzielic neta na pol ? Zebyy tu i tu miał rowna predkosc. Prosze o pomoc z gory dzieki

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: router ;f
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2012, 10:13:44 »
Router, powinien z założenia mieć możliwość łączenia odrębnych sieci, a te teraz produkowane na bank mają możliwość podpięcia kilku urządzeń które chcą się z tej jednej sieci wydostać na świat. Więc ja bym obstawiał że masz ustawiony taki sam adres IP (lub cokolwiek tam poustawiałeś) w PC oraz PS3, natomiast gdy wcześniej chodziło to dobrze a teraz takie chocki klocki się dzieją to logiczne że coś się spierdoliło. Dodaj typ tego urządzenia jeszcze, zrzuty ekranów ustawień routera, PC i PS3 żeby można było konkretniej odnieść się do tematu.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: router ;f
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2012, 10:45:55 »
Rozdzielanie prędkości neta na pół jest niedostępne dla zwykłych zjadaczy chleba (chyba, że ktoś używa programów ale to się tyczy tylko pctów). Routery z takimi opcjami są stosunkowo drogie.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: router ;f
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2012, 15:05:07 »
Eno ZajmaN router + custom soft = właśnie takie możliwości jak zarządzanie pasmem i inne.
Choć określenie stosunkowo drogie mogło mnie zmylić bo taki linksys WRTG54kosztuje 200 zł a może to określa stosunkowo drogi interes. ale chyba raczej nie... no nie
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: router ;f
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2012, 17:05:12 »
Jaki sens ma dzielenie netu na pół? Rozumiem, że chcesz to zrobić dla konsoli i kompa - po co? One nie będą się gryźć w kwestii prędkości, to będzie coś na zasadzie dwóch płynów napełniających pojemnik - ten, który będzie miał większe zapotrzebowanie, napełni więcej.

Co do samego problemu wylogowywania, to tak jak Wilku napisał, pewnie masz ustawione takie samo IP. Najlepiej sprawdź, jeżeli masz WiFi w ruterze, jak to wygląda, jeżeli z PS3 połączysz się bezprzewodowo.