Autor Wątek: Arcade Stick czy Pad  (Przeczytany 17529 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2010, 18:04:24 »
Jakieś rady aby łatwiej i szybciej przesiadke zrobić na sticka? W SF jest elegancko a miarę ale tekken mnie przerasta na chwilę obecną chyba, nie gram zbyt dobzre nawet na padzie więc na sticku będzie porażka, ten movement... brrr
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2010, 18:40:47 »
Temat przeniesiony do działu Hardware.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:16:20 »
Jedyna rada to taka jaką zawsze się daje. Grać tylko i wyłącznie na sticku. Ja jak się uczyłem grać na sticku to nawet przechodziłem na nim ff tactics'a:P.

Tym bardziej jeżeli grasz more for fun niż po to żeby wygrywać nagrody co turniej, przesiadka i początkowe kaleczenie gry nie powinno być problemem:).

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:44:29 »
Ja dziś wygrzebałem swojego Namco sticka i odłożyłem po 15 minutach - Nie wiem nawet jak łapę na gałce trzymać. Za to elektrony Jinem siadały aż miło...

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:45:08 »
Po prostu jak mam mało czasu i mam usiąść grać i mam problem z podstawowym mvementem to mnie posoka zalewa :x
No ale w sumie pytając nie wiem na co liczyłem, innej metody niż grac ni ma chyba, ile wam zajął transfer manuala z pada na as?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

NuSzKa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: NuSzKa
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2010, 00:35:38 »
Ja wróciłem do pada może i z prozaicznego powodu - żona narzeka na kable walące się po podłodze - dobrze mi szło a "transplantacja" trwała z miesiąc (tak by uzyskać backdash}cancel}ewgf) , teraz myślę nad kupnem bezprzewodowego sticka tego od hori.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2010, 00:41:51 »
Kwestia zdolności - Ja póki mi przejściówka nie siadła grałem ze 3 miesiące w DR a i tak z movementem było mega krucho... Wróciłem do pada z dwóch powodów, raz że zdechła mi przejściówka, a dwa że grając Jackiem wystarczy mi pad ze zdefiniowanymi shoulderami.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2010, 01:14:42 »
Ja osobiście w bijatyki 2d (m.in. Marvel vs Capcom 2 ,rekreacyjnie SF 3 i 4) gram na AS i nie wyobrażam sobie  odpalenia 8 hitowego comba+ zakończonego superem przy pomocy pada  . Problem jest taki że w świecie 3d gra mi się o wiele lepiej na padzie gdyż na AS nie mam movmentu w ogóle . Mam problemy ze zwykłym SS nie mówiąc już o wavedashu który ledwo mi wychodzi z prawej strony (na padzie nie mam z tym żadnych problemów czy to z lewej czy z prawej ) a z lewej to nawet nie wiem jak łapę ułożyć :P Oczywiście zdarza mi się pograć na AS w tekkena jednak czysto rekreacyjnie , grając głównie na dużo słabszych u mnie na moim Cabie w Żywcu . Standardowo jak potem biorę pada do ręki czuję się jak ryba w wodzie . Kiedyś próbowaliśmy z Nevanem grać na siebie AS vs pad i operator pada zawsze wygrywał i dalismy sobie spokój po 20 walkach bo nie grało się za komfortowo .Inna sprawa że mój AS (mad catz nie modowany ) specjalnie dobry nie jest ale jakoś nawet jak mam okazję zagrać na dobrym AS( zloty u nevana) to daje sobie spokój bo wiem że mój przeciwnik będzie za bardzo wymagający a za mało stanowisk żebym sobie sam w practisie badania robił . Mimo wszystko rozważam zakup drogiego sticka , głównie dla 2d .

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2010, 02:51:40 »
Jak wygląda ta technika harrego pottera na wavedash na padzie?
Żeby nie było, też uważam że stick jest lepszy natomiast cały czas nie mogę się w tekkenie przestawić, za długo gram na padzie widać. Macie jakieś pomysły aby przesiadka była mnie bolesna? Chodzi oczywiście o gałkę i movement.
Gram na kwadracie jak coś (LS-33).
Więcej alkoholu ^^
A przesiadka zajęła mi może z pół roku bo tyle gram na sticku. Grunt to wy.jebać pada przez okno tak żeby się go poskładać nie dało i problem sam odchodzi ^^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 02:57:24 wysłana przez JuniOr_TLT »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:07:33 »
A jak ci idzie junior robienie qcf, hcb itp? Ja mam mega problem z kółkami na sticku a na padzie nawet nie zauważam, inna sprawa, że bramkę mam kwadrat.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:48:19 »
Ja na początku miałem z tym małe problemy (też mam kwadrat), ale potem wszystko przeszło. Możliwe że dlatego, że zacząłem sporo grać w 2d ;) Teraz jedyne problemy jakie mam na sticku to bdc z prawej strony i ss w górę, ale jakoś nawet nie chce mi się przysiąść żeby to poćwiczyć.

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2010, 15:22:51 »
A jak ci idzie junior robienie qcf, hcb itp? Ja mam mega problem z kółkami na sticku a na padzie nawet nie zauważam, inna sprawa, że bramkę mam kwadrat.

A jak myślisz? Przecież gram kingiem xD a wg. mnie żeby dobrze grać kingiem musisz m. in. umieć zrobić GS'a z biegu bez żadnego zatrzymania - tak żeby wyglądał jak iSW - nie mnie oceniać czy mi to wychodzi, ale słyszałem że tak. fhcf i qcf'y dużo lepiej mi wychodzą na sticku niż na padzie. Podstawą przy przesiadce na sticka jest szybki i intensywny trening. Pierwszy tydzień mojej "przesiadki", siedziałem na practise i z każdego możliwego movmentu robiłem GS'y, EWGF'y, iSW, wszystkie dodatkowe rzuty kinga (oprócz sygnalizowanych wejść do multipartsów), talony, omeny, łokcie Anny, f~b+2 bryana, ccd~iSW na styk z przeciwnikiem. Czyli starałem się przez tydzień nauczyć wyprowadzać wszystkie ciosy ze wszystkiego i z każdej strony. Dopiero później usiadłem do juggli, setupów etc.
Bo powiedzcie mi po co umieć juggla skoro nie będziemy umieli wymusić na przeciwniku błędu, który ukarzemy wybitką. Po co w ogóle siadać do walki z żywym przeciwnikiem jeśli nie byliśmy w stanie wygrać walki z własną koordynacją. Jeśli grając na sticku będziecie walczyć sami ze sobą, stickiem czy jak kto woli z własnym manualem to nie wygracie z żywym opp'em. Prawda jest taka że trzeba wszystkiego nauczyć się od początku, ale prostsze jest to o tyle ile już wiemy jak coś wykonywać ^^. No i jeszcze jedno. Nie ma sensu "wbijać" czegoś w ręce na chama i irytować się przy tym. Prościej będzie znaleźć na to własny sposób. Nie ma tak że trzeba coś w jeden sposób robić. Ważne żeby się nie wqurwić ^^. Trochę tu pomieszałem ale co tam :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 15:25:36 wysłana przez JuniOr_TLT »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 06, 2010, 16:32:22 »
Wiem, że grasz kingiem dlatego zapytałem ciebie lol, wydawało mi się to oczywiste :)
Nie rozumiem tylko tego fragmentu z wbijaniem w 'ręce'?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2010, 23:51:53 »
Ja jak się uczyłem grać na sticku to nawet przechodziłem na nim ff tactics'a:P.
To już wiem, na czym będę grał w LBP (o ile klawiszologia pozwoli).

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2010, 00:54:04 »
Jeżeli gałka w Twoim sticku jest traktowana jak analog to owszem, w innym przypadku - Zapomnij. Sprawdzone. :P