Autor Wątek: Obejrzałeś i polecasz?  (Przeczytany 65702 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Obejrzałeś i polecasz?
« dnia: Styczeń 03, 2010, 19:34:25 »
Widzieliście dobry film? Chcecie go polecić forumowiczom? Możesz to zrobić tutaj.



9

Opis:
Cytuj
Kiedy 9 (głos Elijaha Wooda) pierwszy odzyskuje przytomność, znajduje się w post-apokaliptycznym świecie, gdzie wszyscy ludzie zniknęli. Przypadkiem odkrywa małą społeczność podobnych do siebie, ukrywających się przed przerażającymi maszynami, które przemierzają ziemskie obszary z zamiarem o ich wytępieniu. Pomimo bycia neofitą grupy, 9 przekonuje innych, że kryjówka nie jest dobrym wyjściem. Muszą przejść do ofensywy jeśli chcą przeżyć oraz odkryć, dlaczego maszyny chcą ich zniszczyć. Przyszłość cywilizacji może zależeć od nich.


Film powstał na podstawie animacji Shane'a Ackera z 2005 roku (do obejrzenia tutaj, ale radzę najpierw obejrzeć film).
Zwlekałem wiele tygodni z obejrzeniem tego filmu i... żałuję. Żałuję, bo to świetnie zagospodarowane 70 minut. Dobra animacja, świetny (!) design oraz fabuła, która nie nudzi.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2010, 12:18:37 »
Szczerze mówiąc w życiu o tym filmie nie słyszałam ale, że jestem zacofana filmowo to w sumie nie dziwne.

Ja polecam mój absolutnie ulubiony film 'Mulholland Drive'  David'a Lynch'a.
Piękna muzyka Angelo Badalamentiego dopełnia specyficznego klimatu. Film do obejrzenia przynajmniej dwa razy, żeby w pełni zrozumieć jego tok.

Całkiem 'przyjemnym' filmem jest też moim zdaniem 'OldBoy' Chan-wook Park'a. Co prawda mnie nie zaskoczył tak jak powinien ale i tak uważam, że ma świetny scenariusz. No i dodatkowo cudna muzyka.

I jeszcze coś z anime - 'Paprika' Satoshiego Kona. Niezły scenariusz i fajna muzyka. 
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2010, 13:05:04 »
Cóż... Jeżeli miałbym polecić dwa filmy to byłby to zdecydowanie Taxi Driver i Dead Man's Shoes.

Oba psychologiczne i mocno ciężkie do przetrawienia. W obu świetna muzyka, mimo że kompletnie różnych gatunków. Do Dead Man's Shoes soundtrack tworzył Aphex Twin więc świadczy to chyba samo o sobie. ;p
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 13:08:56 wysłana przez HateMe! »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2010, 13:16:19 »
Mój ulubiony film pod każdym względem to wymieniony wyżej OldBoy, kino koreańskie należy do mojego ulubionego. Drugiego miejsca nie potrafiłbym wskazać, zbyt dużo konkurencji. Oglądam od cholery filmów i ciężko byłoby mi wybrać obiektywnie hehe. Nie przepadam zbytnio za kinem bardzo ciężkim bądź zbyt abstrakcyjnym, widziałem zbyt dużo jednego i drugiego. Z japońskiego kina polecam Takeshiego Kitano, T.Miike nieststy jest zbyt hardcorowy jak na mój gust. Jak cos sobie przypomne wyjątkowo fajnego nieomieszkam dopisać :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2010, 13:25:39 »
Ja ze swojej strony z chęcią bym polecił "Fight Club" Davida Finchera, zaznaczam jednak że nie wszystkim może on przypaść do gustu. Ja się zakochałem, kupiłem książkę (na podstawie której został ten film zekranizowany- "Fight Club"- Chuck Palahniuk) no i maturę ustną z polskiego zdałem opisując różnice między książką a filmem ^^

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2010, 11:29:24 »
U mnie bez zadnej burzy mozgotrzepek ^^
Point Break i ExtremeOPS - oba naciagane, z tym ze drugi strasznie. Mysle ze po obejrzeniu obu ludzie orientuja sie OCB i dla czego je lubie. Od razu zapowiadam ze za wiele ExtremeOPS soba nie reprezentuje, ale i tak polecam ^^

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2010, 23:53:22 »
Jeśli ktoś nie oglądał z ostatnich filmów polecam nowego sherlocka Holmsa Guya Ritchiego.
Kino rozrywkowe najwyższej klasy, świetnie sportretowany Londyn no i ponadprzeciętna rola Roberta Downey Jr, muzyka Zimmera, miód.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2010, 20:43:45 »
Black hawk down (Helikopter w ogniu) - nie wiem jak mogłem przez tyle lat przegapiac ten film. Masakra. Jeden z najlepszych i najmocniejszych filmów jakie widziałem. Polecam! ;]

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2010, 21:36:30 »
Oj Sneju, wstyd. :) Full Metal Jacket i Apocalypse Now obejrzyj, albo 84 Charlie MoPic jeżeli jarają Cie takie klimaty. ;)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2010, 23:48:00 »
Black Hawk jest ok, ale akurat z filmów wojennych jest naprawdę spory wybór. Od dramatów do filmów psychologicznych po czysta akcję. Wietnam, 2 wojna światowa, afganistan etc.
Z ostatnich filmów ciekawy jest Parnasus Gilliama, warto obczaić.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2010, 08:27:48 »
Parnassus jest bardzo dziwnym filmem. Może nudzić.


Ja ze swojej strony polecam American Psycho (tylko pierwszą część).

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2010, 11:24:22 »
Ja polecam dwa tytuły "Team America - World Police" jest to komedia twórców SouthPark'u a drugi to "The great global warming swindle" - wielu juz sam tytuł odrzuca, ale warto obejrzeć.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2010, 11:34:05 »
Dead Snow.
Nazi-zombies for the win. :D

Mastachi

  • [Zachodniopomorskie]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Mastachi
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2010, 19:13:42 »
Ja ze swojej strony polecam American Psycho (tylko pierwszą część).
Polecam bardziej przeczytac ksiazke :D Duzo mocniejsza



Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2010, 19:16:00 »
Rok temu zacząłem, ale wytrzymałem tylko kilkanaście stron. Baaardzo ciężko się ją czyta :/ Przeczytam na pewno, ale prawdopodobnie dopiero w wakacje.