Autor Wątek: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?  (Przeczytany 10362 razy)

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2012, 04:27:58 »
OMGF Kuba co Ci odstrzeliło?
Przecież wiesz że zawsze wspieram sensowne inicjatywy.
Podałem sposób (IMO słuszny) w jaki promował się jeden sklep w P-Ń, możesz go przedstawić pomysłodawcą turniejów.
Przyniosło to oczekiwany skutek bo sklep na stałe zagościł w świadomości środowiska gamigowego w moim mieście oraz przywiązał Nas do siebie (liga) - Sobota bez turnieju nie była dniem kompletnym :)
Ów sklep stał się również miejscem spotkań zawiązującej się w ten czas Poznańskiej sceny mimo że promocja przedsięwzięcia była zerowa, a jednak rozeszło się wśród graczy i do dziś jest przez Nas polecany.

Nie rozumiem tego naskoku na mnie, przecież nikt nie ma monopolu na dobre pomysły i zawsze warto posłuchać co mają inni do powiedzenia by poszerzyć własną perspektywę.

Nie wiem jak reszta, ale ja np. wolę kasę niż używaną grę.
Pamiętajmy też że w takich miejscach cena gry to 2x lub 3x cena po jakiej ją skupiono ^^

Trzymam kciuki za sukces przedsięwzięcia ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 04:29:56 wysłana przez Grey »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2012, 05:35:27 »
@Taz
Turniej w weekend nie jest w żaden sposób wykluczony, ALE:
1) Na to - być może - przyjdzie czas.
2) Najpierw lepiej sprawdzić jak miejscówka spisuje się na mniejszych turniejach (tym bardziej, że niedługo czeka ją przeprowadzka), żeby później nie okazało się, że coś nie wypali i ludzie będą mieli pretensje.
3) Robiąc cotygodniowe turnieje mamy większą szansę na to, żeby przyciągnąć więcej nowych ludzi. Spójrz na to, ile nieznanych twarze pojawia się na dużych turniejach - bardzo mało.

@Moon
Weź pod uwagę to, że gracze w inne tytuły mogliby poczuć się poszkodowani. Na rynku mamy kilka bijatyk, które mogłyby zebrać podobną frekwencję, więc - przynajmniej na początku - promowanie jednej czy dwóch gier zamiast np. 5 jest według mnie złym pomysłem. Umówmy się - osoby grające w daną bijatykę to raczej hermetyczna grupa. Jak zainteresować daną bitką innych? Pokazać ją osobom, które znają się na fajterach, ale akurat w grę X nie grają. Gość pomyśli sobie "dziś nie ma turnieju w moją grę, ale nie mam co robić, to przyjdę i popatrzę jak grają w Y, może spodoba mi się". Rozumiesz? Im więcej gier, tym większa potencjalna ilość osób, która będzie się pojawiać. Wiąże się to dodatkowo z ewentualnymi sponsorami - mało kto chciałby wspierać inicjatywę, na której regularnie pojawiają się te same osoby.
Czy gdybym zaproponował na turniej SCV, a Mortala dużo później, to nie czułbyś się poszkodowany? Według Twoich obliczyć w MK mógłbyś zagrać np. za 2 miesiące zamiast za miesiąc. Mając 4 gry dany tytuł powracałby co miesiąc.

@Grey
Wciąż mam pamięci Twoje narzekania na WCG.
Powiedz mi - ten sklep w Poznaniu był sklepem konsolowym? Jeśli tak, to tu się wszystko wyjaśnia - my mielibyśmy, o czym zresztą pisałem, robić turnieje w sklepie z karciankami i grami planszowymi, co przekłada się na inną grupę docelową w kwestii rozgłosu. Poza tym czy to źle, jeśli ktoś mógłby przy okazji trochę zarobić? Czy turnieje mają być charytatywne? Niektórzy organizatorzy do nich czasem wręcz dopłacają, co jest wręcz niedopuszczalne.
Trzecia sprawa to polityka sklepu - chłopaki organizują tam turnieje w Magica, w których wpisowe wynosi 15 zł, a za wygraną można dostać boostery, których ilość jest uzależniona od liczby uczestników. Formuła ta - z tego co słyszałem - sprawdza się znakomicie.
Co się tyczy wspomnianych używanych gier, to słyszałem o np. Mass Effect 2 na PS3. Dając używki na nagrody sklep promuje się, dając graczom informację o tym, że w sklepie poza karciankami i planszówkami można dodatkowo kupić coś na konsolę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 05:36:59 wysłana przez Di »

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2012, 06:15:12 »
O tym sklepie pisałem...

Karcianki, Bitewniki, Konsole - POLECAM ;)

WCG to nie mini turniej w sklepie, tam wszystko musi być tip-top! Jak nie jest trzeba o tym dać znać by następnym razem było - proste.
Wyobraź sobie WGC w StarCrafta rozgrywane na monitorach z lagiem lub na jednoprzyciskowych myszkach, co PRO gracze w tą grę by o tym pisali?

Musimy dbać o Jakość (przez duże "J") Naszych eventów, nie można bezkrytycznie przyjmować wszystkiego co dają "bo za darmo".
Nie przez przypadek TEJe były uznawane za wyznaczniki standardów Jakości PRO turnieju i przez to najważniejsze eventy w roku.
Pracujmy dla wspólnego dobra zamiast wieszać na sobie psy, gdy ktoś ma inne zdanie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 06:51:17 wysłana przez Grey »

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2012, 10:06:44 »
@Grey

Dobrze gadasz ziom, <like>

@DI

You are always right. Nic tutaj raczej juz nie zmienimy (pewnie nawet ankieta by nie pomogla lol) Jak bede mial wolne i chlopakom bedzie sie chcialo to chociaz przyjade popaczec jak tam gracie w teczkensa czy "Mieczyki V" a nawet moge zagrac "for fun" mashujac przyciski.


Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 28, 2012, 12:23:12 »
A czy przychodząc w roli widza na jakąś bitke w którą nie gram (ale być może zacznę) to też muszę płacić?

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2012, 13:00:31 »
A czy przychodząc w roli widza na jakąś bitke w którą nie gram (ale być może zacznę) to też muszę płacić?

Good question! W najgorszym wypadku jak chca sie wzbogacic to mozna zrobic wejsciowka dla Spectatora 5 zlych. Jesli wyrazi chec brania udzialu doplaca 10 zlych.

krill

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 28, 2012, 13:52:33 »
@DI

You are always right.
Nic tutaj raczej juz nie zmienimy (pewnie nawet ankieta by nie pomogla lol) Jak bede mial wolne i chlopakom bedzie sie chcialo to chociaz przyjade popaczec jak tam gracie w teczkensa czy "Mieczyki V" a nawet moge zagrac "for fun" mashujac przyciski.

No, he's not always right : )

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 28, 2012, 15:22:55 »
Ne mam ;).

Opłata oczywiście tylko dla uczestników.

Taz_Thrash

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2012, 22:58:16 »
Dla mnie pomysł fajny, ale....

W Wawie nie mamy aż tylu Mortalowców. Każdy wie, że są Moonspell, Kosu, Furb, ja i Przemoc. Uważam, że to turniej dla 5 osób, bo chyba nikt już raczej nam nie zagrozi ?

Proponowałbym turnieje w sobotę, zwiększyć wpisowe, ale....poprawić nagrody. Niech przyjedzie cała reszta ludzi : Wrocław, Kraków, Podlasie i Lublin. Jak się zbierze z 20 ogarniętych osób to jest gra. Z noclegiem nie będzie problemów :)

Jak się pojawią randomy i dostaną baty, to może ich zmotywować, żeby się podszkolili.

Na Bursie Wujek już zniechęcił jednego kolesia :)

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2012, 22:59:57 »
Nie szukajcie dziur w całym ;d
Sprawdzmy na razie tak jak ustalił Di. Co tydzień inna gra spoko. Podejrzewam, że sklep nie jest za duży, więc jeden turniej naraz. Nie ważne, jak duża jest scena w jedna gre. Zobaczymy jak taka inicjatywa przyciągnie innych graczy. Grunt by zarazić innych bakcylem rozwijania się w daną grę.
Dla mnie termin nie fortunny (do czerwca), ale dla niektórych gier coś wymyslę by wpaść. Poza tym w Wawie mamy czołówkę w danych kategoriach:
MK: Moonspell
SCV: Ring
SF4(wersja kosmiczna): 7ayat, Teyotl

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 29, 2012, 07:29:47 »
SF4(wersja kosmiczna): 7ayat, Teyotl
lol what? :D gdzie mnie tam do "czołówki" spycha

wracając do tematu - na jakiej podstawie zakładamy, że pojawią się na takim turnieju "randomy"? w sensie skąd oni mieliby się wziąć? tutaj jest przewidziana jakas promocja tego czy moze klienci tego sklepu to potencjalni gracze w bijatyki?
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 29, 2012, 08:07:15 »
Fora internetowe, informowanie klientów w sklepie poprzez plakaty - tyle na początek.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 29, 2012, 10:01:28 »
Mnie tylko jedna rzecz niepokoi trochę. Raczej spodziewam się na tych miniturniejach ludzi z Warszawy i raczej jeśli chodzi o czołówkę to wiem czego po kim mogę się spodziewać i z łatwością mogę wytypowac zwycięzcę takiego turnieju.
Pograłbym np. w MK ale wiem że i tak wygra Moon a ja przegram wszystkie walki i 15 zł psu w dupe.
W SF też bym popuszczał kulki ale też wiem kto wygra a ja nie ugram rundy.
Podobnie w SFXTK
Jedyne w co mogę pograć to T6 ale tutaj też wiem  że wygra Di chociaż akurat w tym przypadku wiem też że Di mi tą wygraną grę pożyczy  :)

Niech nikt nie myśli że hejtuję bo tak nie jest, ale 15 zeta to dla mnie całkiem spora kasa gdyż z natury jestem skąpym człowiekiem. O 5 zł to bym pograł w każdą grę.

A tak poza tym to ile będzie stanowisk?

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2012, 10:20:47 »
Ja nie będę grał. Właśnie dlatego, o czym napisałeś, nagrody mają być dla dwóch pierwszych miejsc :).

Stanowiska mają być dwa.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Cotygodniowe turnieje w fajtery w Warszawie?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 29, 2012, 11:03:12 »
Hmmmm, nie powiem, to zmienia postać rzeczy ;D