Autor Wątek: Gry Roku 2011 - Wasze Typy  (Przeczytany 10153 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 30, 2011, 20:48:16 »
Tutaj raczej nie chodziło o to kto czego szuka bo akurat na tym forum raczej mało kto szuka w bijatyce dobrego singla:P.

Na gamespocie wygrał za to KOFik

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:46:41 »
na IGN wygrał SSFIV:AE
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 31, 2011, 16:33:38 »
Mortal nagrody raczej za come back zbiera.
From zero to hero - amerykanie ponoć lubią takie historie...

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 31, 2011, 23:34:37 »
Mi sie tez mortal nie podoba glownie ze wzgledu na to w jaki sposob ukazane jest trafienie postaci jak i blok. Przyzwyczailem sie do chmurek, pseudo krwi i innych efektow ukazujacych trafienie ciosu. Po demku sie zniechecilem, co nie zmienia faktu ze come back jest swietny. Seria juz troche umarla w oczach graczy a tu nagle wielkie zaskoczenie. Swoja droga czemu Qjon jak Bolgan wyrazil tylko swoja opinie od razu go pojechales zen ie gra "pro" <lol2>. Gre mozna ocenic po minucie jak i po 2 latach. Kazdy ma inne kryterium czy mu sie gra podoba, chlopak ma po czesci racje. Wyraza opinie laika a nie prossa. I do takich ludzi ta gra glownie trafia lub nie. No ale " haters gonna hate".

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 01, 2012, 06:35:41 »
Tundra w ostatnich minutach udało ci się stworzyć jeden z postów roku. Nie mam w tym momencie fizycznej możliwości by cytując fragmenty moich i Bolgana wypowiedzi uświadomić ci w jakim jesteś błędzie, stworzę więc pewną przypowiesc.
Załóżmy, że napisałem na forum: warcaby to gra o tak prymitywnej mechanice, której nauczylbym małpy żeby była w stanie wygrywać. Grałem w nią tylko minute, ale jest tak prostacka że nie trzeba nic więcej dodawać, bo haters i tak gonna hate. Czy jako ktoś kto zna głębiej specyfikę tej gry nie napisalbys, że się mylę i nie znam wcale tej gry, bo w nią nie grałem dłużej itd?
Argument o tym, że grę można ocenić już po minucie (czyli po czym, menu głównym?) to rodzin miesiąca.
Książkę też oceniasz po okładce a film po pierwszej scenie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 06:37:44 wysłana przez Qjon »

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 01, 2012, 07:32:05 »
A mortal to gówno, mechanizmy gorsze niż z playa jedynki, animacje ciosów jak z komuny, liu kang ma morde jak mongolskie siodło, postacie nie różnią się niczym poza specjalami, ta gra to totalny crap. Ludzie mamy 2012 rok jak można się jarać takim szajsem, walka manekinów i fatality drzewo zjada typa, super ale to już nie te czasy chyba.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 01, 2012, 19:10:49 »
Najlepsza rzecz w mortalu? W końcu moja ulubiona gierka z dzieciństwa jest grywalna, fajna, odświeżona a do tego wciąż czuć klimat pierwszych części

Najgorsza rzecz w mortalu? Nagroda za przejście wieży wyzwań...
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 01, 2012, 20:02:51 »
Wedlug Twojej logiki Qjonku nic sie czlowiekowi nie ma prawa nie podobac dopoki nie pogra w to latami.  Kupujesz kazda gre jaka istenieje? kupujesz kazda ksiazke jaka jest? Idziesz do sklepu, czytasz opis i mowisz to nie dla mnie. To samo zrobil Bolgan i to samo robie ja. Nie musisz grac w warcaby bu uwazac ze to glupia gra, masz prawo tak uwazac. A to czy sie myslisz czy nie, przekonasz sie tylko wtedy grajac w to na powaznie. Ja nie twierdze ze Mortal to totalnie antyskillowa gra, w ktora mozna sie nauczyc grac w 2 sekundy. Z wypowiedzi Bolgana tez nic takiego nie wynika. W naszym mniemaniu ta gra nie zachwyca i tyle. Nie musze w nia grac by to stwierdzic, mi sie nie podoba, Bolganowi sie nie podoba. Gdyby nam sie podobaal to bysmy ja kupili i tyle. Ty Qjon musisz kazdemu udowadniac ze nie ma racji. To forum jest od wyrazania OPINII A NIE PRAWD OBJAWIONYCH. Jak masz zamiar kazdemu mowic, ze tylko Ty wiesz najlepiej to idz na ksiedza.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2012, 20:23:19 »
nie twierdze ze Mortal to totalnie antyskillowa gra, w ktora mozna sie nauczyc grac w 2 sekundy. Z wypowiedzi Bolgana tez nic takiego nie wynika.

Cytat: Bolgan
dla mnie w tej grze nie ma głębi

Cytat: Bolgan
gra z mechanizmami nawet nie z playa jedynki ładnie opakowana i nic więcej

Teraz skup się i przeczytaj jeszcze raz posty z ostatnich dwóch stron, ja nie pisałem nic w związku z tym, czy Bolganowi podoba się ta gra czy nie, ja tylko zwróciłem mu uwagę, że nie może oceniać systemu, mechaniki nie mając o niej żadnego pojęcia, co zresztą sam ująłeś pisząc
Cytuj
Nie musisz grac w warcaby bu uwazac ze to glupia gra, masz prawo tak uwazac. A to czy sie myslisz czy nie, przekonasz sie tylko wtedy grajac w to na powaznie.

Cytuj
Wedlug Twojej logiki Qjonku nic sie czlowiekowi nie ma prawa nie podobac dopoki nie pogra w to latami.
Quote me for proof.

Cytuj
Kupujesz kazda gre jaka istenieje? kupujesz kazda ksiazke jaka jest? Idziesz do sklepu, czytasz opis i mowisz to nie dla mnie.
Oczywiście, tak można zrobić, możesz powiedzieć, że po opisie książka cię zapewne nie poruszy ani nie zachwyci, ale jeżeli powiesz "czytałem streszczenie książki w Empiku, nie czytałem całej, ale daję jej 4/10, bo wydaje się chujowa" przedstawiasz obraz prostackiej ignorancji.

Cytuj
Ty Qjon musisz kazdemu udowadniac ze nie ma racji.
Jeżeli nie ma to tak, taka moja natura. Póki co jeszcze z siebie głupka na tym forum z tego powodu nie zrobiłem.


HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 01, 2012, 20:23:19 »
Jest różnica między mówieniem, że coś jest jakieś, a mówieniem, że coś jest jakieś według czyjejś opinii. Ja nadal twierdzę, że mi łatwiej manualnie wycisnąć rzeczy w SSF4 niż w SSF3, a Snake nadal mówi, że tak nie jest. I oboje mamy rację :)
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 01, 2012, 22:54:25 »
Qjon, akurat gry to takie medium, że przy minimum wiedzy i zdolności analitycznych możesz po obejrzeniu trailera całkiem trafnie ocenić dowolny tytuł. Szczególnie, jeśli nie poświęcać dużo uwagi walorom trybu multiplayer (a czego się od gry oczekuje to już jak wykazaliście subiektywna sprawa).
Moje pięści krwawią śmiercią!

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 01, 2012, 23:01:24 »
No tak ja powiedziałem że nie ma głębi, ale najprostsza gra może być skilowa nawet akranoida możesz wymasterować mimo że głębi tam nie ma. Conieco rozumiem ten system, ba nawet obejrzałem walki z turniejów jakiś i dalej uważam że dla mnie ta gra to odgrzany relikt minionej epoki. Co do mechanizmów to już czternaście lat temu robili bardziej skomplikowane fightery więc jednak gra 2D w 2011 roku powinna jednak mieć bardziej rozbudowany gameplay. Dla mnie i dla Tundera jest beznadziejna i tyle. Jak się komuś podoba to ok. Ja tego crapa nie ruszam, już lepsze jest UFC undisputed 2010.

Jeżeli mam powiedzieć coś pozytywnego o tej gierce to areny są spoko modele postaci też, fatale, klimat ok, no i jest co robić dla singla. Ale czar pryska wraz z rozpoczęciem walki gdy widzisz to w ruchu, kaleczne kopy, ciosy, biedaczna animacja jugglowanej postaci. Dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 23:07:14 wysłana przez Bolgan »


Jesteś GRZYBIORZEM.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:17:28 »
Lol.

Qjon, mam nadzieję że nie zamierzasz tego kontynuować. Przecież to jak rzucanie grochem o ścianę. :F

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:33:52 »
Wczoraj jeszcze nie miałem nic lepszego do roboty.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Gry Roku 2011 - Wasze Typy
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:03:29 »
Lol.

Qjon, mam nadzieję że nie zamierzasz tego kontynuować. Przecież to jak rzucanie grochem o ścianę. :F

Szok/Upadek.


Jesteś GRZYBIORZEM.