Autor Wątek: Live Stream - jak?  (Przeczytany 1319 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Live Stream - jak?
« dnia: Sierpień 24, 2011, 10:07:14 »


Na chwilę obecną wygląda to tak, że kamerę przez czincze podpinam do karty TV pod USB, przez którą idzie obraz. Jak widać na załączonym wyżej obrazku karta to jakiś noname, w którym po kilku minutach wariują kolory, które są pierwszym problemem (sprawdzałem ja podłączając bezpośrednio konsolę - to samo).

Drugi problem to oczywiście kwestia płynności podczas streamowania - mimo dobrego uploadu (rzędu 5Mb) w sobotę płynność nie była najwyższych lotów. Spróbuję nagrać obraz bezpośrednio z karty TV dla porównania, ale na chwilę obecną nie wiem co jest nie tak.



Solo, tutaj pytanie przede wszystkim do Ciebie: co proponujesz? Laptop, którego posiadam to Toshiba Satellite Pro L670 z procesorem i3.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Live Stream - jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:47:43 »
Polecono mi program XSplit, który zainstalowałem i przetestowałem. Jest świetny! Przy okazji sprawdziłem nową kartę TV, którą kupiłem do sprawdzenia kamery.

Obraz prosto z konsoli, rozdzielczość 640x480:



Drugi widok (również 640x480): (możemy tu np. wrzucić logo sponsora i jakieś fajne tło + drugą kamerę)


Przeskok między scenami to jedno kliknięcie myszką.

Gdy wróci do mnie kamera sprawdzę program razem z nią, a gdy będę miał dostęp do dobrego łącza, zrobię testowy stream.