Autor Wątek: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk  (Przeczytany 6276 razy)

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2011, 11:43:50 »
OK Dzięki.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2011, 19:07:40 »



Teraz powiedz mi taka rzecz Wilku, czy jak podepne ten stockowy kabel do ps3 (rca) i puszcze sygnal do amplitunera to nie bedzie problemu w ustawieniach, ze dzwiek bedzie szedl przez Rca a obraz przez HDMI?

PS
k**wa, dlaczego ja na to wczesniej nie wpadlem :(

EDIT:
Sorrki za rozdzialke :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 19:14:19 wysłana przez PolishBastard »

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2011, 19:32:50 »
Wilku mam jeszcze jedno pytanie, czy nie lepiej zamiast bawić się w naprawę( sam koszt wysyłki+rekonesansu 80zł plus pewnie ze 150 naprawa)Kupić po prostu jakiś nowy odtwarzacz panasa do którego będę mógł podpiąć głośniki i jeszcze jedno pytanie , czy koniecznie te pudełko musi być Panasonica :)? czy mogę coś innego kupić i jak fachowo nazywa się ta skrzynka :)?

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2011, 22:33:47 »
Wilku mam jeszcze jedno pytanie, czy nie lepiej zamiast bawić się w naprawę( sam koszt wysyłki+rekonesansu 80zł plus pewnie ze 150 naprawa)Kupić po prostu jakiś nowy odtwarzacz panasa do którego będę mógł podpiąć głośniki i jeszcze jedno pytanie , czy koniecznie te pudełko musi być Panasonica :)? czy mogę coś innego kupić i jak fachowo nazywa się ta skrzynka :)?
Co Ci mogę powiedzieć z mojego punktu widzenia. Kup amplituner kina domowego, głośniki - każdy osobno - lub w dobrym zestawie, wedle możliwości pomieszczenia w jakim będziesz to wszystko montował i zasobu portfela. Jak kilka lat temu wybierałem swój wzmacniacz to podstawowym kryterium wyboru sprzętu było wejście na każdy głośnik z osobna. Dziś też bym się tego trzymał ale tylko dlatego że często podpinam PC pod niego aby oglądać i grać w gry w systemie 5.1. Mój stary Sound Blaster Audigy w tym standardzie nie potrafi (nawet nie wiem czy jakikolwiek SB to zrobi) przesyłać dźwięku złączem optycznym/coaxialnym , tylko wali non stop 2 kanałami. Do tego nie urządza mnie dźwięk wydobywający się z komputerowych zestawów, nieważne jakie napisy na nich widnieją, w bujdy marketingowców i testerów że to super sprzęty też już nie uwierzę, raz się nabrałem - starczy - stąd to kryterium wyboru. Aktualny zestaw od kilku lat gra bez zarzutu.

Czyli odpuść sobie takie cuda


A skompletuj takie


Teraz powiedz mi taka rzecz Wilku, czy jak podepne ten stockowy kabel do ps3 (rca) i puszcze sygnal do amplitunera to nie bedzie problemu w ustawieniach, ze dzwiek bedzie szedl przez Rca a obraz przez HDMI?

PS
k**wa, dlaczego ja na to wczesniej nie wpadlem :(

EDIT:
Sorrki za rozdzialke :D
Po tym wygwiazdkowanym zdaniu stwierdzam że problem zażegnałeś. Jak już pisałem PS3 ma możliwość puszczenia dźwięku przez kilka złączy jednocześnie, ale będzie on w innych niż zadeklarowane jako główne stereofoniczny. Obrazu już tak się nie da, tam tylko przez jedno złącze na raz (HDMI, SONY Component lub Composit).
A to co masz na zdjęciu to nie ma prawa działać bo jak widzę to nie masz tam żadnej przejściówki z optyka na jacka tylko z optyka na innego optyka.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 13, 2011, 15:59:21 »
Dobra, chwala Ci - dalem dupy jak malo kiedy. Po cholere sie tak gimnastykowalem nie wiem. Wogule nie zdalem sobie sprawy, ze mozna bylo to w taki prosty sposob rozwiazac. Boli mnie to za 40zl to dobra flache bym mial k**wa - fuck!.

Ja tam kupujac sprzent Hi-fi skupilem sie na dobrym dzwieku stereo jako, ze muzyka dla mnie odgrywwa wazna role - ze to tak ujme. Poza tym to podpietety mam tuner Tv, PC i teraz konsolke.

AKI - Wszystko zalezy od finansy. Moc glosnikow tez wybiera sie w zaleznosci od pomieszczenia w ktorym maja grac.
Istotne jest to tez czy chcesz miec Stereo czy 5.1 ?

Pozdrawiam!