Autor Wątek: Jaki TV?  (Przeczytany 10740 razy)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 10, 2011, 22:10:56 »
Trochę źle się wyraziłem, mój TV ma game mode, ale kiedy ten jest wyłączony mam 60ms (w game mode 30ms z tego co sprawdalem, moj model to Samsung z serii B550) i nie da się grać normalnie.

Jak pierwszy raz włączyłem ten TV to nie mogłem nigdzie znaleźć tego całego GM i myślałem, ze automatycznie się ustawia kiedy włączy się PS3 (tia) ale kiedy załączyłem SC4 to się trochę załamałem bo to było prawie jak online, o blokowaniu czegoś na reakcję można zapomnieć. W game mode jest znośnie ale też nie rewelacyjnie (jak na CRT :p). Dlatego 50ms laga to jak dla mnie się zupełnie nie nadaje do grania w bijatyki na poważnie (przynajmniej te gdzie coś trzeba robić na reakcję, jakieś 1-2 klatkowe JFy itp) bo to wypacza zupełnie rozgrywkę.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 10, 2011, 22:28:50 »
Aha no to jest podobnie jak u mnie z tym game mode tyle że w sumie nawet nie wiem ile mam tego bez game mode bo tego akurat nie sprawdzałem, na czuja wydaje się jakby był lag rzędu 10 klatek przynajmniej ale możliwe że jest tak jak u ciebie. Jak znajdę czas to sprawdzę, byłoby dziwnie jak by się okazało że bez game mode jest ledwie 2 klatki więcej i aż tak mocno to wpływa na grę.

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg

prm

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tomaszów Maz./Łódzkie
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 11, 2011, 10:30:42 »
Znajomy kupił Sony KDL32EX711 - Jutro będzie testował laga.
Nie wiem jak jest z tym  modelem ale KDL-32EX700 (chyba poprzednik modelu, który podałeś) ma input laga 33 ms w trybie gry. W przypadku Sony KDL32EX711 może być zupełnie inaczej, jak już ktoś wspominał diabeł tkwi w szczegółach, tak było z KDL-37EX500 a KDL-40EX500 różnią się tylko wielkością matrycy,ale i input lagiem. KDL-37EX500 miał go w granicach 23 ms (game mode) zaś KDL-40EX500 prawie 50 ms. Prawdopodobnie były stosowane trochę inne matryce i stąd taka różnica.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 10:35:21 wysłana przez prm »

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 30, 2011, 14:20:31 »
Potrzebuję kupić monitor, coś taniego i małego, 15-17 cali. Mam 19 crt, obraz cyc malina, ale waży i jest spory. Chcę go wymienić i na allegro jest pełno tanich LCD, tylko pytanie, po czym poznać, że nie będzie lagów. Any help?
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

El-Mo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 30, 2011, 18:21:20 »
Samsung? lub na allegro popatrz za tym modelem

Maga

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Wybiórcza
    • Email
  • PSN ID: Magulec
  • Skąd: Limanowa
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 30, 2011, 19:04:39 »
Tego znam, dobry jest, ale nie jest ani mały, ani tani. Nie musi też mieć wyjścia hdmi, nie zależy mi. Głośników też nie potrzebuje jeżeli ma wejście jak każdy monitor do kompa.

EDIT: Znowu się nie przelogowałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2011, 19:20:19 wysłana przez Maga »
Bardzo słusznie, flamingi gryzą jak musztarda.



apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 30, 2011, 19:57:30 »
15-17 cali to bedziesz mial klopot z upewnieniem sie co do laga. nikt nie recenzuje takich malych monitorow... na http://www.digitalversus.com mozna znalezc wiarygodne info co do input laga. ja zdecydowalem sie na tego pana: http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/lg-flatron-w2361v-p5088/test.html



Podają tu 12ms laga, czyli 0.75 klatki w bitce. Z moich pomiarów wynika, że jest nawet lepiej - jakieś 8ms (pół klatki). Mierzylem kamerka 240fps.
Poszperaj tu http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/face-off ale mowie, danych o malych monitorkach raczej nie bedzie. Marzyla mi sie iiyama bez laga wcale, ale juz nie bylo w sprzedazy :(



Co do tv szajsunga i jego game mode, to to jest jakiś joke. Ja mam 40'' a656 i w game mode mam 50ms laga (3 klatki). tyle to ma startupu rzut w sf4 :D

Maga

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Wybiórcza
    • Email
  • PSN ID: Magulec
  • Skąd: Limanowa
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 30, 2011, 21:50:28 »
Ten Szajsung, którego wkleił El-Mo jest akurat świetny, lag jest niewyczuwalny, jeżeli w ogóle jest jakiś. Gordaf ma, to wiem.

Generalnie mi chodzi o jakąś tanią piętnastkę - siedemnastkę z demobilu za 50zł. i nie mam na myśli galerianek :P Często są takie monity na allegro, sprzedają stary sprzęt, który pracował w bankach, czy na komendach. I takie coś by mi pasowało, bo mam kabel, którym mogę podłączyć iksa do monitora komputerowego, mało miejsca na monitor, małe wymagania oraz przede wszystkim średnio mam ochotę wydawać kupę forsy na coś, czego nie używam bardzo często.

Dobrą opcją chyba będzie po prostu przejść się do miejskiej biblioteki, albo zapytać o taki sprzęt znajomego policjanta, może akurat jakaś placówka się pozbywa. Tymczasem jakbyście mieli jakiś sprawdzony sprzęt, albo wiedzieli o jakiejś fajnej okazji monita pasującego do rysopisu, to dawajcie znać, z góry dzięki :)
Bardzo słusznie, flamingi gryzą jak musztarda.



CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 30, 2011, 23:26:28 »
15-17" za 50 zł? Bierz jakiegoś crt'ka.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 01, 2011, 09:59:29 »
No właśnie chciałem lcd, żeby mniej miejsca zajmował.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:03:43 »
Telewizor z input lagiem na poziomie 16ms - jak to sie ma do gry w SF?
I jakie 3d lepsze do gier (np MK)? Aktywne czy pasywne?
Marek Boom

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2013, 23:33:40 »
IMO 3D pasywne > aktywne.
Po pierwsze masz jak w IMAXie, a nie przyciemniony i niekiedy zauważalnie migoczący obraz (opinia na podstawie GT na Hi-endowym modelu w Sony Center). Po drugie same okulary są wyraźnie lżejsze, tańsze i nawet jak nosisz korekcyjne to kupisz sobie na nie nakładę pasywną zamiast jak idiota siedzieć w 2 parach na nosie.

z TV patrz ost. post w temacie Jaki TV Full HD do 2100zł, monitory zdecydowanie rekomenduje IIYAMA.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2013, 02:39:34 wysłana przez Grey »

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 13, 2013, 18:10:00 »
W GT tez bede gral, ale na pewno nie w 3D, bo wlasnie GT mam najslabsze 3D ze wszystkich gier (tzn z tego co czytalem na roznych forach).
Aktywne 3D jest ciemniejsze - to podobno niepodwazalny fakt, aczkolwiek ja latwo sie przystosowuje, wiec taki niuans, nie powinien byc dla mnie problemem - tymbardziej ze gram i ogladam wieczorami.
Okulary to tez nie problem - 2 pary dodawane sa do telewizora zazwyczaj, nie sa ciezkie (chyba, ze ktos liczy gramy i tak samo narzeka, ze nowa komorka Samsunga wazy niebotyczne 181 gramow) a baterie kosztuja grosze - z reszta 3D to pewnie bedzie w moim przypadki nie wiecej niz 10% TV i 40% gier.
Ten temat co zapoidales, oblukam, tymczasem dzieki za opinie. Skonczy sie jednak pewnie na tym, ze bede musial isc do sklepu z pendrivem i jakims roznym materialem nan nagranym, i molestowac sprzedawce, zeby mi odpalal ten material na telewizorach:)

PS. jedyne co zauwazylem na pasywnym, to gorsza rozdzielczosc, ale pasywne oferuje tryb dla dwoch graczy w 3D na jednym TV (bez podzialu ekranu), choc w zasadzie nigdy nie gram na 2P wiec to nieistotne...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2013, 18:12:20 wysłana przez WengrzynV12 »
Marek Boom