Autor Wątek: Jaki TV?  (Przeczytany 10738 razy)

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2011, 16:03:34 »
Z telewizorów polecam starsze modele (masakra w sumie żeby je znaleźć obecnie): Sony 32KDL4000 i Philips PFL5624H - praktycznie nie czuć laga na SFie, więc na Tekkenie tym bardziej. A z monitorów - Samsung P2370HD i P2470HD z tunerem TV- ok. 1 klatki laga, naprawdę gra się dobrze. No i są łatwo dostępne.

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 09, 2011, 16:27:05 »
Nie jestem specjalistą ale Plasmy maja nizsze lagi niz LCD. Oczywiscie to jest do potwierdzenia. Tylko mniejszych jak 42" (ze wzgledu na technologie produkcji) praktycznie nie ma. Za to sa sporo tansze od LCD. Sam gram na 50" LG HD-Ready (FullHD do PS3 nie jest w sumie potrzebne, z 80" gier dziala tylko w 720p) ktora kupilem ponad rok temu za 3000zl. Za takie pieniazki ciezko o LCD 50" :)

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 09, 2011, 17:12:36 »
nie wiem jak to się robi w guitar hero, ale chyba najlepszym sposobem jest podłączenie crt i lcd pod jedno źródło i odpalenie zegara pokazującego stoper z ms. potem robimy zdjęcie krótkim czasem naświetlania i patrzymy
Sprzedawca w sklepie raczej prędzej pozwoli podpiąć konsolę aniżeli kompa i przytaszczonego CRTka.
A sam w sobie sposób jest o tyle problematyczny, że "pod jedno źródło" to nie jest trywialna sprawa (karty graficzne inaczej mogą wystawiać obraz na różnych interfejsach, więc aby to zniwelować tak naprawdę trzeba by użyć splittera; testowanie LCD po DSUB może być bez sensu, a DVI w CRT to egzotyka).
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 09, 2011, 20:01:25 »
Tak się zastanawiam....nie ma może jakiegoś super mega wypaśnego forum mianiaków o tiwikach ;d ? myślę że gdzieś tam w necie były różnego rodzaju testy wszelakich telewizorów. Am i wrong?

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 09, 2011, 20:19:18 »
No z tym jest problem, kiedys na forum SRK probowali sklecic taki temat ale sie okazalo, ze niektore tv maja upgrade'owalny firmware i na roznych firmware'ach jest roznie. Byl jakis TV ktory mial standardowo na jakims sofcie 1.0 opoznienie 1 sek (wiec niegrywalny) a po updacie w trybie GAME okazal sie jednym z najlepszych zakupow takze to sliski temat.

Z tego co pisali to akurat testowanie guitar hero bylo ok (czy tam rockbandem, nie znam sie). A juz nie przesadzajmy, jak mamy karte graficzna ktora ma D-SUB i DVI-I (czyli analogowo-cyfrowe) to przy klonowaniu obrazu nie bedzie roznica na wejsciach. DVI-I i przejsciowka i mamy 2 wyjscia VGA. Obrobke realizuje SPRZETOWO CHIP a nie program przy uzyciu procesora wiec tu roznicy nie bedzie.

Generalnie, poszukaj HDTV Lag na googlach to napewno cos fajnego znajdziesz.

El-Mo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2011, 21:56:18 »

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 09, 2011, 23:02:47 »
Znajomy kupił Sony KDL32EX711 - Jutro będzie testował laga.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 10, 2011, 09:55:38 »
A juz nie przesadzajmy, jak mamy karte graficzna ktora ma D-SUB i DVI-I (czyli analogowo-cyfrowe) to przy klonowaniu obrazu nie bedzie roznica na wejsciach. DVI-I i przejsciowka i mamy 2 wyjscia VGA.
No ale aby taki pomiar miał sens musisz potem podpinać testowy monitor/telewizor przez VGA właśnie.

Obrobke realizuje SPRZETOWO CHIP a nie program przy uzyciu procesora wiec tu roznicy nie bedzie.
To nie zawsze jest takie proste, jeśli jesteś zainteresowany to polecam http://www.prad.de/en/monitore/specials/inputlag/inputlag.html
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

XBOXgodike

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dodawajcie mnie na XLive, chętnie pogram.
    • Zobacz profil
  • Gamertag: XBOXGodlike
  • Skąd: Polska
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 10, 2011, 10:09:38 »
Ja od siebie polecę LCD Sony 40" W4000. Zero laga, świetna jakość wykonania, ale chyba cięzko go kupic teraz.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 10, 2011, 20:25:33 »
Auto 90ms, game mode 50ms. Trochę biednie, nie?

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 10, 2011, 20:40:54 »
całkowicie do pogrania ale szału nie ma, ja mam sporo gorzej bez game mode i  około klatkę lepiej na game mode i nie narzekam.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 10, 2011, 20:52:07 »
Nie wiem, w moim bez game mode jest 60 ms i zupełnie się nie da grać.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 10, 2011, 21:30:11 »
ja na szajsungu SM T2400HD zgodnie z wynikami tamtych testow powinienem miec 2klatki laga i srednia 30ms.
ale to jest niegrywalne jak dla mnie albo ma wiecej albo zbyt wymagajacy jestem ale nie ma skilla aby wyłapywac roznice na poziomie 1-2klatek wiec twierdze ze ma jednak wiecej
chyba ze przez ten zajebisty ghosting tak zle mi sie na nim gra
coarz bardziej skłaniam sie w strone iyamy i belinei na podstawie tej strony z testami Iyama po 600zł minusem jest w ze na szajsungu mam komplet złacz i tuner TV mam podpiete PS2 na component z progresiv scan/PS3 na HDMI i PC przez VGA a Iyama nie ma ani componenta ani nawet RGB
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2011, 21:32:11 wysłana przez kowal »

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 10, 2011, 21:33:45 »
To mnie trochę zasmuciliście, panowie. :P

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 10, 2011, 22:00:28 »
No nie ma skilla żeby wyłapać 1-2 klatki różnicy. Jedyny sposób to grać w coś co potrzebuje chorych timingów i przejść na takiego TV'ka. Ja jak się nauczyłem grać w gg na swoim lcd z 2 klatkami laga to po kilku miesiącach jak przełączyłem się na crt to przez 2 dni nie wychodziły mi w ogóle żadne combosy gdzie trzeba było robić 1-2 klatkowy jf'y.

Ringu Ty na pewno masz 60ms laga? To 3-4 klatki są, a to dużo mniej niż na online w calibura w którego jakoś ci się udawało grać : d. Sprawdzałeś to chociaż czy takie dane gdzieś na stronie podali?