Autor Wątek: Jaki TV?  (Przeczytany 10739 razy)

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Jaki TV?
« dnia: Czerwiec 05, 2011, 15:24:20 »
Sorry, że zakładam taki temat, bo pewnie już podobny istnieje, ale działam teraz na strasznie kalecznym mobilnym necie i minęłyby wieki zanim bym go znalazł.

Znajomy szuka telewizora do grania - Bezlagowy koniecznie, tak ze 32 cale, do 1500 złotych. Pomożecie?
Jego typy:
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-32ex500.bhtml
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-32pfl5405h.bhtml

Hiki

  • [Warszawa]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Hiki_PL
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2011, 19:13:38 »
Co prawda nie orientuje się aktualnie w telewizorach (swojego kupowałem 2 lata temu) ale od razu mogę Ci odradzić Philipsa. Miałem przez kilka dni Philipsa i niestety musiałem wymienić na Samsunga ze względu na lagi. Nie dało się grać (jakieś 260ms laga), a trybu gry nie było. Zresztą Philips przestał produkować telewizory (po 80 latach), co mówi samo za siebie.
SC2:  
MvC3:

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2011, 19:37:49 »
A ja polecę Samsunga. Mam tv serii piątej, kupiony już prawie dwa lata temu i żadnych zastrzeżeń do niego. W trybach p***dół podobno laguje (nie zauważyłem), ale ma tryb gry w którym wszystko śmiga podobno jak powinno.
W każdym razie Samsung to świetny wybór w kwestii cena vs jakość.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2011, 20:15:17 »
Hiryu, mógłbyś podać konkretny model? Byłbym dźwięczny. :)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2011, 21:03:25 »
Mój? LE32B530
Moje pięści krwawią śmiercią!

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2011, 21:21:48 »
Ten od Hiryu będzie mieć nie więcej jak 2 klatki input laga w trybie gry, choćby dlatego bo tyle ja mam w swoim 650 a z tego co wiem to te z piątej serii raczej są w tym lepsze. Poza tym te z 5 serii niby umożliwiają granie z input lagiem mniejszym niż 1 klatka poprzez podłączenie ich do odpowiedniego wejścia HDMI i zmianę nazwy wejścia na "PC" ale to chyba tylko wersje A a nie B. U mnie to nie zmniejsza laga tylko wyłącza dźwięk i pogorsza obraz ale na LEXXA5X0 ponoć działa.
Gorzej że już raczej ciężko dostać tv'ki tej serii.

Może lepiej porozglądać się za ijjamą? Z tego co wiem tam jest obraz bez zbędnych p***dół i input lag jest poniżej jednej klatki. Tyle że niestety nie orientuję się jakie obecnie są modele, wielkości czy ceny : <.

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2011, 04:12:38 »
Kurcze ludzie....kupcie sobie byle jaki tv z opóźnieniem max 5ms i będzie git....czemu ? a temu ze i tak jak sie nauczymy grac u siebie i pojdziemy grac do kogos to znowu będzie problem typu "wtf,ewgf po d/f+2 mi nie siadlo !!??U MNIE SIEDZI ZAWSZE!!!!" itp;d a mówię z własnego doświadczenia bo sam gram na lagu rzędu 5ms i jak potem gram na crt to nie robi mi roznicy badz jest ona tak mala ze przestawienie się zajmuję tylko chwilę ;] Peace

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2011, 07:17:16 »
Opóźnienie matrycy nie ma tutaj nic do gadania. Możesz mieć 5ms opóźnienia i to będzie ~1/3 klatki, a ja mogę mieć 8ms opóźnienia i to będzie ~1/2 klatki i mimo tego u ciebie może być 16,6 ms input laga a u mnie 166 ms a w game mode jakieś 33 ms. Tak więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Input lag zależy od typu matrycy oraz od ilości ulepszajek obrazu które producenci wrzucają.

prm

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tomaszów Maz./Łódzkie
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2011, 11:33:47 »
Ja wziąłbym soniaka sam jestem posiadaczem Sony kdl-40ex501 i jak na razie spisuje się wyśmienicie.
Co prawda nie sprawdzałem jaki jest input lag, ale chyba nie jest tak źle.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2011, 11:39:38 »
Dobra, a może ktoś rzucić konkretne modele? Niestety tych Samsungów nie idzie nigdzie znaleźć. :/

Serek - Dzięki za info wszelakie. Co do Iiyamy - To mój znajomy jest zainteresowany TVkiem, nie monitorem. :<

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2011, 21:05:02 »
Pitrex - z tobą się tutaj nie zgodzę, uwsteczniłem się ostatnio technologicznie i podpiąłem wyciągniętego z garażu 20 letniego NEPTUNA M 515 pod PS3. Przekonałem się po kilku walkach z Szostakiem i brakiem możliwości reakcji na myki Feia właśnie z tym input lagiem związane, zrezygnowałem z LCD właśnie z tego względu. Nie wierzyłem że te kilka milisekund w TV może mieć aż takie znaczenie aż nie zagrałem w powyższej konfiguracji. Teraz problem nie istnieje (z szostakiem mam połączenie na poziomie 30ms co oznacza niemal perfekcyjne warunki) a w zależności z kim gram to laga wyczuwam po krótkiej chwili, gdy nie mogę wyprowadzić czegoś co powinno normalnie wyjść, no i odpowiednio się do niego ustawiam. Przestałem też bezsensownie narzekać na to co się dzieje na ekranie (a każdy tutaj chyba wie jakich to wujów można wzywać i co to powoduje u swojej baby/chłopa), gdyż dopiero teraz wiem że błędy jakie popełniam są nie z mojej z winy, ale z jakości połączenia, potem gdy się to ustabilizuje mogę zwalić na własną ułomność co mnie już uspokaja i pcha w kierunku treningu.

W związku z powyższym sam rozglądam się za takim TV i podpinam do zapytania stwórcy topica. Niby matryce plazmowe mają czas reakcji na poziomie 0,001 ms ale w tą elektronikę sterującą też nie wierzę.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:22:35 »
kk,ale powiedz mi co nam da że przykładowo osoba A będzie grała na CRT,pojedzie na turniej gdzie będą lcd'ki i lag będzie dużo większy ? a dajmy na to osoba B gra sobie na lcd i też ma laga (do ktorego sie oczywiscie przyzwyczaila),jedzie na tura a tam z kolei dajmy na to lag jest mniejszy....komfort nijaki....z reszta i tak większość dajmy na to turniejów jest organizowanych na mieszance crt z lcd....tak czy inaczej wydaje mi się że raczej po dłuższym graniu na danym tv'ku już nikomu lag nie będzie rzutował. Dajmy na to Kowalski kupuje sobie bravie z lagiem 8ms (input lag powiedzmy iles tam ms),po 2 tygodniach intensywnego grania sadzi najtrudniejsze linki itp. Głownie chodzi mi o to że owszem dzisiejsze telewizory są rózne ale mysle ze nie ma co wydziwiac i kupowac tv za 1239149132zl skoro i tak pojdziemy do kogos czy na turniej i dalej bedziemy miec problem z "trudnymi" rzeczami,dlatego uwazam ze jak kazdy by sie wyposażył w przeciętną bravie za ok 1500zł lub monitor dobrej firmy i chyba tyle.

P.S. Chciałbym też od razu z miejsca powiedzieć że moj post nie miał podwazac czyjejs wypowiedzi bądź uparcie przekonywać do kupowania tanszego sprzetu.

@Wilku,zauwazylem ze twoj post glownie mial cel w graniu online ;) co do online to mysle ze to dobre rozwiazanie ale ja po prostu sklanialem sie ku graniu z "zywym" przeciwnikiem w mniej komfortowych dla nas warunkach ;) Pozdro

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2011, 18:20:28 »
Ktoś wie cokolwiek nt. Panasonica TX-L32G20E? Znajomy poczytał reviewy na sieci, z których wynika, że niby Samsungi mają c**jowy input lag. Ja tam bardziej ufam Wam, no ale to nie TV dla mnie... ;p

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2011, 18:33:41 »
Moim zdaniem nie warto zwracać uwagi na markę - liczy się model. A najlepsze, że czasem liczy się nawet seria danego modelu (pamiętam, że jakiś producent monitorów stosował jedne matryce w pierwszych dwóch seriach jakiegoś modelu, a w późniejszych inne; myślę, że z TV może być podobnie).
Teoretycznie można sobie przetestować inputa laga w trybie kalibracji Guitar Hero, ale nie wiem na ile może być to miarodajne (no i wymaga sporo zachodu jednak).
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

El-Mo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2011, 15:56:31 »
nie wiem jak to się robi w guitar hero, ale chyba najlepszym sposobem jest podłączenie crt i lcd pod jedno źródło i odpalenie zegara pokazującego stoper z ms. potem robimy zdjęcie krótkim czasem naświetlania i patrzymy
przykład: