Autor Wątek: SCV - badanie zainteresowania Polaków  (Przeczytany 6710 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
SCV - badanie zainteresowania Polaków
« dnia: Czerwiec 03, 2011, 13:36:34 »
Do premiery SoulCalibura V prawdopodobnie został jeszcze co najmniej rok, jednak już teraz chciałbym zacząć budować podwaliny przyszłej sceny. Temat może wydawać się robiony na wyrost, ale tak nie jest. Potrzebuję informacji na temat Waszego zainteresowania SoulCaliburem IV od teraz aż do premiery SCV (czy gracie? czy wystartowalibyście w turnieju SCIV, gdyby takowy odbył się pod koniec roku w Warszawie?) oraz SoulCaliburem V (czy czekacie na tę część? jakie macie oczekiwania?).

Proszę o to, żebyście temat potraktowali poważnie. Im więcej wyniesiemy z dyskusji, tym większa jest szansa na to, żeby ludzie grali w Polsce nie tylko w Tekkena i od czasu do czasu w inny tytuł, ale żeby "Mieczyki" powróciły do pełni formy.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2011, 13:58:30 »
Nigdy mnie do tego nie ciagnelo specjalnie. Jesli mozna sie szybko nauczyc grac jakims ultra topem to moge sie zastanowic nad jakas gra w ten tytul.

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2011, 14:01:52 »
Uwielbiam dwójkę Calibura. Trójka była taka sobie, czwórka już mi w ogóle właściwie nie podchodzi. Może piątka będzie dobra, jeśli bardziej w stylu dwójki, albo po prostu dobrze zrobiona z nowymi patentami, to chętnie się wkręcę. Lubię mieczyki.
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2011, 14:06:32 »
Ja się jaram fhooy. Co prawda wcześniej grałem w SC2, który na swoje czasy był świetny, popularny i ogólnie się w to grało, przez co miałem może trochę zbyt wygórowane oczekiwania wobec SCIV. Po kupnie czwóreczki się trochę zawiodłem - system nie ten, rozgrywka jakaś taka, bo ja wiem, udebilniona, no i nikt w to nie gra, a w każdym razie scena w tego pojęcia rozumieniu sprzed 4 - 5 lat jest po prostu martwa. Niezbyt udało mi się przekonać do grania w to znajomych, a sam nie gram, bo to się mija z celem, więc gra sobie leży i się kurzy.

Wobec SCV mam znowu ogromne oczekiwania. Po krótkich trailerach wydaje się, że będzie jeszcze bardziej widowiskowo, natomiast po zobaczeniu superów uradowałem się jak Murzyn z nuggetsa, ale po chwili przemyślenia doszedłem do wniosku, że to może wydatnie skrócić rozgrywkę. SC wg mnie to druga po DoA bijatyka pod względem szybkości znikania paska energii. A w każdym razie nie jest grą janowego blokowania, przynajmniej tak mi się wydaje. I jeżeli na te ultry w dżaglach i ogólnie na dżagle nie wymyślą jakiegoś konktretnego skalowania damageu, to może być kiepsko, może się skończyć na czymś w stylu wyłapania startera/ciosu z przewagą na ultrę, po którym będzie można odłożyć pada, bo nawet jak nie zje to to 90% paska, to nie zapominajmy o RO.

Podsumowując, ta gra ma niewyjebnie wielki potencjał, ale też jest takim tytułem typowo 50/50 - albo zmiażdży, albo zostanie zmiażdżony. Pierwsze części były rewelacyjne i pamiętam, że jak miałem osiem lat, a na PKS przywieźli automat z Soul Blade'm, to przez chwilę pomyślałem "Kuhwa, to jest lepsze od Tekken'a". I gdyby twórcy mogli wysłuchać mojego zdania, to bym powiedział tylko "Błagam, nie zjebcie tego, bo nie tylko ja liczę na to, że w to pogram".

Anyway, jestem za stary na pykanie w różne gry - praca, szkoła, laska, życie - na wszystko czasu mi nie starczy, dlatego gram tylko w kilka gier. A że lubię nie tylko samo granie, ale i otoczkę - dlatego te kilka gier to gry turniejowe. I jeżeli SCV będzie grą kwalifikującą się do tego miana, to zamawiam kopię. Jeżeli nie, to sorry, Doliores, nie mam czasu na pierdoły.

Aha, no i Kilas musi być topem, bo inaczej to piedrolę :P Ewentualnie Patroklos, bo w końcu jakiś kolo z tarczą, ale na samą myśl o tym, że każdy nim będzie grał jak shotocockami w SF już mi się chce rzygać.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2011, 14:12:01 »
SC4 sprzedałem, a w 5 część na pewno pogram więcej. Jak będę miał z kim grać offline to z pewnością przysiądę na poważnie (nie to co SC4)

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2011, 14:28:29 »
Może najpierw odpowiedzcie sobie na pytanie dlaczego przestaliscie grać w SC4 i czy warto do niej wracać czy lepiej od razu poczekać na piatkę i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2011, 14:52:29 »
Ja tam się cieszę na wieść o powstawaniu SCV(nie mylić z robotnikami ze Starcrafta :P), grałem w tą serię od drugiej części, niestety w Łodzi narzekałem na brak playerów, więc nie było jak skillować, z kolei psycho-gracze z Warszawy to za wysoka półka do treningów! :D Tak więc tymczasowo skupiłem się na Tekkenie, jednak liczę po cichu że coś się ruszy ze sceną Calibura po premierze piątej części i będzie można rzeczywiście fajnie pograć oraz pojeździć na turnieje. Póki co na żaden turniej w SC4 już się raczej nie wybiorę, zaśniedziała mi wiedza i skill.

Co do oczekiwań, to mam nadzieję że Tira jednak wciąż będzie obecna w nowej odsłonie, bo co jak co, to jednak design i styl walki zawsze miała kozacki. Niech no tylko ją trochę dopakują, no i niech nie traci życia podczas swych ataków, albo chociaż niech nie ginie przez to! Hehe, żartuje sobie w sumie, jednak w tym wszystkim chciałem zwrócić uwagę na słaby balans postaci w SC4, IMO. Jeśli ta gra ma być dobra MUSZĄ dać to do testowania graczom, zanim nastąpi premiera. Tym bardziej że chcą wprowadzić jakieś nowinki(super, countery, czy inne fuckery). Kolejna sprawa to wywalić te CFy - ring out w tej grze to i tak mocna możliwość zakończenia rundy przed czasem, niech w zamian niszczy się broń(to było chyba w Soul Edge, tak?) lub pancerz. Nie obraził bym się też, jakby wzorem Tekkena widoczne było z której ręki idzie rzut, choćby mieli dodać trzecie wyrywanie(A+B), bo z takim np. Astarothem to czasem idzie oszaleć. :)

Ogólnie jestem noobek, ale to na czym mi najbardziej zależy to BALANS! Czekam na nowe niusy i Tirę w topach.  ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 15:02:20 wysłana przez Tokis_TLT »

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:05:06 »
Tak jak pisze Tokis, jeśli będzie balans to na bank w Szczecinie będziemy w to grać bo wygląda obiecująco.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2011, 18:52:05 »
No ja czekam z niecierpliwością, jak gra będzie dobra (co niekoniecznie znaczy zbalansowana, dla mnie to dwie oddzielne kwestie) to na pewno będę grać. Od tej serii zacząłem poważniejsze granie w bijatyki, także sentyment pozostał ;p Co do sc4 to nie gram i raczej nie zamierzam, bo oprócz combosów ta gra mi się nie podoba (nie, nie dlatego że "nie jest jak sc2", tylko z legit powodów).
Cytuj
A w każdym razie nie jest grą janowego blokowania
Wat? :psyduck: Co masz przez to na myśli? W jaki sposób blokowanie może być janowe? :F
Cytuj
każdy nim będzie grał jak shotocockami w SF już mi się chce rzygać.
Lol, ciekawe info, biorąc pod uwagę że na turniejach na całym świecie żadnego z shoto nie widzi się u większej ilości graczy, niż w przypadku reszty postaci. No i nie wiem jak można ich uznawać za jedność, skoro to zupełnie różne postacie (to tak jakby uważać Mishimów za takie same postacie tylko z tego powodu, że wszyscy mają hella i elektrona). No ale nvm, nie chcę offtopować.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2011, 18:58:01 »
Sporo grałem w SCII, ale we Wrocławiu raczej nie ma wielu chętnych. Jeśli to będzie faktycznie udana gra (SCIII i IV do takich nie zaliczam) to ja będę w to grać na pewno.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2011, 19:09:23 »
Wat? :psyduck: Co masz przez to na myśli? W jaki sposób blokowanie może być janowe? :F
Chyba chodzi o to, że w SC bardziej się liczy blokowanie na reakcje niż "schylanie się na pałę" lub fuzzy guard.

Jak w przypadku każdej części SC, na początku grac będzie mnóstwo osób. Pytanie co będzie później.

To co,robimy (nie)oficjalna stronę SCPL?XD chyb domen sc.pl jest już wolna.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 19:14:24 wysłana przez Ring »

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 03, 2011, 19:18:48 »
nie gram już od długiego czasu w SC4, gdyby jednak był jakiś turniej w okolicy tobym się wybrała, jeśli gdzieś daleko to nie.
W SC5 będę grać jeśli dadzą jakąś fajną postać na wzór Miny albo jakąś całkiem nową fajną babeczkę, która olśni mnie dizajnem (taka płytka jestem) ;)
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 03, 2011, 19:21:25 »
Cytuj
A w każdym razie nie jest grą janowego blokowania
Wat? :psyduck: Co masz przez to na myśli? W jaki sposób blokowanie może być janowe? :F
Ciosy z przewagą rzędu 16 klatek, guard crush, użyteczne ciosy nieblokowane, rzuty, które potrafią spowodować coś więcej niż tylko skrojenie dmg - to wszystko DLA MNIE sprawia, że gracz w defensywie jest zmuszony do aktywności większej niż tylko blokowanie na jana wszystkiego, co potrafi zablokować. Celowo zaznaczam słowa "dla mnie", bo nie obstaję przy słuszności tego zdania. Nie wiem, jak jest, wiem jak jest według mnie. Jeżeli się mylę, to trudno, będę musiał z tym żyć. Dlatego odpuść sobie jeżeli chcesz mi wytykać moją niższość w sprawie wiedzy na temat. Di w pierwszym poście zadaje pytanie jednostkom i choćby dlatego nie mam zamiaru zmieniać własnego zdania, choćby i było błędne.
Cytuj
każdy nim będzie grał jak shotocockami w SF już mi się chce rzygać.
Lol, ciekawe info, biorąc pod uwagę że na turniejach na całym świecie żadnego z shoto nie widzi się u większej ilości graczy, niż w przypadku reszty postaci. No i nie wiem jak można ich uznawać za jedność, skoro to zupełnie różne postacie (to tak jakby uważać Mishimów za takie same postacie tylko z tego powodu, że wszyscy mają hella i elektrona). No ale nvm, nie chcę offtopować.
Tu nie chodzi o to, czy shoto są podobni, a o ten utarty stereotyp "Jestem pro, mam hadukena, a szorjuken wołają na mnie na korytarzu gimnazjum" powodujący sytuację, w której dużo graczy wybiera któregoś z nich nie dlatego, że go lubi, leży mu on, albo cieszy go gra nim, a dlatego, że j.HK, HP xx SRK xx HP Hado xx Shinku Hado, czy jak to tam zapisać jest tak lans, że poziom zajebistości zmienia zapach potu na Emporio Armani. I tak, jak wyżej, to tylko moje subiektywne odczucie. Jak się mylę, to tylko lepiej.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2011, 19:27:43 »
SCPL nie wchodzi w grę, lepiej inwestować w Backdasha. Postaram się o dodanie polskiej wersji językowej strony soulcalibur.com (+ link Backdasha i Honmaru?), ale nie jestem pewny, czy się uda. Z pewnością pomogłoby to w zwiększeniu zainteresowania.

Drugi pomysł, który nie wyklucza pierwszego, to uruchomienie polskiej strony tuż przed premierą gry razem z Cenegą. Pamiętacie, że było coś takiego przy okazji SCIV?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 19:30:11 wysłana przez Di »

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: SCV - badanie zainteresowania Polaków
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2011, 19:33:37 »
a dlatego, że j.HK, HP xx SRK xx HP Hado xx Shinku Hado, czy jak to tam zapisać jest tak lans
Nie da się tak. Poza tym wypadałoby odróżnić cancele (x) od supercanceli (xx).