Autor Wątek: Reptile - poradnik  (Przeczytany 3361 razy)

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Reptile - poradnik
« dnia: Maj 10, 2011, 11:45:34 »
Mini poradniczek do Jaszczura. Żeby nie było niedomówień jest to w dużej mierze przetłumaczony Guide Toma Brady'ego z forum TYM.

Ważniejsze normale:

1,2,2,1 - 4 hitówka bezpieczna na bloku; dwa ostatnie to overheady. Całość jedynie pod ścianą pozwala na pełne combo, w przypadku midscreena siedzi tylko XR lub slide.

1,2,b+1 - string zakonczony lowem, który daje przewagę na trafieniu zaś na bloku jest bezpieczny.

f+2,b+1 - wybijająca bepieczna dwuhitówka; drugi cios jest overheadem. Jedynie pod ścianą pozwala na posadzenie pełnego comba.

3,2,1 - bezpieczny podstawowy string; dobry zasięg i możliwość mocarnego comba na trafieniu (wyciągamy wtedy spokojnie około >= 40%); na bloku możemy linkować ze slidem lub AB (zgadywanka: karalny low lub bezpieczny overhead)


Specjale:

Acid Spit (d,f+1) [split] - bardzo szybki projectajl; bezpieczny z każdej odległości z wyjątkiem bardzo bliskiej; nie trafia jednak zarówno kucających jak i  d+BLK

Elbow Dash (b,f+2) [ED] - jeden z najszybszych specjali w grze, niestety karalny na bloku; przydatny w jugglach jak również do skracania dystansu do przeciwnika gdyż na wiffie nie mamy praktycznie rzadnego recovery; świetnie sprawuje się jak wakeup attack.

Slow Force Ball (b,b,+1) [SFB] - wolna wybijająca kulka karalna jedynie z bardzo bliska; w odróżnieniu do wielu innych projectaili nie można pod nią kucnąć.

Fast Force Ball (b,b+3) [FFB] - patrz wyżej z tym że leci szybciej niż poprzednia.

Acid Ball (d,b+2) [AB] - bezpieczny overhead.

Slide (b,f+4) [slide]- szybki knockdownujący wślizg na low; karalny na bloku; w odpowiednich klatkach przechodzi pod projectailami; dobry wakeup attack.

Invisibility (d,u+4) - "prawie niewidzialność"; niektórzy mówią że w momencie aktywacji przechodzą przez nią projectaile jednak najprawdopodobniej jest to mit; stajemy się widzialnie gdy dostaniemy cios na trafieniu lub na bloku, jak również z upływem czasu.


EX Specjale:

EX Acid Spit (d,f+1+BLK) - strumień jadu sięgający na około 3/4 ekranu; idealny na ludzi spodziewających się projectaila i chcących nad nim przeskoczyć.

EX Elbow Dash (b,f+2+BLK) - bardziej damagująca wersja dająca gwarantowany slide na trafieniu; uderza 3 razy przy czym pierwszy hit nawet na bloku przechodzi przez przeciwnika, a Jaszczur zatrzymuje się dopiero w przypadku zablokowania drugiego ciosu; niektórzy mówią, że bezpieczny na bloku, ale muszę to jeszcze sprawdzić.

EX Slow Force Ball (b,b,+1+BLK) - jeszcze wolniejsza kulka niż jej podstawowa wersja; może być chargowana by zwiększyć jej średnicę; dobrze działa jako swoista tarcza (podobna do Yoga Catastrophy u Dhalsima z SF4) robiona z odległości całego ekranu, gdyż możemy wtedy spokojnie zbliżyć się do przeciwnika bez obawy, że nas wybije ponieważ nawet jeśli to zrobi nadlatująca kulka przeszkodzi mu w posadzeniu mocnej akcji; nie można jej przeskoczyć ani się pod nią schylić.

EX Fast Force Ball (b,b+3+BLK) - szybsza kulka niż jej podstawowa wersja; może być chargowana by zwiększyć jej średnicę; zdecydowanie nie warta 1/3 paska.

EX Acid Ball (d,b+2+BLK) - bezpieczny wybijający overhead; aby posadzić combo trzeba dobrze i szybko zdashować.

EX Slide (b,f+4+BLK) - dwuhitowa wersja wślizgu; również karalna.

EX Invisibility (d,u+4+BLK) - całkowita niewidzialność dająca damage boosta;


Combosy i juggle:

- f+2,b+1, slide_EX slide (14_19)
- 3,2,1~slide (21)
- EX ED, slide_EX slide (23_27)

- SFB, 3,2~FFB, 3,2,1~slide (30)
- FFB, 3,2~SFB, 3,2,1~slide (31)

- 1,2,2,1~slide_EX slide (18_22)
- 1,2,2~EX ED, slide_EX slide (28_31)
- 1,2,2,1, XR (38)
- 2_1,2,2~FFB, 3,2~SFB, 3,2,1~slide (34)
- 2_1,2,2~FFB, nJP, dash 3,2~SFB, 3,2,1~slide (39)
- 1,2,2~EX AB, dash 3,2~FFB, SFB, 3,2,1~slide (35)
- 1,2~EX FFB, 3,2~SFB, 3,2,1~slide (35)

- 3,2~EX AB, dash 3,2~FFB, SFB, 3,2,1~slide (32)
- 3,2~EX FFB, 3,2~SFB, 3,2,1~slide (40)
- 3,2,1~ED~3,2~FFB, SFB, 3,2,1~slide (40)
- 3,2,1~ED~nJP, 3,2~FFB, SFB, 3,2,1~slide (45)
- 3,2~EX FFB, nJP, dash 3,2~SFB, 3,2,1~slide  (45)

Wiecej o strategii gry napiszę później.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2011, 22:45:29 wysłana przez Cambion »

oskar

  • Learn to fly
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: >_<
  • Skąd: wroclaw
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2011, 13:07:11 »
widzę któryś raz z kolei przepisany poradnik z neta, ale to nic. pytanie moje ile z tych akcji umiesz zrobic i pytanie to kieruje do każdego kto poradnik popełnił. except Qjon. 

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2011, 13:30:33 »
Jeśli podpisał się pod poradnikiem, to chyba chociaż raz testowo każdą akcję posadził.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2011, 13:47:49 »
widzę któryś raz z kolei przepisany poradnik z neta, ale to nic. pytanie moje ile z tych akcji umiesz zrobic i pytanie to kieruje do każdego kto poradnik popełnił. except Qjon.

Wszystkie akcje które wypisałem posadziłem przynajmniej raz (w walce nie robie jeszcze tylko tej z nJP po ED), co mogłeś zaobserwować po tym że jest napisany dmg po nich (czego na TYM nie ma), a poza tym jest kilka juggli których tam nie było. A  co do poradnika to nie ukrywam że wzorowałem się na tym Toma Brady'ego.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 13:51:14 wysłana przez Cambion »

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2011, 14:20:49 »
Pomijając juggle w niektórych przypadkach te guidy od Brady'ego często wyczerpują temat - po co wyważać otwarte drzwi? Nie każdy czyta TYM, nie każdy zna angielski - dobrze że ktoś to tłumaczy/uzupełnia i wrzuca tutaj. Później się dorzuci framedata, ew. zrobi updaty z nowymi BnB jeśli pojawią się akcje z większym dmg i będzie git, wszystko na miejscu i po polsku.

ornit, bez urazy zioom

  • Gość
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2011, 14:38:04 »
A  co do poradnika to nie ukrywam że wzorowałem się na tym Toma Brady'ego.
Nie wzorowałes tylko przetłumaczyłes bo zachowałes nawet tą samą kolejnosć opisywanych ciosów, mieszając jedynie kombosy :) Wzorować to się mozna na kims uzupełniając o własne opisy. Liczy się jednak, że ktos w końcu stworzył tu taki temat więc nie ma o co płakać :)

Ja mam pytanie odnosnie tych klatek "niewidizalnosci" podczas "invisibility", czy to przypadkiem nie jest tylko taki żarcik słowny bo...w których klatkach ma to niewidzialnosć na projectile? Podczas startupu? Bo próbuję to robić na reakcji tuż przed przyjęciem pocisku na klatę/piersi i nadal dostaję a gram offline i refleks mam jeszcze dobry. IMO BS

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2011, 14:56:39 »
Napisałem w pierwszym poście że jest to w 99% procentach tłumaczenie guide'a Toma Brady'ego. Chodziło mi o stworzenie tematu do jaszczura a nie chciałem przy okazji pierwszego postu nie zamieszczać niczego.
Tak jak napisał Wombat, po co robić coś co jest już zrobione dobrze.
Combosy wzorowane są też na poradniku, ale jest kilka nowych opcji linkowania. Są to raczej samem BnB co można zaobserwować w walkach THTB.
Jeśli ktoś wypisze jakieś nowe sensowne comba czy odkryte zostaną jakieś nowe myki to uaktualnie pierwszy post.

Robisz coś dla mniej ogarniętych ludzi nie czytających TYM i od razu każą Ci się z tego spowiadać, no a najlepsze było pytanie czy zrobiłem comba które wypisałem...to już była kpina.

Co do startup'u niewidzialności to jeszcze tego nie sprawdzałem bo practice w tej grze jest gorszy niż w tekkenie.

ornit, bez urazy zioom

  • Gość
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2011, 15:09:54 »
Co do startup'u niewidzialności to jeszcze tego nie sprawdzałem bo practice w tej grze jest gorszy niż w tekkenie.
To skąd wiesz, że ma w ogóle klatki niewidzialnosci na projectile? Jak przeglądam posty na testyourmight to wszyscy, którzy wypowiadaja się na temat invisibility zaczynają zdanie od "I HEARD..."

czy ktos w ogóle gra w tą grę czy mamy samych theory fighterów :D ?!

a co do pierwszego posta...to brakowało tam tego tłumaczenia w pierwszym akapicie, który nagle edytowałes przed napisaniem swojego drugiego posta w tym temacie więc skończ z tym biadoleniem o idiotach...ok kończę spamować

« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 15:17:02 wysłana przez ornit, bez urazy zioom »

Punkstyler

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Punkstyler
  • Skąd: Warszawa
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2011, 02:16:16 »
Dziś sprawdzałem, B,F2 jest niby na medium. A można go zablokować kucając. OCB?

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2011, 18:44:11 »
medium=/= overhead. Tyle zdazylem sie nauczyc podczas mojej kariery w Mortala : P
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2011, 18:46:12 »
Trzeba sprawdzić w praktisie.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2011, 19:09:27 »
A jak inaczej chcielibyście nazywać ciosy, które można zablokować zarówno górą jak i dołem? "Zwykłe"? ;d

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2011, 19:19:09 »
Chodzi o to, ze w wiekszosci przypadkow, jesli cios w practice oznaczony jest jako MEDIUM to znaczy, ze jest overheadem. W teorii.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Reptile - poradnik
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2011, 20:08:14 »
lolpractice. Czy cokolwiek w tym trybie działa poprawnie? Bo oficjalnie jest tak że oznaczenia pojawiające się przy trafieniu informują tylko i wyłącznie o wysokości na której trzeba dany cios blokować, ale jak widać i na tym nie można polegać...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2011, 20:11:32 wysłana przez Wombat »