Autor Wątek: Kary Ravena i Dobre Ciosy  (Przeczytany 18581 razy)

Tundra

  • Gość
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2010, 23:30:55 »
dadrot pokaz mi koreanca ktory gra Ravenem turniejowo i uwaza ze ta postac jest dobra a tiery wywazone. Tiery sa tragiczne. A jak ktos pisze ze tiery sa spoko samemu grajac Lawem czy Stevem to wielki obiektywizm lol. Ile pograliscie Raven w T6 ze twierdzicie ze jest dobry? I czy graliscie z kims kto jest ograny? Bo ja naprawde sporo w ta postac wlozylem, duzo sparow i pare turnieji. I naprawde lubie ta postac, pewnie jak malo kto, ale ta postac jak pisalem to zart. Zadnych punisherow, slabe juggle. Czesto mi ludzie wmawiaja ze sie myle, ale gdzie te Raveny na turniejach? Juz nie mowie ze jakis Raven ma byc w top 3. Ale od T6 gralem juz na 4-5 turniejach? I tylko ja gralem Ravenem ( ciekawe dlaczego), nie licze jakis randomow co od tak zagrali ( np, w empiku.). W kazdym razie tutaj powinna byc merytoryczna rozmwoa a nie opinie. Wiec jesli jakis cios jest dobry,albo jakis ciekawe akcje sa, to psizcie podyskutujemy, moze sie czegos dowiem.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2010, 00:21:02 »
Tunder, choćbyś grał mega-hiper-top tierem to byś i tak narzekał, że jest kiepski bo tam brakuje wybitki, tam klatki nie stykają i jaja się  kleją. W pierwszym poście opisałeś swój sposób grania tą postacią podając to jako doktrynę ogólnej wiedzy - a umówmy się tej jeszcze Ci trochę brakuje, tak samo jak będzie Ci zawsze brakowało zdolności myślenia i przewidywania czegokolwiek.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2010, 01:02:11 »
Ja myślałem, że wy się lubicie.

Co do tematu - Raven skończył się na 5.0 8)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2010, 09:33:03 »
Nie gram ravenem, ale widziałem na tekken crashu ravena więc o czymś to świadczy, natomiast to że różnice między postaciami w tej grze nie są tak dramatyczne i każdym można coś ugrać to opinia najlepszych graczy na świecie, ludzi którzy tą grą żyją i traktują ją mega poważnie. Bez urazy ale jeśli mowa o tego typu kwestiach bardziej ufam ich "opinii".
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2010, 14:11:50 »
Tundra ma rację Nin blefuje.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 26, 2010, 14:25:40 »
jebaniutki, powinien w pokera zacząć grać! :o
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 26, 2010, 15:56:07 »
Cholera, a Yoshow i Zafin jest tyle co Larsow w Polsce, nie ma co dobry wyznacznik sily postaci :P

Czyli Steve jest lowem bo nie ma czym karac? Ludzie nie tylko karami sie zabija w tekkenie :/
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 26, 2010, 15:57:44 »
frizen, ale do kogo to było? :o
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 26, 2010, 16:06:22 »
Ktos tam wyzej narzekal ze karanie u ravena nie istnieje, i ze malo osob nim gra na turniejach co jest jednoznaczne z tym ze jest slaby !
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 26, 2010, 16:10:36 »
No to definitywnie błąd, steve jest właśnie idealnym przykładem postaci z najgorszymi karami w grze :)
Był jeden dobry koreaniec co grał ravenem, nie chce mi się odpalać practice ale nawet raven ma kilka spoko ciosów i świetne mixupy. Jestem pewny, że grając naprawdę dobrze można coś każdym ugrać, vide panda.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2010, 13:53:21 »
ok, to teraz ode mnie parę rzeczy na podsumowanie tygodnia:P

b+2,[4,3+4_2,3_2,1+2] - jak wiadomo fuzzy guard już tu nie działa, ale za to mamy SSL po b+2, który omija wszystkie te kontynuacje. Trochę trudniejsze, ale co tam, spoko do nauczenia.

3,3,4 - kucamy pod trzecim hitem... tylko pytanie, czy ktoś to kończy

b+1+2,[2_3] i 4~3,[1_3_4] - mam na to SSR~AOP, dziękuję, dobranoc:P A kontynuacje b+1+2 można przerwać max 13fr ciosem

df+4,4,3 - można ominąć trzeci hit sidewalkiem

ub+1,2 - drugi hit stepujemy w lewo

Tundra

  • Gość
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2010, 23:48:55 »
Wacho wszystko pieknie ladnie, tylko ze tych stringow nie nie uzywa :D d/f+4,4,3 lepiej przerwac punchem i jest juggle. ub+1,2 ??? Nigdy tego nie uzylem w polu, ewentualnie w jugglu. Ewentualnie czasami uzyje pod sciana jako setup b+2 i kontynuacje ( 3 wrzuca na sciane).
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 12:53:54 wysłana przez Tundra »

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2010, 08:36:33 »
W ten sposob co skomentowales d/f+4,4,3 mozna zrobic z 90% ciosow w grze. "Elektryk/hell jest slaby bo mozna sie schylic i jest juggle, taunt jest slaby bo dlugo trwa" Litosci :(
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2010, 13:50:31 »
Cytuj
d/f+4,4,3 lepiej przerwac punchem i jest juggle
Jak ominiesz trzeci, to przed jugglem masz jeszcze gratisowo juggle startera:P

Cytuj
ub+1,2 ??? Nigdy tego nie uzylem w polu, ewentualnie w jugglu.
Tak czy siak sądzę, że lepiej wiedzieć o opcji evade'a, niż nie wiedzieć.

Cytuj
Ewentualnie czasami uzyje pod sciana jako setup b+2 i kontynuacje
Mając w pamięci, jak za czasów DRa próbowałeś zabić Greya "zgadywanką" po b+2,2, wolałem napisać ;D

Tundra

  • Gość
Odp: Kary Ravena i Dobre Ciosy
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 02, 2010, 11:32:32 »
Skad ja moglem Wacho wtedy wiedziec ze to jednak nie jest zgadywanka :D Frizen kompletnie nie rozumiem Twojego komentarza teraz?? Tym razem przechodzisz sam siebie.... Przeciez ja napisalem o kontynuacji ( o 3) i zawsze wiadomo ze po d/f+4,4 czekasz bo jesli zrobie 3 masz juggle i tyle. Wiec nie kumam porownywania do elektryka czy innych ciosow lol. Nie mam innej opcji, wiec nie ma zgadywanki....