Autor Wątek: Hori Tekken 6 Limited Ed AS  (Przeczytany 3798 razy)

sabishii_hato

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: hato1989
  • Skąd: Vava
Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:22:10 »
Czy ktokolwiek miał do czynienia z arcade stickiem dorzucanym do kolekcjonerskiej edycji Tekkena 6? Co o nim sądzicie?
http://nukoda.com/wp-content/uploads/2009/07/tekken6_arcade_stick_x360.jpg

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:24:54 »
Jak dla mnie tragedia (grałem tylko chwile, ale to wystarczyło) no i nie wiem, śmieszy mnie trochę koncepcja sticka na paluszki :P

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2011, 23:11:16 »
ja z tym stickiem spotkałem się na WGC - słowo klucz przywołane już przez Snake'a - "tragedia" - bardzo dziwny sprzęt przeznaczony raczej dla ludzi ktorzy zaczynaja przygode ze stickiem i nie do konca wiedza czy to jest ich "bajka" - z tego co wiem można go kupić teraz za grosze (bodaj 120 PLN), ale i tak sądzę, że lepiej kupić coś solidniejszego - ewentualnie coś co można łatwo zmodowac
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2011, 20:48:11 »
No proszę, niby Hori, a tu taka bieda. Dobra nauczka żeby nie lecieć na markę i faktycznie pytać ludzi przed zakupem. :)
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2011, 23:40:46 »
A mi się dobrze gra na tym sticku, Wprawdzie chcę coś modowanego teraz kupić i się rozglądam za tym tematem, ale do Tekkena styknie. Co innego pewnie w SF itp ;]

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2011, 00:44:01 »
...sprzęt przeznaczony raczej dla ludzi ktorzy zaczynaja przygode ze stickiem i nie do konca wiedza czy to jest ich "bajka"...
Jak wszystko dołączane w takich limitkach super jakością nie grzeszy, no może obecny Mortal Kombat ma bardzo solidny kawał pudła ale ten układ buttonów - zabija mnie śmiechem. Ale jak to mądrze napisano - stick dla tych co to nie wiedzą czy podołają i uwierzą w swoje zdolności manualne.

... z tego co wiem można go kupić teraz za grosze (bodaj 120 PLN), ale i tak sądzę, że lepiej kupić coś solidniejszego - ewentualnie coś co można łatwo zmodowac
Chciałem coś na ten temat napisać ale faktycznie jest raczej trudny w wymianie podzespołów, za lekki. Jak cena zejdzie poniżej 100, to chyba warto go nabyć dla wspomnianego przetestowania czy nam tego typu granie pasuje.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2012, 10:01:26 »
Jednym z istotniejszych aspektów sprzętu jakim jest stick stanowi bezawaryjność.
Przy obudowie z plastiku o tak małej grubości o wytrzymałej konstrukcji nie może być mowy.
Najgorszym jest jednak to jak osadzono gałkę na 4 plastikowych (OMG what?) bolcach o długości 6mm.

Co do samego grania buttony są takie se i po ok. pół roku normalnego użytkowania padną,
gałka natomiast chodzi nawet miło.

Za ok 100 zł IMO lepiej kupić całkiem udaną podróbkę HORI sticka lub HONCAM Fighting Stick
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 10:24:50 wysłana przez Grey »

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2012, 11:09:30 »
Hej Grey - dwa słowa ale już się rymuje :D (nieważne)
Takie budy z ABS'u są bardzo mocne i wytrzymałe, nie są może sztywnymi konstrukcjami, ale za to jak już udowodnił to wengrzyn potrafią wytrzymać solidnego bułgara czego nie można powiedzieć o PCB które naprężeń nie znosi dobrze, a im mniejsze tym większe szanse na odparcie takiego ataku. W nim niestety jest przeogromne stąd modyfikacje tej budy zaczynają się od m/innymi zredukowania jego wielkości bo na dłuższą metę nawet z częściami automatowymi mogło by ono pęknąć.
Takie mocowanie gałki jakie tam stosują wystarcza w zupełności bo, raz że nie tylko one (te 4 bolce) trzymają ją na miejscu - jest też rant dookoła konstrukcji gałki - a tym przeciążenia związane z przesuwem bocznym sticka są zredukowane do zera, dwa - joya szarpiesz w górę nigdy nie wciskasz w dół więc te 6 mm jest wystarczające żeby całość przeżyła żywotność gałki i przycisków.

Zawsze piszę  że za te (okolice 100zł) pieniądze lepiej nie kupować nic bo jak by ktoś potrzebował sticka to by już go dawno miał, a dzięki takim konstrukcjom jak HONCAM można się nieźle zrazić bo skosy nie wchodzą w nim praktycznie nigdy (na 3 jakie mi przez ręce przeleciały żaden nie działał prawidłowo), film na ten temat już zapodawałem. Dlatego lepiej jako pierwszy i ostatni z tanich kupić Mayflasha/Hori/Datela. Honcama trzeba zmodyfikować przynajmniej o joystick a to dodatkowy koszt.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2012, 19:57:25 »
Z doświadczenia wiem że Szyper zapadł gałę w jednym Tekken 6 LE wireless Sticku, choć nie znam szczegółów jak tego dokonał.
Drugi Tekken 6 LE wireless Stick nie przetrwał przeprowadzki, stało mu się to samo.
Ergo serdecznie odradzam.

HONCAM Fighting Stick z opisu i wyglądu wydaje się całkiem solidny, ale nie pamiętam bym na nim grał więc skoro skosy wchodzą randomowo to faktycznie szkoda kasy.
Chyba że komuś zależy na PCB i budzie, ale czy wtedy nie lepiej wydać na DATELA ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 20:00:07 wysłana przez Grey »

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2012, 20:09:01 »
PCB można wziąć od jakiegoś kontrolera od iksa, dokupić przejściówkę ps3->x, która działa w dwie strony i w ten sposób mieć multikonsolowego sticka. BTW, odsprzedam stika do iksa, klasy mniej więcej tego Honcama, niewiele używany, za stówkę.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2012, 21:52:13 »
W kwestii psucia sticków zwycięzca i tak może być tylko jeden; tutaj nie ma znaczenia, czy szarpnie w górę, w dół, czy na bok któryś nawet ;D

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2012, 23:02:54 »
dobrze napisane Wacho - Szyper moze i "zapadł gałę" w sticku, ale Havoc "zapadł sticka w gałkę"
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2012, 03:53:31 »
Kurde Wacho jak widzę twój awatar to jedyne co przychodzi na myśl to Vera De Milo:
http://youtu.be/zXN3h4qbXHs
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Hori Tekken 6 Limited Ed AS
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2012, 13:28:32 »
Ło ku.wa... Dzięki Wilku za link, dzisiaj zmieniam avka. Żyłem w nieświadomości o0