Autor Wątek: The 3rd Birthday (Parasite Eve)  (Przeczytany 2827 razy)

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« dnia: Marzec 28, 2011, 15:41:03 »
Graliscie juz? Gra jest MEGA. Nie wiedzialem co myslec przed premiera, zwlaszcza, ze zmieniony bedzie styl gameplayu. Jednak po zagraniu moge polecic z czystym sumieniem. Klimat jest zajebisty, do tego genialna muzyka, gameplay (naprawde cos), fabula, otoczka, rozwijanie postaci. Grafika rowniez stoi na wysokim poziomie - ostre textury na PSP! Jak po takiej grze odpalamy np. Lord of Arcana to az oczy bola od rozmytych textur. W 3rd birthday wszystkie textury sa ostre jak brzytwa, koderzy strasznie dali rade.

Polecam gre, gra sie naprawde swietnie, pierwszy epizod (tak sa nazywane levele) to z 30 min, drugi trwa juz z 2-3h! (ma z 3 savy po drodze). Klimat przeswietny i gdy juz myslisz, ze pokonales "bossa", okazuje sie, ze to byl pional, a teraz wyskoczyl Ci (klimatyczny!) boss.

Polecam! I od razu mowie, ja traktuje gry jak tabula rasa i jezeli tworcy chcieli zmienic gameplay (inny niz w Eve 1,2) - a wyszlo to dobrze - jestem za. Dawno nie odpalalem gry na cokolwiek (PC, konsole), ktora momentalnie by mnie oderwala od rzeczywistosci.

hint na koniec: w grze ma sie rozne ciuchy - ktore sluza jako "armor". Jak zbierasz duzo hitow, to te ciuchy sie drą :) - mile dla oka ; -) -> ale jednoczesnie mamy mniejszy def. Wiec trzeba takie podarte ciuchy naprawic. Myslalem, ze to tylko wizualna fieta, ale sprawdzilem - im bardziej podarte ciuchy, tym mniejszy def (nie jest to opisane w grze).

Gra ma tez duzy potencjal powracania do misji - beda pozniej dostepne nowe wyzwania, jakies kody (sa w grze) do tych misji, ktore cos zmieniaja. Dodatkowo fajnie bedzie wrocic do misji wczesniejszych, bedac juz napakowanym:).

Naprawde - jak dla mnie - piekna gra.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2011, 15:50:26 »
da sie w to grac jak nie gralem w poprzednie czesci?

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2011, 15:58:56 »
Solo, czy gra kładzie większy nacisk na broń palną czy specjalne umiejętności bohaterki? (w ogóle to dalej jest system magii jak w PE2?) Nie moge się doczekac az zagram. Ostatnio przechodziłem sobie dwójkę, i jak dla mnie to jedna z najlepszych gier na PSXa ale niestety krótka.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2011, 17:22:12 »
@Furb - oczywiscie, mozesz w ogole nie znac 1 i 2, gra ma swoja fabule "od zera", wiec luz:)

@Ring - generalnie jest jeszcze inaczej - gra kladzie nacisk na wszystko po trochu - np. strzelanie z broni, ktora ma wysoki b-impact powoduje, ze masz wieksza szanse na wlozenie "magii" (w trakcie ktorej maja szanse aktytowac sie dodatkowe skille / pasywy , ktore ustawiasz w drzewku gentycznym postaci). Albo na korzystanie z crossfire z innymi zolnierzami w teamie. Strzela sie duzo, ale nie jest to bron boze Resistance itd - wszystko ladnie i zgrabnie polaczone. mi sie bardzo podoba. jest fajnie, dynamicznie, klimatycznie; mozna kombinowac na wiele roznych sposobow. Jest inaczej niz w 1 i 2 bo jest wieksza dynamika (i jednoczesnie o wiele wieksze mozliwosci kombinowania, przemieszczanie sie miedzy "cialami" naprawde daje rade).

Jedna z muzyk - klimat!: (pierwszy level):
http://www.youtube.com/watch?v=Xg2_CMwl4lA
http://www.youtube.com/watch?v=ogm8wdi739w

kilka innych:
http://www.youtube.com/watch?v=qaEI7f6pbPw
http://www.youtube.com/watch?v=RAD2rax-zXw
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 22:24:26 wysłana przez Solo »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2011, 08:32:45 »
Heh, no tak magia = parasite energy xD Za dużo gram w FF. W jedynce było dużo strzelania, w dwojce w sumie nieco odwrotnie, bo pojawiły się ofensywne PE, które były przerąbane. Fajnie, że w końcu to jakoś zbalansowali. Muzyka mnie zaskoczyła i to mocno - widać zupełnie inny styl niż PE2. Ogólnie to już chyba nie jest taki survival horror, czy dalej jest?

Gierka została już zrecenzowana przez największe internetowe serwisy?

krill

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2011, 09:02:06 »
Ja sie dosc mocno napalilem na 3rd Birthday od czasu, gdy gra zostala zapowiedziana na PSP. Pogralem wczesniej w japonska wersje i obczailem gameplay. Od wczoraj gram w angielska i gra mi sie strasznie podoba. Jako, ze jestem fanem Parasite Eve (jedynki, dwojka W OGOLE mi sie nie podobala), Yoko Shimomury (choc ona tylko kilka kawalkow tam skomponowala) i takiego polaczenia RPGa z gra akcji to tym bardziej. Wprawdzie mam dopiero nabite 1h, ale ogolnie gra robi bardzo dobre wrazenie. Ciuszki, o ktorych bylo wspomniane to fajny bajer. Grafika sama w sobie jest bardzo dobra. Nie mialem jednak czasu zapoznac sie z systemem rozwoju postaci (DNA), bo odpalilem gre chwile po polnocy i pogralem chwilke. W kazdym badz razie polecam!

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2011, 15:12:58 »
Ja sie dosc mocno napalilem na 3rd Birthday od czasu, gdy gra zostala zapowiedziana na PSP. Pogralem wczesniej w japonska wersje i obczailem gameplay. Od wczoraj gram w angielska i gra mi sie strasznie podoba. Jako, ze jestem fanem Parasite Eve (jedynki, dwojka W OGOLE mi sie nie podobala), Yoko Shimomury (choc ona tylko kilka kawalkow tam skomponowala) i takiego polaczenia RPGa z gra akcji to tym bardziej. Wprawdzie mam dopiero nabite 1h, ale ogolnie gra robi bardzo dobre wrazenie. Ciuszki, o ktorych bylo wspomniane to fajny bajer. Grafika sama w sobie jest bardzo dobra. Nie mialem jednak czasu zapoznac sie z systemem rozwoju postaci (DNA), bo odpalilem gre chwile po polnocy i pogralem chwilke. W kazdym badz razie polecam!

No to juz mnie kupili.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2011, 19:25:47 »
Furb, ja Ci polecam mimo wszystko zagrać w PE 1 i 2. Osobiscie w stare gry na PSXa gram na emulatorze, które dzięki filtrowaniu tekstur i wysokiej rozdzielczości wyglądają sporo lepiej.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2011, 01:56:37 »
Warto tez dodac, ze jeden z glosow podklada nie kto inny jak:



Ogolnie obawialem sie tez voiceactingu, ale jest naprawde swietny i po chwili przestalem w ogole myslec ("ciekawe kiedy bedzie wersja undub").

krill

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: The 3rd Birthday (Parasite Eve)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2011, 08:58:34 »
A pod Aye glos podklada Polka ; ) No, prawie, ale mowi po Polsku i rodzicow ma z Polski : )