Autor Wątek: [Sentinel] Dyskusja ogólna  (Przeczytany 10238 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 23, 2011, 14:18:27 »
Akurat to że duża postać ma mniej zdrowia niż mniejsza jakoś nigdy mi nie przeszkadzało (zawsze mówiłem że Sakura powinna mieć 1000 hp), bo jak wszyscy dobrze wiemy - to tylko animacja ;p Bardziej chodzi mi o to o czym napisał Garg, capcom posłusznie usługuje wszystkim scrubom jęczącym na forach, że z robotem nie da się grać, usuwa rzeczy które w żadnym stopniu nie psują rozgrywki (wystarczy porównać sobie ilość walk z bzdurnymi x-factor/phoenix comebackami do walk, które gracz wygrywa głównie dzięki infinite'owi Akumy), no i najgorsze - robi to wszytko tak szybko, zamiast dać pożyć grze trochę własnym życiem. 

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 23, 2011, 14:46:40 »
Jest dobrze. Ważne że chociaż coś robią : P.

ornit

  • Gość
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 23, 2011, 15:00:52 »
Bardziej chodzi mi o to o czym napisał Garg, capcom posłusznie usługuje wszystkim scrubom jęczącym na forach, że z robotem nie da się grać, usuwa rzeczy które w żadnym stopniu nie psują rozgrywki
Jest dobrze. Ważne że chociaż coś robią : P.
RIP SF3 online

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 23, 2011, 15:07:07 »
czy dobrze, że capcom wziął się za nerfienie senta? nie wiem, może tak, może nie.
ale cięcie mu hp do 905k to jakaś kompletna bzdura. chyba można było go jakoś lekko znerfić z głową nie?

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 23, 2011, 15:45:44 »
Mnie kiedy grałem vs Sentinel strasznie irytowało to, że puszka mogła wciągać damage jak [tu zabawna, obrazowa metafora]. Niemniej, to logiczne, że tego typu postać musi mieć > 1mil hp.
Na razie nie ma co panikować, ale jak następny patch obetnie damage dark phoenix o 1/3, to zacznę się martwić o przyszłość gry. Crapcom imo powinien się skupić na inkorporowaniu Stridera do MvC3, a nie na balansowaniu miesiąc po premierze.

ciekawostka: Arc System Works obija się z balance patchem do niezbalansowanej gry niemiłosiernie, Capcom za to z takim szarżuje do gry całkiem solidnej. Tak źle i tak niedobrze.
Moje pięści krwawią śmiercią!

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 21, 2011, 11:58:32 »
Po miesiącu grania od wydania legendarnego nerf patcha tylko utwierdziłem się w przekonaniu że to było świetne posunięcie. Sentinele online wyginęły a jakoś nie widać po forach aby ludzie za nim tęsknili.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:02:19 »
W sumie : ). A kto na prawdę nim grał to dalej gra : P.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:41:53 »
No dokładnie, ostatnio jego fly komba w modzie. Coś czuje że następny patch będzie związany z finiks, bo oprócz niej to już chyba na nikogo tak poważnie się nie narzeka( na poważnie znaczy wszędzie). Wesker, Dante, Storm  są bardzo dobrzy ale nie tak by trzeba było nerfować.

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 21, 2011, 13:55:17 »
Tak, bo głównym problemem z Sentem było to, że miał za dużo HP. Oczywiście.
*facepalm*
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 21, 2011, 14:56:49 »
Świetne posunięcie? Niemal wyeliminowanie postaci z rozgrywek? Teraz ludzie nim grają tylko dla asysty. Sam jako postać stał się glasscannonem z gigantycznym hitboxem i największą ilością złych matchupów w grze.

Nawet Justin ostatnio mówił, że nikt tak naprawdę nie chce nim grać i trzymają go tylko dla dronów.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 21, 2011, 15:32:41 »
No i dobrze, to zawsze beznadziejna postaci była i wszystkich tylko irytowała. Mogło by go w ogóle nie być w grze, nikt by nie płakał ;-) bronisz go bo sie nim zacząłeś uczyć grać na krótko przed nerfem i żałujesz teraz ze w ogóle zaczynałeś( przynajmniej tak pisałeś czy jakoś tak ;-) ),dalej jest dobry ale na justina bym z nim nie wyskakiwal ;-)

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 21, 2011, 15:50:05 »
To jest już prywatna opinia, czy jest beznadziejną postacią, czy nie. Też za nim nie przepadam, co nie zmienia faktu, że ludzie już zaczynali się na niego ogrywać i okazywało się, że wcale nie jest jakiś imba op gdlk potworem.
Gram nim nadal (o ile w ogóle można powiedzieć, że gram, bo raczej sobie odpuściłem) i naprawdę każda osoba, która ma jakieś pojęcie o tej grze będzie sprawiała mu spore problemy. Mój Sent jest ogólnie rzecz biorąc żałosny, ale to tylko pokazuje, że to wcale nie jest postać, którą można wciskać losowo guziki i wygrywać. Owszem, ma proste i mocne comba, genialną asystę i niezłą mobilność, ale co z tego jeśli wystarczy blokować, żeby był bezsilny, karać whiffy i walić instant overheady? Nawet jego zoning jest niczym w porównaniu z Doomami, Magnetami itd.
Myślałem, że chociaż jego j.S jest jakieś boskie, ale nie - chory Dante przebija to swoim j.S w każdym wypadku.
Pomyśl w ogóle o ilości złych matchupów robota. Jak wiele postaci może go outzonować, mixupować czy zwyczajnie unikać jego ataków. Teraz ma mniej życia niż wiele szybszych i mniejszych postaci. To tak jakby w syfie Zangief miał mało hp. Jest dobrą postacią? Owszem, jest, ale potrzebuje tej dodatkowej dawki staminy, żeby zebrać kilka laczków na czoło i dojść. Tak samo jest z Sentinelem. Na samym chipie i kilku przypadkowych projectileach traci teraz połowę życia zanim dojdzie do przeciwnika, a ciężko jest unikać ataków kiedy zajmuje się połowę ekranu.
Jak myślisz, że nadal jest taki kozacki to spróbuj nim zagrać. Combosów nauczysz się w 5min i zobaczysz jak trudno jest otworzyć przeciwnika, który nie wciska bezsensownie klawiszy.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 15:51:54 wysłana przez Gargooletz »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 21, 2011, 17:16:43 »
Wesker, Dante, Storm  są bardzo dobrzy ale nie tak by trzeba było nerfować.
Pierwszy raz widzę, żeby ktoś w ogóle wspominał Storm w takim kontekście ;p Ona jest niezła i ma fajne rzeczy, ale za nic da się jej postawić obok grupy tych najlepszych postaci, czyli Magneto, Phoenix, Dantego, psa czy innych weskerów.
No i dobrze, to zawsze beznadziejna postaci była i wszystkich tylko irytowała. Mogło by go w ogóle nie być w grze, nikt by nie płakał ;-)
"Zawsze", to znaczy też w mvc2, gdzie był jedną z najbardziej skillowych postaci i nadawał mega charakteru tej grze? :psyduck: Nie wiem czy ktoś by płakał, bo tak naprawdę Sent w mvc3 to zupełnie inna postać niż kiedyś ;]

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [Sentinel] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 23, 2011, 13:52:41 »
Garg ja nim grałem od premiery, porzuciłem go całkowicie na kilka dni przed patchem. Zdaję sobie doskonale sprawę że ma teraz strasznie przejebane, taki duży Artur ;] Snejk, jaki by nie był w Marvelu 2 to odstraszał mnóstwo ludzi, wygląda na to że Capcom bało się żeby nie było powtórki z rozgrywki to zrobili z niego shit. Tak jak mówiłem, mnie to bardzo pasuje i cieszę się z tego faktu niezmiernie. Gra zrobiła się ciekawsza, Sentinel nie jest już na pierwszym planie (tematy jak na niego grać, psioczenie, pojawianie się w prawie każdym teamie, tutoriale), on nawet nie jest na drugim planie. Jest teraz ciekawostką która ma mocny DMG, i dobre asysty. Nie trzeba poświęcać x-factora żeby go zabić. Pamiętacie ? :





Już to nie ma miejsca ;P I żeby nie było, mnie on nie przeszkadzał nawet przed patchem, chciałem świąteczną napinkę napędzić, bo brakowało mi dyskusji o robocie. O jego 5 ciosach na krzyż i o tym jaki on to nie jest zabójczy na level 3 xfactor.

Cytuj
Pierwszy raz widzę, żeby ktoś w ogóle wspominał Storm w takim kontekście ;p Ona jest niezła i ma fajne rzeczy, ale za nic da się jej postawić obok grupy tych najlepszych postaci, czyli Magneto, Phoenix, Dantego, psa czy innych weskerów

Panie, to broń boże nie jest moje top 3 w tej grze. Tu jest tak dużo dobrych postaci że po prostu jak to pisałem to wybrałem randomowe 3 z ponad 10 prawdziwych debeściaków, napisał bym Dormmamu, Phoenix, Amy  czy inne Magneta i Doomy to wyszło by na jedno ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 13:59:20 wysłana przez ZajmaN »