Autor Wątek: [MvC3] Dyskusja ogólna  (Przeczytany 115518 razy)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #585 dnia: Sierpień 05, 2011, 22:20:45 »
Tak właściwie, jakie postaci mają dobry comeback potential? Mam na myśli dobrze funkcjonujące solo. Takie, na których można polegać bez asyst.
Spencer (duh), Phoenix (duh) Sentinel, Taskmaster, Akuma, ???

Sent i Akuma mają mało hp, ale raczej dobrze sobie radzą w polu. Kogo pominąłem?
Moje pięści krwawią śmiercią!

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #586 dnia: Sierpień 05, 2011, 22:38:02 »
Dormammu :)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #587 dnia: Sierpień 05, 2011, 22:43:41 »
fakt, solidny jest. Tylko z asystami u niego średnio. (średnio = dobre, ale bez szału)
Moje pięści krwawią śmiercią!

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #588 dnia: Sierpień 05, 2011, 22:48:38 »
Po ostatnim nieudanym comebacku DR Raya w wlace z Mikiem Rossem mozna uznac Deadpoola jako dobra postać do powrotów z tym, ze nie mozna przesadzac z teleportami. :)

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #589 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:45:16 »
Ja może też dodam swoje dwa grosze. Zajman dobrze tutaj wyjaśnił czym masz się sugerować podczas składania ekipy. Patrząca na Twoją listę widać że wymieniłeś większość postaci tak zwanych popularnych. I bardzo dobrze bo to Ci pozwoli nabrać ogłady i przyzwyczaić się do pewnych schematów. Potem zaczniesz sobie testować różne wariacje z postaciami które jak ktoś już wspomniał wizualnie Ci odpowiadają więc starasz się posprawdzać i dopasować elementy układanki. Ja na dobry początek jako pierwszą postać dałbym mimo wszystko Magneto. Nie powinieneś sugerować tym że jest specyficzny w kontroli czy tam manualu gdyż to właśnie jest jedna z rzeczy którą trzeba opanować a im szybciej zatrybisz tym będzie dla Ciebie lepiej. Po pewnym czasie sam złapiesz się na tym że skoro radzisz sobie świetnie z ruchliwą postacią jaką jest Magneto to idąc dalej tym tropem zaczniesz szukać takiego stylu i innych postaciach np Ororo. Dlatego stawiałbym tutaj na Ericka jako jedynkę. Inne postacie które możesz wziąć też pod uwagę jako opener to Logan, X-23, Pies oraz Spider-man. Na dwójkę masz kilka opcji. Jeśli dostaniesz szybko w dekiel i chcesz nadrobić zaległości zadając damage i żeby szybko nie zginąć polecałbym postać z ponadprzeciętną staminą. Tutaj pomyślałbym nad Albertem albo Taskiem. Albert jest na tyle interesujący gdyż poza ładnym nabijaniem paska hyper ma asystę otg dzięki której masz duże pole do popisu i tutaj jest kolejna opcja. Moim zdaniem powinieneś zastanowić się właśnie nad taką postacią z dobrym otg. Myślę że mógłbyś sprawdzić Deadpoola, Dormammu lub nawet Dante. Dante jest trudny ale możliwości masz ogromne przy tej postaci dlatego polecałbym się nim zainteresować. Jeśli chodzi o budowanie paska to raczej bym się tym nie przejmował mając w teamie Magneto zresztą jakby Ci naprawdę bardzo zależało na sępieniu na paski hypera to możesz wziąć pod uwagę też Morrigan i jej asystę Dark Harmonizer gdzie podczas animacji jest praktycznie nietykalna. Postać niedoceniana a można nią nieźle skroić przeciwnika. Na dupę wziąłbym Tron albo Sentinela albo na bezczela Jean ale może zainteresujesz się takimi postaciami jak Scrool, Nathan Spencer albo Doom. Tych dwóch ostatnich przyda się na comeback lub kłopoty. Musisz też myśleć trochę pod innym kontem. Glitcha możesz sobie tam potrenować jak masz ochotę ale zbytnio się tym nie jaraj gdyż jak pokazuje życie prawdopodobnie w następnej odsłonie nie będzie miało to racji bytu. W niedalekiej przyszłości też do tej ekipy dołączą nowe postacie które zaoferują też nowe możliwości kreowania więc jest duża szansa na to że nie raz zmienisz decyzje no ale właśnie na tym to polega. Pograj trochę z Zajmanem osobiście uważam że ma dostatecznie duża wiedzę i skilla abyś szybko zrobił postępy.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #590 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:48:39 »
http://www.youtube.com/watch?v=vi77iRnumzc&feature=player_embedded#at=232


Daigo  :)) :)) :))


Tutaj dwa demoty z profilu box arena, trzeba mieć fejsa :

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150262629773123&set=pu.156856198122&type=1&pid=7965949&id=156856198122

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150262643288123&set=pu.156856198122&type=1&pid=7966049&id=156856198122

Ten drugi całkiem całkiem.


Cytuj
a grając nim właściwie tylko spamują Tatsu, hadoki z powietrza i karam wszystko losowym hyperem z połowy ekranu

Akuma ma dużo więcej możliwości, musisz się nauczyć wszystkiego aby stał się groźny :). Podstawa to overhead (d+m, s...) oraz naskoki z qcb+atk i kontynuacje. Ja również sporo używam teleporta, ma wolny startup i jest bardzo sytuacyjny, ale w połączeni ze wspomnianym d+m i tatsu oraz asystami (w twoim przypadku z łukiem taksmastera) jest bardzo przyzwoity. Warto też nauczyć się juggla po backthrow z powietrza, niekiedy dzięki temu się walkę wygrywa. Jaki tam masz układ teamu ?  Ja bym proponował Wesker, Task , Akuma.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #591 dnia: Sierpień 06, 2011, 23:25:27 »
No właśnie próbowałem zmieniać układ choćby grając z Tobą i jednak najlepiej działam kiedy mam na poincie Taska. Tak naprawdę ten team działa, tylko może powinienem po prostu poświęcić więcej czasu na trenowanie Akumą. Ogarnę jakieś comba (tak jak mówisz, po backthrow, może ogarnę teleporty), a za nowe teamy wezmę się po wakacjach ;) W sumie pograłbym online ale nie mam tu Internetu :f

A w ogóle to jak używać overheada? Przecież on ma taki wolny startup, że zanim go właduję to przeciwnik zdąży skarać mnie i asystę którą zawołałem do unblockable.
smh tbh fam

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #592 dnia: Sierpień 07, 2011, 00:04:33 »
Ten overhead służy bardziej do mixupów niż do unblocków, możesz przywoływać Taska i ładować go na blockstunie, a jeśli grasz z przeciwnikiem który nie mashuje przycisków (czyli niestety z mniejszością) to możesz go używać samego, np. po crossunderze. No i pamiętaj że da się go też chainować z innych normali. Zajman, ten overhead to jest 6B, a nie 2B. :p

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #593 dnia: Sierpień 07, 2011, 00:06:01 »
Wymiennie z tatsu,po tatsu na bloku, wtedy kiedy przeciwnik myśli/wie że masz przewagę, w rogu, po naskokach z qcb+atk itd. Generalnie jak wkręcisz się w grę Akumą to będziesz wiedział kiedy przeciwnik cię nie zaatakuje tylko będzie czekał, to jest twój moment, pach mu overheada i juggla za 570+ :D Ponadto na skaczących powoduje ground bounce (i chyba na CH też). Jedna z moich ulubionych postaci BTW, comback potential ma ogromny.

mace

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 309
  • eloszka
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: opole
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #594 dnia: Sierpień 08, 2011, 14:48:31 »
magneto/dormammu/wesker
moze byc na poczatek? magneto jest moja ulubiona postacia w tej grze(grawiti skuiz! ju ar difited!) a na kwestie manualne zlewam, jak bede cwiczyl to sie kiedys naucze ; ).
Kejim [16|Paź 20:47 ]:   :kejim:

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #595 dnia: Sierpień 08, 2011, 14:54:33 »
ja bym zrobił Magneto/Wesker/Dormammu. Wesker lepiej sobie radzi na 1 i 2 miejscu, z asystą pomagającą mu w combach.
Moje pięści krwawią śmiercią!

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #596 dnia: Sierpień 08, 2011, 15:46:57 »
Potwierdzam, Wesker, mimo że mega szybki na lvl3 x factor, nie jest wart tej pozycji.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #597 dnia: Sierpień 08, 2011, 17:26:55 »
Poza tym masz wtedy dhc glitcha magneto -> wesker (= zabijasz prawie każdą postać jednym low shortem od Magneto ;p), no i Dormammu to świetny anchor.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #598 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:32:38 »
Tak tylko dla równowagi powiem, że sam wolę Weskera na trzecim slocie z kilku powodów. Powiem tyle, że jak dla mnie zyskuje naprawdę dużo na XF, a poza tym jako ostatnia postać może cancelować OTG w jednoosobowe THC.
smh tbh fam

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #599 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:28:35 »
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."