Autor Wątek: [Phoenix] Dyskusja ogólna  (Przeczytany 5011 razy)

Slide

  • Gość
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2011, 15:33:34 »
Capcom też nie ma co robić, rozkminia zdrowie Sentinela zamiast zająć się rzeczami które naprawdę psują tą gre (X-factor, Phoenix).

Snake to chyba największa głupota jaką słyszałem. Na X-factor to każda postać jest przegięta... Postać na jeden cios, a Ty jeszcze piszesz że jest przegięta na X-factor... jest wiele sposobów na Phoenix gdzie może szybko spłynąć. Tak samo na przemianę w Dark Phoenix, a Ty jeszcze chcesz jej odbierać?

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2011, 15:44:40 »
Ale ja nie napisałem "X-factor Phoenix" tylko "X-factor, Phoenix". Chodziło mi o dwie różne rzeczy, x-factor sam w sobie jest najgłupszą rzeczą w tej grze. Phoenix jest imo zaraz za nim ;]

Slide

  • Gość
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2011, 15:46:11 »
Ale ja nie napisałem "X-factor Phoenix" tylko "X-factor, Phoenix". Chodziło mi o dwie różne rzeczy, x-factor sam w sobie jest najgłupszą rzeczą w tej grze. Phoenix jest imo zaraz za nim ;]

X-factor jako cancelowanie ciosów spoko, ale od Phoenix odczep się :P najlepsza postać w tej grze :D

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2011, 15:58:51 »
finiks jest fajna i zbalansowana : P

"ju mast daj, ju mast daj, ju mast, ju mast, ju mast daj..." xD

Slide

  • Gość
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2011, 17:15:34 »
Po ostatnim turnieju (Wednesday Night Fights 2.2) przekonałem się, że ruda jest przegięta na Dark Phoenix + X factor. Chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem to zdjąć jej cheap damage na wszystkich ciosach albo na Dark Phoenix zmniejszyć obrażenia, niech sobie skacze jak szalona ale kosztem dmg. Staminy jej raczej ciężko zabrać, ewentualnie nie mogłaby korzystać z X factor :P mogą ją trochę osłabić tylko aby ten bonus płynący z oszczędzania 5lvl był znaczący a nie tylko dodatkowe HP, bo to byłaby kpina biorąc pod uwagę HP innych postaci.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2011, 19:34:53 »
nie wiem, no niby zabija itd, ale wciąż wystarczy jeden błąd czy niepotrzebny tp i leci nam cały pasek :/ patrząc na te finały z Justinem to właśnie widać. Brak chipa w normalach nie byłby jeszcze dla niej straszny bo to działa chyba póki przeciwnik się na to nie ogra, a zbyt mocny nerf mógłby spowodować że byłaby prawie niegrywalna z powodu jej hp'ków. Ja póki co wolę tak jak jest.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2011, 19:40:14 »
imo phoenix jest dobra taka jaka jest. Chyba najlepszy glass cannon jakiego widziałem w grach. Przegięty damage/ataki i pada po 2 combosach (jeden na P, drugi na DP). Nerfy mogą jej bardzo zaszkodzić.
Mam dziwne przeczucie, że mimo to teraz to ona jest na celowniku capcomu. Oby nie zabrali się za nią w kolejnym patchu.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Slide

  • Gość
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2011, 19:47:18 »
Też prawda, ale jak oglądałem niektóre walki to rzeczywiście ciężko było się przed nią bronić :/ wydaje się że czasami kwestia szczęścia, nie pozostaje nic innego jak w walkach z Phoenix zachować X-factora czekać w rogu na jakiś błąd żeby nie zaskoczyła jakimś crossem. Inna kwestia to snap back i ucieczka jak mniej sekund.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 26, 2011, 01:57:07 »
Jak dla mnie w pierwszej kolejności powinni osłabić x-factor, a dokładniej stonować boost prędkości i damage'u. Phoenix też zdecydowanie należy się nerf, tylko z nią jest właśnie taki problem że nie bardzo wiadomo co ruszyć. Nerfowanie hp to byłaby komedia, chip (nie 'cheap', to nie ma nic wspólnego z taniością) damage tak samo. Można by najpierw uwalić x-factora i zobaczyć co wtedy będzie z Jean ;]

Gra z Dark Pheonix jest właśnie przez to głupia, że zamienia się w durne zgadywanie, robienie random superów i liczenie na łut szczęścia zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Ja to bym w ogóle wywalił Dark Phoenix, dał Jean te 850-900 hp, jakiegoś cool lv 3 i i tak byłaby fajną i silną postacią ;p

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 26, 2011, 02:02:30 »
Oj tam Snake, chip czy cheap, co komu pasuje. Ja np wolę pisać "cheap" bo zadawanie damage mimo bloku jest tanie ;p

Imo na skasowaniu opcji DP i wyrównaniu hp do circa 850k Joanna by nie straciła dużo, ale na pewno trochę by to wpłynęło na jej charyzmę. Fajniej jest grać czymś, co się za bardzo w innych bijatykach nie pojawia. Co do tych random superów z obu stron. Biorąc pod uwagę nietrafialność DP przy jej hyperze, ja bym za bardzo nie ryzykował randomowego strzału. ;)
Moje pięści krwawią śmiercią!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2011, 02:29:31 »
Ale właśnie random super to jest jedna z niewielu dobrych taktyk w walce z DP ;p Nie chodzi o jej supera, tylko fireballe, teleporty i movement.

Co do tego chip czy cheap to nie chodziło mi o to, czy to jest tanie samo w sobie (to już jest kwestia podejścia - więcej nie napiszę bo znowu będzie gadanie, że niby wywołuję napinki o bzdury ;]), tylko o samą nazwę.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 26, 2011, 02:52:57 »
Racja. Wiem, że chip jest oficjalne, ale cheap jest bardziej w klimacie ;)

Tutaj wychodzi, co rozumiemy jako "random". Jeśli random = "hyper użyty poza combosem, rzucony jako odpowiedź na jakąś jej dłuższą animację", to to ma sens. Jeśli random = "hyper rzucony na czuja licząc, że złapiesz phoenix", to można się zdziwić.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Slide

  • Gość
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 26, 2011, 03:35:32 »
Nie wyobrażam sobie Phoenix bez Dark Phoenix, chociaż i tak grałbym nią nawet bez tej opcji, bo zbyt lubię tą postać. Bardzo ciekaw jestem co przyniosą kolejne patche.

Co do chip to nawet nie wiedziałem, że tak to się wymawia. Tak jak Hiryu napisał chip kojarzy mi się z cheap = tanie obrażenia na bloku. Dziękuję dobranoc.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [Phoenix] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2011, 00:18:46 »
odkąd wyszedł pacz mam wrażenie że zmniejszyli jej hitboxa hypera. Opp musi być teraz prawie centralnie przed nami żeby trafić, wcześniej ptaszek łapał jeszcze skrzydłami, teraz już jakby tylko korpusem. Wystarczy skoczyć i odpalić hypera na wysokości głowy przeciwnika a nawet niżej i już nie trafia, tak raczej przed paczem nie było. Przez to teraz jakby częściej nie łapie w combosach, przynajmniej mi (a przed paczem nie miałem z tym problemów).