Autor Wątek: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników  (Przeczytany 25328 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 21, 2011, 16:00:36 »
"Welcome to America Daigo"

XDDDDDDDDD
Tragedia. Aż się oglądać odechciewa.
Jednym słowem c***nia

Serio, co w tym takiego? :F
No w tych  kolorowych paskach są literki i znaki między innymi interpunkcyjne.
Sneju, trochę za późno na zadawanie takich pytań, już jesteś studentem:)).


A tak na serio to nie wiem za bardzo co mam tu wyjaśniać. Jeżeli nie jesteś w stanie dostrzec komizmu sytuacji to... to jest to całkowicie naturalne i nie masz się czym przejmować:). Każdy reaguje na różne sprawy odmiennie, każdy inaczej reaguje na dany rodzaj humoru. Jednego bawią takie sytuacje, innego bawi czarny humor a jeszcze innego stary gag z tortem na twarzy. Żeby było na tym świecie jeszcze ciekawiej to innych takie rzeczy mogą nawet denerwować. Wszystko zależy od preferencji, umiejętności obserwacji i jeszcze paru innych rzeczy jak nawet od tego czy się wyspałeś. Tak więc nie oczekuj że ktoś będzie ci tłumaczyć z czego się śmiał i dlaczego się śmiał bo równie dobrze można oglądać kabaret i co chwila tłumaczyć drugiej osobie każdy fragment skeczu:).


Taster, tam nie ma 2 hitów w jednej klatce bo widać że noga trafia kilka klatek przed kulką. Ja mam już pewną hipotezę ale sprawdzę jak będę w domu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2011, 16:03:00 wysłana przez CheeseOfTheDay »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 21, 2011, 16:08:30 »
Ok, jak zwykle wall of text nie majacy praktycznie żadnego sensu. W takim razie usuwam ze swojego posta twój cytat w którym się śmiałeś i zostawiam cytaty Hikiego i Koko, żeby nie było że chodzi mi o to, że ktoś się z tego śmieje. Teraz mogę dostać odpowiedź?

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 21, 2011, 16:20:26 »
@Liber

Miałem nadzieję, że coś dorzucisz do tematu :). Ja tam nie bardzo widzę tych kilku klatek. Jest jakiś sposób na przewijanie klatka po klatce na YT? ;d. Też obadam za chwilę to.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 21, 2011, 18:08:26 »
Snake, a myślałem, że trole już wyginęły :D

hehe jeszcze brakowało by Daigo na końcu powiedział "Arigato" :D

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 21, 2011, 18:18:31 »
Też tak myślałem. :(

Co do tej całej mystery case, to stawiam że albo Liberty wrzuci niedługo referat, albo pojawi się film od Deska. Jedno z tych dwóch ;D

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 21, 2011, 19:25:20 »
Taster, poza pauzowaniem nie ma innego sposobu na "klatkowanie" na YT. W sumie jak dla mnie to tak wygląda chociaż też mogę się mylić bo pełnej płynności tam nie ma.

Tak czy siak posiedziałem nad tym chwilkę i sprawdziłem swoje pomysły na to i pomysły ludzi z srk i wygląda na to że nic z tych rzeczy. To raczej nie jest kwestia tego. Może to być wiele czynników, powiedzmy taka sytuacja idealna wtedy raczej ciężko będzie to zrekonstruować a bez programowalnego sticka ciężko będzie zbadać. Może to być VS only co bardzo możliwe że jest i wtedy też kiepsko będzie sprawdzić bez drugiego gracza. Ja tam więcej się w to bawić nie będę bo mam jeszcze 2 egzaminy w niedzielę i nie uśmiecha mi się siedzenie kilka godzin żeby później się dowiedzieć że to tylko do zrobienia jest w VS i tylko w danej klatce xD.

Jedno jest pewne, wszyscy na srk piszą o tym że jest cancel/przerwanie transformacji a czegoś takiego tam nie ma bo nie ma żadnej transformacji. Jak by była to by to się nie zdarzyło bo transform nie ma o klatek tykalności czyli nie ma tam w ogóle hit box'a a skoro nie ma hit boxa to i nie może być trafienia czyli przerwania.
Poza tym nie widać żadnego rozbłysku zmiany w DP a rozbłysk, dość widoczny, pojawia się już klatkę po klatce trafienia czyli od pierwszej klatki animacji zmiany. Jedyne co jest to odgłos zamiany, najwidoczniej uruchomił się osobny skrypt odpowiedzialny za dźwięk a skrypt odpowiedzialny za samą zamianę już nie, czyli nie było samej zamiany.
Coś się popsuło i tyle, jedyny pomysł to taki że coś się mogło zepsuć w klatce trafienia. Jak w chyba większej części bijatyk, tak i tutaj klatka trafienia jest odpowiedzialna wyłącznie za trafienie i informację że coś tam na jakąś tam wysokość, za ileś tam trafiło i w następnej klatce coś wypadałoby z tym zrobić. Cała reszta czyli spadek energii klatki stuna/recovery/animacji trafienia, właściwości, pojawiają się w następnej klatce.
Np w MvC3 przy trafieniu snapbackiem, gra decyduje o tym czy to co trafiło ma spowodować lot postaci za ścianę czy śmierć w przypadku low hp, dopiero w drugiej klatce, w pierwszej klatce trafienia gra wie jedynie to że coś trafiło i że w następnej komuś się coś stanie.
Więc wydaje mi się że to miało coś wspólnego z tym właśnie momentem.

No ale może się mylę może to jest banalne w vs'ie, jest masa klatek na to, albo wyjdzie na jaw że koleś przymaszował supera w klatce trafienia, jakoś zadziałało dziwnie a teraz udaje greka bo nie chce wyjść na nooba który maszuje supery mając 5 pasków i prawie nic hp xD.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2011, 19:27:40 wysłana przez CheeseOfTheDay »

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 21, 2011, 19:46:24 »
Ja od siebie tylko dodam, że też próbowałem chociaż to zrekonstruować i nic. Testowałem też taką sytuację: Papierek Amaterasu (Który zabija phoenix na cheap/chip) jednocześnie z c.L i dupa nic z tego, trasformacja była nadal. Tym samym obaliłem swoją wcześniejszą teorię.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 21, 2011, 22:41:16 »
Na początku filmiku jest objaśnienie klatek transformacji w DF

http://www.youtube.com/watch?v=37jnnm1XZ1M&feature=player_embedded#at=216

IMO tamto to był zwykły błąd animacji, który w dodatku działa pewnie tylko na xklocku ;)


CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 22, 2011, 00:13:52 »
Nie wiem jaka jest różnica w błędzie animacji a błędzie gry ale masz rację że to też może być kwestia konsoli. A jak nam już życie pokazało to może być też kwestia portu w konsoli czy strony po której się gra xD.

Sam filmik jest mało pomocny bo jedyna rzecz jaka jest istotna to to że finix ma klatki niewidzialności od samego początku transformacji no i że jest ona natychmiastowa. A to akurat jest wiadome od początku mvc3, a przynajmniej od momentu wypuszczenia brandygames guide'a.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: [MvC3] Walki zagranicznych zawodników
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 11, 2011, 18:37:22 »
smh tbh fam